Şimdi Ara

»» ı|[ HYUNDAI ACCENT ADMIRE ]|ı Kullanıcıları Kulübü (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.646
Cevap
58
Favori
818.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sende varsa sorun değil bakarım senden bu kadarda yeter
  • ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler,
    valla bu kadar ilgilenen beklemiyordum açıkçası iyi oldu buraya geldiğim..
    haftasonu gitmeyi düşünüyorum ama malum maddi sıkıntılar bırakmıyor, usta da var aslında tanıdık ona gitsem en azından triger filan değiş mi ustalar da baksa anlarlar herhalde değil mi arkadaşlar ben pek anlamıyorum bu işlerden.
  • arkadaşlar merhaba...

bugün tesisatı taktırdım ancak gelebildim.. valla özlemişim kalitelli sesi yauvff

Hamzacım kulakların çınlasın
  • hocam msjı kaçırdıysam özür dilerim sen 60 bin bakımının yapılıp yapılmadığını söylemişmiydin?
    quote:

Orjinalden alıntı: ahmtky

ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler,
    valla bu kadar ilgilenen beklemiyordum açıkçası iyi oldu buraya geldiğim..
    haftasonu gitmeyi düşünüyorum ama malum maddi sıkıntılar bırakmıyor, usta da var aslında tanıdık ona gitsem en azından triger filan değiş mi ustalar da baksa anlarlar herhalde değil mi arkadaşlar ben pek anlamıyorum bu işlerden.
  • SLM arkadaşlar bende 2005 model hundai accent admire var araba dizel 1.5 crdi aracı 2. el aldık yeni daha yakıt durumunu tam deneyemedim ama bana fazla yakıyor gibi geldi şu an depoyu doldurdum yarıya çok az kaldı ve toplam 225 km oldu sizce bu normal mi aracıda norma lkullanıyorum klimayıda açmadım yardımcı olursanız sevinirim
  • Ulaşım nabıcan kitabı be abicim biz yazdık zaten onu
    quote:

Orjinalden alıntı: ulas2004

Sende varsa sorun değil bakarım senden bu kadarda yeter
  • 60.000 bakımın yapılıp yapılmadığını da bilmiyorum öğrenemedim yani..
    ustaya baktırsam anlar mı diye düşünüyorum ama sanırım anlar onlar..
  • Ahmet hocam aldığınız şahıstan öğrenemiyormusunuz..bu önemli bir bakım çünkü..yani 60 bin bakımı ağır bakım yapılmışsa bir daha yaptırmayın
  • üstadım hoşgeldiniz aramıza umarım sürekli katılımcı olursunuz..
    dizel hususunda Ulaş kardeşimiz size yardımcı olacaktır heran bağlanabilir..işyeri infilak etmediyse
    quote:

Orjinalden alıntı: BLUEMAGICWOLF

SLM arkadaşlar bende 2005 model hundai accent admire var araba dizel 1.5 crdi aracı 2. el aldık yeni daha yakıt durumunu tam deneyemedim ama bana fazla yakıyor gibi geldi şu an depoyu doldurdum yarıya çok az kaldı ve toplam 225 km oldu sizce bu normal mi aracıda norma lkullanıyorum klimayıda açmadım yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

Orjinalden alıntı: babaerkan

Ulaşım nabıcan kitabı be abicim biz yazdık zaten onu
    quote:

Orjinalden alıntı: ulas2004

Sende varsa sorun değil bakarım senden bu kadarda yeter

• quote:

SLM arkadaşlar bende 2005 model hundai accent admire var araba dizel 1.5 crdi aracı 2. el aldık yeni daha yakıt durumunu tam deneyemedim ama bana fazla yakıyor gibi geldi şu an depoyu doldurdum yarıya çok az kaldı ve toplam 225 km oldu sizce bu normal mi aracıda norma lkullanıyorum klimayıda açmadım yardımcı olursanız sevinirim

hos geldın arkadasım aramıza.

ınsallah hala ayaktadır abı ıs yerı
  • hoşbulduk teşekkür ederim ilginize acilen cvp bekliyorum
  • aslında bir veya iki sayfa önceki mesajlarda sizin sorunun cevabı olması lazım bi incelermisin acilse...zannedersem yakıt deposundaki boyanın çözülmesiyle oluşan bir sorundan kaynaklanıyor bu durum..çünkü bana göre aracın fazla yakıyor
    quote:

hoşbulduk teşekkür ederim ilginize acilen cvp bekliyorum
  • quote:

hoşbulduk teşekkür ederim ilginize acilen cvp bekliyorum

Bizde de dizel accent var. 550-600 km arası ışık yanıyor. Yakıt ibresi sona doğru yaklaştığında. Daha yavaş ilerliyor heralde. Birde hava ısındıkça yakıt tüketimi düşer.
  • az önce arabayı kullandım tam yarıya geldi yakıt ibresi ve 245 km oldu
  • Yeni gelebildim
    İşyerini zor kurtardık

Erkan abi biz yazdık zaten aracın kitabını ama merak ettim bu hava içinde kitaba birşeyler yazmışlarmı
    Ahmet bey şimdi aracınız 67.000 de idi şu halde 60.000 bakımının yapılıp yapılmadığını usta anlayamaz

60.000 de yapılmış olsa dahi 7.000 km geçtiğinden dolayı filtreleri de kirlidir nezaman yapılmış kestirmek olanaksız olur.
    Ayrıca trigiyer dende açıp bakarak böyle bir şey anlaşılmaz malesef .
    Bence siz aldığınız şahısla bağlantı kurup öğrenin eyer öğrenemezseniz yerinizde ben olsam trigiyer setini değiştirmeden binmezdim.

BLUEMAGICWOLF @
    Şimdi hepimiz biyoruzki aracımızın yakıtı şehir içi yada dışı kullanımını göre değerler değişir.
    Ama karma kullanımda bizim araçlar depo fullendikten ışık yanan süreye kadar 550 km civarında yakar sizde bu hesapla kontrol edebilirsiniz. Eyer çok yakıyorsa daha önceki sayfalardada yazdığı gibi Yakıt hattını temizletmeniz gerekli. Ama sakın ola mazot deposuna enjektör temizleyici atmayın atarsanız depo içindeki boyayı kazıyıp pompa ve enjektörlerinize büyük hasar verebilirsiniz...

• ben aracı şehir içinde kullandım dediğim gibi depo tam yarıda ve 245 km oldu bu normal mi bana düşük geldi de
  • Sanırım servistende öğrenebilirsiniz 60000 bakımının yapılıp yapılmadığını. Servis kayıtlarından anlaşılabiliyor diye biliyorum. Birde aracı devirli kullanmaya özen gösterin. Vites değişimlerinde 3000 rpm i pek geçirmeyin. Yüksek vites düşük devirde kullanın.
  • Şöyle yapalım ozaman bizim araçlar şehir içinde maksimum 7 litre yakar
    sende deponu fullediğinde kaç lt mazot aldıysa depon onu yaptığın km reye bölüp 100 ile çarparsan kaç lt yaktığını anlarsın...

örneğin ışık yandı ve depoyu fulledin 37lt aldı km reye baktın 500km rede 37 / 500 = 0,074 * 100 = 7.4 lt
  • ii de nette birçok siteye baktım bazıları dio 100 km de 5.5 lt harcıyo dio kendi kullanım kılavuznda da 100 km ye 7 lt yazıyo bunun deposu 45 lt ort 600 km gitmesi lazım şehir içinde benimki nie bölee sorun ne acaba yardımcı olursanız sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.