Şimdi Ara

I-Dos kullanımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: k.s.d. Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
10.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar i dos un kullanımıyla ilgili ayrıntılı bilgi bulamadım. genelde verilen bilgi i dos u kapatıp normal deterjan gözünü kullanabilirsiniz. ama benim merak ettiğim i dos u kapattığımda farklı bir yumuşatıcıyı nasıl kullanırım(bebekler için hassas organik) diyelim i dos depolarını her zaman kullandığım deterjan ve yumuşatıcıyla doldurup kullanıyoruz bebek çamaşırı attığımızda hadi diyelim i dosu kapatıp normal deterjan gözünü kullandık yumuşatıcısını nereye nasıl ekleyeceğiz.

• navek N kullanıcısına yanıt
    İkisi bağımsız çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arasira

İkisi bağımsız çalışıyor.

hocam bağımsız çalıştığını biliyorum. öğrenmek istediğim i dos suz kullanımda yumuşatıcıyı nasıl kullanabilirim.
  • Pardon dediğinizi yanlış anladım böyle birşey yapmak mümkün değil maalesef elle yumuşatıcı yok.

İdos bence çok gereksiz sıvı deterjan pahalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arasira -- 30 Ağustos 2016; 15:30:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arasira

Pardon dediğinizi yanlış anladım böyle birşey yapmak mümkün değil maalesef elle yumuşatıcı yok.

İdos bence çok gereksiz sıvı deterjan pahalı.

özellik olarak gereksiz doğru ama normal kullanımında yumuşatıcı sıkıntı olmasa extra özellik olur işine gelen böyle kullanırdı. şimdi ben i dos lu makineye niyetlenmiştim ama biraz daha düşüneyim.
  • Program yumuşatmaya geçtiği anı yakalayıp makinanın durdurma tuşuna basıyorsun deterjan gözünü çekip elle ilave ediyorsunuz başka bir yolu yok

• quote:

Orijinalden alıntı: karaeren

Program yumuşatmaya geçtiği anı yakalayıp makinanın durdurma tuşuna basıyorsun deterjan gözünü çekip elle ilave ediyorsunuz başka bir yolu yok

kaçırdık mı sıkıntı o da.
    sorunuza tam cevap değil ama bence zaten bebek çamaşırları yıkarken yumuşatıcı kullanmayın. hatta deterjan da kullanmayın. sabun tozu ile yıkayın, yeter. yumuşatıcının yetişkinler için bile zararlı olduğu yönünde haberler çıkıyorken şahsen ben kendi bebeğim için yumuşatıcı kullanmazdım.

sorunuza gelince de, arkadaşın dediği gibi, son durulamadan sonra makine yumuşatmaya geçiyor. ekranda bunu görebilirsiniz. o aşamada yumuşatıcı ilave edebillirsiniz. ya da programı ayarlarken, sıkma iptali seçip, makinenin sıkma yapmamasını sağlarsınız. program, sıkmasız biter. siz durulama programını seçip makine su almaya başladığında yumuşatıcıyı ilave edersiniz. 3-5 dk, ne kadar istiyorsanız programı sürdürüp, daha sonra durulamaya son verip sıktırırsınız. ya da durulamaya son vermeden doğal akışı izlersiniz.

ben 2011den beri idos kullanıyorum. sıvı deterjanlar, beyazlar için pek etkili değil. tam beyaz yapamıyor. ancak renkliler için sıvı daha iyi. çoğunlukla renklilerde süresi daha kısa programlar kullanıldığından, toz deterjan renkli çamaşırlarda düşük ısıda tam çözünmüyor ve bazen beyaz beyaz kalıntı bırakabiliyor(muş). Hoş benim hiç başıma gelmedi toz deterjan da kullansam ama yine de o riski almaya değmez. Ne zaman beyazlar için de, toz deterjanlar kadar etkili bir sıvı deterjan çıkar, o zaman tekrar kullanırım. bu nedenle ben idos1= renkli deterjanı, idos2=yumuşatıcı olarak kullanıyorum. evdeki yumuşatıcı stoğu bitince yumuşatıcı kullanmayı bırakacağım. iddos2'yi de muhtemelen siyahlar için ya da hassas çamaşırlar için olan sıvı deterjanlarla kullanacağım. kurutma makinem de olduğu için, yumuşatıcı kullanmasam bile çamaşırlar yumuşacık çıkıyor kurutmadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 30 Ağustos 2016; 22:44:15 >

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    hocam bebekler için özel tamamen bitkisel organik deterjan ve yumuşatıcılar var. onlardan kullanmak ilk aylarda niyetim. sonra sabun veya farklı deterjanlara geçmeyi düşünüyorum. i dos a bütçe var ama pişman olurmuyum diye tedirginim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: navek

hocam bebekler için özel tamamen bitkisel organik deterjan ve yumuşatıcılar var. onlardan kullanmak ilk aylarda niyetim. sonra sabun veya farklı deterjanlara geçmeyi düşünüyorum. i dos a bütçe var ama pişman olurmuyum diye tedirginim.

i- dos 'u yaklaşık olarak 2,5 senedir kullanıyorum.İşimize yarıyor pratık oluyor bazı çamaşırlarda.2 kızımın camasırlarınıda normal deterjanla yıkadık emein olun para tuzağı zaten deterjan kalıntısında ı dos tekrar duruluyor cok fazla atmazsan sıkıntı olmaz.Mevcut depoya cocugun için ozel yumusatıcıyı koymazsan ekstradan sonradan ekleyemezsin.
    Yumuşatıcı gözünu farkli deterjan kullanmak isterseniz (siyahlar için yunluler için deterjan cesitleri gibi) dönüşebiliyor ama yumuşatıcı gözü dönüşemıyor.

• crowman kullanıcısına yanıt
    Idos2yi kapatıp elle dozajlama gözüne yumuşatıcı koyabilirsiniz. Yukarda anlattım. Ama biraz zahmetli.

• Peki i dos ta sadece deterjan kapatilip yumusatici bolumu acik kalabiliyormu. Yoksa komple mi kapatiliyor sistem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Özet geciyorum

Makine idos 1 bölümü deterjan için, idos 2 bolumu yumuşatıcı için ayarlı olarak üretilir.

Idos 2 bölümü acikken idos 1 bolumu kapatilirsa, makine ana yıkama için gerekli deterjanı almaz elle toz deterjan koymak isteyen kullanıcılar genelde yapıyor

Idos 2 bölümüne yumuşatıcı koymak istemezseniz (idos bölümü icin) farklı bir deterjan koyabilirsiniz.

Kisaca Idos 1 bölümü sadece deterjan içidir yumuşatıcı koyarsaniz ana yıkamada alir !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 1 Eylül 2016; 1:30:57 >
    Idos1'i de, idos2'yi de ayrı ayrı açıp kapatabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol-61

Özet geciyorum

Makine idos 1 bölümü deterjan için, idos 2 bolumu yumuşatıcı için ayarlı olarak üretilir.

Idos 2 bölümü acikken idos 1 bolumu kapatilirsa, makine ana yıkama için gerekli deterjanı almaz elle toz deterjan koymak isteyen kullanıcılar genelde yapıyor

Idos 2 bölümüne yumuşatıcı koymak istemezseniz (idos bölümü icin) farklı bir deterjan koyabilirsiniz.

Kisaca Idos 1 bölümü sadece deterjan içidir yumuşatıcı koyarsaniz ana yıkamada alir !

Ustam merhaba bizim evde idos özellikli bosch çamaşır makinası var beyazlılar da toz deterjan kullanmak istiyoruz bunu nasıl yapacağız çünkü toz için bir bölüm var galiba ve ordan su alıyor deterjan ilk başta akıp gidiyor galiba birde yünlülerde deterjan almıyor bunun için ne yapa biliriz son olarak idos kapatmaktan felan söz edilmiş bunu nasıl nereden yapa biliriz

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    merhaba,

çamaşır makinesi almak üzereyim WAT28682TR almaya karar verdim.
    İdos olması için fazladan para ödüyoruz ama idos olsun muolmasın mı sorusu kafamı karıştırıyor.
    Okudğum kadarı ile siz uzun süredir kullanıyorsunuz görüşlerinizi alabilir miim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.