Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (938. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.268
Cevap
204
Favori
1.965.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 936937938939940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gokhandemirhan

1.2 Sense için 30.400 fiyat aldım. Aynı donanıma sahip Polo 29.900. Bence hiç düşünmeye gerek yok. Doğrudan gidip Polo alacağım. Sense 27.000 olsa alabilirdim, fiyatı bence çok. Jump zaten tamamen değerlendirme dışı. O ayna ne ya?

(Bu arada benim için donanımlar ABS, EBD, ASR, ESP, airbag sayısı ve klima.)

anladık da peki neden hiç düşünmeye gerek yok polo alacağım falan gibi şeyleri üşenmeden i20 forumuna gelip buraya yazmaya neden ihtiyaç duydun onu anlamadık, bu arada benim için donanım dediğin şeyler bizim için standart donanımlar olduğu için biz extra donanımdan saymıyoruz artık.Klimasız, abs'siz arabamı kaldı şu zamanda ama vw boşline araçlar için ekstra donanım olabilir tabiki, 2011 yılında bir ara klimasız golf 6 satılıyordu bayilerde, alıcı buluyormuş demekki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dnz20 -- 8 Ekim 2012; 10:40:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dnz20

quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

Maşallah çok güzel olmuş araca ayrı bir hava katmış. jantlar ne tuttu acaba?

teşekkür ederim, jantları 600 tl'ye aldım.

Fiyat çok iyi güle güle kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam arkadaşlar severek bindiğim aracımı daha geniş bir araç almak için satıyorum.
    aracım otomatik sunroflu ve esp li dir. saygılar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sunrooflu-otomatik-ve-esp-li-92599311/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zagor37 -- 8 Ekim 2012; 10:55:52 >
  • quote:

quote:

600 iyiymiş ya. bende taktırsam mı acep
  • quote:

Orijinalden alıntı: zagor37

selam arkadaşlar severek bindiğim aracımı daha geniş bir araç almak için satıyorum.
    aracım otomatik sunroflu ve esp li dir. saygılar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sunrooflu-otomatik-ve-esp-li-92599311/detay/

Hayırlı Satışlar...
  • arkadaşlar aracın en düşük modelinin şehir içi yakıt tüketimi kaç kuruş bilen var mı?
  • sfz67 arkadaşım, avatarındaki BJK logosuna hasta oldum. Nerden bulabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: techstat

quote:

quote:

fotoğraflarda sonuç ortada :)
    jant kapağının tıkırtı sesindende bıkmıştım, ondanda kurtulmuş oldum, ayrıca aracın yol tutuşu da arttı, virajlara hızlı girerken daha güvende hissediliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknotist

sfz67 arkadaşım, avatarındaki BJK logosuna hasta oldum. Nerden bulabilirim?

Pm'den mail adresinizi yazarsanız gönderebilirim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

jant kapağının tıkırtı sesindende bıkmıştım, ondanda kurtulmuş oldum, ayrıca aracın yol tutuşu da arttı, virajlara hızlı girerken daha güvende hissediliyor.

Resimdeki çelik janttan bir arkadaşım da taktırmıştı. Bence taktırmak için acele etmeyin çünkü balans tutmuyormuş. Lastikçi söylemiş.

• Arkadaşlar merhaba, bende yakın zamanda otomatik bir i20 düşünüyorum. Takdir edersiniz ki konunun tamamını okuyamadım.

Yeni nesil i20 1.4 otomatik kullanana arkadaşlar aracın performansından memnun mu acaba? Bir de yokuşta kaydırıyor mu araba acaba?

Şimdiden teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hangi serviste taktırdınız acaba? bende taktırmak istiyorum ama bir türlü uygun şekilli bir jant bulamadım. benim aracım metalik gri. acaba benimkinde nasıl durur? siyah bir jant almayı düşünüyordum ama buda iyiymiş...

• 10 gün önce 1.4 otm tune aldım,yaklaşık 25-30 derecelik yokuş olmadığı sürece kaçırmıyor,düz vitesteki serilik yok ancak kullanması rahat ve keyifli,araçta donanım olarak yok yok zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bmod

10 gün önce 1.4 otm tune aldım,yaklaşık 25-30 derecelik yokuş olmadığı sürece kaçırmıyor,düz vitesteki serilik yok ancak kullanması rahat ve keyifli,araçta donanım olarak yok yok zaten.

Hayırlı Olsun.
    Aramıza Hoşgeldiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kzengin

quote:

quote:

quote:

quote:

Resimdeki çelik janttan bir arkadaşım da taktırmıştı. Bence taktırmak için acele etmeyin çünkü balans tutmuyormuş. Lastikçi söylemiş.

Ben aracı sanayiye sokmam, sürekli yetkili serviste bakım yaptırırım, bu jantlarda hyundai bayisinden alınma orjinal hyundai jantıdır.O yüzden bu jantlarda, balans'ta elbette bir sorun yok... Sence orjinal jantı yetkili servismi doğru uygular, yoksa arkadaşının lastikçisimi?
    Bence lastikçi'yi değiştirsin arkadaşın, sorun lastikçide...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dnz20 -- 9 Ekim 2012; 10:26:25 >

• merhaba,
    ben de şu an i20 almak üzereyim. 1.4 otomatik jump versiyonunu. tanıdıklar var pazarlık aşamasındayız :) ilk arabam olacak çok heyecanlıyım mutlaka sense al diyeceğiniz bir nokta var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tods

quote:

quote:

quote:

quote:

Hangi serviste taktırdınız acaba? bende taktırmak istiyorum ama bir türlü uygun şekilli bir jant bulamadım. benim aracım metalik gri. acaba benimkinde nasıl durur? siyah bir jant almayı düşünüyordum ama buda iyiymiş...

Denizli Turkuaz'da taktırdım ama tüm yetkili servislerde bulunuyor, ellerinde yoksa parça kataloglarında mevcut oradan sipariş ediyorlar, katalogda Challenger model olarak geçiyor.
    16 inçleri i30'larla birebir uyumlu, 15 inç'ler i20 lerle birebir uyumluymuş.

• Tesekkur ederim. O halde servise gitmeden telefon acip siparisini vermek gerek. 2-3 ay icinde 15000 bakimina girmem gerekli. O zamana yakin telefon acar durumu bildiririm...

• Jant lastik işini inşallah nisan-mayıs gibi 4jant 4lastik alarak halledeceğim...
    Kışlık lastikler eski sac jantlarda kalır yazlıklar yeni alaşımlı jantlarda kalır.
    1000-1100tl bütçe ayırıcam.
  • jump ile sense arasındaki farklar;

direksiyondan kumanda sistemi
    yükseklik ayarlı sürücü koltuğu
    hoparlör sayısı 2 eksik
    harita okuma lambası
    otm.kararan dikiz aynası
    hız sabitleyici ve sınırlayıcı
    far sensörü
    yağmur sensörü
    ses tanımalı bluetooth sistemi
    ipod-usb girişi
    alaşım jant-bagaj filesi
    sinyalli elektrikli ısıtmalı ve otm kapanır yan ayna
    park sensörü
    renkli cam....bunlar yok

arada ciddi fark yoksa yani bunlar için 3000 tl çok rahat verilir bunları extradan yaptırmaya kalksan 5000 tl den aşağı değildir,imkan varsa çok zorlamamak kaydıyla sense alın derim. araçta önemli olan günümüzde öncelik güvenlik sonra konfor dur,beni korumayan rahat ettirmeyen aracı almak istemem dünyaya birdaha gelmeyeceğim,içi boş arabalara sırf marka diye para vermek BANA göre saçmalık,daha almadan 2.elini düşünmek normal değil diğerlerine göre 3-5 bin aşağı satarım param perişan olsun,bir arkadaş 1.2 sense ile poloyu kıyaslamış aynı donanım demiş,araştırmadığı belli,poloda ne var derseniz 29900 lük poloda hiçbirşey yok,abs klima çelik jant dışında bomboş,adamlar koltuk kafalığı gibi zaten olması gerekenleri marifetmiş gibi donanım listesine koymuşlar paspasları emniyet kemerini 3. atop lambasını yazmışlar okuyunca gülersiniz.

• 
Sayfa: önceki 936937938939940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.