Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1173. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
29.268
Cevap
202
Favori
1.965.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
28. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 11711172117311741175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • % 0 faiz olayından faydalanıp sıfır otomatik bir tane almak istiyorum. Yeni kasa çıktığı için fiyatların daha da düşmesini mi beklemeliyim sizce yoksa yeni kasa çıkınca aradaki farka kıyıp yeni kasayı mı almalıyım ya da fiyatı daha fazla düşmez deyip şimdi mi almalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar bugün park halindeki bir aracın aniden kontrolsüz kapıyı açması sonucu kapıya vurdum ve benim sağ ön çamurluk gitti polisler geldi ve 100 de 100 o suçlu çıktı park etmek yasak tabelasının yanında duruyordu tutanak tuttuk ve kaportacı arkadaşımı çağırdım 200 e hallederim dedi cepten verirsen sizce kaskoya bildirmelimiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baylar -- 10 Eylül 2014; 22:53:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baylar

Merhaba arkadaşlar bugün park halindeki bir aracın aniden kontrolsüz kapıyı açması sonucu kapıya vurdum ve benim sağ ön çamurluk gitti polisler geldi ve 100 de 100 o suçlu çıktı park etmek yasak tabelasının yanında duruyordu tutanak tuttuk ve kaportacı arkadaşımı çağırdım 200 e hallederim dedi cepten verirsen sizce kaskoya bildirmelimiyim

Yeni kasası çıkmış olan bir arcın ancak 2.el az kullanılmış olanı alıırsa mantıklı olur.
    Sense donanım en fazla 10bin km de hatasız araçlar 38bin tl civarı.
    Sıfır sense leri de 43,500 e bırakıyorlar.

Not: 1.4 otm vites

• LPG tecrübemi paylaşmak istiyorum:

Sense 1.4 otm aracıma alır almaz Atiker lpg taktırdım. 9 taksit 1000 tl ye takıldı. 200 tl de ruhsata işletme masrafı ettim. Plakayı çıkartmadan bu işlemi yaptığım için sadece muayene, sızdırmazzlık raporu ve ek1 belgesi masrafım oldu.

Şu ana kadar 1500 km lpg ile kullanmış oldum.

Yol bilgisayarı tüketim verileri %100 doğrulukta LPG tüketimini gösteriyor.

LPG tankını tamamen doldurup bilgisayarı sıfırlıyorum. LPG bittiğinde tekrar fullüyorum ve yaptığım km ile ort tüketim değerini çarptığımda aldığım lpg ile aynı değeri veriyor. Her seferinde hiç bir hata payı olmaksızın bu şekilde değerler birbirini tuttu.

Deneme amaçlı yaklaşık 20 km lik bir parkurda yaptığım LPG de ve Benzinde ayrı ayrı ort tüketim değerleri yol bilgisayarına şu şekilde yansıdı:

Benzinde ort tük: 6,5 lt /100 km
    LPG de ort tük: 7,9 lt/100 km (yaklaşık olarak %20 fazla yakıyor)

Emin olmak için bu çalışmayı 2 kez benzinde 2 kez LPG de olmak üzere 4 kez tekrarladım.

SONUÇ:

Aracımın yol bilgisayarı, o anda hangi yakıtı kullanıyorsa o yakıta ait değerleri hatasız bir şekilde gösteriyor. Bu çok hoşuma gitti.

LPG tüketimi lt olarak benzine göre %20 fazla.

Belki LPG taktırmayı düşünenlere faydalı olur diye yazdım.

• Arkadaşlar lütfen yardım bu konulardan hiç anlamıyorum

• quote:

Merhaba arkadaşlar bugün park halindeki bir aracın aniden kontrolsüz kapıyı açması sonucu kapıya vurdum ve benim sağ ön çamurluk gitti polisler geldi ve 100 de 100 o suçlu çıktı park etmek yasak tabelasının yanında duruyordu tutanak tuttuk ve kaportacı arkadaşımı çağırdım 200 e hallederim dedi cepten verirsen sizce kaskoya bildirmelimiyim

Niye cepten veriyorsunuz ki kasko karşı tarafın trafik sigortasından alarak aracınızı tamir edecek işte. Ama hasar kaydı çıkmasın diyorsanız Allah'ın bildiğini kuldan saklamanın alemi yok i20ciye yakışmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Arkadaşlar lütfen yardım bu konulardan hiç anlamıyorum

Olayın aynısı 10 gün önce diğer aracımızın başına geldi. karşı tarafın zorunlu trafik sigortası karşılar suçlu olan taraftan bunu talep edin 5 kuruş ödemeyin

HYUNDAİ i20  ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

LPG tecrübemi paylaşmak istiyorum:

Sense 1.4 otm aracıma alır almaz Atiker lpg taktırdım. 9 taksit 1000 tl ye takıldı. 200 tl de ruhsata işletme masrafı ettim. Plakayı çıkartmadan bu işlemi yaptığım için sadece muayene, sızdırmazzlık raporu ve ek1 belgesi masrafım oldu.

LPG tankını tamamen doldurup bilgisayarı sıfırlıyorum. LPG bittiğinde tekrar fullüyorum ve yaptığım km ile ort tüketim değerini çarptığımda aldığım lpg ile aynı değeri veriyor. Her seferinde hiç bir hata payı olmaksızın bu şekilde değerler birbirini tuttu.

Deneme amaçlı yaklaşık 20 km lik bir parkurda yaptığım LPG de ve Benzinde ayrı ayrı ort tüketim değerleri yol bilgisayarına şu şekilde yansıdı:

Emin olmak için bu çalışmayı 2 kez benzinde 2 kez LPG de olmak üzere 4 kez tekrarladım.

SONUÇ:

Aracımın yol bilgisayarı, o anda hangi yakıtı kullanıyorsa o yakıta ait değerleri hatasız bir şekilde gösteriyor. Bu çok hoşuma gitti.

Yol bilgisayarının değerleri ayrı ayrı göstermesi çok ilginç. Ya sadece benzini ya da lpg tüketimini gösterecek şekilde düzenlenebilir ama sizinki nasıl oluyor anlamadım. Gerçekten bunu çözdülerse mükemmel birşey. Servise gittiğimde soracağım mutlaka. Birde sizin sistem sıralı lpgye geçmeden önce bir miktar benzin tüketiyor o nasıl olacak? Benim yol bilgisayarı genel bir tüketim değeri gösteriyor ve ben onu 1.2 ile çarptığımda tükettiğim lpg miktarını doğru olarak hesaplıyabiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: RaistlinXX

% 0 faiz olayından faydalanıp sıfır otomatik bir tane almak istiyorum. Yeni kasa çıktığı için fiyatların daha da düşmesini mi beklemeliyim sizce yoksa yeni kasa çıkınca aradaki farka kıyıp yeni kasayı mı almalıyım ya da fiyatı daha fazla düşmez deyip şimdi mi almalıyım?

Sizin durumunuzdaki arkadaşlar için benim şahsi fikrim -acil bir ihtiyaç yoksa- yeni kasanın beklenmesi yönünde. Hem maaşınız geliriniz falan varsa biraz daha para biriktirip daha az kredi çekersiniz hem de yeni kasaya binmiş olursunuz. Mutlaka araca ihtiyacı olanlar ise güvenilir az km yapmış ikinci ellere yönelmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: KingdeviL

quote:

Orijinalden alıntı: BAT007

Sabah Uçar servisine gittim. Yoğun oldukları ve planlı araçları oldugu için ellerinde bırakmamı söylediler. Öğlene kadar veririz dediler ama işe gitmem gerektiği için bırakamadım. C.tesi sabah 10:00 için randevu aldım. 30 tl gibi tahmini bir rakama el freni bağlantı video kesiciyi devreden çıkaracaklar imza karşılıgında. Şoför koltugundan da gıcırtı geliyordu ona da garanti kapsamında bakılır bişey ödemezsiniz dedi. İlgi alakayı sevdim ilk kez yetkili servise gittim. i20 alalı 1 ay bile olmadı ve bakım süresine çok var daha gitmemiştim daha önce. Aracı almadan önce ekspertiz için aradıgımda ekspertiz hizmeti vermediklerini söylediler. Ücretli oldugu halde araç ekspertizi yapacak zamanları yok anladıgım kadarıyla. bütün liftler doluydu gittiğimde

Tv kartını da sordunuz mu ?

Onu unuttum
    c.tesi sorup bilgi verecegim burdan

• quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

LPG tecrübemi paylaşmak istiyorum:

SONUÇ:

Yol bilgisayarının değerleri ayrı ayrı göstermesi çok ilginç. Ya sadece benzini ya da lpg tüketimini gösterecek şekilde düzenlenebilir ama sizinki nasıl oluyor anlamadım. Gerçekten bunu çözdülerse mükemmel birşey. Servise gittiğimde soracağım mutlaka. Birde sizin sistem sıralı lpgye geçmeden önce bir miktar benzin tüketiyor o nasıl olacak? Benim yol bilgisayarı genel bir tüketim değeri gösteriyor ve ben onu 1.2 ile çarptığımda tükettiğim lpg miktarını doğru olarak hesaplıyabiliyorum.

Şu günlerde arabayı çalıştırdıktan sonra 50mt bile gitmeden LPG ye geçiyor. Harcanan benzin miktarı kayda değer bir değerde değil. 1500 km boyunca benzin göstergesi milim dahi oynamadı daha. Ama kışın ne olur bilemem.

• Arkadaşlar ben de aracımı satıyorum ilgilenen olursa pmden bana ulaşabilir.
  • bugrahan18 B kullanıcısına yanıt
    Cevabınız teşekkürler. Bu segmentteki arabalarda ikinci el ve sıfır fiyatları arasındaki fark benim nasıl kullanıldığını bilmediğim bir ikinci el araba alma riskine gireceğim kadar değil. Zaten şu 20 bin liraya 20 ay 0 faiz kampanyası ile alacağım için normalde kredi çekeceğimden yaklaşık 3 bin lira avantajlı olacağım. Benim aklıma takılansa yeni kasa çıktığında alacağı zam ve yüzde 0 faiz kampanyasının bitmesi durumunda ödemek durumunda kalacağım 3 bin lira faiz toplamına değecek kadar bir fark var mı yeni ve eski kasalar arasında. Bu %0 faiz kampanyası da ne kadar zamandır ve ve daha ne kadar sürer onu da bilemiyorum.
  • RaistlinXX kullanıcısına yanıt
    hocam o yüzde 0 faiz olayını gidip bayiye konuşun, faiz almıyorlar ama önden aldıkları masraf ıvır zıvır gibi şeyler neredeyse faizle aynı şeye geliyor, bir gidip konuşun bayiye kesin karar vermeden önce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaistlinXX

Cevabınız teşekkürler. Bu segmentteki arabalarda ikinci el ve sıfır fiyatları arasındaki fark benim nasıl kullanıldığını bilmediğim bir ikinci el araba alma riskine gireceğim kadar değil. Zaten şu 20 bin liraya 20 ay 0 faiz kampanyası ile alacağım için normalde kredi çekeceğimden yaklaşık 3 bin lira avantajlı olacağım. Benim aklıma takılansa yeni kasa çıktığında alacağı zam ve yüzde 0 faiz kampanyasının bitmesi durumunda ödemek durumunda kalacağım 3 bin lira faiz toplamına değecek kadar bir fark var mı yeni ve eski kasalar arasında. Bu %0 faiz kampanyası da ne kadar zamandır ve ve daha ne kadar sürer onu da bilemiyorum.

Otomobil sektörü ülkemizde darboğaza girdi. Gayri safi milli hasılamız ülke olarak artıyor gibi görünse de bu bireylere yansımadı, bu kafayla ve idare şekliyle de yansıması imkansız. zenginin zenginliği artarken orta ve alt kesim daha kötü duruma gidiyor. Sektör araba alacak kişilerin araba paralarını biriktirmelerini bekleyemez. Özetle daha çoook sıfır faizli kredi kampanyaları, liste fiyatının 4-5 bin altındaki satışları göreceğiz diye tahmin ediyorum. Ondan yana sıkıntınız olmasın.

Ikinci el konusunda size yüzde yüz katılıyorum. Millet olarak geçmişini bilmediğimiz şeylerle geleceğimizi planlayamıyoruz :)) iyi de yapıyoruz. Benim ikinci el tavsiyem güvenilir ve emin olma şartı ile geçerliydi ki fiyatlar arası farkın az olduğunu belirtmiştiniz. İnternetten ilanlara baktığınızda şişmiş fiyatlar görüyorsunuz ama onların hiçbiri satılmıyor. Kar amaçlı biri denk gelirde alır bende kar ederim diyenlerin ilanları. Özetle ikinci el almak isteyen pazara halkın arasına inmek durumunda. Zaten hakettiği fiyatı yazan satıcı hangi araba olursa olsun bir haftada alıcısı çıkıyor bazıları saatler içinde satılıp gidiyor.

Son olarak yeni kasa çok iddialı. Ben görsellerden çok beğendim. Bir sonraki aracımın SUV sınıfında olmasına ve onu alacak yeterliliğe ulaşana kadar aracımla devam etmeye karar verdim. yoksa bu kasa ve özelliklerdeki bir aracı kaçırmazdım.

Sizin için tek bilinmeyen gelecek aracın fiyatı. Onu da şimdiki kasanın istediğiniz donanım ve motor seçeneğine +2000 koyarak elde edebilirsiniz. Tabi bu çok kaba bir tahmin.

Kararınız ne olursa olsun sizin için hayırlısı olur inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pepe Kontes

hocam o yüzde 0 faiz olayını gidip bayiye konuşun, faiz almıyorlar ama önden aldıkları masraf ıvır zıvır gibi şeyler neredeyse faizle aynı şeye geliyor, bir gidip konuşun bayiye kesin karar vermeden önce.

Hocam çok güzel bir konuya değindiniz. Hiçbir hizmet verici ilave komisyon almadan sıfır faizli kredi verEmez. (Devlet eliyle verilen geliştirme/iyileştirme/sübvansiyon tarım kredileri hariç ki onlarda en az enflasyon farkını alır) Normal krediden daha ucuza gelse de aradaki fark beklenilen kadar fazla olmaz. Tabi bunu bayiye gidip konuşmak lazım. Son durum ve aradaki fark nedir bilemiyorum.

Ayrıca bir diğer önemli husus onlar aracılığıyla kredi aldığınızda pazarlık gücünüzün büyük kısmını kaybetmiş olursunuz. Güzel indirimler ve ekstra aksesuarlar almak epey zorlaşır.

Haklısın dostum bende aynen senin dediğin gibi yaptım cebimden niye vereyim dedim ve allahın bildiğini kuldan saklamanın hiçbir anlamı yok kendini kandırmaktan başka ve karşı tarafın sigortasına yaptıracağım ustayada tembihledim kesinlikle macun istemiyorum yeni parça takılacak dedim fotoğrafını da çektim yarın öbür gün satacağım zaman gösteririm gerçi aracımdan çok memnunum satmayı düşünmüyorum ama ilerleyen dönemlerde ne olur bilemem değerli vaktini bana ayırıp cevap yazdığın için çok teşekkür ederim saygılar.

hocam bu gibi kampanyalar tamamen galeriye potansiyel müşterileri çekmek için, ben de 2012 sonunda araç arayışındayken aynı kampanyayı görüp hyundai bayiine gitmiştim ve bu kredi işini konuştum, bayii sahipleri nispeten tanıdık oldukları için açık açık söylediler faizsiz krediyi kullanırsanız (yanlış hatırlamıyorsam) 2000tl gibi bir rakam önden alınıyor taksitleri ödemeye başlamadan diye, dolayısıyla 22bin ödemiş oluyorsunuz ki zaten faizle aynı şeye geliyor.

ayrıca dediğiniz gibi bu işe girmezseniz özellikle hyundai ile ciddi pazarlık, hediye aksesuar vb. şansınız oluyor yıl sonunda, onu kullanmak çok daha mantıklı.
  • SAMET/ kullanıcısına yanıt
    Sanada geçmiş olsun cevabın için saol bende aynen öyle yaptım

• Gecen ay ikinci el aldigim i20 sense almadan once bayiye gittim. 33000 tl nakitim olduğunu soyledim.
    i20 1.2 sense icin sifir 41000 dediler. Kalan 8000 tl 20 ay sifir faiz icin 600 tl masraf cikardilar. Demek 20000 olsa 2000 tl civari olacakki bu da bir nevi faiz. Daha sonra 7400 km de 2013 model kazasiz bakimli daha jelatinleri uzerinde i20 sense bulunca 33000 tl ye aldim. 1 yil icin 9000 tl fazla odemeye degermiydi? Bence degmezdi arabam cok şükür sifir gibi

• 
Sayfa: önceki 11711172117311741175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.