Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1169. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11671168116911701171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EMOZEY

quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

http://sahibinden.com/176933035

merhabalar.

aracimi satiliga cikarttim arkadaslar.Pazarlik sünnetdir.Forumdan ilgilenen arkadaslar olursa ayrica sevinirim.Yabanciya gitmemis olur.

herkese iyi gunler..

Hayırlısı olsun ikimizde araçları aynı kategoride satışta. bursa'dan biri beni arayıp sormuştu benim fiyat yüksek geldiydi belki size ulaşır

Hayirlisi bakalim samet bey.Sizin aracin da km si masallah cok az.

ilk 2 yıl çok az kullandık. uzun yollar içinde büyük araç olunca sıfır gibi kaldı. vergisiz yeniden alma hakkım olduğu için satıyorum

• SAMET/ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • Herkese merhaba
    İstanbul'dan Burçak ben (bayan değilim ) ve 2013 model i20 1.2 sense alarak aranıza katıldım
    aracım 7500 km de ve kaza boya değşen yok çok şükür.

Şehir içi 200 km kullanabildim daha ve bunun 100 km kadarı klima açıktı ve benzin tüketimi bana fazla geldi. Önceki aracım 1.4 peugeot 206 idi ve onla aynı değerde yakıyor. 0.45 krş??
    Bende mi bir hata var diyeceğim ama yıllardır araba kullanırım ve sakin kullanırım. araba 5000 km de yıllık bakıma girmiş nedir sorun acaba? Çekişide zayıf geldi 1.4 ten sonra.
    Tavsiyelerinizi sabırsızlıkla bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: uvanci

Yeni arabam Hyundai i20 (1.2 Sense)'yi bugün teslim aldım. Beyaz renk pasif kalır mı diye korkuyordum ama bence gayet güzel durdu Çoğu şehirler arası yolda geçen ve 130 km kadar süren ilk kullanım tecrübemi kısaca yazmak isterim.

1- Satış elemanları(Bursa) ilk sorularımdan anahtar teslimine dek oldukça nazik bir şekilde destek oldular,işlemlerim kolayca halloldu. Bana neredeyse sadece gidip kontağı çevirmek kaldı. Teslimat esnasındaki tek sıkıntı araca adeta damlalıkla konulan benzindi. O kadar para veriyoruz en azından çeyrek depo olsun mübarekler.
    2- Renk ve donanımdan memnun kaldım,öğrenme zorluğu içeren pek bir şey yok.Ayrıca göz yormuyorlar.
    3- İlk hızlanmalarda direksiyon oldukça yumuşak bu güzel ama 80 ve yukarısında gereksiz bir katılaşma oluyor bunu sevmedim maalesef.
    4- Bursa'da aşırı rüzgar vardı bugün onunda etkisiyle olabilir arac sola doğru çekiyor gibi geldi, nissan almera aracımda olduğu gibi kolayca yolda tutamadım.
    5- Tekerleklerde aşırı hava mı basılmıştı bilmiyorum ama hafif zıplamalar hissettim,yol kontrolümü zorlaştıran etken bu olabilir mi acaba diye düşündüm doğrusu. yarın ilk fırsatta gidip ölçeceğim basıncı.
    6- Diğer almaya niyetlendiğim VW Polo'dan daha büyük hacmi sevindirdi beni.
    7- Hafif bir yol sesi olsa da genel anlamda motor oldukça sessizdi.(Yol gürültüsünü azaltmak için önerisi olan arkadaşım varsa dinleyebilirim kendisini)
    8- İlk kullanım olduğu için genel 80-105 km hız değerleri arasında gezdim devir saatini 3000'in üzerine çıkarmamaya çalıştım.
    9- Rampa çekişinde bir sorun görmedim.
    10- Kliması fazla iyi geldi bana eşimin suratı buz tuttu bir ara.
    11- Gösterge ışıklandırması doğrusu zevkime göreydi ve sevdim
    12- Otomatik açılan farlar ve kararan aynaları görmek hoş oldu.
    13-Navigasyonu ve multimedya içeriğini sevdik, eşim hemen ilk telefon görüşmesini gerçekleştirdi.
    14- Araçla birlikte bazı yardım aparatların verilmesi hoşuma gitti.
    15- Aracın ön görüşü oldukça iyiydi ben boğar mı diyordum ama yola hakimiyetimi hiç engellemedi.
    16- Uzun yol seven biri olarak en çok dikkat ettiğim şeylerden olan Koltukların rahatı benden geçer not aldı. Hiç sırt ve eklem ağrısı yaşamadım bu 130 km'de.(tabii daha uzun kilometrelerde test edeceğim)
    17- Benzinle ilgili diyeceğim şey: öncelikle pek gözüm onda değildi ama aşırı bir tüketimin olmadığını ve Nissan Almera aracıma göre çok daha az yaktığını söyleyebilirim.
    18- Hiç Hyundai fanatiği olmayan ve yeni taşına biri olarak bu aracı aldığımı ilk izlenimlerim doğrultusunda memnunum, inşallah bu keyfim devam eder.

Değişen ya da farklı görüşlerim olursa ilave etmeye çalışacağım önümüzdeki günlerde.

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.. Ben yaklaşık 2 yıldır i20 kullanıyorum oldukça memnunum..sizde inşallah memnun kalırsınız...ben aracı ilk aldığımda lastik basıncını 1 ay sonra kontrol ettiğimde 42 psi çıkmıştı...tüm lastikleri 32 psi olarak kullanıyorum...32 PSİ de konfor ve yakıt tüketimi çok iyi oluyor..Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: BAT007

Herkese merhaba
    İstanbul'dan Burçak ben (bayan değilim ) ve 2013 model i20 1.2 sense alarak aranıza katıldım
    aracım 7500 km de ve kaza boya değşen yok çok şükür.

Şehir içi 200 km kullanabildim daha ve bunun 100 km kadarı klima açıktı ve benzin tüketimi bana fazla geldi. Önceki aracım 1.4 peugeot 206 idi ve onla aynı değerde yakıyor. 0.45 krş??
    Bende mi bir hata var diyeceğim ama yıllardır araba kullanırım ve sakin kullanırım. araba 5000 km de yıllık bakıma girmiş nedir sorun acaba? Çekişide zayıf geldi 1.4 ten sonra.
    Tavsiyelerinizi sabırsızlıkla bekliyorum

Hayırlı olsun..Allah kaza bela vermesin..araç km sini doldurmadan 1 yılı doldurduğu için periyodik bakıma girmiştir...araçlar hiç kullanılmasa bile yılda bir yağ değişimi vb işlem görüyor..Yakıt tüketimi 10.000 - 12.000 km den sonra düşecektir...Bildiğim kadarıyla 1.2 benzinliler şehir içinde ortalama 6-6.5 lt yakıyor sanırım.

• 1.2 ler bu kadar az yakıyorsa neden çoğu lpg li anlayamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jjjoookkkeeerrr J kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cümlemiz için inşallah :) Bakalım bir süre 34 psi'da kullanacağım sıkıntı duyarsam 32'ye indiririm. Aracın garanti kapsamından hemen çıkmamak için 2-3 bin km lpg taktırmayı düşünmüyorum, baktım ki bütçemi zorlayan bir durum yok lpg'ye bulaşmam. Lpg'nin de getirisi kadar götürüsü var hele de iyi takılmamışsa ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uvanci -- 27 Ağustos 2014; 18:14:26 >
  • Bgun itibari ile aracimi satmis bulunuyorum.Insallah agiz tadi ile binerler.İ20 miz olmasada arada sirada yine sayfaya ugrayacağım.

kalin saglicakla...

• quote:

Bgun itibari ile aracimi satmis bulunuyorum.Insallah agiz tadi ile binerler.İ20 miz olmasada arada sirada yine sayfaya ugrayacağım.

kalin saglicakla...

Kaça sattınız? hayırlısı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk343458

1.2 ler bu kadar az yakıyorsa neden çoğu lpg li anlayamıyorum

Ben kendi adıma cevap vereyim. Normalde benzinde kullanırken 6.1 litre/ 100 km civarında ortalamam vardı. Bazı zamanlar 5.8'e kadar düşürebiliyordum. Ama sıkışık şehir içi trafiği değil bu. Sıkışık trafiğe fazla girmemeye özen göstererek elde ettiğim şehir içine yakın karma bir yol diyebilirim. Neyse Ankara'da biliyorsunuz lpg piyasası çok rekabetçi. Dışarıya göre yer yer litre başı 40-50 kuruş indirim olabiliyor. Hesapladım ve lpg çok mantıklı geldi. Tasarruf iyidir ama daha tasarruflusu daha iyidir dedim. Seninki az yakıyor seninkiyle gidelim lafları hariç herşeyden gayet memnunum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

Bgun itibari ile aracimi satmis bulunuyorum.Insallah agiz tadi ile binerler.İ20 miz olmasada arada sirada yine sayfaya ugrayacağım.

kalin saglicakla...

Kaça sattınız? hayırlısı olsun

Samet bey 32000 tl den verdim.Indirimsiz.Alan arakadasin da ilk arabasiymis.

• EMOZEY E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun
  • ARKADAŞLAR ...LPG UYUMUSUZ DİYORLAR....SUBAPLAR ZAYIFMIŞ......ACİL YARDIM.....YAKIT Ş.İÇİ 6.0 GÖSTERSEDE BENZİN PAHALI ...LPG TAKTIRMAM LAZIM..TAKTIRNLARIN FİKİRLERİNİ ALMAK İSTİYORUM...
  • 1.2 team i 20 yi 0 teslim aldigimdan beri ses yapan baski balatayi dun garantiden degistirmek icin servise biraktim 20 000 km de arac, bugun kullanici hatasi balatada yanma var sizi yarin oburgun yolda birakir diyerek bana ödettiler.
    tesekkurler hyundai ....

• rechan_cdx R kullanıcısına yanıt
    ses yapan baskı balatayı 20 bin km kullanıp öyle mi götürdünüz servise ?!? bende henüz aldım i20'mi 4 göz ve 2 kulakla her tarafını izliyorum,dinliyorum bir aksilik hissedersem 1 saat içinde servise teslim ederdim doğrusu. sırf bunun için lpg takmayı erteledim zaten olur ya araçta üretimden kaynaklanan bir hata vardır. neyse geçmiş olsun size.
  • 3000 km de goturduk zamanla alisir dediler
    7000 km de bakima girdi bisi yok dediler
    13000 de goturduk vites tellerini duzellttik dediler
    20000km de israr ettim soktuler sonuc bana girdi :)
    Cikan parcalari inceletmeye gonderecem bakacaz sonra ne olacak ne bitecek diye ...

• quote:

Orijinalden alıntı: rechan_cdx

3000 km de goturduk zamanla alisir dediler
    7000 km de bakima girdi bisi yok dediler
    13000 de goturduk vites tellerini duzellttik dediler
    20000km de israr ettim soktuler sonuc bana girdi :)
    Cikan parcalari inceletmeye gonderecem bakacaz sonra ne olacak ne bitecek diye ...

Böyle durumlarda alışırdı parçalar uyardı yok biraz daha zaman geçseydi (sanki sevgili yapıyoruz) bilmem neydi söyledikleri şeyleri kayıt altına alıp size buna dair bir belge vermelerini istemek gerekiyor. Eğer aldıysanız o balataya 5 kuruş bile vermezsiniz. Bu servislerin çakallıklarına hasta oluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hbilgi02

ARKADAŞLAR ...LPG UYUMUSUZ DİYORLAR....SUBAPLAR ZAYIFMIŞ......ACİL YARDIM.....YAKIT Ş.İÇİ 6.0 GÖSTERSEDE BENZİN PAHALI ...LPG TAKTIRMAM LAZIM..TAKTIRNLARIN FİKİRLERİNİ ALMAK İSTİYORUM...

Hocam 2011 sonrası araçlarda magnezyum alaşımlı subap kullanılmış. O nedenle belli bir km'den sonra subapların erime/problem çıkarma olasılığı var. O nedenle durumu yetkili servise sormak lpg'yi takacak firmadan iyi bir garanti almak gerekiyor. Benim araç 2009 ve subaplar çelik.

• Arkadaşlar i20 1.2 78hp ye chip denen şeyden yaptırsam nasıl olur? Bilgisi olan varmı.85 lik i20ler 92 hp ve 130 tork oluyormuş. Araca bir zararı var mı? Ben yaptıracaktım servis tavsiye etmediği için yaptırmadım

• 1.2 benzinli Hyundai araçlara olmuyormuş....ben sordum.....
  • 
Sayfa: önceki 11671168116911701171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.