Şimdi Ara

Hyundai i20 1.4 MPI Otomatik Alımı Hk (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
1
Favori
52.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bırakın istanbulu edirne şehir içinde 11 litre yakıyor bu araçlar istanbulda kaç olur bilmem.
  • `bELa ` kullanıcısına yanıt
    Hız sabitleyici zaten normalden de fazla yakıyor

Araçta yakıyor tabi o ayrı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aldıysan geçmiş olsun

Almadıysanız o paraya ikinci el Peugeot 308 1.2 puretech alınabilir çok daha az yakar

• Bu segmentte hem tam otomatik hem az yaksın diyorsanız swift 1.2 gl öneririm.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-bayandan-otomatik-swift-442503026/detay
  • Bizde 1 ay önce aldik şuan 930 KM' de ortalama yamit 10.8L.

• quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

Biz 6 ay önce aldık i20 otomatik 1.4

3.500km oldu Şehir içi 13ün altına düşmüyor :) he tabi çok bilmiş satış temsilcileri size 7 litrelerden falan bahsederler o ayrı :)

fabrika verisi şehir içi 9.2 lt olan araca hangi bayinin çalışanı 7 lt yakar dedi söyleyin herkes öğrensin. Zira şöyle de bir durum var aracin karma tüketim verisi 6.7 lt. Bunu söylemişte olabilirler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.4 mpi otomatik şanzıman araci 1,5 yil kullandim. 19k km yol yaptım. Burda 13l yakıyor diyen arkadaşlar ya araba sürmeyi bilmiyor ya da işkembeden sallıyorlar. Araçla samsun aksaray arası yaptım bir kaç kez ortalama 5.6 ve 5.8 di. Şehir içi dur kalk trafiğinde de 8.5 9.5l arası yol şartlarına ve gazla münasebetinize göre değişiyor. Onu sattım şu an başka bir araç kullanıyorum ama hala da özlerim i.20 mi. Ayrıca çok seri , yalıtımı iyi , sınıfına göre konforlu diyebileceğim bir araç ben gönül rahatligiyla tavsiye ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

Hocam malesef otomatik herhangi benzinli araç şehir içi 8-12 arasında yakıyor dizel almaya bakın bence aöa çok güzel araç 4 ileri tam o. Park ederken keyif veriyor kendi kendine gidiyor araç performansıda yeterli geldi bana. 160dan sonrası yok ama.

Mitsubishi attrage/ spacestar 6.5- 7 litre arasi yakiyor bilginize.

• quote:

Orijinalden alıntı: metay51

Arkadaşlar Selamlar,

Hyundai i20 1.4 MPI Otomatik Elite Paket + Panoramik Paket
    Seramik Kaplama+ Geri Görüş Kamerası + Cam Film için 66.000 Fiyat aldım .

Araçta donanım olarak sadece dijital klima ve Otomatik Kararan iç Dikiz aynası olan SMART paketi almadım .Yılda eşimle yapacağımız kilometre max. 10000

Yakıtı 9 Lt Civari ist içi göze aldım. Sizce nasıl , tavsiyeleriniz rica ederim ?

Hocam zaten çok fazla km yapmıyomuşsunuz. Yakıta fazla takılmana gerek var mı bu açıdan ? Araç donanım, tasarım ve fiyat anlamında hoşuna gittiyse al geç derim. Ki bence çok yakışıklı güzel bi araç.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Var isyerinde bir tane 8.5 lt ortalamasi var 5 bin kmnin ve hepsi sehirici; ancak cok az trafikte gelis-gidis yapiyor ve Antalya.

Arkadas aracina LPG taktirmisti ortalama 10 lt yaksa 25 kurusa sehirici geziyor ki gayet iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 ileri otomatikse koşarak uzaklaşın

• Donanımına tav olup atmosferik motorlu eski tip şanzımanlı araca karar vermişsiniz, turbo motorlu modern şanzımanlı b sınıfı araçlar varken. Muadilleri 7,5-8 litreyle gezerken, sizde 10-12 litreyle gezmeye razı olacaksınız artık. Siz bu tip araçları aldıkça hyundai de böyle çağdışı atmosfeirk motorları, 90lardan kalma 4 ileri tork konvertörlü şanzımanları dayayacak. 2017 yılında 0km araba alınıp 12litreyle gezilir mi yahu hemde b sınıfı araba?

Ya da zarardan dönersiniz ibiza 1.0 eco tsi dsg alabilirsiniz. Kampanyalı 62bin lira. Buna geri görüş kamerası, koltuk ısıtma, sunroof da eklersiniz yine 66bini geçmez. 110hp 200nm motor. İstanbulda 7,5-8 ile gezersiniz, performansı da cabası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ashkiya26

1.4 mpi otomatik şanzıman araci 1,5 yil kullandim. 19k km yol yaptım. Burda 13l yakıyor diyen arkadaşlar ya araba sürmeyi bilmiyor ya da işkembeden sallıyorlar. Araçla samsun aksaray arası yaptım bir kaç kez ortalama 5.6 ve 5.8 di. Şehir içi dur kalk trafiğinde de 8.5 9.5l arası yol şartlarına ve gazla münasebetinize göre değişiyor. Onu sattım şu an başka bir araç kullanıyorum ama hala da özlerim i.20 mi. Ayrıca çok seri , yalıtımı iyi , sınıfına göre konforlu diyebileceğim bir araç ben gönül rahatligiyla tavsiye ederim...

Evet çok seri 13 saniye 0-100'ü var, 170km son hızı var. At arabasından sonra seri olabilir tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Donanımına tav olup atmosferik motorlu eski tip şanzımanlı araca karar vermişsiniz, turbo motorlu modern şanzımanlı b sınıfı araçlar varken. Muadilleri 7,5-8 litreyle gezerken, sizde 10-12 litreyle gezmeye razı olacaksınız artık. Siz bu tip araçları aldıkça hyundai de böyle çağdışı atmosfeirk motorları, 90lardan kalma 4 ileri tork konvertörlü şanzımanları dayayacak. 2017 yılında 0km araba alınıp 12litreyle gezilir mi yahu hemde b sınıfı araba?

Ya da zarardan dönersiniz ibiza 1.0 eco tsi dsg alabilirsiniz. Kampanyalı 62bin lira. Buna geri görüş kamerası, koltuk ısıtma, sunroof da eklersiniz yine 66bini geçmez. 110hp 200nm motor. İstanbulda 7,5-8 ile gezersiniz, performansı da cabası.

Katılıyorum özellikle yeni ibiza adeta kuçük leon..

o kasaya 200tork müthiş gelir. tek dezavantajı dsg./Çift kavrama

• Benim Aveo da 11 litre civarında yakıyordu İst. şehir içi. Şanzıman daha iyi olmasına rağmen. Çünkü 6 ileri idi

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Donanımına tav olup atmosferik motorlu eski tip şanzımanlı araca karar vermişsiniz, turbo motorlu modern şanzımanlı b sınıfı araçlar varken. Muadilleri 7,5-8 litreyle gezerken, sizde 10-12 litreyle gezmeye razı olacaksınız artık. Siz bu tip araçları aldıkça hyundai de böyle çağdışı atmosfeirk motorları, 90lardan kalma 4 ileri tork konvertörlü şanzımanları dayayacak. 2017 yılında 0km araba alınıp 12litreyle gezilir mi yahu hemde b sınıfı araba?

dsg ozelinde konusmuyorum ama. Cift kavramali tum sanzimanlar tuketici dusmanidir.

Ve birer uretici tuzagidir. Baski balata degistirince modern sanzimanim keske 50 yillik tork konvertorlu olsaydi dersiniz.

Kasim 2016 da edc baski balata degistirmis ve 7bin tl odemis biri olarak konusuyorum.

Uzun sureli kullanmaya niyeti olan dsg edc dct ps asla almasin. Sanzimanin asiri karmasik mekanigi ariza yapmasa bile ( ki onerdiginiz sanziman siklikla yapiyor) baski balata fiyatlari cok fais.

Hayirli gunler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 28 Mayıs 2017; 20:25:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ashkiya26

1.4 mpi otomatik şanzıman araci 1,5 yil kullandim. 19k km yol yaptım. Burda 13l yakıyor diyen arkadaşlar ya araba sürmeyi bilmiyor ya da işkembeden sallıyorlar. Araçla samsun aksaray arası yaptım bir kaç kez ortalama 5.6 ve 5.8 di. Şehir içi dur kalk trafiğinde de 8.5 9.5l arası yol şartlarına ve gazla münasebetinize göre değişiyor. Onu sattım şu an başka bir araç kullanıyorum ama hala da özlerim i.20 mi. Ayrıca çok seri , yalıtımı iyi , sınıfına göre konforlu diyebileceğim bir araç ben gönül rahatligiyla tavsiye ederim...

+1

Ayni aracı 1.5 yıl boyunca 3000'i şehir dışı, kalanı İstanbul'da olmak üzere 18000 km kullandım. Ortalamam 8.77 lt.

Son derece sakin araç kullanırım. Apaçi gibi kullanmadığınız sürece çok rahat 9-10 lt arasında kullanabilirsiniz.

13 falan diyenlere inanmayın, onlar başka ölçüm birimiyle yaşıyor.

Araç çok sessiz, pratik, direksiyonu hissiz ama yormuyor. Bagajı rakiplerinden daha kullanışlı, arka koltukları gayet rahat. Park etmesi, hareket ettirmesi çok kolay. Otomatik şanzıman sorunsuz.

130'dan sonra güvensiz, 150'den sonra ise ürkütücü.

Normal limitlerde (80-120 arası) gayet sessiz ve dengeli bir kullanışı var.

Alın, pişman olmazsınız.

• 1 aydır aynı aracı kullanıyorum. 3008 İ satıp aldım. Çok ama çok memnunum. Bu araç kesinlikle aşmış. Benim de elite paket ama cam tavan yok. İyi yaptınız cam tavan almakla. Konforlu sessiz bir şehir içi aracı. Benim yakıt ortalamam izmir de 9 lt civarı.. Benzinle bileceksiniz ona göre alın. Ben 1300 km de lpg taktım tüm bizim grup neredeyse lpg li. Motor her markaya uyumlu.. Şu An 21 -25 kr Arası yakıyorım. Eski dizel aracım 32 kr yakıyordu. Buradaki olumsuz yorumlara bakmayın bence. Diğer yarı otomatik ler 2 lt az yakar ama arıza ihtimali 10 kat fazladır. LPG uyumsuz dur çoğu. İ20 kapış kapış gidiyor Buradaki ler hala neyin kafasında acaba?

• Araç oldukça güzel, tek sıkıntısı biraz fazla yakıyor ama lpg ile sıkıntı olmaz. Taş gibi sorunsuz motor-şanzıman var araçta, dsg belasına falan bulaşmayın derim.
  • Sehir ici km basına 50krs yakıyo

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.