Şimdi Ara

██ HYUNDAI i10 KULÜBÜ ██ (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.055
Cevap
63
Favori
402.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam yüksek de sürücü olarak ben sığar mıyım, kullanabilir miyim, bacaklar rahat eder mi, iki büklüm olur muyum?

Şu anki arabam palio ve çok rahatım. Ama Palio van'ın koltuğu benim koltuk kadar geri gitmiyor. Ona sığmıyorum mesela.
  • Bununyanıtını o halde en iyi siz verebilirsiniz. Bir Hyundai bayisine giderek bizzat denemenizden başka yol yok. Gerçekten ben ne desem yalan olur bu durumda.
  • ikinci depoda 32 lt ile 470 km kullandım.
    100 km de 6,8 lt ortalama..
  • konunuzu bir süre rahatsız edeceğim ama bir duyuru yapmak istiyorum:

otomobil genel bölümüne girmeyen kullanıcılar için duyurumu yapmak istiyorum.
    http://forum.donanimhaber.com/m_36922111/mpage_1/fromTicket_/key_//tm.htm
    eğer ki yukarıdaki linke bakarsanız akaryakıt zamlarına karşı yapılan bir protestoyu görürsünüz.
    desteklerinizi esirgemezseniz sevinirim.
  • İ10 (ay_ten) numu 31 Aralık tarihinde kullanmaya başladım.. Team manuel vites benzinli İSTANBUL
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufo

Önemli soru arkadaşlar:

Boyum 186cm. Bu arabaya sığar mıyım?

Teşekkürler

evet aynı boydayız rahatlıkla sığarsın. jeep'ler haricinde diğer arabalardan hiçbir farkı yok.
  • Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın aracınızı.

quote:

Orijinalden alıntı: yurdu

İ10 (ay_ten) numu 31 Aralık tarihinde kullanmaya başladım.. Team manuel vites benzinli İSTANBUL

• *** i10 Kullanıcıları Listesi ***

[1] - xuye---1.1 Benzinli SELECT Otomatik * Eskişehir
    [2] - ~Pepita~---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [3] - eraykoyulhisarli---1.1 Benzinli SELECT Otomatik * İstanbul/Eyüp
    [4] - dusun_oyna---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [5] - aesca---1.1 Benzinli SELECT Manuel * Van
    [6] - theconqueror06---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [7] - kemanci06---1.1 Benzinli SELECT Manuel * Ankara
    [8] - melek38---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [9] - ferrai---1.1 Benzinli SELECT Manuel
    [10] - fdjdigy5---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [11] - dremre---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [12] - acesuperson---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [13] - kel_epir---1.1 Benzinli SELECT Manuel
    [14] - serhatipek---1.1 Benzinli ????? ?????
    [15] - escor---1.1 Benzinli ????? ?????
    [16] - closer10---1.1 Benzinli TEAM BT Manuel
    [17] - cagatay117---1.1 Benzinli TEAM Otomatik * İstanbul
    [18] - estubar---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [19] - chesirecat---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [20] - Nambi---1.1 Benzinli PLUS Otomatik * Nevşehir
    [21] - karaion---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [22] - fizmen---1.1 Benzinli TEAM BT Manuel
    [23] - GÖÇMEN35---1.1 Benzinli TEAM Manuel * İzmir
    [24] - asya35---1.1 Benzinli SELECT Manuel * Ankara
    [25] - fındıkkk---1.1 Benzinli TEAM Otomatik * Yozgat
    [26] - matt---1.1 Benzinli SELECT ???????
    [27] - inanirb---1.1 Benzinli SELECT Otomatik + LPG * Bursa
    [28] - kAr_gA---1.1 Benzinli TEAM Otomatik * Ankara
    [29] - kharon---1.1 Benzinli TEAM Otomatik * İstanbul
    [30] - silver555star---1.1 Benzinli TEAM Manuel + LPG * Antalya
    [31] - miyer---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [32] - pashiba---1.1 Benzinli SELECT Otomatik * İstanbul
    [33] - yurdu---1.1 Benzinli TEAM Manuel * İstanbul

- Listede eksik bilgileri olan arkadaşlar ????? ile belirtilen eksikliklerini bildirmenizi rica ediyorum.
    - Arkadaşlar bir de hangi şehirde olduğumuzu yazarsak sanıyorum paylaşımımız daha da artar.

• Kullanıcı listesini artık bundan sonra ilk sayfa, ilk mesajda da güncelleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 13 Ocak 2010; 11:45:27 >
  • Çok cokk teşekkürler.. Tüm i10 kullanıcıları ile birlikte iyi günlerde güzel güzel kullanırız inşallah..

quote:

Orijinalden alıntı: xuye

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın aracınızı.

quote:

Orijinalden alıntı: yurdu

İ10 (ay_ten) numu 31 Aralık tarihinde kullanmaya başladım.. Team manuel vites benzinli İSTANBUL

• Eşimin AY-TEN i TEAM MANUEL - İzmir Bornova

Ekimde aldık, bilenler bilir Atatürk Mah. Varyant, Evka4 yolu vs gibi gayet dik yokuşlarda 2 kişi 3 kişi 4,5 kişi çok çıktık bana mısın demedi..

Birtek koltuklarda kullanılan kumaş hiç hoşuma gitmiyor bana kalitesiz geldi, bir an önce koltuk kılıfı alıp bi de spoiler taktırdım mı tam içime sinecek..
  • Aramıza hoşgeldiniz. İlk sayfadaki listeye eklendiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: branta

Eşimin AY-TEN i TEAM MANUEL - İzmir Bornova

Ekimde aldık, bilenler bilir Atatürk Mah. Varyant, Evka4 yolu vs gibi gayet dik yokuşlarda 2 kişi 3 kişi 4,5 kişi çok çıktık bana mısın demedi..

Birtek koltuklarda kullanılan kumaş hiç hoşuma gitmiyor bana kalitesiz geldi, bir an önce koltuk kılıfı alıp bi de spoiler taktırdım mı tam içime sinecek..
  • bende yarın sevimlime kavuşuyorum. Satıcı çok ikna etmeye çalıştı getz için hatta i10 bayan arabası ne yapıcaksın bile dedi ama caydıramadı :)
    1.1 benzinli select manuel - istanbul
  • @bulldok aramıza hoşgeldiniz. Aracınızı güzel günlerde kullanın. İlk sayfadaki listeye eklendiniz.
  • aracım select otomatik ve 2 bin km de..;

aracın direksiyonunu tam olarak sağa yada sola doğru çevirip ileri geri manevra yaparken değişik bir ses geliyor..

sadece hareket ederken geliyor. durunca yok.. ve direksiyon tam olarak çevrilmişken var..

böyle bir ses duyan varmı acaba? yada aracınızda deneyip paylaşırmısınız lütfen.?
  • Direksiyonu tam sağa ya da tam sola çevirdiğiniz zaman geliyorsa bu normal bir sesdir, hidrolik pompasının aşırı zorlanmasından oluşur; fakat kesinlikle tavsiye etmeyeceğim bir harekettir tam yol direksiyonu çevirmek. Şöyle ki: Direksiyonlarımız hidrolik olduğu için (tüm hidrolik direksiyonlu araçlarda olduğu gibi) bir hidrolik pompasıyla çalışır. Bu pompa yağ pompalar. Fakat direksiyon sağa ya da sola en sona dayandığında bu pompa tam güç çalışır ve çok zorlanır. Eğer bu hareket sürekli yapılırsa pompa zarar görebilir ya da şanslı isek hortumlardan patlar. Pompa arızalanırsa maliyeti çok olur. Bu nedenle gerekirse 1-2 manevra fazladan yapalım ama araçlarımızın direksiyonunu sonuna kadar çevirerek kullanmayalım.

quote:

Orijinalden alıntı: pashiba

aracım select otomatik ve 2 bin km de..;

aracın direksiyonunu tam olarak sağa yada sola doğru çevirip ileri geri manevra yaparken değişik bir ses geliyor..

sadece hareket ederken geliyor. durunca yok.. ve direksiyon tam olarak çevrilmişken var..

böyle bir ses duyan varmı acaba? yada aracınızda deneyip paylaşırmısınız lütfen.?

• elbetteki sonuna kadar çevirerek kullanmak sürekli yaptığımız bir şey değil. nadiren oluyor ve en fazla 1-2 sn sürüyor..

burada garip olan şey arabadan ses gelmesidir.

sonuçta herkes zaman zaman direksiyonunu tam olarak sağa yada sola çevirmek zorunda kalır.. bundan doğal ne varki.. (sert bir şekilde direksiyonu tam sağ yaparak vurdurmaktan bahsetmiyorum tabiki)

arabanın buna hazırlıklı olması lazım ..

eğerki tüm i 10 larda olan bir sıkıntı ise bu bir eksiklik.. servise başvurmadan önce diğer i10 lar için durum nedir öğrenmek istiyorum..

tecrübe eden var mıdır acaba?

direksiyonuzu yavaşça en sağa yada sola doğru çevirin ve çok hafifçe gaza basın.. beklenmedik bir ses duyuyormusunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pashiba -- 2 Şubat 2010; 8:25:30 >
  • Slm arkadaşlar

ben hyundai İ10 almayı düşünüyorum ama daha karar veremiyorum birtürlü bu yüzden yardımlarınıza ihtiyacım olacak.
    benim ilk arabam olacak aslında, 2. elini almayı düşünüyorum ayrıca otomatik vites olması istanbul trafiğinde benim açımdan iyi olur diye düşünüyoru.umarım birkaç ay içinde bende listenize dahil olurum
  • bizde aldık bitane kırmızı ayten:).1.1 benzinli select kırmızı manuel vites.manisa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamer -- 2 Şubat 2010; 17:12:41 >
  • 2009'da yaklaşık 2700 adetlik satış ile muhteşem bir başarı sağlamış i10 (kaynak e-otodergi). i30'un dahi 3300 adetlerdeki satışı düşünülürse takdir edilmeli.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.