Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.791.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilk defa duydum, ben yol bitmese dibe vururdum rahat çıkıyor yani... ama neden çıkmaz, bi fikrim yok açıkçası işin uzmanları forumdaki bizimle paylaşırsa aklımızda bi fikir bulunur en azından..

acaba yakıttan vs mi, allah allah..
  • arkadaşlar getz -dizel için euro dizel mi kullanmak gerekiyor normal dizel kullanmanın zararları neler
    tşk.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nenssulo

arkadaşlar getz -dizel için euro dizel mi kullanmak gerekiyor normal dizel kullanmanın zararları neler
    tşk.

Euro dizel kullanman gerekiyor. Yani araç euro dizel kullanacak standartlarda uretilmiş.

Normal dizel kullanırsan yakın zamanda arıza vermeyebilir ama uzun vadede mutlaka motor arızası yaşarsın.
    Normal mazot soguk havalarda donabiliyor, ankadara normal mazot kullanıp filtresi donmuş birsürü araç gordum. Normal mazotun iyisini bulmakda zor. Normal diye kaçak mazot satan - mazota su karıştıran çok yer var.Normal mazot daha pis ve tortulu yakıt oldugu için yakıt filtresi daha erken kirlenip tıkanıyormuş

Yani bence 3 kurus fazla tasarruf edecem derken milyarlarca lira masraf açabilirsin basına(turbo - yakıt pompa arızası gibi.). Bence euro dizel kullan, kafan rahat olsun

• quote:

Orjinalden alıntı: royartar

ben 185 i geçtim sonra yavaşladım bassam daha da giderdi. 1.3 benzinli, aracın kaç km de? benimkiyle 3000 den sonra o hızlara çıkmaya başladım rahat rahat çıkıyor

valla benim dizelle düz yolda 175 i geçemiyon ama hafif rampada 190 ı gördüm ama viraj gelince yavaşladım çünkü aynı yerde daha önceden bi accord un parçalandığını görmüştüm.

ama devir 4000 idi daha demekki her 500 devirde 20 km arttığına göre rampa aşağı 210 u zorlanmadan görür getz ler.
  • arkadaşlar

Yapmayın ben 1994 model renault spring le 175 Km. yi gördüm siz getz de 200 Km. bulamıyorsanız ayıp size walla
  • quote:

Orjinalden alıntı: @ng@r@lı

yaw yeni hyundai starex reklamı cok hoş olmuş. Azönce izledim. formula1 pilotu gibi bir herif kaskını takıyor. sonra bir bakıyorsun adam su bidonu kucaklıyor. Allah allah derken adam gidip starex'e su bidonunu yukluyor ve gazlayıp gidiyor. Yeni starexler de 140HP lik dizel motor varmış diyor reklamda.

Starex'i bilmem ama reklam çok hoş olmuş bence. Gerçi ticari sürücüleri gaza getirebilir, biraz tehlikeli bir reklam olmuş

Reklamdaki arabadan babamda var. Starex Space S 2.5 CRDI. Bayramda memlekete gidince baya bi kullandım. Manyak bi motor var. 310Nm tork uçuruyo arabayı. Yokuş çıkarken benim corolladan 10 kat daha iyi. Reklamdaki olay çok da abartı diil yani.

• arkadaşlar bende hızı çok seviyorum ama dikkat edin. burakın bu hız polemiğini Allah korusun... o hızlardaki bi kazada puzzle gibi dağılırsınız.
    quote:

Orjinalden alıntı: turklucky

arkadaşlar

Yapmayın ben 1994 model renault spring le 175 Km. yi gördüm siz getz de 200 Km. bulamıyorsanız ayıp size walla
  • Canım kardeşlerim türkiye yolları veğ şartlarında 130 geçmek azrail ile dans etmek demek yapmayın allah aşkına
  • ewet ozko kardeşime katılıyorum. Doğru söylüyosun ozko övündüğümüz şeye bak
    quote:

Orjinalden alıntı: OZKO

arkadaşlar bende hızı çok seviyorum ama dikkat edin. burakın bu hız polemiğini Allah korusun... o hızlardaki bi kazada puzzle gibi dağılırsınız.
    quote:

Orjinalden alıntı: turklucky

arkadaşlar

• atın ölümü arpadan olsun dicem, üstünüze alınmayın.
  • en sonunda app li önden arkadan 2 resim çektim tak etti canıma...
  • quote:

en sonunda app li önden arkadan 2 resim çektim tak etti canıma...

sanayide ne işin vardı
  • akraba var oraya bazen takılıyorum ora onun dükkanı yanıda fırçasız yıkama yeri, orda da yıkatıorum uğramışken, maslak sanayiden çıkamaz olduk
  • quote:

akraba var oraya bazen takılıyorum ora onun dükkanı yanıda fırçasız yıkama yeri, orda da yıkatıorum uğramışken, maslak sanayiden çıkamaz olduk

ROY, ARABAN ÇOK HOŞ... MAŞŞŞALLAH, nazar deymesin..

Arkadaşlar bir şey diyecem. herkes arabasını foosunu çekiyor yayınlıyor.. arbayla birlikte kendi niye çıkmıyor fotoda.__??

ARAKADAŞLAR İLK BAKIM FİYATLARINI BİLEN VARSA YAZSIN Bİ ZAHMET _!!!
  • Geçenlerde bahsetmiştim Düzceye gidip gelirken bastım denemek için.

180 i geçemedim bende. 1.3 85BG gerçi 200 kadranda 180 fena diil.

tamamen düz yolda maximum hız 180. bayağı bir gittim geçermi diye ama daha fazla hızlanamadım.
    170 sınırına kadar çok rahat çıkıyor sonra kasmaya başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nasiyani -- 17 Şubat 2006 15:56:30 >
  • yaw arkadaşlar yakıt tüketiminden bıkmadınız mı
    ben ortaya atmak istediğim yeni bir konu var.
    2005 model getz 1.3 gls sahibiyim.
    araç 8700 km de.
    şehir içi 100 km de ortalama yakıt tüketimi 7 litre...
    dahi iyisi can sağlığı...
    araba süper... 1,5 yıldır kullanıyorum hiçbir konuda bir kez bile problem çıkarmadı.
    her baktığımda ulan ne kadar güzel bir araba almışım diyorum...
    ama aracı aldığım ilk haftadan beri 1,5 yıldır hala camını sıkam bi durum var...
    20.1 milyara aldığım arabayı 7 gün sonra 18.5 milyara satmaya başlamışlardı...
    resmen enayi yerine koydular beni...
    şimdi bu araba 7 litre yaksa nooolur, 5 litre yaksa noolur...
    1.600.000.000 zararı kaç km de amorti eder.
    benden başka fiyattan mağdur olan allahın kulu yok mu acaba?
    tamam otomobil fiyatları düşüyo biliyorum ama
    benim araba aldığım dönemde honda civic, jazz, ford, fiat, renault herhangi bir araç alan hiç kimse bu kadar zarara uğramadı.
    örnek:
    20.1 milyara aldığım 1.3 getzi karalar hala 18.5 milyara satılıyo..
    aynı tarihte 28.4 milyara satılan civic şimdi 29.5 milyar...
    bu benim ilk arabamdı, küstürdüler. satamıyorumda çok zarar edecem.

ne deyim allah bana sabır hyundai assan yöneticilerine akıl fikir versin...
    bu zihniyetle eski müşterilerine nasıl araba satacaklar bilmiyorum.
    bu sene arabayı yenilemeyi düşünüyorum.
    bu durum olmasaydı kesinlikle bi matrix çekerdim ama şimdi forda gidip alın getzi verin c-max i diyecem galiba...
    yani gördüğünüz gibi arabanın yakıt tüketiminin az olması, arıza çıkarmaması her zaman müşteri memnuniyetine yetmiyo...

• valla bende geçen sene ocakta 25250 ye aldım 1 hafta sonra sunrooflu mp3 lüsünü getirip 26.5 a verdiler.

üstüne üstlük şuan 18000 lira ediyor 2.elde.ne yapalım kader.nerden bilebilirdikki
  • Fırçasız yıkama nasıl oluyor önce bir solüsyon püskürtüp sonra basınçlı suyla yıkama olayı mı?

quote:

akraba var oraya bazen takılıyorum ora onun dükkanı yanıda fırçasız yıkama yeri, orda da yıkatıorum uğramışken, maslak sanayiden çıkamaz olduk
  • evet özel cilalı bi ilaç gibim ama ilaç olmayan bir sabun diyim var, sıkıyorlar komple ve suyu vurunca çamur mamur kalmıyor fırçayla yıkatıodum ilk aldığımda acemilik siyah olduğu için izler falan oluştu baya baya komple pasta cila yaptırıp boya koruma yaptırdım ondan sonra fırça f si deymedi, hala ufak tefek beyaz noktalar oluşuyor taş geliyor vs ama memnunum
  • aynen. siyah iyi güzel ama siyahında bakımı şart. ben bu konularda biraz pasaklı oldugum için. mavi aldım gerçekten kiri çamuru gostermiyor. pasaklı derken arabamın içinde toz bulamassınız sadece dışı içi diyorum:)
    ama roy senin arabanın maşallahı var resimlerini inceledim. ben artık plakaları senin gibi yaptıramam. yavşak servistekiler vidayla yapıştırmışlar. anlayacagın plakalar delindi:)
  • 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.