Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (719. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.790.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: derebeyii

sadece kaldırıyor mu yoksa indirebiliyormu aynı zamanda ?

quote:

Orjinalden alıntı: getz_crdi88

quote:

Orjinalden alıntı: _By_BoSs_

getzlerin orijinal alarma cam kaldırma modülü takılıyomu?? yav yokmu bilen duyan?????

takılıyor arkadasım daha 2 gun once taktırdım serviste hersey dahil 90ytl ye takıyorlar fakat benım cam kaldırma modulunu almıstım sadece işçilik parası olarak 60ytl aldılar vede super çalışıyor

arabadan indim camlar acık ise alarmı kurdugum anda sağ onden baslayıp sol on sağ arka sol arka seklınde kapıyor 10-15 sn alıyor tek tek kapıyor camları

• Cam kaldırma modülü motoru durdurduğunuz zaman camları otomatik kapamayamı yarıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Cam kaldırma modülü motoru durdurduğunuz zaman camları otomatik kapamayamı yarıyor.

Motor durdugu zaman deil arabadan ındık aracı kılıtledık alarm devreye gırınce module alarmdan bı sınyal kablosu baglanıo aracın kıtlendıgını anlıo ozaman 4 camı check edıyor hangılerı acık ıse sıra ıle kapatıyor boylece camlarımız hırsızlıga karsı hıc bır sekılde acık kalmıyor eğer ki benım gıbı sorumsuz arkadaslarınız varsa gercekten cok ıse yarıyor
  • Aslında bunu zamanında Getz 'im varken bende taktırmıştım ama şöyle de bir uyarı almıştım, size de bilginiz olması açısından paylaşmak isterim. Sistem herhangi bir açık cam gördümü 4 camı birden kapalı dahi olsa denediğini söylemişlerdi, buda cam motoru kapalıyken de çalışmaya zorlanma gibi bir olay söz konusu oluyor, ileriki zamanlarda problem yaratabilir diye bir ek uyarı gelmişti ama kullandığım süre içerisinde ( 1,5 yıl ) en ufak şikayetim olmadı. Sadece bilgi amaçlı paylaşmak istemiştim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Roy

Aslında bunu zamanında Getz 'im varken bende taktırmıştım ama şöyle de bir uyarı almıştım, size de bilginiz olması açısından paylaşmak isterim. Sistem herhangi bir açık cam gördümü 4 camı birden kapalı dahi olsa denediğini söylemişlerdi, buda cam motoru kapalıyken de çalışmaya zorlanma gibi bir olay söz konusu oluyor, ileriki zamanlarda problem yaratabilir diye bir ek uyarı gelmişti ama kullandığım süre içerisinde ( 1,5 yıl ) en ufak şikayetim olmadı. Sadece bilgi amaçlı paylaşmak istemiştim.

Benim aldıgım urunde yazanları paylasayım bende sistem oncelıkle acık camları tespıt edıyor ve sonra sadece o camları kaldırıyor seklınde bırsey vardı sanırsam boyle bı sorun ıcın yapmıslardır bunuda
  • quote:

Arkadaslar bızım getzlerin ( makyajlı kasa ) hoparlorleri kaç cm? 13mü 16 mı?

eski kasalarda 16 cm yenılerde 16 olması lazım dıye bılıyorum
  • Selam arkadaşlar,
    Yakında çok sevdiğim getzim den ayrılmak zorunda kalıyorum :(
    ayrılmadan önce lastiklerini değiştirdim :) kumhoların artık can çekiştiği her virajda belli oluyordu zaten, bende yerine Michelin Energy saver aldım, 4 adet siboplarda dahil 5 taksit 400 ytl,
    değişikliklere gelince aracın sesi azaldı, yol tutuşu fazlası ile değişti, çok memnun kaldım, taktıktan 200 km den fazla yol yaptım ve hiç bir sorunla karşılaşmadım. tavsiye ediyorum.

Neden ayrılıyorum diyeceksiniz, eşimin artık bir nissan note u var, o yüzden 2 arabaya gerek olmadığını düşünürek arabamı gerçek sahibine yani anneme teslim etme kararı aldım. Ama vermeden önce, tatile çıkıp sonra teslim edicem, tatil ise Ankara, Kaş, Ayvalık,Ankara , Çanakkale, Ankara ve sonunda Adana olarak planlandı, tahmini 1 ay yollarda olucak Getz, yeni lastiklerle performansını görücez bakalım.

Herkese bol getzli günler.

• iyi tatiller kazasız belasız olsun
  • bugün 4 adet orjinal ebatlarda brigstone b250 aldım. 4 sibop da değişti. 9 taksit 380 ytl. lastik 95 e gelmis oldu. hankook lardan sonra bayağı farketti. daha iyi yol tutus, daha sessiz. bakalım kac km goturecek beni.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozden61

bugün 4 adet orjinal ebatlarda brigstone b250 aldım. 4 sibop da değişti. 9 taksit 380 ytl. lastik 95 e gelmis oldu. hankook lardan sonra bayağı farketti. daha iyi yol tutus, daha sessiz. bakalım kac km goturecek beni.

güle güle kullan
  • valla bende lastıklerı degıstırmek ıstıyorum 43000 km oldu hankook marka lastıkler
    yol tutmuyo
    ses yapıyo
    araba zıplamaya basladı
    artık rahatsız oluyorum
  • Bahsettiğiniz ürünü iki yıldır kullanıyorum şimdiye kadar hiçbir problemle karşılaşmadım.
    bilginize.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Roy

Aslında bunu zamanında Getz 'im varken bende taktırmıştım ama şöyle de bir uyarı almıştım, size de bilginiz olması açısından paylaşmak isterim. Sistem herhangi bir açık cam gördümü 4 camı birden kapalı dahi olsa denediğini söylemişlerdi, buda cam motoru kapalıyken de çalışmaya zorlanma gibi bir olay söz konusu oluyor, ileriki zamanlarda problem yaratabilir diye bir ek uyarı gelmişti ama kullandığım süre içerisinde ( 1,5 yıl ) en ufak şikayetim olmadı. Sadece bilgi amaçlı paylaşmak istemiştim.

Benim aldıgım urunde yazanları paylasayım bende sistem oncelıkle acık camları tespıt edıyor ve sonra sadece o camları kaldırıyor seklınde bırsey vardı sanırsam boyle bı sorun ıcın yapmıslardır bunuda

• 04/08/2008 itibariyle 2007 model dizel getzime bakım yaptırdım.
    yağ boşaltma tapası : 1,11
    yağ tapa contası : 0,63
    yakıt filtresi : 34,40
    hava filtresi : 7,72
    yağ filtresi : 8,87
    ön fren balata takımı : 53,53
    ön viraj demir burcu : 11,72
    shell motor yağı 5,5lt : 68,75
    işçilik+harici onarım : 66

toplam : 252,73
    kalem iskonto : 15,18
    ara toplam : 237,55
    kdv %18 : 42,76
    GENEL TOPLAM : 280,31 YTL tuttu.
    4 adet te brigstone b250 lastik aldım 380 ytl 9 taksit. getzimin bu ayki masrafı bana. gecen ayda vergisi vardı. mazota gelen sürekli zamlar. artık arabaya binmeye korkmaya basladım.
  • merhb arkadaşlar.öncelikle ben böyle bir siteye ilk defa giriyorum fikir alış verişinde bulunmak istiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinrim.benim elimde 17000 ytl var.herkes bir şey söylüyor jafam çok karışıyor.3 araba üzerinde karar veremiyorum artıları eksileri nerlerdir yardımcı olursnız seviniirm.corsa gets fiesta bunların 2004 2006 arası 60000 km geçmeyecek bir araba bakıyorum.
    1.abs çok önemli midir abs fiestaların bir kısmında bulunmuyor araştırdığım kadaryla
    1.benzinli araba bakıyorum 1.4
    1.gets ile fiestalarda bir süre sonra dışardan içeriye ses falan geliyor diyorlar sizce ne kadar doğru?
    ilgilenirseniz çok seviniirm saygılar.ii sohbetler
  • Kaç km bakımı bu?
    quote:

04/08/2008 itibariyle 2007 model dizel getzime bakım yaptırdım.

4 adet te brigstone b250 lastik aldım 380 ytl 9 taksit. getzimin bu ayki masrafı bana. gecen ayda vergisi vardı. mazota gelen sürekli zamlar. artık arabaya binmeye korkmaya basladım.

• quote:

Orjinalden alıntı: yusufbasaran

Kaç km bakımı bu?
    quote:

04/08/2008 itibariyle 2007 model dizel getzime bakım yaptırdım.

30 000 km

• Şükür kavuşturana diyelim , 1 aya yakındır forumdan uzaktaydım. 20 Gündür Rusya'da tatil yapıyordum. Çoğunlukla kırsal alanlarda olduğum için intrenet minternet, TV, telefon falan hiç bir şey yoktu. Dünyadan bi haberdik. Epeyce bir zaman Volga nehri üstündeki ıssız bir adada Robinson Cruseo gibi yaşadık

Orman içinde, göl kenarlarında, kamplarda geçen günler sonunda en sonunda yine buradayız.
    Gittiğim yer Rusya'nın ücra bir köşesi olmasına rağmen oldukça hareketli bir yer. Hemen hemen her yaz giderim (yazlığım var orda). 5 yıllık zaman içinde herşey süratle değişiyor. İlk zamanlar yollar silme lada, jiguli, volga ile doluyken en son gidişimde son model ve değişik marka araçların sayısı artmıştı. Özellikle 4x4 sayısında anormal bir artış var. Özellikle Japon-Kore markaları çok yaygın. Hemen hiç Fiat görmedim (Bi tane Doblo hariç ). Dacia Logan orada renault amblemi ile satılıyor. Yollarda bol bol Getz dolaşıyor. Türkiye'de satılmayan Acura(Honda), Lexus(Toyota) çok satılıyor. Benzinin litresi 24 ruble ( 1 YTL=17 ruble)

Giderken arabayı havalalnın otoparkına bırakmıştım. Girişte alınan kartla 1 aylık abonelik yaptırmıştım, 144 YTL. Böylesi benim için çok daha iyi oldu. Benim evden taksi ile havalanına 60 YTL yazıyor. Gece tarifesi olunca iyice kazıklanıyor. Yani taksi ile gidip gelsem aşağı yukarı aynı parayı verecektim.

Aynı zamanda arabam (Getz'im, güzel kuşum) sokakta kalmamış oldu. 20 gün sokakta kalan arabanın başına herşey gelebilir. Havalanında kameraların gördüğü sakin bir köşeye parkettim ve döndüğümde bıraktığım gibi buldum. Taksicilerle falan da uğraşmamış oldum. Havaalanı otoparkından daha güvenli bir yer bulamazdım herhalde.

• Temmuz ayının MTV'sini Garanti internet üzerinden yatıranlara SONAX'dan %50 indirim var. Geçen sefer fırsat bulamamıştım ama bu sefer yaptıracağım. 6 saat süren komple kaporta bakım, çizik onaraım ve boya koruma işlemlerini 100 YTL'ye yapıyorlar. Evimin 100 metre aşağısında bir SONAX var. Akşam eve gelirken uğrayıp dekontu verdim ve C.tesi için randveu aldım. Biraz parlasın Getz'im şöyle
  • ihg70,
    hoşgeldin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: yuci

ihg70,
    hoşgeldin..

Hoşbulduk :)
  • 
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.