Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1499. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.790.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14971498149915001501
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar arabayı 90bin bakımına sokacaz ama 60binde triger seti değişimi olmamış. Bu durum sıkntı çıkarır mı acaba değişmesi şart mı şuan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • trkmn23 T kullanıcısına yanıt
    araç ne?
    benzıllımı dızelmı
    model?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011 dizel vgt hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Geo

Hayırlı olsun.

bu arada bu yıl muayene 30 hazirana kadar gecikme ücreti alınmaksızın yapılacak diye okudum, TüvTürk'ten.

Bilgisi olan var mı? ben mi yanlış anlıyorum...

http://www.tuvturk.com.tr/duyurular.aspx?url=duyurular/gecikme-cezalarindaki-yapilandirilmada-sure-uzatildi.aspx

Yukarıda (linkte) yazana göre öyle değil...

hAYIR GARİBİ ŞU BEN 2 ay geç gitsem 1 yılla aynı mı olacak! Hesabım öyle!!! 18 tl...

Aynen, kanun çıktığı tarihte muayenesi olmayanlara bir indirim sağlanmış.

Bizim gibi düzenli yaptıranlara uygulanacak gecikme cezası yine %5.

Duya duya artık alıştığımız," bu ülkede vergi,ceza ödemeyene daha iyi davranılıyor" durumu :D

hocam treger zincirdir. 200binden sonra ses yaptığında değişir.
    siz kayışları değiştirmeniz gerekir.

• Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Kayış derken sadece v kayışını mı diyosunuz yoksa daha başka bir şeyde var mı?
    Bütün dizel getzler zincirli mi bilmiyorum ancak zincirliyse değişmez. Diğer kayışları da kontrol eder servis, gerekirse değiştirir.

Yetkili servisler (genelleme doğru olmasa da) direkt değiştiriyorlar diye duydum.

Ben Bosch serviste yaptırdım 90 bini, memnun da kaldım. Daha evvel yetkili servisin yapmadığı motor temizliğini de yapmış, sağ olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Geo -- 1 Mayıs 2015; 2:48:34 >
  • Özgür Geo kullanıcısına yanıt
    Dizel getzlerin hepsinde zincirli triger kullanıyormuş herhalde. Yetkili servis gitmeyeceğim iyi bir usta arıyorum yetkili servis ücreti çok çıkıyor hocam. Bosch servisinde ne kadara hallettiniz? Bir de yağ ve filitreler dışında değişen bir şey oldu mu?
    240 tl gibi bir şeydi. Herşeyi kontrol ettirdim. Lastiklerin yerini de değiştirttim.

105 binde bir kayış değişimim ve fren balatalarının değişimi olacak. 90 binde olmayacak. Gerçi ben 100000de balataları değiştirmeyi düşünüyorum...

Ekleme: Hatta yoğun karda su fiskiye motorunu zorlamaktan bozmuşum -ömrünü bitirmişim- onun değişimini de yaptı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Geo -- 1 Mayıs 2015; 18:39:36 >
    Fiyat iyiymiş hocam. Bu araba ile ilk bakımım olacak ondan herhalde hem biraz heyecanlıyım hemde ttedirginlik var.

• arkadaşlar öncelikle merhaba ben 1,5 sene önce 2006 1.4 doch motor getz aldım aracım şu an 82.500 km de yaza bakım yaptırmayı düşünüyorum ancak pek anlamam arabalardan bakımda nelere dikkat etmem gerekir bi de triger kayışını değiştirmeme gerek var mı
  • birön kullanıcısına yanıt
    Yagini,suyunu,filtrelerini bujilerini degistir.
    Trigeri bence degistirmen lazim zamana gelmis. Cok kritik bir kayis. Kopmasi halinde araba rektefiye gerekir.
    Balatalari kontrol ettirebilirsiniz.
    Aklima gelenler bunlar.

• Selam Arkadaşlar,
    Uzun zamandır forumu takip edemiyorum. Arada bir yazılanları okumaya çalışıyorum ama hem forumu hem de arabamı yoğun iş tempom sebebiyle epey ihmal ettim. Şimdi kısaca oluşan ve devam eden sorunlarımdan bahsedeyim;

1) Yoğun geçen kışın ardından (ben öyle tahmin ediyorum) bütün kapılarda yapışma sorunu oluştu. Sanırım lastiklerin (fitillerin) değişmesi gerek. Değiştiren var mı? Kaça patlar? Ya da başka çözüm var mı?
    2) Yine kışın kapının donmasından arabaya arka kapıdan girip içeriden kapıyı açmaya zorlayınca kapı kolunun alt pimi kırıldı. Şimdi hafif çıkık duruyor. İtince yerine oturuyor.
    3) Ön camında garip bir iz oluştu (bunu da yoğun geçen kışa bağlarsam ayıp olur) İçten ve dıştan siliyorum yine de sanki camın içinde gibi izler var. Ne ola ki?
    4) Hem kadranda hem de klima düğmelerinin arkasında bazı ledler yanmıyor. Elimle Türk işi tokatlıyorum düzeliyor. Sonra yine eski haline geliyor. Bunun kışla alakası yok aldığımdan beri böyle.
    5) Geçen yaz anten kırılmıştı biliyorsunuz, bende İzmir çiğli'deki parçacıdan yenisini alıp takmıştım. O gün bugündür fm'de sıkıntılar yaşıyorum daha az çekiyor gibi, sebebini bilen var mı acaba ben iyi sıkamadım mı contasını??
    6) Geçen cuma günü Ankara'da aniden bastıran yağmurda cam açık kaldı (yaklaşık 10 dakika) O günden beri şöför tarafı hariç hiç bir cam, ne şöför tarafından ne de kendi kapı düğmelerinden açılmıyor. Benim tahminin sigorta yandı. Sizce?
    7) Aracımda sustalı anahtar var. Vw anahtarlarından. Sürekli pili değiştirsemde arada bir algılama sorunu çıkarıyordu. En son komple gitti. Bende yedek anahtar ve harici kumandayla dolaşıyorum. Yeni sustalı yaptırmak kaç paradır. Güncel fiyatları bilen var mı?
    8) Ankara tarfiğinde (ve yokuşlarında ) debriyaj pedalının üstündeki ped koptu. Uzun süredir metal debriyajla dolaşıyorum. Değiştirmek istesem set halinde mi değiştiriyorlar? ve kaç paradır?
    9) Fotoğraflardan hatırlıyor musunuz bilmiyorum ama sol dikiz aynam aldığımda kırıktı. Ucu kırık olduğu için değiştirmedim öyle kullandım ama sanırım yağmur kar derken onunda sonu geldi. İçerden kontrol edilmiyor artık. Ama sorun krık olması değil ki aynı sorun sağ aynada da var. Acaba içerdeki kontrol düğmesi mi değişmeli? Kaç paradır??
    10) Araba da ufak tefek çizikler oluştu. Özellikle otoparklarda yanımda park etmiş araçların (şimdi kötü bişey yazmak istemiyorum haklarında) kapı izlerinden. Allı morlu. Komple pasta cila ve rütuş boyası olayına girsem tuzlu mu olur?
    11) Arabamı aldığım günden beri kaskom var ve daha hiçbir olayını görmedim. Bütün bu saydıklarımdan hangisini kaskodan yaptırabilirim (tabi hasarsızlığı bozmadan)
    12) Arabam şuan 103 bin km'de ve bu yazı da atlatıp gelecek seneye satmayı düşünüyorum. Sizce bütün bu saydıklarımı yaptırarak satmak ya da yaptırmadan satmak bana ne gibi getirisi götürüsü olur?? (acil olanları yaptırıcam tabi alarm ve cam açılması gibi)

Not: Bütün bu yazdıklarımla ilgili fotoğraf ve videolar paylaşıcam zaman bulursam, takipte kalın ;)

• Merhaba herkese,

Ben tam bir bilgi bulamadım cevaplarsanız sevinirim. 2004 Getz lerde OBD girişi var mı yazılımla sorunları görebilmek için olan giriş.?

• DeArAnGeL kullanıcısına yanıt
    arabalarımız aynı model ama benim arabada her fonksiyonu çalışıyor. sen sonra yaptırırım diye arızaları biriktirmişsin . ben bildiklerimi anlatayım.
    1- lastiklere vazelin sür.
    2-
    3-
    4-düğmelerin içlerindeki ampulleri oto elektrikçiye değişttir.
    5-oto anteninin çekişinde düşüklük olup olmadığını oto elektrikçiler ölçebiliyor. ve onarabiliyorlar.
    6- sigorta attığı anlaşılıyor kendinde değişebilirsin. sigorta kutusunun içinde yedek sigortalar var.
    7-bu sustalı anahtardan bende de var . aynı şekilde pilini değiştirdiğim halde zor kitliyordu. sanayide uzaktan kumandalı anahtar satan firmada anahtarın frekansını ayarladılar şimdi 30 metreden kitleyip açabiliyor. birde yedeğin yoksa muhakkak bir yedek yaptırmanı tavsiye ederim.
    8-pedalların lastikleri parçacılarda tek olarak ucuza satılıyor ve kendin takabilirsin
    9- kontrol düğmesindendir. oto elektrikçi söker ve bakımını yapıp takar
    10-
    11-
    12-bu arızaları ucuza yaptırabilirsiniz. bu nedenle yaptırıp satmanız değerini arttırır. yaptırmazsanız müşterisi az olur ve fiyatını çok düşürmek isterler diye düşünüyorum.
    sana kolay gelsin.

• DeArAnGeL kullanıcısına yanıt
    hocam Elektirik ve elektironiktrn iyi anlayan bir ustam var arzu edersen yönlendirmeli bilirim.

• énigma kullanıcısına yanıt
    Benim anladığım 2004 benzinli getzlerde yok

http://pinoutsguide.com/CarElectronics/hyundai_obd_2_pinout.shtml

Başka bir yerde gaz pedalının üstünde konsolun altında olduğunu yazmış videosunu da buldum

OBD Getz 2006 On Board Diagnostics
    Teşekkürler hocam bakayım 2004lerde var mı. Sanmıyorum bende ama hayırlısı diyelim

• énigma kullanıcısına yanıt
    Mutlaka vardır.
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Çok iyi olur, anahtar kumandası da yapıyorsa daha da iyi olur.
  • 
Sayfa: önceki 14971498149915001501
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.