Şimdi Ara

Hynix Fabrikalarındaki yangın bellek fiyatlarını ateşledi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
1
Favori
3.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hemen gecirin millete bahane iste

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • haha konu garibime geldi bir an bugün DDR1 bellek buldum yongalarına 12V verip yaktım, zevkliydi . Bu konuyu görünce bir an duraksadım .

http://www.youtube.com/watch?v=AEx8ms_nrCQ bunu gibi
  • Zaten şaha kalkmıştı fiyatlar şimdi tam oldu
  • Ne filmdi bee

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başbakan der şimdi çıkarın o yastık altındaki ramleri :)

• quote:

Orijinalden alıntı: etyemez

para olsada bizde üretebilsek hiç yerli malı oem üreten firma yok bizim neyimiz eksik?

vergi sistemimizdeki yanlışlar ve çok faiş işçilik bedelleri. sadece işçilik diye geçen dilimin bile %45' i sadece devlete vergi olarak gidiyor gerisiniz siz düşünün. neden hep asgari ücretten çalışanlar gösteriliyor türkiyede çünkü gerçek değerden yatırıldığında dünya vergi külfeti geliyor ondan yırtıp gideri fazla durumuna çıkartmak için. yurt dışındaki kadar esnek ve çok fazla vergi toplamayı düşünen bir yapı olsa zaten hiç kimse ıkın sıkın etmeden rahatlıklan bir şey yapabilecek. bir dükkanın aylık gideri en az 3000 ila 4000 parası çok olan varsa bir atölye açsın kendisine ram yapmak için bakalım kaç ay dayanabilecek vergilere ve diğer giderlere. airties firması bile türk ama üretim çinde yapılıyor merkezde almanya bu kadar karmaşık durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: black_flood

quote:

Orijinalden alıntı: etyemez

para olsada bizde üretebilsek hiç yerli malı oem üreten firma yok bizim neyimiz eksik?

vergi sistemimizdeki yanlışlar ve çok faiş işçilik bedelleri. sadece işçilik diye geçen dilimin bile %45' i sadece devlete vergi olarak gidiyor gerisiniz siz düşünün. neden hep asgari ücretten çalışanlar gösteriliyor türkiyede çünkü gerçek değerden yatırıldığında dünya vergi külfeti geliyor ondan yırtıp gideri fazla durumuna çıkartmak için. yurt dışındaki kadar esnek ve çok fazla vergi toplamayı düşünen bir yapı olsa zaten hiç kimse ıkın sıkın etmeden rahatlıklan bir şey yapabilecek. bir dükkanın aylık gideri en az 3000 ila 4000 parası çok olan varsa bir atölye açsın kendisine ram yapmak için bakalım kaç ay dayanabilecek vergilere ve diğer giderlere. airties firması bile türk ama üretim çinde yapılıyor merkezde almanya bu kadar karmaşık durum.

HAŞIRT, HAŞIRT.... larla dolu bir ülkede yaşıyoruz. Bunu herkez biliyor. Bu sebeple esnaf olmak, bir iş yeri açmak değidiniz gibi gerçekten zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxPark -- 7 Eylül 2013; 9:54:01 >

• samsung çipsetli ddr3 ramler hem ucuz hem de çok iyi overclock oluyor ram fiyatları niye yükseldi anlamıyorum ama nvidia'nın bütün ddr5 ihtiyacını karşılıyorsa ve amd de bu firmadan ram alıyorsa ekran kartı fiyatları yükselir mi acaba?tam da yeni seri çıkacaktı hiç olmadı bu iş.
  • hangi donanımın fiyatı iyice düşse zaten o donanım üreticilerinin birine birşeyler(!) olup fiyatlar tekrardan yükseğe çekiliyor

• Çok büyük yangın olmuş :(
  • Yangından evvel zaten yükselmişti fiyatlar, şimdi yine bir yükselme olacak.

Fiyatlara bakındım biraz, Hi Level olsun Zeppelin olsun bunlar bile çıkmış. Hani normalde yüzüne bakmadığımız markalardır genelde.

Şimdi millet o markalara kaldı işte. He belki kötü markalar değillerdir, ama önceden öncelik onlar değildi bellek alırken.
  • Bellek üretim bantlarındaki yangının zarar maliyeti ne kadardır? X lira diyelim. Yangın sonucunda bellek fiyatlarına yapılan zam ve sonrasında elde edilen gelir... Paha biçilemez. Hop çak bir kibrit, yıllardır süregelen monoton gelirlere bir epinefrin uygula ;) İş yükünün azalması ve gözden çıkarılan donanımların bertarafı da cabası.

Diye düşünmüyor değil insan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V4LKyR -- 7 Eylül 2013; 11:50:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Yangından evvel zaten yükselmişti fiyatlar, şimdi yine bir yükselme olacak.

Fiyatlara bakındım biraz, Hi Level olsun Zeppelin olsun bunlar bile çıkmış. Hani normalde yüzüne bakmadığımız markalardır genelde.

Şimdi millet o markalara kaldı işte. He belki kötü markalar değillerdir, ama önceden öncelik onlar değildi bellek alırken.

Onlar dumandan etkilenmiştir hocam Allah alayını bildiği gibi yapsın..
  • kazıkcı ithslatcılara bi bahane daha cıktı

• Ulan tam SSD alacaktım, bir fabrikaya sahip çıkamıyorlar. Almıyorum SSD falan, zaten ülkemiz de dolar aldı başını gitti. Birde bu yangın eksikti. Ülke olarak üretmediğimiz sürece daha çok üzülürüz böyle yangınlara, su baskınlarına

• Sokacakalar yine..
  • artık pc parçalarına verdiğim paralara acıdığım için donanım işinden elimi çektim, artık isterlerse bütün çin i yaksınlar zerre kadar umurumda değil..
  • Tek istediğim sistem toplamaktı.
    Dolar arttı, fabrikalar çöktü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • %25 indirimli hali 200tl. Geçen sene 2x4 LP ramleri 102tl'ye almıştım. Şimdi 2.5 katı vay be
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.