Şimdi Ara

Huzurlarınızda Android 3.0 işletim sistemi (resmi video) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
13.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • görselliği bir kenara bırakacak olursak..... bana driverlarını nasıl sağlayacak merak ediyorum ayrıyeten çift ekran kartlı notebookları tanıyacakmı yoksa xp gibi inteli tanıyıp atiyi göreme gibi sorunlar yaşatacakmı.... artı güvenlik konusunda ilk başta güvenli olabilir ama hacklerin hışımına ne kadar dayanır orasıda ilerde tartışılacaktır . yinede iyi bir çalışma tek driver sorunu yaşatmasında gerisini hallederiz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: terbiyesüzcanavar
    Arkadaşlar şu androidi çözemedim, neden atom işlemci gibi bir işlemci koymuyorlar da onun yerine yavaş bir işlemci koyup android işletim sistemi yapıyorlar? herşey yüklense normal pc gibi? ne gerek var buna?

Pardon ? Atom mu hızlı ? Anlamadım ? Nerde ? Ne zaman ? Biz görmedik öyle bir şey...

Intel'in Atom kadar dünyada b.ktan bir işlemci var mıdır ?

Intel'in Celeron 1.2 Ghzlik eski işlemcisi bile Atom 1.66 dan %50 daha hızlı. Hatta Celeron 1.3 belki Atom 1.5 Dual Core ile kapışır...

Niye Atom koymuyorlar söyleyeyim mi?

Çünkü artık herkes Tekelci, AMD işlemci satmasın diye firmalara haraç veren ama sonra ortaya çıkınca 1 küsür milyar dolar tazminat vermek zorunda kalan, resmen insanları x86 kullanmaya zorlayan firmanın x86 tekelinden kurtulmaya çalışıyorlar.

Şu ARM için Windows çıksın, görün bakalım neler olacak. Şu an teknolojide gerideysek bunun sebebi Intel'dir. x86 lisansını vermeyip işlemcilerini sadece kendi geliştirmeyseydi belki çok daha ilerde olabilirdik. AMD ve Via ya da mecburen verdi çünkü aksi halde Tekel olurdu. Bir işlemciyi 1 kişi geliştirirse daha yavaş yeni teknolojiler gelişir. Ama ARM gibi 25 firmaya lisanslarsa çok daha hızlı gelişir..

• artık telefonlar cok güzel oldu eskiden neydi sadece konuşmak içindi şimdi her yaşa hitap ediyor
  • quote:

Arkadaşlar şu androidi çözemedim, neden atom işlemci gibi bir işlemci koymuyorlar da onun yerine yavaş bir işlemci koyup android işletim sistemi yapıyorlar? herşey yüklense normal pc gibi? ne gerek var buna?

overclocking'in dedigi gibi atom cok hizli degil. ama kullanilmamasinin esas nedeni enerji tuketimi. atomla ipad gibi ince bir tablet yapin bakalim bataryasi ne kadar gidebiliyor. gerci cinli ureticiler bir suru atom tablet ornekleri cikardi ama atom bu ise uygun degil. en basitinden intelin tekelci politikalari yuzunden atomda intelin ekran karti gomulu chipseti kullanilmak zorunda. hem performansi berbar bende kuzey koprusu islemciden daha cok enerji harciyor. kuzey koprusundeki sogutucu islemcidekinden daha buyuk.

olayin arm tarafina bakarsak ornegin motorolanin yeni xoom tableti 10 saat video oynatma iddiasinda. 10 saat minimumda sadece acik kalma degil, altini ciziyorum is yaparak 10 saat. performans noktasina gelirsek cift cekirdek arm islemciyle gelen telefonlar bile sorunsuz 1080 hd video oynatabiliyorlar. atom bunu yapabiliyormu. 720 de bile can cekisiyor.

simdiye kadar microsoft muhtemelen intelin baskisiyla windows icin arm destegi vermedi. ama windows8 ile verecegini soyluyor. dedigini yaparsa arm cok farkli bir boyuta gecebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

quote:

overclocking'in dedigi gibi atom cok hizli degil. ama kullanilmamasinin esas nedeni enerji tuketimi. atomla ipad gibi ince bir tablet yapin bakalim bataryasi ne kadar gidebiliyor. gerci cinli ureticiler bir suru atom tablet ornekleri cikardi ama atom bu ise uygun degil. en basitinden intelin tekelci politikalari yuzunden atomda intelin ekran karti gomulu chipseti kullanilmak zorunda. hem performansi berbar bende kuzey koprusu islemciden daha cok enerji harciyor. kuzey koprusundeki sogutucu islemcidekinden daha buyuk.

olayin arm tarafina bakarsak ornegin motorolanin yeni xoom tableti 10 saat video oynatma iddiasinda. 10 saat minimumda sadece acik kalma degil, altini ciziyorum is yaparak 10 saat. performans noktasina gelirsek cift cekirdek arm islemciyle gelen telefonlar bile sorunsuz 1080 hd video oynatabiliyorlar. atom bunu yapabiliyormu. 720 de bile can cekisiyor.

simdiye kadar microsoft muhtemelen intelin baskisiyla windows icin arm destegi vermedi. ama windows8 ile verecegini soyluyor. dedigini yaparsa arm cok farkli bir boyuta gecebilir.

sağolun cevaplar için, bahsettiğin gibi win 8 işletim sistemli bir tablet olsa süper olur. Atomun bundan yavaş olduğunu bilmiyordum

• Android büyük teknoloji vesselam
  • quote:

Orijinalden alıntı: efege

quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

telefonlarada yüklenebilecek değil mi ?

mesela samsung galaxy s

Pek sanmıyorum ama olabilir

Motorola çoğu firmanın tablet'i için "tablet olabilir ama içindeki işletim sistemi(yani androidler için) telefon işletim sistemi" diyordu.
    Büyük ihtimal android 3.0 tabletler içi hazırlanın bi işletim sistemi...
  • Android 3.0 yanş honeycomb yüksek donanım istiyor. Daha doğrusu çift çekirdek arm cortex a9 mimarisi ve tegra 2 platformu olmadan şimdilik başka donanımlarda çalışmıyor.

Bu olay da açık kaynağın felsefesine aykırı. Genel olarak yabancı forumlarda yapılan yorumlar böyle giderse androidin ikimci bir windows mobile olacağı yönünde.

"Honeycomb Will Require Minimum Hardware Specs? [ 04-01-2011 21:00 ]

Author: Oleg Kononosov Source: PCMag Translation by: Paul Smith Discuss in forum

Android has always ben something of a wild west when it came to establishing minimum standards for the hardware. Basically Android would run on pretty much anything that wasn't using punch cards or valves.

Other platforms have taken a different route; Apple of course doesn't license its iOS platform to anyone else and strictly controls its own hardware. Microsoft have taken a sort of middle path, licensing Windows Phone 7 to third parties, but mandating that there be minimum hardware specifications to keep some consistency.

The current chatter is that Honeycomb, the version of Android after Gingerbread, will be following a similar route to Windows Phone 7 and be available only to devices that meet certain requirements.

NVIDIA's Tegra 2 dual core chip is rumoured to be the reference point for Honeycomb and as such it might very well become a requirement to actually run it. The knock-on effect of such a move is that existing tablets and devices that don't use that chip would be left out in the cold in terms of an upgrade.

The Tegra 2 requirement was confirmed by Bobby Cha, the head honcho at South Korean electronics firm Enspert. Of course Mr Cha isn't an official spokesman for Google so we'll have to wait for full confirmation. Mr Cha did go on to say that Motorola would be the first manufacturer out of the door with a Honeycomb powered tablet, which is pretty much what many people were expecting.

If Honeycomb does indeed ship with minimum spec requirements it might cause a bit of upset amongst those who've just bought a shiny new device e.g. a Galaxy Tab and found out their Android upgrade path has been cut short. Of course the boffins will no doubt be working on hacks and ports to get around any such limitations ... "

Alıntı:www.mobile-review.com

• android çok hızlı ilerliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralhasanyigit

quote:

Orijinalden alıntı: Devil01

Nasıl iPhone dual boot ile Android 2.0'ı da destekliyorsa iPad de Android 3.0'ı destekleyecektir. Öyle ya da böyle bir şekilde kurulur. Hem markası hem de iOS ile desteklediği yazılımlar sayesinde Apple piyasasından bişey kaybetmez. Adamlar işletim sisteminde lider zaten. Tek eksiği yüksek fiyatı...

Tabi şöyle bir detay var. Android 2.2 için yapılmış HTC Desire'ı 1 milyar civarına alıp keyfini sürmek varken, 2 milyar verip 2 milyarlık telefonu 1 milyarlık telefon yapmaya çalışmak enteresan bir mantık.

Dostum dual boot olunca 2 işletim sistemi de kullanılıyor. İster iOS kullanırsın ister Android.
    Yani hem DroidPhone hem de iOS oluyor. Ayrıca iPhone 4 şart değil 3g ve 3gs'lere de yükleniyor. SimUnlock'lu bi tanesini bırak 1M'yi 300-500 Liraya bile bulabilirsin. HTC'ye 1M veya iPhone4'e 1.7M bayılmaya gerek yok. Varsın ön kamera olmasın, varsın HD video çekmesin, sadece uygulama çalıştırsa o da yeter bana...

• Yorumlara bakınca insanların bu Apple düşmanlığı hakikaten anlamıyorum. Iphone4 Türkiye'de 24 ay taksitli 65TL'den toplam 1560 TL'ye Vodafone'dan satın alabiliyorsunuz ve de yanında 10TL değerin cepnet paketide hediye. Hediyeyi düşerseniz aslında 55x24'ten 1320TL. Galaxy S ise 1200TL'nin aşağısında yol eğer 24 ay taksitli almak istiyorum dersenizde ürünün fiyatı en az 1350TL olur. Yani öyle Iphone ile diğerleri arasında uçurum farkı yok. Aynı durum Ipad içinde geçerli. Galaxy Tab kaç liradan piyasaya çıktı?
    Android 3.0'in tabletleri desteklemesi bence muhteşem bir gelişme. Ipad'e ciddi rekadet geliyor. Yoksa şu andaki Galaxy Tab Ipad seviyesinde bir ürün değil en azından yazılımsal olarak. Rekabet iyidir ama şu anda kral iPad. Acaba google tahtı alabilecek mi göreceğiz ama iPad'in öleceği falana yok buna emin olabilirsiniz.
  • Çok güzel olmuş, görsellik muhteşem.
  • IPAD PERT OLANA KADAR HER ZAMANKI GIBI YENI BIR BULUS OLDUGU ICIN
    BU SEKTORUN KAYMAGINI YER YER DE BITIRIR
    SONRA GELEN YANI SONRADAN GOZU ACILAN FRMALAR
    SAMSUNG MOTOROLLA ONLARDA DOKUNTULERI TOPLAR
    ANCA KARINLARI DOYAR
    ERKEN KALKAN YER ALIR
  • Çok güzel gözüküyor rekabet kızışır bize yarar sağlar.Gelişmeleri takip ediyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: alicoooo

quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

quote:

Pardon ? Atom mu hızlı ? Anlamadım ? Nerde ? Ne zaman ? Biz görmedik öyle bir şey...

Intel'in Celeron 1.2 Ghzlik eski işlemcisi bile Atom 1.66 dan %50 daha hızlı. Hatta Celeron 1.3 belki Atom 1.5 Dual Core ile kapışır...

Çünkü artık herkes Tekelci, AMD işlemci satmasın diye firmalara haraç veren ama sonra ortaya çıkınca 1 küsür milyar dolar tazminat vermek zorunda kalan, resmen insanları x86 kullanmaya zorlayan firmanın x86 tekelinden kurtulmaya çalışıyorlar.

Şu ARM için Windows çıksın, görün bakalım neler olacak. Şu an teknolojide gerideysek bunun sebebi Intel'dir. x86 lisansını vermeyip işlemcilerini sadece kendi geliştirmeyseydi belki çok daha ilerde olabilirdik. AMD ve Via ya da mecburen verdi çünkü aksi halde Tekel olurdu. Bir işlemciyi 1 kişi geliştirirse daha yavaş yeni teknolojiler gelişir. Ama ARM gibi 25 firmaya lisanslarsa çok daha hızlı gelişir..

arkadaslar ARM'nedir.bilmiyorumda birisi bana basit bir şekilde acıklayabilirmi.?

İşlemcidir. En basiti bu.

• pc ler için işletim sistemi çıkarsalar birde peynir ekmek gibi gider çok güzel görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukcoskun

quote:

Orijinalden alıntı: alicoooo

quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

quote:

arkadaslar ARM'nedir.bilmiyorumda birisi bana basit bir şekilde acıklayabilirmi.?

İşlemcidir. En basiti bu.

neden atom kullanmiyorlar soruna cevap olarak tam emin olmasamda sudur.... atom , i7 , i5 , i3 yada amd'nin herhangi bir modeli farketmez bu işlemciler mimarı bakımdan sadece veri işlemi yapabilirler... telefonlarımızdakı işlemceler işe hem normal veri hemde normal bilgisayarlarda ekran kartlarının yaptıkları işleri yapıyorlar mesala htc desire içinde kullanılan işlemci 1ghz hızında olmasına rağmen 3d oyunlarda galaxy s'den daha düşük performan veriyor ama sgs'dede 1 ghz lik işlemci var.. Nvidia tegra 2 platformunu suandakı en yüksek performanslı işlemci oldugu soyleniyor malum Nvidia ekran kartı üreticisi ;) dediklerim yanlış olabilir tamamen mantık yürüttüm:)

• Niye uçuyorsunuz ki? Mükemmelmiş, harikaymış falan. Yeni farklı ne var mı? Bildik google books, google mail, google bilmem ne bilmem ne.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cLk

ve kazanan biz oluyoruz...

Aynen

Apple'ın tek eksisi; Fiyatı ve özgürlüğe olan bakışaçısıydı...

Telefonlarda iphone üretim kalitesine ulaşıldı, android işlevsellik olarak ios'u geçti, android market aldı başını gidiyor.
    Bir çok sektör, firma... Yaygınlaştığından dolayı iPhone dışında Androidlere de uygulama çıkarmak zorunda kaldı
    Samsung, Motorola, Sonyericsson süper telefonlar çıkardılar.
    iPhone'a 1500 liraya satılan symbian nokialardan ve katil eden bastırmatik mobile windowsdan bizi kurtardığı için teşekkür eder ruhuna el-fatiha deriz.

iPhone'un büyük abisi iPad...
    Bilgisayar ve internet kullanan %85'lik kısımın ihtiyacını karşılayan ve %15'lik kısımında %85'lik işini karşılayan
    tablet mantığını hayatımıza taşıdığı için büyük ekranlı iphone'a teşekkür eder ruhuna el-fatiha deriz. Honeycomb için yolu açık olsun deriz.

Gelgelelim bilgisayarlara...
    Malesef şu anda Mac OsX ile Windows'u boy ölçüştüremem
    Her ne kadar Vista tökezlemisinden sonra Win7 ile hafif yırtsada, bill amca şu anda Snow Leopard'a hala uzak.
    Ama Win8'den ümitliyim...
    Ayrıca fiziki olarakda apple a savaş açıldı
    All in one pcler satışa çıktı, alüminyum kasalı ışıklı klavyeli laptoplar piyasada.

Her ne kadar Apple fanatiği olsamda
    Ürün kalitesini ve içeriğini beğensemde
    fiyat politikası (özelliklede türk distribütörlerin ki) ve mobil cihazlarda insanı kısıtlayan özellikleri
    Bilgisayar işletim sistemlerinin güzel olması fakat piyasa şartlarında yaygın olan mübahtır dediğimiz için (Güzelim F yerine Q klavye gibi)

Malesef apple ile olan ilişkim bir sevgiden öteye geçemeyecek önümüzdeki dönemde

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.