Şimdi Ara

Hunter PvP taktikleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
3.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tamamen kendi tecrübelerime dayanarak yazıyorum. "Vay efendim Ne alakası var öyle alamazsın o adamı" tarzında eleştirilere açığız. (MM hunter ve alliance olduğum için ona göre yazıyorum)

Hunter Vs. Rogue

İki başlık altında incelemek lazım: 1)Rogue stealth ise 2)Çok nadir bulunan stealth gezmeyen bir rogue'a denk geldiyseniz

1) Muhtemelen siz onu göremeden arkanızda poisonları yapıştıracaktır. (Tabi şansınız yaver gidip flare'a yakalanmadıysa) Eğer iyi bir rogue ise zaten sizi çok az HP'niz kalana kadar uyandırmayacaktır. Eğer bir şekilde uyandıysanız hemen trap koyun. (Rogueların trapleri gördüğünü ben de biliyorum fakat yine de ardısıra backstablerin heyecanıyla fark etmeyecektir trap'i) Rogue donduktan sonra poisonların bitmesini umun (Dwarf iseniz şanslınız çünkü stoneformunuz var) daha sonra trap'in kaldığı (takribi)25sn (ilerleyen levellarda talentlarla ve itemlarla artırabiliyorsunuz) bitmeden aimed shot'unuzu koyun.Eğer iyi bir MM'seniz rogue'u afallatacaktır vurduğunuz Aimed shot. Ardından Concussive Shot-Serpent Sting(Vanish yapmasını istemiyorsanız önemli)-Scatter shot... Buraya kadar zaten öldüremediyseniz bir daha trap koyun ve aynı şeyleri tekrarlayın.

2)İlk trap'ten sonrasını aynen uygulayın.

Hunter Vs. Mage

Hunter'a göre en kolay class. Öncelikle yanında elemental'ı varsa ve size saldırttıysa ya petinize growl yaptırın ya da feign death yaparak kurtulun. Growl daha kesin çözüm.(Petinize frost res. vermenizi şiddetle tavsiye ederim)Mage muhtemelen yanınıza gelip sizi donduracak ve sizin shot mesafenizin biraz azına gelecektir ki siz ona vuramayın(Blizzard'ın buna acil çare bulması dileğiyle. Böyle nerf olmaz)Hemen bir scatter shot koyun , zamandan kazanın ki buzunuz çözülsün. Daha sonra concussive shot&silencing shot ikilisini kullanın (Hatta mümkünse trap kullanın ki aimed shot fırsatı doğsun.) Buraya kadar sürekli arcane shot kullanın. Mage'in ölmesi çok uzun sürmeyecektir. Unutmayın silence yapılmış bir mage en az bir kedi kadar tehlikelidir.

Hunter Vs. Warlock

Mage taktiğini aynen uygulayın. Sadece silence yapacağınız zamanı iyi seçin. Bir de üzerinizde mutlaka Insignia of the Alliance bulunsun. Çok bişey değil 2k küsür honor point. (Eğer warlock'un yanında succubus veya imp varsa önce minionları öldürün)

Hunter Vs. Druid

Feral değilse zaten hiç şansı yok. O yüzden sadece feral olma ihtimalini ele alarak anlatıyım. Feral druid= healer rogue mantığını kullanarak rogue taktiğini aynen uygulayabiliriz. Sadece heal yapmasına mümkün olduğunca (Scatter ve Silence kullanarak) engel olmaya dikkat edelim. Eğer bear forma geçtiyse biraz daha zaman alacaktır ama sonunda gülen siz olursunuz.

Hunter Vs. Paladin

Genelde Paladinlere çok bulaşmam. Tehlikelidirler çünkü. İki kere öldürmeniz gerekir kendisini. Tam öldürdüm dersiniz Shieldını açar healını yapar kurtarır kendini. Bu arada habire stun atarak da delirtir. O yüzden mümkün olduğunca uzak durun kendilerinden. Ama yok ille de savaşıcam diyosanız Trap-Scatter Shot-Concussive Shot üçlüsünü iyi kullanmayı öğrenin. Ve de talentlarınızda mutlaka Improved Concussive Shot olsun. Hayat kurtarır.

Hunter Vs. Shaman

Öncelikle hemen petinizi agresife alın ki pet otomatikman totemlere saldırsın. Elemental çıkartırsa feign death yapın ya da trap koyun. Unutmayın karşınızda mail giyen bir caster var. İşiniz çok kolay değil. Silence'ınızı saklayın ki heal yapmasına engel olabilin. Scatter shot'ı bol bol kullanın. Concussive shot ile yanınıza yaklaştırmamaya çalışın. Frost shock için mutlaka yine söylüyorum mutlaka Insignia of the Alliance'ınız olsun.

Hunter Vs. Hunter

En zorlardan biri. Çünkü tamamen talentlara , gear'a ve de oynayışa bakar. Eğer gear'ı çok iyi bir hunterla karşılaştıysanız karşınızdaki kötü de oynasa şansınız yok. Petini dondurmaya çalışın donmazsa kendi petinize growl yaptırın. Açılışta scatter shot kullanın. 1-0 öne geçmiş olursunuz. Hemen ardından Concussive shot kullanın eğer CS karşınızdaki hunter'ı stun yaparsa 2-0 öne geçmiş olursunuz. Eğer olmazsa mümkün olduğunca seri davranın. Bu arada çoğu hunter PvP'de hunter's mark'ı koymaz. Mutlaka koyun 1sn kaybedersiniz ama karşılığında çok büyük avantaj kazanırsınız. Scatter Shot'un CD'u dolar dolmaz kullanın. Ayrıca karşınızdaki hunter mutlaka feign death kullanacaktır. Yemeyin sakın. Hemen tekrar combata girin. Siz de feign death'ı akılcı kullanın. Unutmayın ki feign death karşınızdaki oyuncuyu combattan çıkartır. Eğer bunlar işe yaramadıysa birçok hunterın kullanmadığı fakat talentlarda mutlaka olması gereken Deterrence'ı açarak yanına koşun ve melee savaşın.

Hunter Vs. Warrior

Çok fazla şansınız yok. Hele fury ve de sağlam gear'lı bir warriorsa hiç yok. Trap>Aimed Shot>Concussive Shot>Arcane Shot>Multi Shot>Scatter Shot>Arcane Shot sırası ile verebileceğiniz max damage'ı vermeye çalışın. Tabi bu arada charge yerseniz scatter shot'ı o zmn kullanın. Harmstring'den kurtulmak içinse yine IOA gerekecek. Tekrar trap kullanın , CD'ı dolmadıysa Deterrence açın ve ölmemeyi umut ederek CD'ın dolmasını bekleyin. Tekrar dondurun ve baştan tekrar başlayın. Eğer şanslı gününüzdeyseniz Warrior'u öldürebilirsiniz.

Hunter Vs. Priest

Mage taktiğini uygulayabilirsiniz. Sadece shield açtığında dps'e abanın ki shield'ı düşsün. Heal yapmasına silence ile engel olun. IOA ile fear'ı engelleyin. Zaten 4-5 vuruşunuzda ölecektir. Mage'den sonraki en kolay class.

• quote:

Mage muhtemelen yanınıza gelip sizi donduracak ve sizin shot mesafenizin biraz azına gelecektir ki siz ona vuramayın(Blizzard'ın buna acil çare bulması dileğiyle. Böyle nerf olmaz)

bildigim kadariyla hunterin dead zone u hep vardi yani nerf deil ki olmasi lazim bence....
  • Doğrudur hep vardı. Ama en azından birşeyler yapabilmesi lazım hunter'ın o zone içerisinde. En basitinden ; talentlara Hawk Eye benzeri Range'i arttıran değil de aynı zamanda azaltabilen bir talent koyulabilir. Ya da Scatter Shot gibi yakın mesafede kullanılabilen ama çok olmasa da damage da verebilen bir özellik koyulabilir.
  • abi iyi guzel diyorsun da boyle birsey yaparlarsa oyunda baya bi denge bozulur. Yani mage ya da lock a haksizlik olur.

Aslidnda hunterlar sole bisi yapiyorlardi zamaninda bilmiyorum hala yapiyorlarmi dead zone a girdiklerinde karsi tarafain castini bekleyip castin sonuna dogru feign death atiyorlardi bu sekilde en azindan 1 vurustan kurtuluyorlardi. Hatta dead zone icinde atiliyormu bilmiyorumda scater da baya etkili olabilir.
  • trinket muhabbetinden sonra hunter ciddi nerf yedi mm oldugun zaman iyi bi rogue ilk trapi genelde resistletir(cloak) dalgınlıgına gelir orası ayrı bi olay 2.sindede trinket var ki ilk trapi yese bile trinketle cıkar kısaca mm nin işi zor ama bm isen orası ayrı tabi(level 60 tbc oncesinden hunter(ally) suan lvl 70 rogue ve tekrardan level 29 hunter(horde) sahibi olarak sana soyluyorum) tabi mm ile bm arasında ciddi dps farkı var ben tutuyorum arenada adamı hunter arkadasım delik deşik ediyor
  • trinket hakkaten çok işe yarıyor :P bi de feral droodlar bash atıp cyclone atarken trinket kullanıp , gouge ardından abanıp %10 hp yapınca birden afallıyorlar
  • Hunter şu trinkete buff geldikden sonra roguelar güle oynaya kesiyor ya mm hunterım adama scatter shot atıyorum anında trinketle çıkıyor normal bir rogue u kesmek için zaten flare girmez genelde scatter shot+trap kombosu yapardım artık oda kalmadı scatter atar atmaz trinket ve cos açıyor trapde resist adam bide üstüne disarm ederse bırak seni kessin rogue
  • Birisi bana Fire Mage ile Beast Master hunter nasıl alınır açıklayabilir mi...
    Blizz böyle bir olasılık koymu$mu yoksa ben mi göremiyorum...
    Sheep immune,ice nova immune,dragon's breath immune,impact immune...
    Pet sayesinde 3snylik Fireball 15 snyede cast ediliyor.15 snyede 15 defa yatmı$ oluyorum...
    Pyroblast cast etmek imkansızın ötesinde...
    Eee ben nasıl alcam bunu biri bana açıklasın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dragon_Rider

Birisi bana Fire Mage ile Beast Master hunter nasıl alınır açıklayabilir mi...
    Pet sayesinde 3snylik Fireball 15 snyede cast ediliyor.15 snyede 15 defa yatmı$ oluyorum...

Çok basit PoM alıcaksın talentlerini değiştirip resillenceinide 250+ yap tamamdır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CrowbarG0d

quote:

Çok basit PoM alıcaksın talentlerini değiştirip resillenceinide 250+ yap tamamdır.

Farkettiysen Arcane/Fire demedim Fire Mage'le dedim...Hadi bunu geçtim Arcane/Fire olsun PoM CD'de iken ne yapacan?Fire Blast'mı bu 3 dk Cooldown var...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: CrowbarG0d

quote:

Farkettiysen Arcane/Fire demedim Fire Mage'le dedim...Hadi bunu geçtim Arcane/Fire olsun PoM CD'de iken ne yapacan?Fire Blast'mı bu 3 dk Cooldown var...

Bgdeysen cd hazır değilse bulaşma sende illa teke tekde kescem diyorsa cdlerini bekle arenada zaten cdlerin 0 lanıyor tekden alırsın yok alamazsan gerisi sana kalmış bişi 3 yardla 8 yard arasında kaldın kaldın yoksa ölümün hiçden değil ben full fire olmadığım için dert etmiyorum bestial wrathda immuneymiş felanmış filanmış bg yapcaksan full fire olmak zaten senin kötülüğüne olur pve specle pvp yapmak gibi bişi senin dediğin he yapan yokmu var ama kolayca adam kesmek varken niye kendimi kasıyımki

• Hunterda taktikmi varya sal peti okla
  • Rogue Hunterın petine sap çeker sonra vanish ile gene görünmez olur sonra backstabı huntera çeker sonra gouge çeker sonra yardırır trap hikaye .)
  • Hunterlar priestleri ben o kadar kolay aldığını sanmıyorum.Bg priestler resmen dalga geçiyor.4-5 shotla sen priesti indirebilirmisin güldürme beni 40 levelden sonra priestleri almak tam bir katliam.Onun sana attığı büyüler saniyede ne kadar götürüyor biliyormusun.

Bu oyun kağıt üzerinde olmaz taktik vermişsinde savaş sırasında bunlar değişir.Ben 41 level roguen 49 level hunterı aldığına şahit oldum buna nsl bir çözüm getireceksin.
  • @hydrogenfla

pete nasi sap cekiosn? LOL
    bu arada hunter'la ole sal peti okla olmuo onu da soliim!
    warrior falan gecince karsina gorursun ne demek istediimi
  • Abi böyle konular açmayın 90 tane kavga çıkıyo sonra
  • quote:

Orjinalden alıntı: Stormrage
    @hydrogenfla

pete nasi sap cekiosn? LOL
    bu arada hunter'la ole sal peti okla olmuo onu da soliim!
    warrior falan gecince karsina gorursun ne demek istediimi

bende onu sorucaktım blizz herhalde beastlere sap çekme özelliği ekledi yada biz oyunu oynamıyoruz
  • oha artik Blizz BC ciktigindan beri bu 2. haftam(oyunan ara vermistim)
    boyle sacmalik gormedim! beastlere sap cekilio, trinket bufflanio oyunun adini da degistirsinler
    WORLD OF ROGUECRAFT!
  • ya yok beastlere sap çekilir mi

cem uzan bile atamaz bu kadar

roguelar plate giyicek

cem uzan
  • quote:

Orjinalden alıntı: Stormrage

oha artik Blizz BC ciktigindan beri bu 2. haftam(oyunan ara vermistim)
    boyle sacmalik gormedim! beastlere sap cekilio, trinket bufflanio oyunun adini da degistirsinler
    WORLD OF ROGUECRAFT!

biri attı sende tuttun ha
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.