Şimdi Ara

HUKUK OKUYAN VEYA AVUKAT BIRILERINE IHTIYACIM VAR BEYLER

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler babamin akbanktan kredi karti var. Gecenlerde kartla isim oldu herneyse kartin ekstresine bakiyodum atmden issizlik sigortasi denilerek 20tl lik bi kesim olmus. Her ay prim cekmisler ekstreye gore 2010dan beri. Bankayi aradik sormak icin, musteri temsilcisi babami musteri temsilcisi bir arkadasin 2010 yilinda aradigini, bilgilendirdigini ve babamin onay verdigini soyledi. Yok oyle bisey dedik itiraz ettik. Incelemeye aliyoruz dediler. Neyse sonra bi mail geldi olumsjz sonuclanmis. Tekrar aradik dedik yani bizi aradılar ve onay istediler oyle mi? Bu konuyla alakali net bi bilgi yok dediler dagla gecer gibi o zaman neye gore olumsuz cevapladin arkadas? Neyse dalga gecmeyin adam akilli cevap verin gidip hukuki islem baslaticaz ona gore dedik. Adam bizii yarım saat sonra aradi ve dedi subeden yapilmis bu is. Imkani yok. Babam oyle seyler katiyen yapmaz zaten. Herneyse sonra kaniti varmi bunun dedik kaniti da yoksa bizde kendi isimize bakicaz hukuki islemi baslaticaz dedik. Hangi musteri temsilcisiyle konjstuysak hemen iptal etmeye kalkti sigorta poliçesini. Ettirmedim 3 yildir enayi yerine koyup habersizce cekmisler dedim dursun hele bi bakalim nolacak. Suan tekrsr degerlendiriyoruz diyorlar. Gidip bi subeye soruyum dedim olayi. Subedeki aptal kadin bu iptal edilmez demesin mi! Nasi bi bankaymis cozemedim. 3yildir tskir tskir cekmisler paralari. Bu konuda ne yapabiliriz yine olumsuz cikarsa? Babam ben yapmadım diyor imza mimza da atmadim diyor. Isin en sacma yanida babam isci degil bisey degil serbest meslek sahibi adama diyorlarki isverenibiz sizi isten atarsa kart borcunuzu biz oduyoz:)))) avukat arkadaslar ysrdimlarinizi bekliyorum.
    Edit: issizlik sigortasi zimbirtisi her sene yenileniyormus. Madem oyle hadi habersiz yapmislar. Her yenilenmesi gerektigi tarihte tekrar bi onay alinmak icin sorulmaz mi? Gsm operatoru bile paketiniz su tarihte yenilenecektir. Istemiyorsaniz hayir yaz suraya gonder diyebiliyorken bi banka bunu diyemeyecek kadar acizmidir? Bize ne yenilendi diye ne de yapildi diye bi bilgilendirme mesaj mail vs gelmedi. Sordugumuzda da otomatik yenikendigi soylendi. Bana cok sacma geldi sigorta policesi bu ve istege bagli. Neden otomatik yenilensin ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forza besiktas -- 13 Nisan 2013; 4:51:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• http://arzuhalciniz.blogspot.com/2012/10/issizlik-ve-diger-sigorta-bedellerini.html?m=1

Buradaki dilekçe ornegiyle başvurun.Hukuk ogrencisiyim ama bu bahsettiginiz tüketici hakları ile ilgili oldugundan ve bu dersi detaylı görmediğimizden kanunu detaylica incelemek gerekir.Ama dilekçe örneginden anladığım kadarıyla ispat külfeti bankaya ait.Ayrica bilmiyorum zaman aşımı süresinde kanunda öngörülmüş olabilir,bir avukata danışsanız iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: MerTurkizM

http://arzuhalciniz.blogspot.com/2012/10/issizlik-ve-diger-sigorta-bedellerini.html?m=1

Buradaki dilekçe ornegiyle başvurun.Hukuk ogrencisiyim ama bu bahsettiginiz tüketici hakları ile ilgili oldugundan ve bu dersi detaylı görmediğimizden kanunu detaylica incelemek gerekir.Ama dilekçe örneginden anladığım kadarıyla ispat külfeti bankaya ait.Ayrica bilmiyorum zaman aşımı süresinde kanunda öngörülmüş olabilir,bir avukata danışsanız iyi olur.

Sagolun hocam inceleyecegim. Ama zamanaşimina ugrayacagini sanmiyorum, banka elindeki kagitlari muhafaza ediyordur hala. Tabii öyle bişey yokta, 3 yil gibi bir sure halen geç degil bana gore. Var mi başka avukat bir abimiz yardimci olabilecek?

• @Kulak Misafiri
    @MutlakButlan

Bu abilerimiz yardımı olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: MerTurkizM

@Kulak Misafiri
    @MutlakButlan

Bu abilerimiz yardımı olabilir

Hocam cok sagolasin. Referans gosterdigin abilerimle iletisime gectim. Tekrar tesekkurler..

• Up

• Up

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.