Şimdi Ara

Hukuk için Mezundayken Sayısaldan Eşit Ağırlığa Dönüş YGS-5 Sıralamam & TM-2 Hedefim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben iki yıl önce bir üniversiteye yerleştim, puan kırılmasını engellemek için bir yıl bekledim sonrada sınava yazılmaktan vazgeçtim fakat arkadaş tavsiyesi üzerine yazıldım. Üniversitede bölüm temel fizik matematik dersleri gördüğümden herhangi extra bir çalışma yapmadan kendimi sınamak için bu yıl sınava girdim. Bugün sonuçlar açıklandığında diğer puan türleri daha iyi geldiği için sizlere sormak istiyorum.

TM-2 Puan türünden yüksek yapmak için hangi LYS girmem gerekiyor, ve hangi YGS puan türünü bakmam gerekiyor ? Sizce TM-2 de ilk 20.000 girebilmek için şansım var mıdır, varsa ne yapmalıyım. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum

Bu yıl elde ettiğim başarı sıralamalarım:

YGS 3 = 25 BİN
    YGS 4 = 20 BİN
    YGS 5 = 40 BİN
    YGS 6 = 50 BİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AliOzciloglu1989 -- 30 Mart 2014; 14:38:48 >

• Ve sayısalcı olduğum için ilk kez eşit ağırlık konularına bakacağım, TM puan türüne eşit ağırlık diyecek kadar konuya yabancı ve eskiyim
  • +++
  • tmden 20 bine girmen su an rahat gozukuyo ancak edebiyat bilgin 0 olarak dusunursek baya calisman lazim ama iyi calisarak 12bine kadar cekebilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zekirdexxx

tmden 20 bine girmen su an rahat gozukuyo ancak edebiyat bilgin 0 olarak dusunursek baya calisman lazim ama iyi calisarak 12bine kadar cekebilirsin

Coğrafya bilgim en azından temelim biraz var, seviyorum aşinayım da yapabileceğimi düşünüyorum ama Edebiyat dediğiniz gibi aramda sıfır, bilgim de sıfır ilgim de. Köprüyü geçene kadar Edebiyata dayı deme durumundayım. Ve açıkçası kendimi inandıramıyorum, sıfırdan bir iki ayda tüm edebiyatı en az bir kere turlamış ve hakimiyetim altına almış seviyeye gelebileceğimi. Acaba Matematik-Geometri etkisi nasıl, çok daha yüksek yaparak Edebiyattan olası açığı kapatabilmek için nasıl bir net gereklidir
  • bende eski bi mfci ve okul birakip gelen bi tmciyim su an ve edebiyat bilgimizin ayni oldugunu dusunuyorum :D su an okulada devam ediyosaniz zor gercekten ama sadece sinava yonelirseniz 1.5 ayda edebiyat yeterli seviyeye gelir bence. yani bu sene cok karisik puan net siralama mevzusu ama
    tahmini olarak
    mat 40/50
    geo 23/50
    edebiyat 38/56( sorularin tamami edebiyat degil dilbilgisi ve paragrafta var)
    cog 18/24 yeterde artar gibi sizin icin

• Umutsuzluğa kapılmadan hemen çalışmaya başlamak gerekiyor o halde
  • quote:

bende eski bi mfci ve okul birakip gelen bi tmciyim su an ve edebiyat bilgimizin ayni oldugunu dusunuyorum :D su an okulada devam ediyosaniz zor gercekten ama sadece sinava yonelirseniz 1.5 ayda edebiyat yeterli seviyeye gelir bence. yani bu sene cok karisik puan net siralama mevzusu ama
    tahmini olarak
    mat 40/50
    geo 23/50
    edebiyat 38/56( sorularin tamami edebiyat degil dilbilgisi ve paragrafta var)
    cog 18/24 yeterde artar gibi sizin icin

Söylediğiniz netler, düzgün ve sistemli bir çalışma ile yapılabilir diye düşünüyorum. Bende sizin gibi MF4 yerleşip, aradan geçen süre sonra yine MF-3 & MF-4 sıralamama göre acaba yerleşsem mi diye düşünürken YGS de gelen sonuçlar beni ilerideki MF-3 MF-4 için umutlandırmadı, haliyle bende TM-2 olur mu diye düşündüm, edebiyatı sıfırdan kendimde kurmam gerekecek sizin gibi bilgimiz durumumuz aşağı yukarı aynıdır, ama ben özellikle çok ağırım yavaşlık sorunum var hep yetiştirme sıkıntım var.

• haberiniz var mi bilmiyorum ama lyslerdr her bolumun sureside ayri genelde buyuk yetistirme problemi yasanmiyor

• quote:

haberiniz var mi bilmiyorum ama lyslerdr her bolumun sureside ayri genelde buyuk yetistirme problemi yasanmiyor

Çok güzel o zaman, en yakın sürede de hazırlanmaya başlamayı düşünüyorum; güzel olur umarım hepimiz için
  • Paragraf sorusu düzenli olarak çözmek, toplamda okuma hızını ve anlama kabiliyetini arttırır mı ?
  • Olmayacak iş yok, ben kaç kere girdim olmadı, sonra istemediğim yere yerleştim okurken hazırlandım ve istediğim yere kısmende olsa geldim şimdi. Herşey LYS
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrshayber

Olmayacak iş yok, ben kaç kere girdim olmadı, sonra istemediğim yere yerleştim okurken hazırlandım ve istediğim yere kısmende olsa geldim şimdi. Herşey LYS

TM'den mi MF hazırlandınız ?
  • Edebiyat basit.Çok basit hatta...Süre sıkıntın yok , çok uç bir kaç tane geliyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y.I.W.A.L.Y

Edebiyat basit.Çok basit hatta...Süre sıkıntın yok , çok uç bir kaç tane geliyor zaten.

Çok çok teşekkür ediyorum düşünceleriniz için
  • quote:

Orijinalden alıntı: AliOzciloglu1989

Ben iki yıl önce bir üniversiteye yerleştim, puan kırılmasını engellemek için bir yıl bekledim sonrada sınava yazılmaktan vazgeçtim fakat arkadaş tavsiyesi üzerine yazıldım. Üniversitede bölüm temel fizik matematik dersleri gördüğümden herhangi extra bir çalışma yapmadan kendimi sınamak için bu yıl sınava girdim. Bugün sonuçlar açıklandığında diğer puan türleri daha iyi geldiği için sizlere sormak istiyorum.

TM-2 Puan türünden yüksek yapmak için hangi LYS girmem gerekiyor, ve hangi YGS puan türünü bakmam gerekiyor ? Sizce TM-2 de ilk 20.000 girebilmek için şansım var mıdır, varsa ne yapmalıyım. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum

YGS 3 = 25 BİN
    YGS 4 = 20 BİN
    YGS 5 = 40 BİN
    YGS 6 = 50 BİN

Kısa sürede edebiyatı geliştirmek istiyorsan femin edebiyat el kitabı var. onu almanı tavsiye ederim. 3-4 hafta boyunca günlük 1-2 saat çalışmayla +40 edebiyat neti yapabilirsin. zaten ygs5 te 40 bin olmuşsun. tahmini olarak eşit ağırlık öğrencileri arasında 10k gibi bir sıralaman vardır. bunu sabit tutmak için
    mat:25 geo:10 edb:45 coğ:15 sana fazlasıyla yeter de artar. rahat 10-20k arası olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: yalnızkalmıstozlukitap

quote:

Ben iki yıl önce bir üniversiteye yerleştim, puan kırılmasını engellemek için bir yıl bekledim sonrada sınava yazılmaktan vazgeçtim fakat arkadaş tavsiyesi üzerine yazıldım. Üniversitede bölüm temel fizik matematik dersleri gördüğümden herhangi extra bir çalışma yapmadan kendimi sınamak için bu yıl sınava girdim. Bugün sonuçlar açıklandığında diğer puan türleri daha iyi geldiği için sizlere sormak istiyorum.

YGS 3 = 25 BİN
    YGS 4 = 20 BİN
    YGS 5 = 40 BİN
    YGS 6 = 50 BİN

Kısa sürede edebiyatı geliştirmek istiyorsan femin edebiyat el kitabı var. onu almanı tavsiye ederim. 3-4 hafta boyunca günlük 1-2 saat çalışmayla +40 edebiyat neti yapabilirsin. zaten ygs5 te 40 bin olmuşsun. tahmini olarak eşit ağırlık öğrencileri arasında 10k gibi bir sıralaman vardır. bunu sabit tutmak için
    mat:25 geo:10 edb:45 coğ:15 sana fazlasıyla yeter de artar. rahat 10-20k arası olursun.

Teşekkürler önerilerin için, en kısa sürede söylediğiniz kaynakları temin etmeye gayret edeceğim

• quote:

quote:

Olmayacak iş yok, ben kaç kere girdim olmadı, sonra istemediğim yere yerleştim okurken hazırlandım ve istediğim yere kısmende olsa geldim şimdi. Herşey LYS

MF
  • quote:

quote:

quote:

MF

Benim durum biraz daha farklı, ben sayısal öğrencisiydim hep; şu an ise eşit ağırlık ve edebiyat üzerine deneyeceğim
  • Paragraf çözmenize vs. gerek yok. Sıkıca edebiyat ezberi yapın. Yazar, eser, tür öncelikle. Ardından roman karakterlerini ezberleyin, ufakça konusunu ya da. 56 soru sorulacak 75 dakika süreniz var. Bunların 36sı su gibi hızlı çözülen edebiyat soruları. Demem şu ki paragrafa fazlaca vaktiniz kalacak, hız kazanmanıza gerek yok yani. İyi edebiyat bilmelisiniz. Birde edebiyat sınavına başlarken önce tersten başlayın, edebiyat ezberinizi verin. Ardından dil anlatım sorularınıza gelin.

Coğrafya zaten genelde ygs coğrafya + genel kültür diyebiliriz.

Mat2ye sıkı çalışmanıza gerek var, sakın bırakmayın. Bu sene yine zor olacak, şüpheniz olmasın.

Geometri burada sizi kurtaracak bir dal olabilir. Çünkü o kadar da zorlamayacaklar. Burada alacağınız her puan kar üstüne kardır.

Obpnizi mutlaka kontrol edin, kaç geleceğini hesaplayın. Diploma notunuzu 0,6 ile çarpıp obpnizi hesaplarsınız.

20Bine çekmeniz %90 diyebilirim. Hedefinizi daha büyük koyma şansınız mevcut

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.