Şimdi Ara

Huawei hg253 port acma ve Hız sorununa KESİN ÇÖZÜM(SUPERONLİNE FİBER) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
22
Favori
156.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: osedon

quote:

Orijinalden alıntı: nereata

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nereata

quote:

Ben sorunu modemı degıstırerek cozdum arkadaslar. Su an pirelli modem kullanıyorum. Ama bu modemde de port acmak cok kolay.

Torrent hızın düzeldi mi peki?Ben de şu an Huawei kullanıyorum ve torrent hızım ciddi derecede düşük.Port falan açtım ama bir işe yaramadı.Superonline'dan modem değiştirme talebinde bulunabiliyor muyuz?Yoksa modemi kendin mi satın aldın?

Kesinlikle su an super. Pirelli modem gelmeden once aynı gun ıcerısınde huawei ve Tılgın marka modemlerle de denedık ama olmadı. Pirelli modemı takınca mal uctu :))

Huawei hg253 port acma ve Hız sorununa KESİN ÇÖZÜM(SUPERONLİNE FİBER)

Cidden uçmuş yani.Peki modemi superonline mı verdi sen mi satın aldın?

Superonline verdi modemi. Dedıgım gıbı daha once huawei ve tılgın verdıler bu modemler benım ısıme yaramaz cunku torrent kullanamıyorum dedım. Daha sonra pirelli verdıler. Modemın arayuzunu baya bır kurcaladım su an harıka bır sekılde torrent ıle dosya ındırebılıyorum.Tavsıyem musterı hızmetlerını arayıp degıstırın.

Ben de bir torrent kullanıcısıyım ve sanırım acilen modemi değiştirmem gerek.Bilgilendirdiğin için teşekkürler.

• Bende de ayın başından beri garip yavaşlama sorunları oldu. 2.5 mb/s ile download yapar iken 2.2 de takıldım. Ayrıca son hız download yaparken sitelere neredeyse giremiyorum. Önceden bu sorunlar yoktu ne olduysa bu ay oldu. Belli ki sol bir limitleme getirmiş. Zaten bu verdikleri modemlerde bayağı bir kısıtlama mevcut.
  • Arkadaslar tek bildigim bu pirelli modem benım cok ısıme yaradı. Bence harıka ozellıkle de torrent kullanıcısı isen :)
  • Huawei HG253 Torrent hız sorunum devam etmekte yardımcı olabilcek kimse yok mu lütfen.
  • Bende de süperonline 'ın verdiği Huawei marka modem var ama hız testi yaptığımda 20 mbps download, 9 mbps upload gösteriyo ve 2 GB'lık torrenti yaklaşık 10 dkda indiriyorum. Hiç bi ayarıyla oynamadım maaşallah çok iyi. Çok şükür hiç bi sıkıntı yaşatmadı daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeathMachine27

Huawei HG253 Torrent hız sorunum devam etmekte yardımcı olabilcek kimse yok mu lütfen.

Senın sorununu cozduk cok sukur :)
  • aynı sorunu bende yaşıyorum yukarıdaki yöntemleri denedim fakat bir türlü torrentte değişim olmadı birşeyleri eksik yapıyorum sanırsam, yardımcı olabilir misiniz?
  • Modemi değiştirmememe rağmen bu ay sorunum düzeldi.Nedense torrent eski haline döndü ve saniyede 2 mb indirme hızım var.
  • Bu modemde mtu değerini nasıl öğrenebiliriz?
  • arkadaşlar ben superonline kullanıcısıyım modemim huawei hg235 ilk önce port acma ile ilgili sorunu olan arkadaslar için yazıyorum utorrent te port acmadan önce dosya indiremiyordum ama simdi port actım ve indirme hızı 2,2 mb oldu port açılınca torrontte sıkıntı kalkıyor ortadan yani modem değişmeye gerek yok
  • Selamlar bndede HG253 modem var
    download da sıkıntı yok ama uploadda sıkıntı var burda yazan herşekilde port açtım fakat utorrentin testinde port kapalı gözüküyor
  • HG253 modem var. Playstation store çok yavaş. Downloadlarda yavaş. Bu modemde bütün portları açmak gibi bişi yokmu? DMZ host olayı gibi yani.
  •  Huawei hg253 port acma ve Hız sorununa KESİN ÇÖZÜM(SUPERONLİNE FİBER)
    Çok Hızlı suna bak ne yaptıysam ayarlarıyla oynadım modemin sonra boyle oldu 55.mb cıktı 20 mb di benim hızım ama upload dusmus
    modemim HG253 Superonline Modemden memnunum
    Port açma Şekli
    Gelişmiş>Nat>Port Yönlendirme>Yeni>

Türü: Özel
    Arayüz: WAN2_INTERNET
    Protokol: TCP&UDP,TCP,UDP herhangibirini açmak istediginiz tur
    Uzak Kullanıcı: Buraya dokunmayin Burasi Bos olcak
    Dış Başlangıç Port: Örn:9987,10011 açmak istediginiz port.
    Dış Bitiş Port: Örn:9987,10011 açmak istediginiz port.
    Yerel Kullanıcı: Buraya Başlat>Çalıştır>Cmd yazıp tamam deyin sonra çıkan siyah ekrana ipconfig /all yazin
    Normalde Windows xp de Ip Adresi : diye yazar ama win 7 de Ipv4 Adresi diye yazar işte onu buraya yazacaksınız yani yerel kullaniciya

İç Port: Örn:9987,10011 açmak istediginiz port.
    Adresleme Adı: Buraya Herhangibir isim yazin Örn:TeamSpeak Port1
    Tamam bu kadar yeter...

• Wake on lan açabilen varmı bu router da ben açamadıgım için tılgın la degiştirmek zorunda kaldım tekrar
  • mesajım bulunsun sanırım akk yı geçtim o yuzden 2,5 mbit olan indirme hızım düştü 400kb a.
    mtu değeri acaba 392 mi bilen bvar mı acaba arkadaşlar ?
  • arkadaşlar konuya bakan yardım edecek bi allahın kulu yok mu ???

ben de 20 mbit nete aboneyim huawei modem verdiler.AKK yı geçtiğimden dolayı hızım 3mbite düştü indirme hızım 300kb 20 mbit olan netimde.Bunu aynı hıza nasıl alabiliriz tekrar??
    burada TORRENT çi arkadaşlar birbirlerine hep yardımcı oluyor bir de bizim sorunlarımıza yardım edebilirseniz çok sevinirim.Bu eskiden indridiğim sn lik 2.5 mbitlik hızıma kavuşmak için benim de mi port açmam gerekiyor ?Port nedir ne değildir bilmiyordum bu arada.Ben abimin pc den AKK yı geçtiğimde bu olayı MTU değiştirerek hallediyordumsuperonlineda bu olay yokmus öğrendiğim kadarı ile MTU değiştiremiyormusuz.Zaten CMD ile modem arayuzune girmeye de izin vermiyor.

Sizden ricam şu port açma olayını ne demek olduğunu biraz acabilir misiniz? Benim tekrar eski hızıma kavuşmak için ne yapmam gerekiyor ? Bu arada ben TORRENT ile indirme yapmıyorum premium uyelik ile İDM den indirme yapıyorum.
    SAYGILAR.

• arkadaşlar bende ip camera için port açmaya çalışıyorum olmuyor da,torrent de sorun yaşayan arkadaşlar bir de güvenlik duvarını etkin değil olarak işaretleyip denesinler.
  • Arkadaşlar, port açmak için yapacağınız en doğru yöntem, MH'yi arayıp, açmak istediğiniz portları söylemeniz.

Zaten onlar açıyorlar.
  • bir de son yazılım sürümü nedir?
  • Bendeki versiyon V100R001C01B035
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.