Şimdi Ara

HTPC sistem için önerirmisiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Htpc 'ye adım atmak için şöyle bir başlangıç yapayım dedim. Parçalar uyumlu olmuş mu sizce? Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz nelerdir? (bütçe 1.000 TL max)
     HTPC sistem için önerirmisiniz?

• Yok heralde itirazı olan :-)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oks03

Yok heralde itirazı olan :-)

Önce amacınız ne ?

Oyun ise HTPC önermem. Hem işlemciniz hem de GT-630 bu iş için (özellikle GT-630 çöp) uygun değil.

Esas amaç günlük kullanım-internet ise seçtiğiniz işlemci ve içindeki dahili grafik kartı fazlasıyla yeter. GT-630 kartı ayrıca almanıza gerek yok. Yine anakart HTPC sistem için epey büyük. Kasa yazmamışsınız ancak PSU bile böyle sisteme fazla. 80 mm fan da ses demek.

Bu işler için daha iyisi A6-5400K, A6-6400K vb modeli AMD APU işlemcilerdir. I3-3220 işlemciye göre çok daha iyi grafik birimleri içerirler. Ayrıca böyle sisteme küçük 300-350 watt bir kasa fazlasıyla yeter. Full HD Video vb izleme için de bu sistem gayet iyi olur.

Eğer daha fazla grafik gücü isteyen veya epey oyun da oynatan sistem istiyorsanız A8-5600K/6600K veya A10-5800K/6800K gibi modellere bakın.
    Bunlar GT-630 kartınızdan bile iyi oynatır ve ilave karta ihtiyaç duymaz. Hızlı çift kanal bellekle de coşarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melikulupinar -- 30 Eylül 2013; 16:04:40 >

• Asıl amacım Digitürk Play, Xbmc, İptv gibi uygulamalar. Zaman zamanda çok fazla grafik içermeyen Football Manager gibi oyunları oynamak. AeroCool M40 HTPC kasa aldım forumdan biraz hacimli bir kasa ona toplamayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.