Şimdi Ara

HTML ile yapılmış sayfaya Newsletter alanı eklenebilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar HTML ile yaptığımız bir sayfa mevcut . Bu sayfaya Newsletter kısmı (Kullanıcı e-mail ini yazsın ve göndersin biz zaman zaman duyuru atalım kendisine) eklemek istiyoruz.

Eğer HTML ile yapılması mümkün değil ise HTML sayfayı asp ye çevirmek zor mudur?

Dreamvewer da asp uzantılı boş sayfa açığ HTML kodları buraya aktardığımızda sayfamız da asp olur mu?

Tabi birde sanırım gönderilen e-mail lerin kaydedileceği database filan olmalı. Veya daha kolay bir yol vb..

Bilgisi olan arkadaşlar yönlendirebilirlerse çok sevinirim. Yaptığımız iş ve sayfanın içeriği gereği bu alanı oluşturmamız çok faydalı olacak...

Şimdiden çok tşk...

• BEN DE BU İŞLERDE YENİYİM AMA

"Dreamvewer da asp uzantılı boş sayfa açığ HTML kodları buraya aktardığımızda sayfamız da asp olur mu?"

DEMİŞSİN AMA ASP CALITIRMAK ZORDUR HEP BİR YERDE EN OLMADIK YERDE ANLAMSIZ HATALAR VERİRİA AMA DEDİGİNİ YAPTIM BOS BİR SAYFA ACDIM KODLARI ASP.NET C# İÇİNE ATIM SONRA F12 İLE SAYFAM GÖZUKSUN DEDİM SİTE TANIMLADIM SONRA KARSIMA KODLARI GELDI TEKRARDAN F5 YAPINCA SİTE ACILDI UZANTISISDA

"C:\Documents and Settings\aykutttttttt\Desktop\BESIKTAS_MOP_ASP\Untitled-2.aspx"

GALİBA OLDU :) AMA BEN DE BİLMIYORUM
  • Dosyanın uzantısını değiştirmek sadece server yazılımına (IIS bu durumda) o isteği hangi derleyici dll' i üzerinden geçireceğini söyler.

yani uzantıyı asp ya da aspx yapmak asp ya da asp.net sayfası yazdım anlamında değildir bu sayfaların içine yazılan html markupları derleyici bypass ederek sunucuya direk sunar, sunucu da isteği yapan istemciye html kodu olarak render edilmek üzere gönderir.

bu yolla istersem gerekli mappingleri yaparak .yyy uzantısı olan bir dosyayı asp.dll 'inden geçirip adres barındawww.site.com/index.yyy olarak içine asp kodları yazarak sunucumdan asp sayfası gibi sunabilirim.

asp kodları <% %> semboller arasında olanlardır.

bir de <%@ %> processing directive dedikleri ve sayfanın ilk satırında olan ve kullanılan derleyiciyi/dili ve bilimum bilgiyi içeren asp 'de olmasını istenen fakat yokluğunda sunucu varsayılanları aktif olur fakat asp.net'te ise kullanılması gereken olan ilk satır vardır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.