Şimdi Ara

HTC ONE X Kullanıcıları Kulübü ve Destek Bölümü|4.2.2&Sense 5| (857. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.346
Cevap
120
Favori
736.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 855856857858859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • wipe dediğiniz şey rom yüklerken yapılan

- wipe data/factory reset
    -wipe cache partition
    -advanced kısmından wipe dalvik and cache

adımları mı ?

Birde stock roma dönüş için bir anlatım vs var mı bildiğiniz.
  • Estafurullah..
    Her turlu durumda yazabilirsin..elimden geleni yaparim..
  • Mr.Hayko M kullanıcısına yanıt
    Aynen oyle hocam....

Sen bu adimlari yap..olmazsa ben sana detayli anlatirim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teli sıfırladım. Bütün verileri ile birlikte. Revolution HD kuracağım birazdan umarım sorun çözülür :)
  • Mr.Hayko M kullanıcısına yanıt
    Iyi yaptin hocam..

Sen romu kur bi bak bakalim..ona gore hareket edelim..

• Htc One X plus sarji bu kadar gidiyor mu diye sorarsanız hayır, artık gitmiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba,

Geçen hafta sonu artık telefonu 4.2.2'ye yükselteyim dedim ve önce telefonumu tamamen formatladım. Sonra da 4.2.2'ye güncelledim. Forumda pek çok kişinin yazdığı wireless ve pil sorunu mesajlarından dolayı uzun süredir 4.1.2 kullanıyordum (yada 4.1.1 hatırlamıyorum). Neyse, hafta sonu bu güncellemeyi alınca gerçekten bende wireless ile ilgili sorun yaşamaya başladım, modemden 2 metre uzağa gidince modemi görmez oldu telefon. :) Sorunla ilgili video lar paylaşılmış onları yapmayı deneyeceğim. Ama benim asıl sorum şu olacak. Benim telefonumun pili son 1 senedir zaten kötü durumdaydı. Bu güncellemeden sonra ise gerçekten çok kötü oldu. 3G açıkken en fazla 2.5 saat dayanıyor :) 3G kapalı, telefonla oynamazsam süre uzuyor tabi, ama telefonda internet zehir oldu açıkçası. Pilini HOX+ pili ile değiştirmek istiyorum. Ama pili nerden alırım, nerede taktırabilirim, pek bilgim yok. Bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olur mu acaba? Birde telefon yeni güncelleme ile çok kasılmaya başladı. 2 senedir HTC'nin yayınladığı resmi android yazılımlarını kullandım. Hiç Rom/Root işine girmedim. Acaba artık bende custom rom işine girmeli miyim? Yorumlarınızı alabilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: memoally

Herkese merhaba,

Geçen hafta sonu artık telefonu 4.2.2'ye yükselteyim dedim ve önce telefonumu tamamen formatladım. Sonra da 4.2.2'ye güncelledim. Forumda pek çok kişinin yazdığı wireless ve pil sorunu mesajlarından dolayı uzun süredir 4.1.2 kullanıyordum (yada 4.1.1 hatırlamıyorum). Neyse, hafta sonu bu güncellemeyi alınca gerçekten bende wireless ile ilgili sorun yaşamaya başladım, modemden 2 metre uzağa gidince modemi görmez oldu telefon. :) Sorunla ilgili video lar paylaşılmış onları yapmayı deneyeceğim. Ama benim asıl sorum şu olacak. Benim telefonumun pili son 1 senedir zaten kötü durumdaydı. Bu güncellemeden sonra ise gerçekten çok kötü oldu. 3G açıkken en fazla 2.5 saat dayanıyor :) 3G kapalı, telefonla oynamazsam süre uzuyor tabi, ama telefonda internet zehir oldu açıkçası. Pilini HOX+ pili ile değiştirmek istiyorum. Ama pili nerden alırım, nerede taktırabilirim, pek bilgim yok. Bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olur mu acaba? Birde telefon yeni güncelleme ile çok kasılmaya başladı. 2 senedir HTC'nin yayınladığı resmi android yazılımlarını kullandım. Hiç Rom/Root işine girmedim. Acaba artık bende custom rom işine girmeli miyim? Yorumlarınızı alabilir miyim?

Hiç bulaşma bende custom rom kuru ama telefon bataryası berbat.Telefonun herşeyinden çok memnunum ama bataryası inanılmaz kötü.

• quote:

Orijinalden alıntı: schumi0411

quote:

Herkese merhaba,

Hiç bulaşma bende custom rom kuru ama telefon bataryası berbat.Telefonun herşeyinden çok memnunum ama bataryası inanılmaz kötü.

HOX+ pili takmana rağmen mi kötü? bir de hangi rom mu kullanıyorsun? rom konusunda pek bilgili değilim. XDA developers sitesinde yayınlanıyor bi dolu ama hangisi daha stabil hangisinin ne extrası var pek bilmiyorum. TElefondan bende kesinlikle çok memnunum aslında. Tek sıkıntısı, ki herkeste var, batarya. Gerçekten pili çok kötü performans veriyor. :(

• quote:

quote:

quote:

Herkese merhaba,

HOX+ pili takmana rağmen mi kötü? bir de hangi rom mu kullanıyorsun? rom konusunda pek bilgili değilim. XDA developers sitesinde yayınlanıyor bi dolu ama hangisi daha stabil hangisinin ne extrası var pek bilmiyorum. TElefondan bende kesinlikle çok memnunum aslında. Tek sıkıntısı, ki herkeste var, batarya. Gerçekten pili çok kötü performans veriyor. :(

Hayır pil normal one x pili,rom android revolution HD 33.1.

• Merhaba,
    Ürünümü 4 Ay önce 2. El olarak Tertemiz halde aldım
    Telefonumu yere düşürmediğime emin olmama rağmen, Şöyle bir sıkıntım var:
    Telefonla 5-10 Dakika oyalandığımda Isısı çok fazla artıyor. Isı artıncada Konservatif Tuşlar (Menü tuşları) kendi kendine bir yerlere giriyor. Hemen arkasından ise Telefonun Menu tuşları tamamıyla kitleniyor. Bu aralar bu durum sürekli başıma gelmeye başladı.

Telefonu servise götürdüğümde ise (tanıdık) 350 TL gibi ürkütücü rakamla karşılaştım.
    Telefonda En Ufak Çizik & Kırık yok. Cebimde Ezilebileceği görüşündeyim.

Bu durumdan nasıl kurtulacağım ?
  • schumi0411 kullanıcısına yanıt
    hocam tekrar merhaba, bahsettiğin romu nerden indirebilirim? yarın kurmaya çalışıcam da. bi de şunu sorayım telefonu eski 4.1.1 e çekebiliyor muyuz? telefon resmen modemin yanında wifi görmüyor, rezalet ya telefon 4.2.2 yaptığımdan beri. resmen telefonu kırasım geldi.
  • quote:

hocam tekrar merhaba, bahsettiğin romu nerden indirebilirim? yarın kurmaya çalışıcam da. bi de şunu sorayım telefonu eski 4.1.1 e çekebiliyor muyuz? telefon resmen modemin yanında wifi görmüyor, rezalet ya telefon 4.2.2 yaptığımdan beri. resmen telefonu kırasım geldi.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1562603
    Buradaki romu kullanıyorum.Nasıl 4.1.1 döneceğini istersen google amcadan bak,suan tam olarak bilmiyorum nasıl geri dönebileceğini

• memoally M kullanıcısına yanıt
    Bootloader kilidi kapatıp tabi açıksa orjinal 4.0.4 ruu yani stock rom flaşlayacaksın..
    Akabinde ota dan güncelleme alıp 4.1.1 de kalacaksın hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stanley Lord

Bootloader kilidi kapatıp tabi açıksa orjinal 4.0.4 ruu yani stock rom flaşlayacaksın..
    Akabinde ota dan güncelleme alıp 4.1.1 de kalacaksın hocam.

hocam cevabına teşekkür ederim. şunu horcam: eğer ki custom rom kurarsam, gene bu dediğini, orjinal HTC android versiyonuna dönebiliyor olacağım değil mi?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Herkese merhaba,

Hayır pil normal one x pili,rom android revolution HD 33.1.

hocam bu rom u kurunca, telefonun wifi performansı artıyor mu? bi de pil ömrü 4.2.2 orjinal romdaki gibi hızlı mı tükeniyor?

• memoally M kullanıcısına yanıt
    Tabii hocam dönebilirsin..sorun olmaz..

• Stanley Lord kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba, bişey sormam gerekiyor. Android revolution 33.1 kurulumu yapmak için ilk sayfadaki şeyleri düzgünce takip ettim fakat recovery ekranına gelince telefon "wipe data/factory reset" seçimi falan yaptırmıyor. direkt olan telefon bi yerden back up alıyor. sorun ne dir acaba? http://forum.xda-develo...howthread.php?t=1562603 bu linkten 2 adet dosya indirmem gerekiyordu değil mi? ikisini de indirdim. rom u telefona kopyaladım. telefon fastboot ekranında iken "install fastboot windows.bat" dosyasına çalıştırarak boot.img yi de telefona yolladım ama bu aşamanın ardından recovery diyince telefon siyah bi arka plan üzerinde telefon ve kırmızı üçgen içinde bir ünlem işareti ile bir kaç dakika bekliyor (sanırım recovery yi geri yüklüyor) ama custom rom u kurdurmuyor. sebep ne olabilir? "super wipe" gibi bir dosyaya daha ihtiyacım mı var acaba?

• şu anda çok ilginç bişey oldu. telefona factory reset yada back up yapsam bile telefon açıldığında uçak modu aktif açılıyor ve uçak modu disable edilemiyor. son derece saçma bi durum oluştu anlamadım.

uçak modu aktif kaldığı için de hiç bişey yapamıyorum. Bunu nasıl çözebilirim? ve bu neden olmuş olabilir?

Bu arada telefonun CID nosu: "TMOB101". Sıkıntılı bişey midir bilmiyorum.

bootloader menüsü de şu şekilde görünüyor:
    "
    *** UNLOCKED ***
    ENDEAVORU PVT SHIP S-ON RL
    HBOOT-1.72.0000
    CPLD-None
    MICROP-None
    RADIO-5.1204.163V2.31
    eMMC-bootmode: disabled
    CPU-bootmode: disabled
    HW Secure Boot: enabled
    MODEM PATH: OFF
    Jun 21 2013, 18:24:41
    "

Benim telefonum acaba custom rom için kapalı bir telefon olabilir mi? bi de forumlarda çözüm ararken görüyorum hep, S-OFF / S-ON diye bişey var. Bu bootloader kilidinin kapalı / açık olması mı oluyor? benim telefon "S-ON" görünüyor. Bu S-ON mu olmalıydı?

bootloader ekranında "recovery" kısmına power tuşu ile basınca, yani bir önceki mesajımda belirttiğim telefon üzerinde kırmızı üçgen içinde ünlem işareti olan ekranda, "pow + vol up" tuşlarına basınca, küçük bir menü açılıyor. menüde şu sekmeler mevcut:

"Android system recovery <3e>

Reboot system now
    Apply update from external storage
    wipe data/factory reset
    wipe cache partition
    apply update from cache
    Apply update from internal storage"

bu esnada da ekranda şöyle yazıyor:

"starting cw install
    Enable host mode
    Disable host mode"

ben pov+vol up tuşuna geri basınca "host mode tekrar enable" oluyor. Benim telefonun recovery menüsü neden normalden farklı anlamadım.

Bu arada telefonun içine ilgili rom u koyup, bootloader ekranından recovery e girip "apply update from external storage" seçince "CID error" gibi bir hata alıyorum.

1. sayfada anlatılan ROM yükleme adımındaki

wipe data/factory reset
    -wipe cache partition
    -advanced kısmından wipe dalvik and cache
    -mounts and storage kısmından format /system
    -install from sdcard ksımından choose zip from sdcard

sekmeleri yok bende.

belki de "custom recovery" olayını beceremedim, bilmiyorum. Şu anda tekrardan custom recovery yapmaya çalışınca, 1. sayfadaki "next, flash a recovery" -> "clockwork mod" seçip "flash a recovery" butonuna basınca, "error: can not load Recoveries/CWM.img" hatası alıyorum. Belki de dananın kuyruğu burda koptu bilmiyorum. :) şundan da olmuş olabilir. android revolution HD rom u için 2 adet zip dosyası indirdim. ben telefona, SuperSU.zip dosyası yüklenince ve ardından bootloader ekranından recovery seçince (bende pow+vol up yapmazsan menü gelmiyor. sadece telefon üzerinde kırmızı üçgen ve içinde bir ünlem işareti geliyor), root işlemi bitti sanmıştım. ve AR HD nin ROMunu sd karta kopyaladım. Sonra, indirdiğim 2. zip dosyası olan "Flash_boot_33.x_0.1" içinden "install-boot-windows.bat" dosyasını telefon kapalı iken ve bootloader menüsünde "fastboot" seçili iken çalıştırdığımdan olmuş olabilir. Belki de Recoveries/CWM.img dosyasını böylelikle sildim ya da üstüne bişeyler yazdım bilmiyorum.

Cevap verebilecek bir arkadaş var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memoally -- 22 Kasım 2014; 23:55:33 >

• arkadaşlar root attıktan sonra recoveryden yanlışlıkla wipe all dedim ve stock rom gitti.yedek de alamamıştım, android revolution 33.1'i mi önerirsiniz yoksa ruu yüklemeyi mi deneyeyim?
  • 
Sayfa: önceki 855856857858859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.