Şimdi Ara

★★★ HTC Desire HD Kullanıcılar Kulübü [ Destek | Bilgi ] ★★★ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.610
Cevap
14
Favori
302.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gaara34

quote:

Orijinalden alıntı: Caga10

Gaara 34 biraderim ezeli rekabete dogru gidiyoruz sanirim :)

http://img522.imageshack.us/i/screenshot4ur.png/

Tebrikler, genede iyi dayandığımı düşünüyorum. Bide ben telefonun orjinal romunu kullanıyorum.Cihaza sadece Root işlemi yaptım.ROM dışında farklı program kullanıyormusun hızı arttırmak için? Kullanıyosan programların isimlerini paylaşıp biraz anlatır mısın?

Mudur ben de stock romla kullaniyorum hatta 2.2.1 guncellemesi bile yapamadim daha telefon gormedigi icin. Root yaptim sadece. Ama sunu soyleyebilirim, aldigim skorlar telefondan task killeri kaldirdiktan sonra artti. XDA Developers'ta enteresan bi makale var bu task killer programlarla ilgili eger linkini bulabilirsem koyarim. makalede kisaca bu task killer programlarin telefonun isletim sitemini yavaslattigindan vs.den bahsediliyor ki ben de olumlu sonuc aldim dedigim gibi. Onerebilecegim tek sey bu olur ancak

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

quote:

Gaara 34 biraderim ezeli rekabete dogru gidiyoruz sanirim :)

http://img522.imageshack.us/i/screenshot4ur.png/

Tebrikler, genede iyi dayandığımı düşünüyorum. Bide ben telefonun orjinal romunu kullanıyorum.Cihaza sadece Root işlemi yaptım.ROM dışında farklı program kullanıyormusun hızı arttırmak için? Kullanıyosan programların isimlerini paylaşıp biraz anlatır mısın?

Mudur ben de stock romla kullaniyorum hatta 2.2.1 guncellemesi bile yapamadim daha telefon gormedigi icin. Root yaptim sadece. Ama sunu soyleyebilirim, aldigim skorlar telefondan task killeri kaldirdiktan sonra artti. XDA Developers'ta enteresan bi makale var bu task killer programlarla ilgili eger linkini bulabilirsem koyarim. makalede kisaca bu task killer programlarin telefonun isletim sitemini yavaslattigindan vs.den bahsediliyor ki ben de olumlu sonuc aldim dedigim gibi. Onerebilecegim tek sey bu olur ancak

Anladım kardeşim, dediğin konuda yardımcı olursan sevinirim.Burada paylaş hatta anlatabilirsen nasıl kaldırcağımızı güzelce herkez sebeplenir.

• Kış saati sms sorunu

Hero da da aynı sorun vardı DHD aldım hala devam ediyor smsler ya bi saat erken yada bir saat geç gidiyor ne olur yardım edin...
  • bende oyle bir sorun yok
    istiyorsaniz baska sms programlari kullanin
  • quote:

Kış saati sms sorunu

Hero da da aynı sorun vardı DHD aldım hala devam ediyor smsler ya bi saat erken yada bir saat geç gidiyor ne olur yardım edin...

hocam bende de o sorun oluyor.vodafonlamı kullanıyorsunuz eğer öyleyse bir ark da vodafone hat kullanıo ve ara sıra onada sms ler bu şekil 1 saat erken gösteriyor tel nokia olmasına rağmen.bende en başta tel den şüpheliydim sonra vodafone dan şüphelenmeyede başladım.acaba sorun hangisinde.
  • arkadaşlar ben Quadrant Standart programıyla cihazı test ediyorum daha sonra sonucu göremiyorum hata veriyor neden olabilir acaba?
  • Evet task killer cidden farkediyor.task killerla 1881 alirken, task killeri kaldirdigim zaman 1973 aldim.daha da kullanmam task killer neyim :))). Bu arada cihaz tmobile brandingli.
  • ben bir şey soracağım.. şimdi bnm cihaz T-Mobile Almanya branding Desire HD..

üstünde son güncellemeyle birlikte 1.75.111.2 geldi ve onu kullanıyorum.. ancak geçenlerde XDA files'dan Desire HD'nin WWE 1.72.405.3 versiyonunu indirdim... güncellemeye tam başlayacaktım ki şimdi şeytan dürttü ve durdum.. şimdi ben başka bir siteden okuduğum kadarıyla da bu ekrandaki ilk açılış animasyonu değişmiyormuş ancak branding olayıyla gelen programlar kalkar diye düşünüyorum... güncelleme yapsam sakıncası olur mu???
  • http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=6426198

task killer kullanmanin zarari ile ilgili bahsettigim makale burada. kisaca sunu soyluyo, sen daha kapanmaya hazir olmayan bi programi zorla kapatmaya calisirsan, isletim sistemi program duzgun kapatilmadigi icin onu tekrar baslatacaktir, dolayisiyla programi acma vs icin tekrar cpu vs kullanmak zorunda kalacaktir. bicok kisi vardi sikayet eden task killerla kapatiyorum ama bi bakiyorum tekrar calismaya baslamis kapattigim programlar diye, sebebi bu iste

ben advanced task killer kullaniyodum, bunu okuduktan sonra sildim ve telefon ciddi anlamda daha iyi calismaya basladi. olcu mudur bilmiyorum ama oncesinde 1900 civarinda olan quadrant skorlarim 2200 un ustune cikti. bence telefonu kullananlar bikac gun denesin, kendileri karar versinler.

ayrica quadrantta skor alabilmek icin mutlaka testi yaptiginiz sirada internet baglantisi olmali, yolsa hata verir.

• quote:

Orijinalden alıntı: aldncl

quote:

Kış saati sms sorunu

hocam bende de o sorun oluyor.vodafonlamı kullanıyorsunuz eğer öyleyse bir ark da vodafone hat kullanıo ve ara sıra onada sms ler bu şekil 1 saat erken gösteriyor tel nokia olmasına rağmen.bende en başta tel den şüpheliydim sonra vodafone dan şüphelenmeyede başladım.acaba sorun hangisinde.

avea hat benim... walla anlamadım gitti '' handcent sms '' adlı sms programını kurdum son çare napim.çözebilirseniz lütfen banada söyleyin:/
  • ya beyler ben baska birsey istiyorum
    diyelim ki sd karti komple sildik veya telefonu
    komple backup alabilecegimiz bir program var mi tavsiye edebileceginiz
  • Evet sorular geliyor eğer çözüp cevap veren olursa diğerleride aynı cevapla kendi sorununu çözüyor.Harika bir konu olmuş açanın eline sağlık...

Tuş kilidi sorununu tap tap app. ile bende çözdüm Tuncayın önerisi üzerine tekrar yükledim ve algıladığı en kolay hareketi belirledim sürekli aynı hareketi yapınca çok kolay açılıyor herkese tavsiye ederim..

Benim bir sorumda location açılmıyor ve forumlarda ingilizceyken yuklemem gerektiği yazdı ancak ben türkçeye çevirdikten sonra yüklemeye çalıştım olmadı.
    Çözümü ise tel rehberi internet ayarları v.s backup aldıktan sonra fabrika ayarlarına dönüp ingilizceyken location u kurmak sonra turkceye cevirmekmiş.

Benım takıldığım nokta telefon rehberini nasıl backup alıcam,Htc nin suite i yok bildiğim kadarıyla.Birde rehberde sadece simkartı yada sadace tel rehberini göster seçeneğini bulamadım

Bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum

Teşekkürler.

• Acineton biraderim su sekilde goreceksin rehberde,

Kisiler/menu/goruntule

zaten o sayfaya geldiginde cikiyo secenekler google kisilerin mi, facebook kisilerin mi, sim kartin mi, telefonun mu vs diye. hepsini ya da istediklerini secip olusturabilirsinz rehberini.

Backup icinse zaten htc sync ile baglanip hesaplarimi esitle dediginde butun rehberini google hesabina aktariyo, mail hesabini acip oradan tekrar cekebilirsin telefon numaralarini
  • Merhaba arkadaşlar,

ben almanyadan bu cihazı almayı planlıyorum ancak kafama takılan bir iki nokta var.

vodafone cihaz alırsam 430, herhangi bir operatöre bağlı olmayan cihaz alırsam 525euro ödemem gerekiyor. vodafone olursa açılışta hep vodafone logosu çıkıyormuş ve silinemiyormuş diye öğrendim (yeni rom yüklemeyle ya da başka bir yolla silinebiliyorsa belirtmenizi rica ediyorum)

ayrıca üzerinde galiba internet ayarları olarak vodafone ayarları geliyormuş ki bunu burada turkcelle çevirmek çok zor değildir heralde.

şimdi sizce aradaki 95euro farka değecek bir durum var mı? vodafone veya t mobile chazı alsam sıkıntı yaşar mıyım?

açıkçası aklım iphone 4 al diyor ama hem bu cihazda 150-200euro daha pahalı hem de bu cihazın özellikleri kağıt üstünde daha iyi.

vakit ayırıp yanıtlarsanız memnun olurum.

teşekkürler.
  • az vakit ayırın google contacts a aktarın rehberinizi benden nacizane tavsiye böylelikle hiç bir rehber sıkıntınız olmayacak ne şimdi ne de gelecekte

quote:

Orijinalden alıntı: acineton

Evet sorular geliyor eğer çözüp cevap veren olursa diğerleride aynı cevapla kendi sorununu çözüyor.Harika bir konu olmuş açanın eline sağlık...

Tuş kilidi sorununu tap tap app. ile bende çözdüm Tuncayın önerisi üzerine tekrar yükledim ve algıladığı en kolay hareketi belirledim sürekli aynı hareketi yapınca çok kolay açılıyor herkese tavsiye ederim..

Benim bir sorumda location açılmıyor ve forumlarda ingilizceyken yuklemem gerektiği yazdı ancak ben türkçeye çevirdikten sonra yüklemeye çalıştım olmadı.
    Çözümü ise tel rehberi internet ayarları v.s backup aldıktan sonra fabrika ayarlarına dönüp ingilizceyken location u kurmak sonra turkceye cevirmekmiş.

Benım takıldığım nokta telefon rehberini nasıl backup alıcam,Htc nin suite i yok bildiğim kadarıyla.Birde rehberde sadece simkartı yada sadace tel rehberini göster seçeneğini bulamadım

Bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum

Teşekkürler.

• quote:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=6426198

task killer kullanmanin zarari ile ilgili bahsettigim makale burada. kisaca sunu soyluyo, sen daha kapanmaya hazir olmayan bi programi zorla kapatmaya calisirsan, isletim sistemi program duzgun kapatilmadigi icin onu tekrar baslatacaktir, dolayisiyla programi acma vs icin tekrar cpu vs kullanmak zorunda kalacaktir. bicok kisi vardi sikayet eden task killerla kapatiyorum ama bi bakiyorum tekrar calismaya baslamis kapattigim programlar diye, sebebi bu iste

ben advanced task killer kullaniyodum, bunu okuduktan sonra sildim ve telefon ciddi anlamda daha iyi calismaya basladi. olcu mudur bilmiyorum ama oncesinde 1900 civarinda olan quadrant skorlarim 2200 un ustune cikti. bence telefonu kullananlar bikac gun denesin, kendileri karar versinler.

ayrica quadrantta skor alabilmek icin mutlaka testi yaptiginiz sirada internet baglantisi olmali, yolsa hata verir.

Bu Task Killer'ı ben tam olarak anlayamadım.Telefondaki hangi yada neler Task Killer oluyor ve bu Task Killer programları yada uygulamaları ne ile kaldırılıyor.

• ilk başta bende çok takılıyordum bu arkada çalışan programlara ramden yiyecek telefon yavaşlayacak filan diye.ama hiç birşey olmadı.sonra bıraktım task killer filan kullanmıyorum.android anladığım kadarıyla başka programları açtıkça o arkadaki programları kendisi durduruyormuş.gerçektende telefonda hiç yavaşlama filan diye birşey olmuyor.zaten özel programların kendi exit'i oluyor.
  • ebay.co uk ingiltereden aldığım 1600mah pilim geldi. doldurdum gayet uzun süre dayanıyor. tavsiye ederim. listeye benide ekleyin kullanıcı olarak.
  • @ MTD urun linkini verebilirmisin bide ne kadar gidiyor bu yeni batarya, kalibrasyon falan yaptinmi. bilgi verirsen sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aldncl -- 13 Ocak 2011; 16:12:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MTD

ebay.co uk ingiltereden aldığım 1600mah pilim geldi. doldurdum gayet uzun süre dayanıyor. tavsiye ederim. listeye benide ekleyin kullanıcı olarak.

Aynen, link alabilir miyiz dostum. Ve orjinal bataryayla bir karşılaştırma yapar mısın, aynı sürede Wifi, 3G sörf, müzik vs vs. eşit sürelerde karşılaştırınca ne kadar fazla gidiyor?

Ebay.com'da da ben bir sürü gördüm, 4 dolara satıyorlar arkadaşlar. Tek bir yerde var farklı, o da 104 dolara satıyor. Bu işte bir tuhaflık var, orası kesin. Şarj standı+2 pil 10 dolar yahu. Hayır 10 doları piller işe yaramaz çıksa bile çöpe attık diyelim sorun değil de, telefona zarar vermesin önemli olan o.

Görüşlerini bekliyoruz dostum, ona göre biz de sipariş verelim süper olur eğer uzun gidiyor ve bir sıkıntı yaratmıyorsa.

Bu arada ben de linktekinden sipariş verdim, kargo ücretiyle beraber 11TL'ye geldi, kılıf + film. Kılıfı beğendim.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190487713017&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Edit: 4 dolarlık pilleri bazı uyanıklar sahibinden ve gittigidiyor'da 40 TL'den satıyorlar, bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Önder Çatalkaya -- 13 Ocak 2011; 16:16:02 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.