Şimdi Ara

Hp Pavilion Ent. DV 6000 Acilis sorunu-Quick Time

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Basliktaki laptopumla ilgili sorunuma cözüm ariyorum, yardimci olabileceklere simdiden tesekkür ederim.

Makinayi actigimda direk Quick time aciliyor ve windowsa giremiyorum, F8, F10 yapiyorum hic fayda etmedi,

Eminim basit bir yolu vardir, win'e girip o programi kapatabilsem sorun kalmayacak. ama malesef win'e düsmüyor ekran.

Bunun bir yolu varmi, yada programi nasil kapatabilirim tek ulasabildigim menü Bios, onuda kurcalamak istemiyorum.

• Bilgisayar açılırken aralıklar F5 ve F8 tuşlarına bas.Güvenli modda açmayı dene.Açılırsa msconfig başlangıç menüsünden quicktime ı kaldır.
  • Dedigin gibi yaptim siyah ekranda menü geldi hepsini tek tek denedim ama sonuc itibariyla güvenli moda gecmeden tekrar Quick Time'a gecti yani kip aktif olmuyor malesef.
    Tesekkürler yardimin icin acaba baska bir yöntem olabilirmi?

Msconfig yazmami istedigin yer sanirim baslat/calistir ama malesef güvenli kip sadece siyah bir ekran geliyor koselerde kip yazisi ile aktif olan bir cubuk yada menü göremiyorum.
  • Arkadaşım açıkcası ben sorununu kavrayabilmiş değilim.Kusura bakma ama
    Bilgiasyar açılıyor ama karşına quick time çıkıyor?
    Quick time bir playerdır, bilgisayarın açılışında işletim sisteminin yerine çıkacak birşey değil.Bi cep telefonuyla falan şu ekranın resmini çekip buraya koyma imkanın var mı?
  • Yok tam tahmin ettigin gibi bilgisayar aciliyor Windows yazisi cikiyor ama ekran masa üstüne düsmeden Quick Time cikiyor hatta bu vistalarda ve laptoplarin cogunda bulunan Media Center diyebiliriz,

iste olay burda, bu media centeri ne kapatip masa üstüne düsebiliyorum nede alt tap yapabiliyorum, hatta Alt F4 denedim onada fayda etmedi, Ctrl+Alt+Del yine tepkisiz.

Anlayamadim ne yapacagimi.
  • Hm..Güvenli modda açamaman kötü.Yani kip nasıl aktif olmaz?Sen ilk sırada güvenli modu seçiyosun, pc işlem yapıyor ve siyah ekranda öylece kalıyor mu?Tam olarak ne oluyor ayrıntılı yazar msıın?
    Bir de işletim sistemin nedir?
  • Dedigin gibi
    pcyi aciyorum
    kip moduna gerciyorum
    siyah ekran köselerde kip yazisi cikiyor
    ortalama 10-15 saniye sonra tekrar Media Centera düsüyor
    sadece alt tap yaparak siyah ekrana gelebiliyorum sonrasinda direk makina kapatiyor kendini.

Ilgin alakan icin tesekkür ederim simdiden.

Sistem XP sp2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arnis -- 2 Şubat 2009; 11:56:40 >
  • Valla hocam o zaman takıyosun xp cdsini chkdsk /p /r komutu ile onarıyorsun.Güvenli modda da açılmıyorsa aklıma başka birşey gelmiyor.
  • Tesekkürler hocam, bu onarim datalara zarar vermez degilmi?
  • Hayır.Tam tersine sistem dosyalarını yeniler, güzelleştirir :)
  • Önemli dosyalarim var yedeklemedigim, iyi en azindan onlar kurtulsun
  • ya dosyaların hertürlü kurtarılır.sen benim dediğimi dene bir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.