Şimdi Ara

Hp Pavilion Ekrana Görüntü Gelmiyor????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
35.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hp pavilion dv2000 laptop bilgisayarım var. Dün akşam normal kapattım bilgisayarı. Bu sabah açtığımda power tuşuna basıyorum dııııt dıııt diye bir uyarı sesi geliyor ekran simsiyah. Hiçbir sorun yoktu akşam bu sabah ne oldu anlamıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim....

• Laptopun pilini ve şarj cihazını çıkar...Sonra yaklaşık 1-1.5 dk power tuşuna basılı tut..Tekrar pili ve şarj cihazını tak..Açmayı dene...
  • quote:

Orjinalden alıntı: darkness_eva

Laptopun pilini ve şarj cihazını çıkar...Sonra yaklaşık 1-1.5 dk power tuşuna basılı tut..Tekrar pili ve şarj cihazını tak..Açmayı dene...

Denedim aynı...
  • Bugün soomskaya diye bir notebook tamiri yapan şirketle görüştüm. Bu sorun Hp Pavilion serilerinin tamamında yaşanan bir sorunmuş. Ekran kartından kaynaklandığını söylediler. Kartın tamiri mümkünmüş 100TL. Yenisi 150 dolar. Buraya göndermeyi düşünüyorum. Tamir veya değişim ne tavsiye edersiniz???
  • arkadasım ekran kartın bozulmuştu bu konuyla ilgili bizide bilgilendirir misin_?
    epey zaman geçmiş ve yaptırmıssındır büyük ihtimalle...
    bizde aynı notebooka sahibiz ve aynı dertten muzdaripiz ancak bizimkini yurtdışından aldığımızdan ve 1,5 yıl kullandığımızdan yurtdışından değiştirmeyi düşünüyoruz...
    sen ne önerirsin_?
    ve hp pavelionlar ve servis konusunda bilgilendirirsen sevinirim.
  • Bu problem dv2000 ve dv6000 serisi hp'lerde yaşanan bir problem ekran kartının görüntü chipinin arıza yapmasından kaynaklanıyor maliyeti 140$ yaptırmak isteyenlere yardımcı olabilirim..
  • bugn itibari ile aynı arzayı benım laptopumda verdi..
    nerede yaptırdınız veya yaptıran var mı?
  • arkadaşlar aynı sorunu benim pc de verdi. bu sorunu tamamiyle çözen oldumu. 100-200tl ye çözerim diyenlere aldanmayın. ben 2 tane ayrı şirkette tamir ettirdim bir hafta geçmeden yine bozuldu. onlara verilen paralar haram olsun. insanları resmen dolandırıyorlar. şöyle adam akıllı yapsalarda aldıkları parayı hak etseler keşke. bu sorunu kesin olarak çözen varsa bizlerede yardımcı olursa çok sevinirim.
  • Arkadaşlar bende de pavilion dv6000 var. 2006 yılında almıştım 2008 de arızalandı hp yetkili servisi garanti kapsamında tamir etti.
    2010 ocak ta gene aynı sorun yaşadım yetkili servise götürdüm 2. defa oluyor garantisi yok mu dedim daha önceki arıza belgesini istediler
    Belge olmadığı için 85 TL'ye tamir ettiler. Sanırım 2 senede bir olucak bu sorun
  • arıza anakart arızası arkadaşlar...Ankarada bulunan jabile ait teknik servisde garanti dışı cihazlara da bakılmaktadır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcse_turk

Bu problem dv2000 ve dv6000 serisi hp'lerde yaşanan bir problem ekran kartının görüntü chipinin arıza yapmasından kaynaklanıyor maliyeti 140$ yaptırmak isteyenlere yardımcı olabilirim..

Doğrudur bu banada olmuştu aynısı tek çaren o garantisi yoksa oraya ver
  • aynı sorun benimde başıma geldi
    sorun ekran kartı çipindeki soğuk lehimden oluyor
    sorunun çözümü:
    ana kartı sökün
    çipi doğrudan ısıtamadığımız için çipin üstüne 1tl koyup sıcak hava tabancasıyla ısıtın (zarar vermeyecek kadar)
    sonra anakartı yerine takın çalışacaktır.

saygılar,
  • evet madalyon arakadasıma katılıorum vga entegresı soğuk lehim yapıyor ve o model makına uzerınde nvidia ekran kartı vardır anakartı söküp ki bu makınada baya külfetli bir iştirbu çok can sıkar entegreyı bıraz ısıttıktan sonra flux yardımı ıle soguk lehımlerı gıderebılırsınız
  • arkadaşlar hp pavilion dv6000'i bozulanlar kervanına bugün bende katıldım. Bilgisayar çalışıyor, görüntü var ama çok karanlık. Bilgisayarı açarken hp logosu güzel bir şekilde görünüyor, devamında birden ekran kararıyor.

Dediğiniz ısıtma işlemi nasıl yapılabilir?
  • Merhaba, aynı sorun bugün benim başıma da geldi.
    Ekran çok karanlık. Ben de TV'ye bağladım ve o şekilde kullanıyorum.

Bu sıkıntıyı ankarada kime çözdürebiliriz??
  • Merhaba, sıkıntıyı halletim. Sakaryadahttp://www.laptophastanesi.com.tr/ firmasına gönderdim. 80tl'ye yaptı. Tavsiye ederim.
  • 2006 da aldım daha dün hata verdi 12.09.2012
  • Kervana ben de katıldım geçen. Böyle bir şey buldum donanım servisinde işe yarıyor mudur bilmiyorum sınavdan sonra deneyeceğim artık umarım yararlı olur.
    http://donanimservisi.com/konu-dizustu-bilgisayar-calisiyor-ekrana-goruntu-gelmiyor.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: khuaf

Kervana ben de katıldım geçen. Böyle bir şey buldum donanım servisinde işe yarıyor mudur bilmiyorum sınavdan sonra deneyeceğim artık umarım yararlı olur.
    http://donanimservisi.com/konu-dizustu-bilgisayar-calisiyor-ekrana-goruntu-gelmiyor.html

Konuyu hortlatıcam ama bilgi paylaştıkça güzel... Sevgili kardeşim senin linkini verdiğin videonun aynısını yaptım görüntü geldi. Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim de aynı sorubum var. Ekran gitti ama bence bozuldu. Ben şimdi ekran görüntüsünü HDMİ veya DVİ kablo ile nasıl farklı bir yerde görebilirim? Ben HDMİ kablosunu takıp görüntüyü TV'de görmek istiyorum. Kabloları bağlıyorum, FN artı F4 tuşuna basıyorum ama görüntüyü aktarmıyor? Yardım edin nolluuurrrrr
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.