Şimdi Ara

HP Pavilion DV6-1270ST Fan sürekli çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
8.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sistemimde windows 7 rc x64 build 7600 yüklü. makinenin fanı hiç durmadan, sürekli çalışıyor bu normal mi?

• çalışırken ve uyku gibi modlardayken çalışması normal. onun dışında mesela pc kapalıysa hiç görmedim . eğer kapalıyken çalışıyorsa yazılımsal birşey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0kix

çalışırken ve uyku gibi modlardayken çalışması normal. onun dışında mesela pc kapalıysa hiç görmedim . eğer kapalıyken çalışıyorsa yazılımsal birşey.

pc kapalıyken çalışmıyorda açıkken sürekli çalışıyor, bende bundan önce acer aspire 5520G vardı mesela onda fan ara sıra duruyordu, bu derece çalışmıyordu
  • valla anormal birşey göremiyorum. fakat siz bir müşteri hizmetlerini sorununuz yazabilirsiniz. veya sürüm güncellemeside yapabilirsiniz. benım eskı
    laptopum hp dv6 hep açıkken çalışıyor. bu sorun biraz vistadanda kaynaklanıyor. ama xp yükleme çünkü vistada olan bazı şeyleri kaybedersin. vistadan sıkıldıysan (sistemi ağır oldugundan) şiddetle windows 7 yi almanı veya indirmeni öneriyorum çünkü windows 7 eski xp gibi hızlı.

neyse dediğim gibi sürüm güncellemelerini kontrol et eğer güncellemeyi bilmiyorsan Başlat - tüm prog. - hp - hp update yazan kısma gel ileri ileri git zaten türkçe anlarsın. eğer gene çözülmezse teknik servise gitme çünkü normal karşılar. hp sistemleri eskiden ısınıyordu (ESKİDEN) şimdi sürekli çalışması normal zaten ısınmıyor. bence salla gitsin :D seni etkiliyorsa ses gibi şeylerden dediklerimi yap

• bios ayarlarıyla ilgili bir durum senin sorunun bios tan fan sürekli çalışsın gibi bir bölüm vardı sanırım oradan yapabilirsin biraz ingilizcen varsa tabi....
  • Biosta fan always on diye bir ayar vardı. O ayarı disable yapmalısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro_tr

Biosta fan always on diye bir ayar vardı. O ayarı disable yapmalısın.

sanırım bu problemi çözecek ;) teşekkürler
  • benim 1146ımda da şarja taktığım an fan çalışıyor ve cıkarıncaya kadar hiç durmuyordu.bioss ayarlarıyla falan hep oynamıştım ama hiç bir değişiklik olmamııştı ve hiç bir acıklayıcı bilgi almamıştım servisten.1146 ların hepsinde vardı bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hewalita

benim 1146ımda da şarja taktığım an fan çalışıyor ve cıkarıncaya kadar hiç durmuyordu.bioss ayarlarıyla falan hep oynamıştım ama hiç bir değişiklik olmamııştı ve hiç bir acıklayıcı bilgi almamıştım servisten.1146 ların hepsinde vardı bu.

biostan düzelttim ama yine susmadı bu meret :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hargun

quote:

Orijinalden alıntı: hewalita

benim 1146ımda da şarja taktığım an fan çalışıyor ve cıkarıncaya kadar hiç durmuyordu.bioss ayarlarıyla falan hep oynamıştım ama hiç bir değişiklik olmamııştı ve hiç bir acıklayıcı bilgi almamıştım servisten.1146 ların hepsinde vardı bu.

biostan düzelttim ama yine susmadı bu meret :)

diğer alanlara sor bir bakalım aynı şey var mı...12 serisi alanlara yani..
  • quote:

sistemimde windows 7 rc x64 build 7600 yüklü. makinenin fanı hiç durmadan, sürekli çalışıyor bu normal mi?

bu modeli önerirmisin 1270st sorun yapar mı kullanırken sıkıntı yapıyo mu ? şimdiden teşekkürler
  • arkadaşlar birde fan tam devir mi çalışıyor yoksa yavaş devirdemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: gecekondu_3rdi

quote:

sistemimde windows 7 rc x64 build 7600 yüklü. makinenin fanı hiç durmadan, sürekli çalışıyor bu normal mi?

bu modeli önerirmisin 1270st sorun yapar mı kullanırken sıkıntı yapıyo mu ? şimdiden teşekkürler

Kullanırken bir sıkıntı yok. Memnunum, tavsiye ederim. Üzerinde parmak izi okuyucusu olsa çok daha iyi olacakmış.
  • Şu anda bende prizede takılı ve fan çok düşük devirde çalışıyor. Bazen hızlanıyor bazen susuyor. Fakat biraz ısınsa bile prize takılıyken sürkeli çalışır fan. AC gücü kesin pilde çalışssın birden yavaşlar. Bunun nedeni nasıl olsa AC güçte çalışıyor pil gitmeyecek fan sürekli çalışssın diye ayarlanmıştır. Ayrıca yeni bios sürümünde fan çalışması biraz daha düzenlenmiştir.

Fanın sürekli çalışması normal bir durumdur(prizdeyken) pildeyken durur durur çalışır bunu aktive etmek içinde biostan always fan on seçeneğini deaktif etmeniz gerekmektedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Şu anda bende prizede takılı ve fan çok düşük devirde çalışıyor. Bazen hızlanıyor bazen susuyor. Fakat biraz ısınsa bile prize takılıyken sürkeli çalışır fan. AC gücü kesin pilde çalışssın birden yavaşlar. Bunun nedeni nasıl olsa AC güçte çalışıyor pil gitmeyecek fan sürekli çalışssın diye ayarlanmıştır. Ayrıca yeni bios sürümünde fan çalışması biraz daha düzenlenmiştir.

Fanın sürekli çalışması normal bir durumdur(prizdeyken) pildeyken durur durur çalışır bunu aktive etmek içinde biostan always fan on seçeneğini deaktif etmeniz gerekmektedir.

Teşekkürler, aynen dediğiniz gbi oluyormuş.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.