Şimdi Ara

HP Pavilion DV6-1115 veya Asus F50SV266DV Lütfen Tercih İçin Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Bimeks'in Asus F50SV266DV için kampanyası http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?kid=1002&uid=105986 kafamı karıştırdı, Tam da HP Pavilion DV6-1115 http://www.sadecenotebook.com/default.asp?pid=2&uid=1901&u=HP%20Pavilion%20DV6-1115 modeline karar vermiştim ki bu kampanya çıktı. tabi seceneklerden birisi de Hp Pavilion DV6-1144ET modeli http://www.sadecenotebook.com/default.asp?pid=2&uid=1867&u=Hp%20Pavilion%20DV6-1144ET. Hp nin DV6 1146 modelini bulabilsem ah hiç düşünmeyecem çünkü işlemci farkı var ama bu model piyasa da yok maalesef bulamadım bi türlü.

Karar vermemde beni zorlayan taraf işlemci farkı Asus F50SV266DV modelinde T9550 serisi 6mb önbellekli işlemci var HP lerde ise T8700 serisi 3mb önbellekli işlemci. T9550 işlemcisi daha fazla güç harcasa da önbelleğinden ötürü öne çıkmakta.
    Ben Grafik ve Web tasarımla çokca uğraşıyorum, yani photoshop , Flash, dreamwever vb. programları sıkca kullanıyorum. ayrıca görüntülü ve sesli dersler çekmem lazım bunun için en doğru makinayı hangisi ?
    Oyunlarla ise pek aram yok. Kafamı kurcalayan başka bir mesele ise HP modellerinde RAM miktarı 8 gb a kadar desteklenmekte. Asusta ise 4 gb keşke 8gb olsaydı . Birde 16" ile 15.6" ekranlar için çözünürlük aynı zaten, ekran görüntülerini merak ediyorum web tasarımla uğraşan birisi için hangisi daha uygun.
    HP lerin ekran kartı ASUS tan daha iyi bilmekteyim. Yahu arkadaşlar kafam karıştı işte bu asus modelini alıp kullanan birisi var mı bizlere yardım etse.
    HP leri epeyce araştırdım yorumlar epeyce olumlu ve albenisi var cihazların. Arkadaşlar fikirlerini esirgemezseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

• Okuyan var ama yorumlayan yok henüz :( bekliyorum....
  • Kampanya bugün bitiyo arkadaşlar hiç bakan yok mu bu başlığa e bekleyelim bakalım...
  • ben olsam asusu alırım hem , hp bilgisayarları hakkında pek iyi şeyler denmiyor asusdan memnun olmayan pek yok bazı modellerde mandalları cabuk çatlıyo ki o kasa bu degil, bide genel anlamda işlemcilerinin iyi olmasına rağmen vistadan dolayı yavaş olmasından şikayet ediliyo senin dediğin programları hiç kullanmadım ama asusun işlemcisinin üstünden geleceğinden şüphem yok ki cache i de 6 mb.
  • her yönüyle asus daha iyi ben aldım bugun ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: edu_matrax

her yönüyle asus daha iyi ben aldım bugun ;)

şaka yapıyor olmalısın hp deki ekran kartı (( gddr3 )). demekki her yönüyle değil.. :)
  • GT120'de HD4650'den iyi oldu ya artık birşey demiyorum.
    T9550 işlemci de işlerini fazlasıyla görür P8700'de
    Zaten P8700, P8800 yani 2.66 ghz hıza otomatik olarak çıkabilir.Cache bellek genellikle winrar arşivlerinde işe yarar.T9550'de otomatik olarak T9600 yani 2.8 ghz'e çıkabilir.Seçim senin ayrıca T serilerinde ısınma biraz daha fazladır.
  • GT120'nin HD4650 den daha iyi bir ekran kartı olduğunu kim söylemişse doğru söylememiştir elbet.
  • Bu aletin ekran çözünürlüğünü bilen var mı?
    1366x768 mi? Eğer daha yüksekse kesinlikle kaçırılmaz...
  • her ikisinin çözünürlüğü de aynı 1366x768 ayrıca asus'un fiyatı bimekste değişti http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?kid=1002&uid=105986 KDV Dahil: 1.744,98 TL
    ben hala karar vermiş değilim.... biraz daha düşünelim bakalım
  • ekran kartı bile yeter hp nin..işlemciler arasında o kadar büyük farklar yok..
  • hp iyidir hp al
  • kardeş sen sen ol asusdan vazgeçme ben asus aldım 2 gün oldu ve çok memnunum özellikleri çok güzel bütün bilgisayar teknisyenlerine sorabilirsin asus un hp den ne kadar üstün olduğunu bu pclerde hp nin sadece ekran kartı biraz daha iyi gerisi asus bin basar zaten ekran kartları arasındada fazla fark yok gta4 fln oynayabilirsin kardeş asus la ben 1600 küsüre aldım bimeksten kampanyadan biraz arttı ama değer bence git hemen asus al pişman olmazsın hp nin bir sürü sorunu oluyormuş ayrıca asus 16 inç ekran sunarken hp 15.6 ekran ve asusun ekran daha kaliteli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexdesouza.10 -- 14 Temmuz 2011; 11:33:26 >
  • su an Asus F50*266 bahsettigin bilgisayardan kullanıyorum.Çift ses çıkışı olmaması dışında bi sorunum yok. Hpye gelince bu kampanya baslamadan once haziran 15 sularinda g^oldtan HpDV-1144-ET 1800'e geliyordu bonusla(Bahsettigin modelle sanırım sadece Harddisk kapasite farkı var) aldım geldiginde ustunde cizikler vardı neyse geri gonderdim ama 1 saat icinde kullandim pcyi sadece mp3 avi dosyalarini actim belki komik gelecek fan sesi yogun ve eli yakacak derecede olmasada ciddi bir ısınma vardi. Ayrıca asusu kullanırken 3.gununde jack hatasi verdi yani kulaklıgı taktıgım ses alabiliyorken dahili hoparlorlerden ses alamadim. goturdum bimeksle ilgili olan bir avantaj 15 gun icinde arızalı cıkan urunleri degistiriyorlarmis. Asus f3 serisinin kasasında olan problemleri sanırım bilmeyen yoktur ama bu modelin kasası oldukca iyi

Bu arada Hd4650 Ve Gt120 M benchmarklari arasında cok fark yok.

2 Modelde bazı arkadaslar belirtmemis ama kısaca farklara deginmek istiyorum

Hp Asus
    P8700 2.53 3 Mb / T9550 2.66 6 Mb
    4 Gb 667 Mhz / 4 Gb 800 Mhz
    Ati4650(Benchmark List Rank 30_+4) / Gt120m BenchmarkList Rank 57_+4
    500 GB HDD / 320 GB HDD
    15.6 ''/16'' HD

Ben hpyi tercih edecek olsam belki cok abes olacak ama Cift ses çıkışı 5.1 destekliyor oluşu ses sistemine uyumu olurdu.

Not:Asus işlemciden dolayı Max 110 Dk civarında pil ömrü.

• Eski bir konu sanmıyorum kimsenin baktığını ama ram 800mhz ikisinin de. Ayrıca ikisi de hd ekran. Özellikle 15'6 olmasıyla tam 16:9 oluyor filmlerde hiç siyahlık olmuyor ekranı tam kaplıyor. Ayrıca Türkiye'de hp 1115 ve 1144 kalmadı ne yazk ki.
  • ist4nbul arkadaş yanlış bilmiyorsam hp nin bu modellerinde ram hızı 800 mhz idi siteler yanlış yazmış çoğu.dv6 11xx kulübünde kullananların dediğine göre ram hızları 800 mhz....
  • aldım o günden beri kullanıyorum işlemciyide upgrade yaptım super hala hızlı i7 sistemlerin çoğundan hızlı
  • ram hızı o kadar farketmiyor o da aldatmaca ! ramin çekirdek hızı önemli boardlada 800 diyor gerçekte onun yarısı
  • hp nin bu modellerinde aynı zamnda aşırı ısınma sorunu mevcut uzak durun derim dv 6 serileri sorunlu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.