Şimdi Ara

HP PAVILION-DV5-SERİSİ KLÜBÜ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.253
Cevap
12
Favori
143.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Firozat'a katılıyorum Ultimate bence en iyi sürüm zaten....
  • ya arkadaşlar bu laptopun adaptör jakının olduğu yerdeki led ışığını nasıl kapatabilirim uyutmuyor akşamları beni :(
  • @1021 özelliklerini tam bilmiyorum ama kaldırıp yada kaldırmama gibi bir problemi olmicağını sanmıyorum.. Donanımdada bir problem olmaz tüm 64Bit driverları sitesinde var.. Hatta bir çok 64 bit driver'ı SwSetup klasöründede var.. Ses açma kapama yaparken ekranda çizgiler çıkmıyor ona alıştım.. birde laptopu kapatırken QuickPlay ile ilgili bir hata veriyor sanırım onunda 64 bit olanını indirmem lazım.. Bunların dışında gayet stabil çalışıyor.. Ben birde 32 bit olanı yüklicem 64 Bit işletim sisteminde programlarda pek sorun yaşamadım bir çoğuda çalışıyor hatta hepsi çalıştı diyebilirim.. Ama bütün programlar 32 bit olarak kullanmış oluyorum..
    Fikrim HP nin vistasını silde 64 bit yada 32 bit farketmez birdana ultimate yükle cihazdan daha iyi verim alacaksın farkıda hissedersiniz

@halazkar ordaki led ışık sönmüyor yada kapatmak için biosta falan bir seçenek yok.. Ama anlamadığım bir şey yatarken kabloyu neden çıkarmıyorsun sanırım şarj kablosunu ordan çekersen sorunun halledilecektir

• dostum laptopu masanın öyle bir yerine yerleştirdimki sağında seagate in eşşek kadar hardiski :D sonra onu çaprazında radyolu saat onun arkasında masaüstü lambası var anlayacağın tam bi karmaşa şarj kablosunu çıkarmam için epey bi oynatmam gerek laptopu anlıyacağın benim laptop masaüstü moduna geçti olmadı akşamları üstüne bişe atcam nu böyle olmuyor :(
  • arkadaslar merhaba
    internette biraz araştırma yapayım dedim ve şu 4 model de takıldım.karar veremiyorum.4ncü model Sony Vaio ama ona yakın değerlerde ve özelliklerde oldugu için sizlerede bir danışayım dedim..

HP PAVILION DV5-1021EThttp://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-dv5-1021et-core-2-duo-p8400-2.26ghz-15.4-4048mb-320gb-tasinabilir-bilgisayar-fw694ea/productDetails.aspx?categoryid=98&productid=bd73023

HP PAVILION DV5-1010EThttp://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-dv5-1010et-core-2-duo-p7350-2ghz-15.4-3072mb-250gb-tasinabilir-bilgisayar-fm530ea/productDetails.aspx?categoryid=98&productid=bd73022

Sony Vaio FW21E

HP PAVİLİON DV5-1120 (Dual Core)

Sizce ?

• quote:

Orjinalden alıntı: rampage4u

arkadaslar merhaba
    internette biraz araştırma yapayım dedim ve şu 4 model de takıldım.karar veremiyorum.4ncü model Sony Vaio ama ona yakın değerlerde ve özelliklerde oldugu için sizlerede bir danışayım dedim..

HP PAVILION DV5-1021EThttp://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-dv5-1021et-core-2-duo-p8400-2.26ghz-15.4-4048mb-320gb-tasinabilir-bilgisayar-fw694ea/productDetails.aspx?categoryid=98&productid=bd73023

HP PAVILION DV5-1010EThttp://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-dv5-1010et-core-2-duo-p7350-2ghz-15.4-3072mb-250gb-tasinabilir-bilgisayar-fm530ea/productDetails.aspx?categoryid=98&productid=bd73022

Sony Vaio FW21E

HP PAVİLİON DV5-1120 (Dual Core)

Sizce ?

bende çok kararsız kalmıştım sonunda HP PAVILION DV5-1021ET aldım

• quote:

Orjinalden alıntı: firozat

quote:

Orjinalden alıntı: ny46

firozat kardesim sanırım hard disc den geliyo ses,su sesiyle karısık bi cızır cızır bişeyler sanki bişey biyere surtuyo orayı çiziyomus gibi offffff allahım yaaa bilmemekte ne kotuymuş yaa:))derdimi anlatamıyorum valla..

Sanırım duyduğun ses HP lerdeki klasik tizz sesi diye tabir edilen ses.. Eski 6000 serilerindeki klasik bir problemdi benim eski cihazımdada vardı Biostan CPU4 disable yapınca sesi kesiliyordu.. Bu cihazdada hafif o sesten var gibi yaklaşınca duyuyorum ama eskisindeki gibi rahatsız edici derecede değil.. Pilde çalışırken daha çok geliyordu bu ses; İşlemci tam hızında çalışmıyor, gerektiği zaman en üst hızına çıkıyor gerektiğinde bataryadan tasarruf etmek için yavaş çalışıyor ani hız değişiminden bu ses çıkıyordu bunu disable yaparak gideriyorlardı
    Sendeki seste belki bu olabilir.. cihazın içinden gelen hafif seslere pek fazla kulak asmayın içinde bir çok elekronik parça var elbet ses olacaktır taki rahatsız edici seviyeye ulaşana kadar..

bu nasıl ses böyle yahu cızır cızır anlamadım gitti sol alt taraftan içinden geliyor ses

• @strong84 ; peki memnunmusun ? ses kalitesi nasıl ? altec var üzerinde,ses net ve çok çıkıyormu ? başta sony alıcaktım ama hp bu modelleri gördüm çok kararsız kaldım. 1021et - 1010et sahipleri memnnunmu ?
  • arkadaslar dv-5 1050ed yi gecen hafta 650 euro ya aldim mediamarkt hollandadan. fiyati nasil?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi argo88 -- 27 Kasım 2008; 22:07:51 >
  • gece fark ettim ses kapalıyken sanki hoparlörlerden pıt pıt diye ses geliyorarada birde 64bit vistayı nereden bulabiliriz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: rampage4u

@strong84 ; peki memnunmusun ? ses kalitesi nasıl ? altec var üzerinde,ses net ve çok çıkıyormu ? başta sony alıcaktım ama hp bu modelleri gördüm çok kararsız kaldım. 1021et - 1010et sahipleri memnnunmu ?

son derece memnunum hoparlör ses kalitesi yeterli performans çok iyi ama fanı sürekli çalışıyor şu anda 2 tane notebook kullanıyorum diğeri toshiba fakat toshibanın fanı sürekli çalışmıyor ve daha sessiz hp lerde genel bir sorun galiba bu olay
  • 1021Et le 1040Et arasındaki fark bluray disk okumamı sadece ? bakıyorum özelliklerine başka bir fark göremedim ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: TurboSK

1021Et le 1040Et arasındaki fark bluray disk okumamı sadece ? bakıyorum özelliklerine başka bir fark göremedim ?

evet sadece bluray olması çok araştırdım bende teknosa bimeks baya bi dolaştım görüştüm 1040 almaktan vazgeçip 1021 aldım
  • işlemci ve ram farklarıda var;
    1040; 2.4 GHZ işlemci, 3GB RAM
    1021; 2.26 GHZ işlemci, 4 GB RAM
  • İşlemci olayını yazmayı unutmuşum en önemli farkı işlemci yani işlemci hızı çok önemli değilse 1040 arıyıpta bulamıyanlar 1021 alabilir onu demek istedim
  • İşlemci, ekran kartı gibi sıcakları gösteren bir program önerirmisiniz?
  • everest öneririm.. portable olanıda var..

notebook hardware control var Xp de güzel çalışıyordu ama vistada sistemi yavaşlatıyor gibi.. işlemci hızınıda kontrol edebiliyor..
  • firozat kurduğun vista 64 bit olan orjinal mı değilse nerden buldun bana bir pm atar mısın ben de düşünüyorum yüklemeyi de driverlar falan nasıl bulacam
  • Orjinal değil.. etkinleştirmeyide illegal olarak yaptım valla baya önce internetten kendim indirmiştim ama nerden indirdiğimi hiç hatırlamıyorum.. ama bir çok yerdede bulabilirsin ararsan Driverların hepsi HP nin kendi sitesinde mevcut.. SwSetup klasörünün içindede bazı driver klasörlerine baktığında 64 bir olanlarda var. Olanları ordan yüklersin eksik olanları HP nin sitesinden Ama cihazı kapatırken QuickPlay hata veriyordu kaldırınca hata vermiyor pek uğraşmadım onunlada.. 64 bitle uğraşma 32 bit ultimate bulman daha kolay olur sanırım..

• arkadaslar evde internete baglanmak icin bir notebook arıyorum. oyun oynanmayacak. ama teknolojik olarak uzun süre dayanmasını istiyorum. Babama kalsa sony vgn fw serisinden pahalı birsey alacak. (bluray RW li falan) gerek olmadıgını bildigimden 4gb ramli ve islemci hızı yuksek fiyatıda cok olmayan notebook bakıyorum. HP PAVILION DV5-1021ET modelinin fena olmadıgını gordum. ancak ben piyasada goremedim bu ürünü. internet ortamından alınmayacak. siz nerelerden aldınız? veya baska model önerirmisiniz? birde driver olayı nasıldır. partition ve xp kurulumundan sorna sorun yasayan oldumu?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.