Şimdi Ara

hp pavilion DV5-1002ET

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu bilgisayarı almak istiyorum ama amd olması beni düşündürüyor bu bilgisayarın olumlu ve olumsuz yanlarını yazabilirmisiniz ?

hp pavilion DV5-1002ET

AMD TURİON X2 RM-70
    2.0 GHz
    1024 KB
    3 GB
    DDR2
    160 Gb
    256 Mb
    ATI
    HD 3450
    15.4 " BRIGHT VIEW
    WXGA
    1280*800
    DVD SUPER MULTI
    BlueTooth
    Kamera
    Ent parmak izi okuma
    Kart Okuyucu
    Wireless
    Uzaktan kumanda
    Win Vista Premium Tr
    2.65 KG

• ben yarım saat önce satın aldım cihazı artık pazartesi ya da salı elimde olur diye umut ve dua ediyorum:)

cihazı teknosada gördümcihaz gayet şık üstün özellikleri var parmak izi okuyucu kumandası yüksek kalitede kamerası müthiş klas tasarımı ile beni cezbetti
    amd için neden tereddünüz var
    ben yıllardır masaüstünde amd kullanırım ve hiç bir sıkıntım olmadı ve hatta intelde sıkıntı yaşadım amd de yaşamadım
    notebookda ise intel kullandım bi extrasını veya faydasını görmedim sonuç olarak gözü kapalı alabilirsiniz nitekim ben öyle yaptım özellikle ekran kartı ve şık dizaynı bu kararımda etkili oldu olumsuzluk sayılır mı bilmiyorum ama toshibanın speakerları hpninkinden bariz şekilde daha iyi tek dezavantajı bu bana göre

teknik detay olarak bu seri işlemci yani rm 70 çok yeni sayılı cihazda vardır piyasada avantajı ise cache belleğinin yüksek olması sanıyorum
    ayrıca ikinci teknik detay olarak maximum 8 gb ram desteği var bu da çok ciddi bir artı

• Bende Packard Bell R3451 var, AMD Turion işlemcinin ilk kullanıldığı notebooklardandır. Sorun yaşamadım, sizin gösterdiğiniz makinada sorun yaşanacağını hiç tahmin etmem.. Buarada bu makinada Sony'nin FW (16.4") serisinde kullandığı ekran kartı var..

Ayrıca laptopumu satıyorum, bilginiz olsun diye yazdım belki alakasız kaçabilir biraz. Bakmak isteyen olursa diye;
    http://forum.donanimhaber.com/m_25300206/mpage_1/key_//tm.htm#25300206
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dawnie_

ben yarım saat önce satın aldım cihazı artık pazartesi ya da salı elimde olur diye umut ve dua ediyorum:)

cihazı teknosada gördümcihaz gayet şık üstün özellikleri var parmak izi okuyucu kumandası yüksek kalitede kamerası müthiş klas tasarımı ile beni cezbetti
    amd için neden tereddünüz var
    ben yıllardır masaüstünde amd kullanırım ve hiç bir sıkıntım olmadı ve hatta intelde sıkıntı yaşadım amd de yaşamadım
    notebookda ise intel kullandım bi extrasını veya faydasını görmedim sonuç olarak gözü kapalı alabilirsiniz nitekim ben öyle yaptım özellikle ekran kartı ve şık dizaynı bu kararımda etkili oldu olumsuzluk sayılır mı bilmiyorum ama toshibanın speakerları hpninkinden bariz şekilde daha iyi tek dezavantajı bu bana göre

teknik detay olarak bu seri işlemci yani rm 70 çok yeni sayılı cihazda vardır piyasada avantajı ise cache belleğinin yüksek olması sanıyorum
    ayrıca ikinci teknik detay olarak maximum 8 gb ram desteği var bu da çok ciddi bir artı

ben daha önce amd kullanmadım onun için pek bilgim yok senin dedigine göre yeni bir işlemci yanlış anlamadıysam ama mesala intelde hangi işlemciye karşılık geliyor onuda biliyorum ben oyun oynamak istiyorum biraz onun için biraz terettüt yaşıyorum bide bana ürünü alıca özelime mail atarmsın ürün hakkındaki izlenimlerini

• tabii ki bilgilendiririm hem buraya da yazarım kullanıcı başlığı oluşturmuş oluruz ve nette çok bilgi bulamadım bu ürünle ilgili çünkü daha çok yeni

ben de açıkçası inteli tam bilemiyorum hangisine tekabül ettiğini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eSage -- 3 Ağustos 2008; 14:27:46 >
  • bu makineyi almak istiyorum fakat işlemciye güvenemiyorum. işlemci konusunda bilgisi olan var mı?
  • oziware zaten yukarıda yazılanların hepsi işlemciyle alakalı değil mi?
    okumuyo musun dalga mı geçiyosun?
  • internet hiç bir yerde benchmark bulamadım rm70 ile alakı. senin makine de daha eline geçmemiş, amd ile intel arasında genel konuşuyorsun ama bu işlemcinin perfomans sonuçları hakkında bir bilgi yok. bende hp'nin bu kasasına bayıldım ama intel p7350 olan modeli 1900ytl, bu işlemcili modeli 1500ytl olduğu için bunu almak istiyorum ama çok kararsız kaldım.
  • en büyük etkenlerden birisi de fiyat zaten param olsa daha 14,1" ekranı olan vardı ondan alacaktım ama bu da iyi
    o zaman bekleyip göreceğiz oziware ama amd benim yüzümü hiç kara çıkartmadı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dawnie_

en büyük etkenlerden birisi de fiyat zaten param olsa daha 14,1" ekranı olan vardı ondan alacaktım ama bu da iyi
    o zaman bekleyip göreceğiz oziware ama amd benim yüzümü hiç kara çıkartmadı

geldi mi makinen?
  • yok perşembe gelecek inşallah 3 gün tedarik sürdü çok sinirlendim ama kartım yüzünen başka yerden de alamıyorum neyse çoğu gitti azı kaldı yarın akşama sorulara cevap veririm artık inşallah
  • aslında sen bana bugüden benchmark programlarınn linkini ver yarına vakit kaybetmeyelim istersen
    daha önce hiç benchmark yapmadım da:)
  • core 2 duo daha iyidir ama 60-70 fps lik oyunda en fazla 3-4 fps fark eder. bu kadar fark için 200 usd fazla veririm intel alırım diyorsanız siz bilirsiniz. bu cihazlada çoğu oyunu çok rahat oynarsınız. ama crysis i full oynicam derseniz biraz daha bekleyin 3870x2 mobile ekran kartları geliyor. ve 3dmark06 9000 puan üstünde puan alıyor. tabi bu sistemi kaça alırsınız oda var...
  • arkadaslar cod4 ve crysis gibi oyunlarda ne gıbı performans verır?oyun için almayı dusunuorum karsılarmı ekran kartı beklentılerımı ???
  • Çok ısınıyo Bimeks te test ettim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.