Şimdi Ara

HP Pavilion dv3-4300et (LE439EA) aldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Akşam üzeri aldım bu sebeple bir yorum yok

3 saattir çalışıyor henüz birşey yüklü değil ama ilk işim Zorton antivirus ve saz arkadaşlarını temizlemek oldu. Torrent kurdum sucker punch izleyeceğim :)

2 ekran kartı var bir intel bir de DirectX11 destekli 6370. Ses fena değil görüntüyü kısıyorum çok parlak kullanınca rahatsız ediyor, demin farkettim kamera varmış keps verem mi?

İşlemci ÜreticisiIntel®
    İşlemci ModeliCore™ i5
    İşlemci Numarası480M
    İşlemci Hızı2,66 GHz
    İşlemci Hızı-Hızlandırılmış2.93 GHz max.
    Bellek4 GB
    Disk Kapasitesi500 GB
    Disk Dönüş Hızı7200 rpm
    Ekran Boyutu13,3"
    Ekran Kartı Belleği1 GB
    Ekran Çözünürlüğü1366 x 768 px
    Ekran KartıAMD Radeon HD 6370M
    İşletim SistemiWindows 7 Home Premium
    Ağırlık2,08 kg
    Ön Bellek (L2 Cache)3 MB
    Veri yolu Hızı1066 MHz

Aklınıza gelen soru varsa cevaplarım, fan sesi yok gibi bu kadar yani 3 saattir çalışan belki sabahı göremeyecek alete süper diyemem. Tuş takımı oldukça kaliteli, Asus ve Acer'i bu yüzden seçmedim...

Bu fan nereden çalışıyor açılıyor kapanıyor bilmiyorum, varsa söyleyin sesine bakalım, HP zottrik birsürü program yüklemiş...

• Hayırlı Olsun, Güle Güle Kullanın...
  • hayırlı olsun bi ara bakabilirsen ekranı ne marka kullanmışlar...everest proğramından bakabilirsin..
  • Monitör Adı LG Philips LP133WH1-TLA2

HDD'den taşınabiliri düşürdüğüm zamanlardaki gibi içimi kıyan ince bir çığlık geliyor, mağazada dikkat ettim ama neredeyse her makinede bu vardı, özellikle WD hdd kullanan cihazlarda...

Sizce değiştireyim mi 2 gün hakkım kaldı ama bir farklı model için Sony almam gerekiyor ve arasında 210 TL fark var...

Ek olarak bunda karar kıldığımda ilk işim de Win7'yi silmek olacak tam idiot stayla...

Fotoğraf yükleyemiyorum, birazdan deneyeceğim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uykusuz1i -- 7 Nisan 2011; 11:06:57 >
  • Arkadaşım hayırlı olsun güle güle kullan aynı laptoptan bende düşünüyorum acaba oyun performansından memnun musun?1600TL şu an internette fiyatı bu laptopu tavsiye eder misin yoksa başka laptoplara mı yöneliyim?
  • Moruk kasa sağlam göründü ben bunu aldım, işin aslı Acer ve Asus daha iyi ekran kartına sahip ama yapı olarak çok dandini geldi, ben HP tercih ettim.

Oyun oynamıyorum ama bu akşam bir internet kafe sahibine misafir olup deneyeceğim ısınma şu bu konusunu, işin aslı bu donanımla bir kaza olmazsa beni 5 yıl götürür inşallah diyorum.

Ekran kartı şu:

http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-6370M.40970.0.html

Benimki çok acil oldu bunu aldım acelen yoksa bekle diyeceğim ama okullar kapanıyor yaz geliyor fiyatlara ne olur bilemem, hiç anlamam o sebeple birşey demiyorum. Bu akşamki performansa bağlı olarak değişim yapabilirim, elimdeki imkanlarla bunu ısıtmam mümkün değil.

• Teşekkür ederim cevap için şimdi o siteden baktım pek oyun adına bişey beklememek lazım sanırım,yapıcak bişey yok bekliycez demek ki.
  • http://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-Graphic-Cards.13849.0.html

oradaki boşluğa kart modelini yazıp deneyebilirsin ben pek oyun oynamıyorum, ufak bir notebook işimi görsün yeter düşüncesindeyim.

Ben klavye delikanlılığına ve şiddet içerikli oyunlara karşıyım:)

• quote:

Orijinalden alıntı: uykusuz1i

http://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-Graphic-Cards.13849.0.html

oradaki boşluğa kart modelini yazıp deneyebilirsin ben pek oyun oynamıyorum, ufak bir notebook işimi görsün yeter düşüncesindeyim.

Ben klavye delikanlılığına ve şiddet içerikli oyunlara karşıyım:)

Teşekkürler öneriniz için bu arada Fatmagül iyiymiş garibim delik deşik olmuş

• Dün gece yazamadım ama kafede Sniper Ghost'u kurup ayarları yükselttim pille çalışırken oynamaya çalıştım. Açıkçası midem bulandı, astigmatım ilerlemiş gibiydi en son böyle hissettiğimde 5-6 yaşındaydım ve O 302 otobüsle şehirlerarası yolculuk yapıyordum.

Eve geldim çalıştırdım oynamaya başladı, anlamadığım bunun ekran kartı ayarları ne iş? Pille çalışırken onboard ve harici ekran kartı arasında performans farkı olmuyor desem yeridir, yine pille mi ilgili bilmiyorum Sata da veri aktarımı benim lg 500 lük hdd nin hızıyla aynı. Kasa sağlam gibi geldi, ısınma problemi fazla olmadı hani 2 saat falan oyun açıktı onun dışında bu para eder mi bilemiyorum, kutulayıp yanıma aldım bugün değiştirmeye çalışacağım, 64bit ekran kartı pek performans vermiyor oyun oynamıyorum ama 1600 liralık alette bir zahmet 1000 liralık masaüstü performansı versin artık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: uykusuz1i

Dün gece yazamadım ama kafede Sniper Ghost'u kurup ayarları yükselttim pille çalışırken oynamaya çalıştım. Açıkçası midem bulandı, astigmatım ilerlemiş gibiydi en son böyle hissettiğimde 5-6 yaşındaydım ve O 302 otobüsle şehirlerarası yolculuk yapıyordum.

Eve geldim çalıştırdım oynamaya başladı, anlamadığım bunun ekran kartı ayarları ne iş? Pille çalışırken onboard ve harici ekran kartı arasında performans farkı olmuyor desem yeridir, yine pille mi ilgili bilmiyorum Sata da veri aktarımı benim lg 500 lük hdd nin hızıyla aynı. Kasa sağlam gibi geldi, ısınma problemi fazla olmadı hani 2 saat falan oyun açıktı onun dışında bu para eder mi bilemiyorum, kutulayıp yanıma aldım bugün değiştirmeye çalışacağım, 64bit ekran kartı pek performans vermiyor oyun oynamıyorum ama 1600 liralık alette bir zahmet 1000 liralık masaüstü performansı versin artık...

Kafadan eledim bunu o zaman Asus'un bi laptopu var 1500 küsürlere düşmüş ilgilenirsen.
    http://pcdepo.com/asus-n53sv-sx062v-ci7-2630qm-4gb-500gb-w7p-1gb-15-6-urun5608.html

• Bu notebooku geri verdim yerine:

HP Pavilion dv6-3113st (XR566EA)

aldım.

İşlemci ÜreticisiIntel®
    İşlemci ModeliCore™ i5
    İşlemci Numarası460M
    İşlemci Hızı2,53 GHz
    İşlemci Hızı-HızlandırılmışTurbo Boost Teknoloji 2.8 GHz
    Bellek3 GB
    Disk Kapasitesi320 GB
    Disk Dönüş Hızı7200 rpm
    Ekran Boyutu15,6"
    Ekran Kartı Belleği1 GB
    Ekran Çözünürlüğü1366 x 768 px
    Ekran KartıATI Mobility Radeon™ HD 5650 Grafik Kartı (değiştirilebilir), 1 GB DDR3 ayrılmış olan 2234 MB'ye kadar toplam grafik belleği
    İşletim SistemiWindows 7 Home Basic
    Ağırlık2,49 kg
    Ön Bellek (L2 Cache)3 MB
    Veri yolu Hızı1066 MHz
  • hd 6370 m modelli ekrab kartı nı ben asus k52jt sx148v pc kullanıyorum. oynamadığım oyun kalmadı. call of 4.5.6.7.8 hepsini oynadım. batfilent 2.3 de oynadım hiç donma kasma felan demedi. çok iyi bir ekran kartı..ayrıca laptop pc oyun oynarken AC adaptörünü prize bağlı iken oynucaksın. bataryadan oynadın mı kasar laptop bu aklınıda olsun..!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.