Şimdi Ara

HP G6 1000et arızalandı, Servis garanti belgesi istiyor, ne yapcam?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sizlere bir şey danışmak istiyorum, geçen yıl haziran ayında Metro marketten HP laptop almıştım. Şimdi laptop bozuldu ve hiç görüntü gelmiyor. Servis yolu gözüktü. Bugün servisle konuştum, laptopa garanti kapsamında bakmak için fatura ve garanti belgesini istiyorlar. işin kötü tarafı bunları kaybettim. Bugün metro market ile konuştum, 2-3 gün içinde faturayı bulup bana faxlayacaklar, HP ile sadece fatura var dedim kabul etmiyorlar, illede garanti belgesinide istiyorlar. Ne yapacağım bilemiyorum. Bir yol gösterin, veya elinde HP laptop garanti belgesi varsa bana scan edip veya fotoğrafını çekip mail atabilir misiniz? photoshopta seri numarasını değiştirip onu kullanayım diyorum. Yardımlarınızı esirgemeyin.

• Güzel kardeşim kutunun üstünde ki kocaman Garanti Belgesi'ni göremediniz mi?
    Garanti Belgesi'nin üstünde garanti numarası var, seri numarası var, kaşesi var imzası var, barkodu var.
    Var babam var. İmkansız sizin bu yapmaya kalkıştığınız, sahtecilikten içeri bile atarlar adamı.
  • Normalde servis garanti belgesi sormaz, ürünün seri numarasını sorar. Seri numarası bilgisayarın altında ya da bataryanın altındadır. Sorgulama sistemiden seri numarasını sorgulayarak garanti durumunu görebilir. Kaç kez servise gönderdim hiç birinde garanti belgesi sorulmadı. 4440307 yi mi aradın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ik10

Normalde servis garanti belgesi sormaz, ürünün seri numarasını sorar. Seri numarası bilgisayarın altında ya da bataryanın altındadır. Sorgulama sistemiden seri numarasını sorgulayarak garanti durumunu görebilir. Kaç kez servise gönderdim hiç birinde garanti belgesi sorulmadı. 4440307 yi mi aradın?

Bende istemez diye biliyordum fakat adamlar tutturdu hem fatura hem garanti belgesi diye, 2011 mayıs ayından sonra alınan ürünler için ikiside olması gerekiyor diyorlar. 4440307 yi aradım ve teknik birime aktarıyorlar onlarda bunu istiyor. Faturayı bulabilirim fakat garanti belgesi zor iş ne yapcam bilmşyorum. Tüketici hakem heyetine falan mı versem adamlar garantideki ürünü yapmıyorlar, nasıl iş anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unorthodox

Güzel kardeşim kutunun üstünde ki kocaman Garanti Belgesi'ni göremediniz mi?
    Garanti Belgesi'nin üstünde garanti numarası var, seri numarası var, kaşesi var imzası var, barkodu var.
    Var babam var. İmkansız sizin bu yapmaya kalkıştığınız, sahtecilikten içeri bile atarlar adamı.

Doğru söylüyorsunuz fazlaca riskli ve değmeyecek bir iş. Hatırlatma için teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: excalibur13

quote:

Doğru söylüyorsunuz fazlaca riskli ve değmeyecek bir iş. Hatırlatma için teşekkürler :)

Estagfirullah sadece bi uyari.
    Yasadiginiz yerde HP teknik servisi yok mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizin satın aldığınız tarih ile sistemdeki tarih tutmuyordu. Sisteme göre bitmiş olabilir o yüzden istiyorlardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mila12

Sizin satın aldığınız tarih ile sistemdeki tarih tutmuyordu. Sisteme göre bitmiş olabilir o yüzden istiyorlardır.

Sistemde 29 nisan 2011 de ithal edildiği yazıyor fakat sistemde garanti 1 yıl gözüküyor ve 2012 nisanda bitiyor gözüküyor. Halbuki türkiye kanunlarından dolayı garantinin 2 yıl olduğunu onlarda biliyor ve update etmek için bu belgeleri istiyorlar.
  • quote:

quote:

quote:

Istanbul'da yaşıyorum, Servis burda vardır tabii, Hatta şöyle bir şey söyleyeceğim. 2 yıl önce HP kadrolu çalışanıydım. Şimdide HP'ye mütahitlik yapan bir firmada çalışıyorum. Neyse artık HP çalışanlarından yardım isteyeceğim, bakalım onlar işi çözebilecekler mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Istanbul'da yaşıyorum, Servis burda vardır tabii, Hatta şöyle bir şey söyleyeceğim. 2 yıl önce HP kadrolu çalışanıydım. Şimdide HP'ye mütahitlik yapan bir firmada çalışıyorum. Neyse artık HP çalışanlarından yardım isteyeceğim, bakalım onlar işi çözebilecekler mi?

Teknik servise gidip elden verseniz belki böyle bişey sormazlar demek isterdim ama emin değilim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.