Şimdi Ara

Hp Dv6 6020et oyun sorunu:(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarın kendi konusuna yazdım ama kimse cevaplamadı.Konu açmak zorunda kaldım:(Lütfen yardım edin.Eskiden Gta 4 dahil bütün oyunları rahatlıkla oynayabilirken şu anda Fifa 12de dahi kasıyor,donuyor:(Call of Duty 4 oynarken Norton yüksek pc kullanımı diye uyarı vermişti.O günden beri oyun falan oynayamıyorum.Eskiden çok rahatlıkla oynadığım oyunları bile oynayamadım.Recovery yaptım düzelir diye ama yine aynı.En son ekran kartı yazılımlarını yükledim ama hala aynı.Cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler.

• Lütfen ya cevap yok mu?
  • hdd testi yaptınız mı bios tan ? yada cihazınızın görev yöneticisinden hangi işlemde cok ram yada cpu kullandığını gördünüz mü ? pc yi kurduktan sonra ekran kartlarının ilk sürümünü kurmayı deneyebilirmisiniz ? vb.. yöntemler uzar gider..
  • Harici kartın çalıştığından emin misiniz
  • @GrounD_ZerO
    Maalesef o kadar hakim değilim o konulara.Biraz daha açıklayabilir misin?Bu arada çok teşekkür ederim cevap için.
    @aslanemre58
    Nasıl öğrenebilirim acaba?Sana da teşekkür ederim cevap için.
  • cihazın harddiskinde sorun olabilir.. bilgisayar açılırken f10 ile aç bilgisyarını ve diagnostic altında primary hdd self test yazar.. hdd testi yap.. directx 10 yüklemeyi deneyebilirsin.. yada intel ekran kartında ise masaüstünde sağ button değiştirilebilir grafiklerden yüksek performanslı grafik kartını seçip deneme yapabilirmisin.. bu sorular yanıtlandığında sana daha iyi yardımcı olabiliriz..
  • Testi yaptım bir sorun yok harddiskte.Zaten sürekli yüksek performanslı grafik kartı geçerli.Benim anlamadığım ortada hiçbir şey yokken nasıl bu hale geldi pc:( 1.5 aydır oyun oynayamıyorum.Nortonu silsem düzelir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbea

Testi yaptım bir sorun yok harddiskte.Zaten sürekli yüksek performanslı grafik kartı geçerli.Benim anlamadığım ortada hiçbir şey yokken nasıl bu hale geldi pc:( 1.5 aydır oyun oynayamıyorum.Nortonu silsem düzelir mi acaba?

bence uygulama bazlı bi sıkıntı var.. flash player.. k-lite codec vb.. mesela ekran kartını direct x 10 düşür bi öyle dene bilgisyarı.. görev yöneticisinde bi bak bakalım olağan dışı uygulama varmı.. bu şekilde bilgi alabilirsek daha sağlıklı olur..
  • Nortonu sildim yine aynı.DirectX 10 yükledim ama hala DirectX 11 görünüyor.Görev yöneticisinde performansa baktım toplam fiziksel bellek 4 gb ama kullanılabilir 2 gb gösteriyor.Orada bir sorun olabilir mi acaba?
  • quote:

Nortonu sildim yine aynı.DirectX 10 yükledim ama hala DirectX 11 görünüyor.Görev yöneticisinde performansa baktım toplam fiziksel bellek 4 gb ama kullanılabilir 2 gb gösteriyor.Orada bir sorun olabilir mi acaba?

sistem belleğinin durduk yere bu kadar çok kullanılması normal değil.. bir yerde bir terslik var.. hdd testi yapmışmıydınız ?
  • Vallahi kafayı yiyeceğim.Recovery yapmak zorunda kaldım tekrardan:( Evet yaptım testten geçti.En son çare garantiye göndermek:(
  • quote:

Vallahi kafayı yiyeceğim.Recovery yapmak zorunda kaldım tekrardan:( Evet yaptım testten geçti.En son çare garantiye göndermek:(

team wiever varsa bağlanıp bakabilirim
  • O program yok ama yüklerim.İkinci öğretim okuyorum o yüzden saati nasıl ayarlayabiliriz?Veya program ne işe yarıyor?
  • quote:

O program yok ama yüklerim.İkinci öğretim okuyorum o yüzden saati nasıl ayarlayabiliriz?Veya program ne işe yarıyor?

senin bilgisayara bağlanıp kontrol edicek programın amacı bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhectorr77 -- 10 Ekim 2011; 17:05:11 >
  • quote:

O program yok ama yüklerim.İkinci öğretim okuyorum o yüzden saati nasıl ayarlayabiliriz?Veya program ne işe yarıyor?

Istanbuldayim suan gecti xD
  • Aradan kaç ay geçti hatta Pc garantiye gitti geldi sorunum hala düzelmedi bir el atın yav tekrardan.Ne yaparsam yapıyım oyun oynarken takılıp duruyor Pc.Hatta zaman zaman film izlerken de oluyor.Yardım edin lütfen şimdiden teşekkürler.
  • Olayın benzerini yaşadım ekran kartımın rahatlıkla oynatabileceği oyunları çok zor oynattığını gördüm(takılma derken bunu kastediyorsanız büyük ihtimalle aynı olay) ve servise gitti bilgisayar şimdi tüm oyunları çok rahat bir şekilde oynatıyor.
  • yazmayı unutmuşum ekran kartmın sorunu:::::: kart işlemci çipinin arızalı olması
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.