Şimdi Ara

HP DESKJET F370 yazıcı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
11.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yazıcımın renkli ve siyah kartuşlarını doldurttum.belgeyi yazdır dediğimde ekranda renkli kartuşun azaldığını belirten pencere açılıyor tamam ı tıkladığımda ekran donuyor belgede yazdırılamıyor. siyah kartuşun ölü olduğunu söylediler yenisini alıp serviste denedik herşey normal.ancak benim bilgisayarımda bu sorun devam ediyor belge yazmıyor.proğramını kaldırıp yeniden yüklemeyi denedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetbak -- 13 Kasım 2008; 20:52:29 >

• Usb veya başka bir bağlantı türü var ise onu kontrol edin...
  • bağlantılarda sorun yok.pc de yazıcı görünüyor.başka bir pc de de denedim yazdırıyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: uynus

Usb veya başka bir bağlantı türü var ise onu kontrol edin...
  • Peki yazdırma esnasında karşınıza bir hata mesajı yada kodu çıkıyor mu?
  • Hayır sadece renkli kartuşun azaldığını belirten pencere çıkıyor.bu pencerede tamamı bile tıklayamıyorum donuyor.başlat/ayarlar/yazıcılarda belge yazdırılıyor görünüyor ama yazmıyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: uynus

Peki yazdırma esnasında karşınıza bir hata mesajı yada kodu çıkıyor mu?
  • Aynı sorun bende de oldu. Yazıcıyı görüyor. Yazdır diyorum mürekkep boş diyor (ama değil yeni orjinal kartuş aldım. Bu kadar sürede bitmemsi lazım iken doldurtmaya verdim zten doluymuş gerek yok dediiler)
    Sonrada hangi programda çıktı alamaya çalışıyorsam kitliyor.
  • arkadaşlar bende yeni kartuş dolumu yaptım fakat kapak açık diye sorun çıkartıyor bende anlamadım sinirden çatlicam
  • quote:

Orjinalden alıntı: atakangrbz

arkadaşlar bende yeni kartuş dolumu yaptım fakat kapak açık diye sorun çıkartıyor bende anlamadım sinirden çatlicam

Birden fazla konuyu hortlatmanın hiç gereği yok.Bir tanesine yazman yeterli olur.
    Öncelikle şunu söyleyeyim, orjinal kartuş almak yerine dolum yaptırmak cihazı garanti kapsamından çıkartıyor diye biliyorum.Bu aklında olsun.Bunun yanında;
    Ben hp yazıcı scannerdan çektiğim kadar hiçbirşeyden çekmedim.
    Kimseye tavsiye etmiyor ve şiddetle uzak durmasını salık veriyorum..

Canon'u beğenirdim ama MX31O modeli scanner fotokopi fax printer özellikli cihazı anamdan emdiğim sütü burnumdan getirdi.Zırt pırt hata,kartuşu azalır fax göndermez vs..

Senin soruna gelince;
    Öncelikle kartuşları taktıktan sonra kapattığın kapağın gerçekten "kapalı" olduğuna emin ol,tam oturmamış olabilir.
    Bunun yanında cihazın kapak sensörü sorunlu olabilir, eğer böyle ise tamire yollamaktan başka bir seçeneğin kalmaz.
    Bunun dışında cihazı resetlemeyi deneyebilirsin.Bunun için
    usb kablosunu kasadan çıkar,yazıcıya giden elektrik bağlantısını sök,30 saniye bekle ve tekrar yazıcıya tak.Arkasından usb kablosunu tekrar pcye tak.
    Bir de böyle dene
    Bunun dışında kapak sensör algılayıcısının tetikleyicisini kontrol et.
     HP DESKJET F370 yazıcı

Bir kırıklık falan var mı bir bak.Eğer düzgün görünüyorsa
     HP DESKJET F370 yazıcı

resminde görünen sensörün ön ve arka tarafları çukur dikkat edersen.kalem gibi birşeyle geriye ya da ileriye ittirmeye çalış.Hareket edecektir.

Eğer hareket ettiğinde kapak açık hatası kaybolmuyorsa

yapacağın şey sistemden tüm yazılımı ve driverları kaldıracaksın (hp yazıcı ile ilgili).Sonra tekrar kurulum yapacaksın.

Eğer yine sorun düzelmez ise servise göndereceksin cihazı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesuthaksoy -- 18 Şubat 2009; 17:54:11 >

• mesuthaksoy
    çok çok teşekkür ediyorum ellerin dert görmesin şu an deniyorum
    sonuçları yazıcam
  • yok arkadşlar yok bu sorun geçmedi denedim dediğiniz bide benim yazıcı resimlerde görünenden değil
    http://h10010.www1.hp.com/wwpc/images/emea/Q8134A_190x170.jpg
    üzerinde her nekadar f370 yazsada pcdeki program f300 için herlade söylediğiniz gibi sönsörde bi arıza her şey için teşekkürler burdan forum yetkililerine söylüyorum bu konuyu sabitlesinler hpnin ne kadar arızalı ve adi mal ürettiği belki bi nebze öğrenilir aldığım günden beri kullanmaya tırsıyorum ve şimdi düşünüyormda kullandığı her zaman kesinlikle arıza çıkardı arkadaşlar şey sanılmasın bu yazıcı sadece aile içinde ayda yılda bi belge çıkarmak için ve bi kaç sayfa ödev için yılda bir kullanıldı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.