Şimdi Ara

HP Compaq Presario CQ60-120 (FV853EA)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar.bimeksten HP Compaq Presario CQ60-120 (FV853EA) model dizüütünü 1.164 ytl ye aldım.daha gelmedi kargoda. acaba bu model hakkında bilgi verir misiniz? özellikle bu modeli kullananlar ve bilenler.

• İşlemci Modeli : AMD Turion™ 64 X2 Dual-Core Mobile Technology
    İşlemci Hızı : 2,00 GHz
    İşlemci Numarası : RM 70
    Ön Bellek (L2 Cache) : 1024 KB
    İşletim Sistemi : Windows Vista Home Premium
    Bellek : 3072 MB
    Ekran Boyutu : 15,6"
    Bellek Türü : DDR2
    Ekran Çözünürlüğü : 1366 x 768 px
    Parlak Ekran : Evet/Var
    Geniş Ekran : Evet/Var
    Paylaşımlı Ekran Belleği : Evet/Var
    Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 8200M
    Ekran Kartı Belleği : 1407 MB
    Sabit Disk Kapasitesi : 160 GB
    Sabit Disk Dönüş Hızı : 5400 rpm
    Optik Sürücü : DVD±RW DL
    Kablosuz Ağ : 802.11b,802.11g
    Modem : 56K Fax/Modem
    Kablolu Ağ : Ethernet 10/100
    Hoparlör Türü : Altec Lansing®
    USB Sayısı : 3
    Dahili Web Kamera : Evet/Var
    Klavye : Türkçe Q
    Pil Teknolojisi : Lityum Ion
    Pil Hücre Sayısı : 6

• Merhaba;
    Sanırım günün fırsat ürünü olarak aldınız. Ben de aynı şekilde aldım :)
    Ürün elinize geçince izlenmlerinizi yazabilir misiniz? Ben yurt dışındayım, ürüne 1 ay sonra erişebileceğim. Nasıl bir şey aldığımı merak ediyorum :)
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dervish_dt

Merhaba;
    Ürün elinize geçince izlenmlerinizi yazabilir misiniz? Ben yurt dışındayım, ürüne 1 ay sonra erişebileceğim. Nasıl bir şey aldığımı merak ediyorum :)
    Teşekkürler.
    Almanya'dan alma şansınız var ise aşağıdaki linki takip edin:

http://www1.business.conrad.de/scripts/wgate/zcop_b2b/~flN0YXRlPTcwNDMxNjgyNg==?~template=PCAT_AREA_S_BROWSE&glb_user_js=Y&p_init_ipc=X&~cookies=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakone -- 16 Kasım 2008; 20:27:38 >

• quote:

Merhaba;
    Teşekkürler.
    Bulunduğum yere haftada bir karga geliyor.salı günü elime geçer.inceledikten sonra bilgi vereyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz8033

Bulunduğum yere haftada bir karga geliyor.salı günü elime geçer.inceledikten sonra bilgi vereyim.

Alıntıları Göster
    arkadaslar assaı yukarı 2 aydır forumu okuorum bi laptop almak için sonunda bunu aldım bimexten.pek anlamıorum teknik mevzulardan.nasıl yardımcı olabilirm bilmiorum ama bildiim kadarını aktariym.

ekran biraz daha geniş haliyle bazı web sayfalarında gereksz bi boşluk yaratıor.
    oyun oynayan biri diilim o yuzden bu konuda bi fikrm yok.
    ses olayı ewt iyi benm onceki laptopma gore(dell inspiron1300)
    kasa saglam.ama ekran kearlıkları emanet gibi.
    ısınma sorunu olmadı.belkide kastırmadıım içindir.
    şimdilik bu kadar diim.merak edilenler varsa elimden geldiince cewaplarm.

bide etiket olarak ustunde amd turion x2 yazıor yanındada 64 yazıor.ama vista 32 bit işletim sistemi falan okudum pc de biyerlerde bunun birbiriyle alakası varmı bilmiorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: armgn08

arkadaslar assaı yukarı 2 aydır forumu okuorum bi laptop almak için sonunda bunu aldım bimexten.pek anlamıorum teknik mevzulardan.nasıl yardımcı olabilirm bilmiorum ama bildiim kadarını aktariym.

ekran biraz daha geniş haliyle bazı web sayfalarında gereksz bi boşluk yaratıor.

bide etiket olarak ustunde amd turion x2 yazıor yanındada 64 yazıor.ama vista 32 bit işletim sistemi falan okudum pc de biyerlerde bunun birbiriyle alakası varmı bilmiorum.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: armgn08

Öncelikle yeni bilgisayarını güle güle kullan . Bilgisayarının işlemcisi 64 bit bir işlemci. Bu haliyle hem 64 bit işletim sistemlerini, hem de 32 bit işletim sistemlerini destekliyor. İşletim sistemin de 32 bit bir işletim sistemi anladığım kadarıyla. O nedenle herhangi bir problem yok, gayet rahat bir şekilde kullanabilirsin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: coreyofcabra

quote:

Orjinalden alıntı: armgn08

Öncelikle yeni bilgisayarını güle güle kullan . Bilgisayarının işlemcisi 64 bit bir işlemci. Bu haliyle hem 64 bit işletim sistemlerini, hem de 32 bit işletim sistemlerini destekliyor. İşletim sistemin de 32 bit bir işletim sistemi anladığım kadarıyla. O nedenle herhangi bir problem yok, gayet rahat bir şekilde kullanabilirsin :)

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende bu pc yi almak istiyorum ama ön bellek düşük gibi sanki bilgisayarda kilitlenme gibi sorunlar yaşarmıyım??birde oyun oynayabilirmiyim mesela crysis gibi oyunlar cevabınızı bekliyorum bu akşam alabilirim bunu

• quote:

Orijinalden alıntı: mu_ca

arkadaşlar bende bu pc yi almak istiyorum ama ön bellek düşük gibi sanki bilgisayarda kilitlenme gibi sorunlar yaşarmıyım??birde oyun oynayabilirmiyim mesela crysis gibi oyunlar cevabınızı bekliyorum bu akşam alabilirim bunu

Alıntıları Göster
    bimeksin yarınki ürününe bak istersen daha iyi görünüyor. dell 1535. arada 100 milyon oynuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz8033

bimeksin yarınki ürününe bak istersen daha iyi görünüyor. dell 1535. arada 100 milyon oynuyor

Alıntıları Göster
    dostum o 1347 dolar ya ne ettin sen :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu_ca

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mu_ca

Uzunca araştırma taraştırma sonucu bu üründe karar kıldım, casperin yeni montevinalardan alacaktım açıkcası "casper" ismi aklımda bir sürü soru işareti ???? bilmem anlatabildimmi, sony vgns11 almaya karar kıldım oda stoklarda yok hiçbiryerde olanda malum fırsattan istifade ediyor...

Benim için en önemli madde sessizlik idi. Fanı çalışırken çok sessiz diyemiceğim ama internette dolanırken msnde vs. fan zaten çok nadir devreye giriyor 5-10 saniye çalışıyor sonra 5-10 dk yine duruyor..

Öncelikle 1366x768 harika bir ekranı var parlak net gayet hoş, kasası fena değil "süper diyemem",hoparlör sistemi altec lansing, sağlam bir klavye yapısı var gözüküyor, touchpadi mütiş, kablosuz iseee dehşet kardeşime yeni dell aldık centrino 2 meselesi hani N li wifileri var 5 kat kapsama filan fıstık kardeşimin 3 kademe çekerken bunda 5 kademe ! ve daha fazla kablosuz buluyor.. Şimdi olurmu biri N teknolojili 5 kat şöle böle oluyor ben gözümle gördüm..

Ben oyun delisi değilim hani olmasada olur diyerek aldım hani deneyelim arada oynarız diyerek yüklediğim oyunlar COD4, PES2009, FIFA09, LordofFRings2, 18 wos haulin,Test Drive Unlimited, Crysis (orta olarak seçiyor otomatik ayarda ama ben düşüğe aldım 1366x768 gayet akıcı oynuyorum patlama sahnelerinde çoooook nadir ufak tefek takılma oluyor), Crysis Warhead (yine en düşük ayarlara aldım 1366x768 gayet akıcı oynanıyor)... Sorunsuz oynuyorom bunları..

En nihatetinde bugüne kadarki 4. laptopum filan harici dahili en üst seviye en alt seviye aldıklarım oldu bu laptopların içinde ve hepsi 1 sene sonrası çıkan oyunların %70-80 ni oynatmadı.. Bugün dx9, dx10,dx10.1 yarın dx11 çıkacak laptopda oyun; sonu ölüm hüsran :D

Sonuç olarak masaüstü uygulamaları için fazlası ile yeterli, oyunlar için 1-10 arası puan verilecekse 7 puan alabilecek bir ürün.. Fiyat / Performans oranıda süper...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gececi_78 -- 19 Kasım 2008; 16:31:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakone

http://www1.business.conrad.de/scripts/wgate/zcop_b2b/~flN0YXRlPTcwNDMxNjgyNg==?~template=PCAT_AREA_S_BROWSE&glb_user_js=Y&p_init_ipc=X&~cookies=1

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Hakone

Sanırım yanlış anlama oldu. Ben zaten ürünü internet üzerinde aldım ve istanbul'da bir adrese göndermelerini sağladım. Dönünce kullanabileceğim. bu arada deneyen varsa yorumlarını görmek istemiştim -ki deneyen arkadaşlar yazmaya başlamışlar, sağolsunlar.
    Bu arada bimeks bu makinayı "günün fırsat ürünü" olarak 647 $'a satıyordu. Gerçekten bir gün sonra fiyatı 797'ye çıktı. Şimdi yine aynı fiyattan satıyorlar.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Hakone

Sanırım yanlış anlama oldu. Ben zaten ürünü internet üzerinde aldım ve istanbul'da bir adrese göndermelerini sağladım. Dönünce kullanabileceğim. bu arada deneyen varsa yorumlarını görmek istemiştim -ki deneyen arkadaşlar yazmaya başlamışlar, sağolsunlar.
    Bu arada bimeks bu makinayı "günün fırsat ürünü" olarak 647 $'a satıyordu. Gerçekten bir gün sonra fiyatı 797'ye çıktı. Şimdi yine aynı fiyattan satıyorlar.

Alıntıları Göster
    bende bimeksten bu ürünü aldım ve 10 gündür kullanıyorum.
    işletim sistemini xpye çevirmek istiyorum ancak
    xp için driverları yok.bulabilen varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: simurg7

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: simurg7

arkadaşım ben xp driverlarını buldum ama akşam format atıp kurcam xpyi.. akşam linkleri veririm..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F65A60EA1

quote:

Orjinalden alıntı: simurg7

arkadaşım ben xp driverlarını buldum ama akşam format atıp kurcam xpyi.. akşam linkleri veririm..

Alıntıları Göster
    tşk ederim.
    bekliyorum.

• quote:

tşk ederim.
    bekliyorum.

Alıntıları Göster
    tt46 kardeş göster yüzünü xp ye dönecem demişsin naptın acaba valla merak tayım ..dönebildin mi.. dnersen bana bi mail at gözünü seveyim.. zorlu_06@mynet.com.. kendine iyi bak. kolay gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: zorlu_06

tt46 kardeş göster yüzünü xp ye dönecem demişsin naptın acaba valla merak tayım ..dönebildin mi.. dnersen bana bi mail at gözünü seveyim.. zorlu_06@mynet.com.. kendine iyi bak. kolay gelsin..

Alıntıları Göster
    xp driverlarını indirdim ama bende denemedim
    daha önce birkaç defa denediğimden dolayı bekliyorum.
    deneyip te başarılı olan olursa ve nasıl yaptığını yazarsa çok müteşekkür oluruz.

• quote:

xp driverlarını indirdim ama bende denemedim
    daha önce birkaç defa denediğimden dolayı bekliyorum.
    deneyip te başarılı olan olursa ve nasıl yaptığını yazarsa çok müteşekkür oluruz.

Alıntıları Göster
    ol mu yor indirdim denemdim olmuyor arkadaşlar allah rızası için karşıya ödemeli olarak bu modelin recoverylerinin gönderirmisiniz elimde tok xp driverlar yok öyle kaldım ortada çok ikrama geçer varsa elinizde recovery gönderirseniz çok iyi olur ya... bimekse iade edip çek alacaktım ama recocery partitionu sildiğim için iade almadılar alalı 2 gün oluyor ürün iyi ama xp driverları sorunlu belliki ama ha vistada bekleyin ve elinizde recovery varsa bi pmden haberleşsek çok iyi olur...

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F65A60EA1

ol mu yor indirdim denemdim olmuyor arkadaşlar allah rızası için karşıya ödemeli olarak bu modelin recoverylerinin gönderirmisiniz elimde tok xp driverlar yok öyle kaldım ortada çok ikrama geçer varsa elinizde recovery gönderirseniz çok iyi olur ya... bimekse iade edip çek alacaktım ama recocery partitionu sildiğim için iade almadılar alalı 2 gün oluyor ürün iyi ama xp driverları sorunlu belliki ama ha vistada bekleyin ve elinizde recovery varsa bi pmden haberleşsek çok iyi olur...

Alıntıları Göster
    ne yapcaz yaaa. nasıl iş buuu..

• quote:

Orijinalden alıntı: zorlu_06

ne yapcaz yaaa. nasıl iş buuu..

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bilgisayarı bir haftadır kullanıyorum.hiç problem çıkarmadı.4 bilgisayar değiştiren bir arkadaşımız benim düşüncelerimide aynen yazmış ben tekrar etmeyeyim.makina güzel benim 1. dizüstüm.inşallah bundan sonra da sorunsuz kullanırım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.