Şimdi Ara

HP 2310 Eİ MONİTÖR İNCELEMESİ WT429AA (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
352
Cevap
0
Favori
25.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran siyahken sağdan soldan ışık sızması vs var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Ekran siyahken sağdan soldan ışık sızması vs var mı?

hayır yok, o daha çok florasan arka aydınlatmalı lcdlerde görülen bir problem, ledlerde yok bildiğim kadarıyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: grqvayns

quote:

hayır yok, o daha çok florasan arka aydınlatmalı lcdlerde görülen bir problem, ledlerde yok bildiğim kadarıyla

Hocam bu monitör status bunu nasıl kapatabilirim?
  • quote:

quote:

Ya bi de olumsuz bişey söyleyin. renkleri kötü falan deyin. Alacam bak. Masrafa sokmayın adamı.
    ghosting olayı nasıl bari onu da söyleyin de tam olsun. 2ms tn panele göre hissedilir fark var mıdır?
    Son olarak mat mı yoksa parlak ekran mı? ekran çok parlak yazanlar falan olmuş. ama kaplaması mı parlak yoksa ışık şidddeti mi yüksek anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 7 Haziran 2011; 13:25:56 >

• ALACAK OLANLARA DUYURU BU MONİTÖR WLED MİŞ YANİ TÜRKÇESİ YARİ LED YARİ LCD BİLGİNİZE !!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: HD-DOĞAN

ALACAK OLANLARA DUYURU BU MONİTÖR WLED MİŞ YANİ TÜRKÇESİ YARİ LED YARİ LCD BİLGİNİZE !!!!

White LED (W-LED):

Beyaz LED'ler, tamamen yanarak tutarlı parlaklık veren ve daha hızlı çalışma süresi sunan dijital cihazlardır.
    LED'ler merkür içermediğinden, geri dönüşüm ve atık işlemleri çevreye zarar vermeden gerçekleştirilir.
    LED'ler sayesinde LCD arka aydınlatması daha iyi kontrol edilir ve bunun sonucunda son derece yüksek,
    mükemmel bir kontrast oranı eltde edilir. Ayrıca, ekranın her noktasında tutarlı parlaklık sayesinde doğal renkler sunar.
  • PS3

Arkadaşlar monitör çok iyi güzelde ben ps3 bağladım.hdmi to hdmi kabloyu ucunada hmdi to dvi ile dönüştürerek dvi girişten bağladım.Her şey güzelde oyun oynarken anlık ekran bulanıklaşıyor gibi birkaç oyun denedim aynı.Game moda geldim yine aynı.Pas atıyorum peste sanki o an bulanıklaşıyor.Birde moh oynadım sanki oyun ekranın tazeleme hızı yavaş gibi.Ben çözemedim acaba direk hmdi-display kablo alıp denesemmi.Şimdilik film felan muhteşem ama ps3 işinde içime hiçmi ama hiç sinmedi.Yukardaki arkadaşlarda oyun oynayıp sorun yaşamamış çok garip ben iyice deneyeyim bakalım.Fikri olan varsa yazarsa sevinirim.

Arkadaşa 19inç samsung monitörü verdim üste 200 tl vereceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VideOyun -- 7 Haziran 2011; 17:07:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ****

PS3

Arkadaşlar monitör çok iyi güzelde ben ps3 bağladım.hdmi to hdmi kabloyu ucunada hmdi to dvi ile dönüştürerek dvi girişten bağladım.Her şey güzelde oyun oynarken anlık ekran bulanıklaşıyor gibi birkaç oyun denedim aynı.Game moda geldim yine aynı.Pas atıyorum peste sanki o an bulanıklaşıyor.Birde moh oynadım sanki oyun ekranın tazeleme hızı yavaş gibi.Ben çözemedim acaba direk hmdi-display kablo alıp denesemmi.Şimdilik film felan muhteşem ama ps3 işinde içime hiçmi ama hiç sinmedi.Yukardaki arkadaşlarda oyun oynayıp sorun yaşamamış çok garip ben iyice deneyeyim bakalım.Fikri olan varsa yazarsa sevinirim.

Arkadaşa 19inç samsung monitörü verdim üste 200 tl vereceğim.

Hdmi to dvi kablo kullanıp deneme şansınız varsa daha iyi olur.Ucuz dönüştürücüler sorun yaratıyor olabilir...hatta bende monitörün nasıl göründüğünü görmek istiyorum hdmi to dvi kablo var yardımcı olabilirim İzmirdeyseniz.

Bir de oyunlarda ghosting(hayalet efekti) var mı?detaylar nasıl görünüyor,ucuz monitörlerin en buyuk sıkıntısı detayları es geçmesidir,detayları tam anlamıyla göremezsiniz,böyle bir sıkıntı var mı?

• Twinkie35

Hdmi to dvi denedim şimdi aynı sonuç.Pes 2011 oynadım gözlerim 3-4dk içinde bir garip oldu.Sanki gecikmeli gidiyor oyun çözemedim.Normal tvde bir sorun yok.Sanki ekranı hızı yetişemiyor tam nasıl anlatacağımıda bilmiyorum.Yani sorun gözlerim bir garip oluyor bir süre oynadıktan sonra.Filmde sorun yok süper

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VideOyun -- 7 Haziran 2011; 18:17:10 >
  • şimdi hocam sorum şu uzun uzun yaziyorum karişmiş olabilir

sizin aldiginiz monitör HDMİ çikişi yok gerçe dönüştürülür o sorun değil

ama sizin aldiginiz monitör WLED Yani yari led yari LCD oluyor

benim soruma gelelim bu fujitsu da link verdigim monitör bi bakin ona

onda 2ms tepki süresi var 2 tane HDMİ çikişi var sanirim DVİ çikiş yok dimi ?

benim ekran kartim ise palit 9500 bu fujitsu desteklermi karti ? çalişirmi

dvi çikişi Vga var benim kartda monitörde dvi çikişi varmi ?

2nci sorum ise bu monitörü fujitsuyu tavsiye ediyormusunuz ?

hpi nin özelliklerine bakarsak biraz üstün gözüküyor gibi sizce nasildir ?

ve şuda var Hpi Yari LED yari LCD ve LED tam olmadigi için LCDalmiş gibi oluyoruz bence LCD almak daha mantikli değilmi ?

uzun oldu biraz sorularimin hepsini yanitlarsaniz çok memnun olurum..

teşekkürler

slm merhaba hocamhttp://www.hepsiburada.com/Liste/fujitsu-sl3230t-23-2ms-analog2xhdmi-2x15w-hoparlor-full-hd-wide-screen-lcd-monitor/ProductDetails.aspx?productId=bd130033&categoryId=986 bu ürünü almayi düşünüyorum sizce iyi bi ürünmü ? tavsiye edermisiniz ?

yorumlarinizi bekliyorum teşekkürler hp konusunda kararsiz kaldim.

o yüzden buna yöneldim. hp 2310 ei

birde bunda dvi çikiş yok hdmi var fujitsu da benim ekran karti dvi çikiş destekliyor hdmi to dvi kablosu varmidir dönüştürücü yani ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kral3535 -- 7 Haziran 2011; 19:22:50 >

• quote:

ALACAK OLANLARA DUYURU BU MONİTÖR WLED MİŞ YANİ TÜRKÇESİ YARİ LED YARİ LCD BİLGİNİZE !!!!

Arkadaslar bu doğrumu böyle bişe varmı...Yarı led ne demek ya... [:
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pankre@s

quote:

Arkadaslar bu doğrumu böyle bişe varmı...Yarı led ne demek ya... [:

hocam yari led derken tam led ekran kullanmamişlar WLED kullanmişlar Yari LCD malzemesi kullanmişlar ok ?

o yüzden yorumlar benide pek tatmin etmedi açikcasi...

hp nin sitesine gir bu monitör LCD olarak geçiyor LED olarak geçmiyor bilginiz olsun.

• merhaba, öncelikle HD DOĞAN ın mesajını yanıtlayayım, fujitsu yu tercih et bence çünkü 2ms ve hdmi var, ben bu monitörü aldığımda o model 60-70 tl daha pahalıydı ve piyasada bulamamıştım. ben hp yi daha çok bütçesi kısıtlı olanlar için önerdim

WLED olayına gelince, yarı led diye bişey yok bir monitör ya LED arka aydınlatmadır, ya florasan arka aydınlatmalı LCD dir, zaten ekran çok ince ultra slim böyle bir monitörün teknik olarak yarı led olması imkansız W-LED DEMEK WIDE LED DEMEKTİR

arkadaş PS3 bağlayıp ghosting yakalamış, olabilir. bağlantı, ayar gibi faktörlerde ghosting yaratabilir ben FIFA 11 oynadım ghostinge rastlamadım, şu ana kadar toplam 4 oyun bitirdim Modern Warfare 2, GTA 4, NFS Shift, Medal of Honor ghostinge rastlamadım hatta yukarıda youtube videosu var eleman eyefinity oyun oynuyor

EDİT: Hocam LED monitörlerin hepsi zaten teknik olarak LCD dir, LED LCD diye geçer. LED OLAYI ARKA AYDINLATMA SİSTEMİDİR, İKİ TÜRLÜ ARKA AYDINLATMA SİSTEMİ VARDIR 1.LED 2.FLORASAN AMA HEPSİNİN GÖRÜNTÜ SİSTEMİ LCD DİR.

SADECE LCD DİYE GEÇENLER FLORASAN AYDINLARMALIDIR, LEDLER, LED-LCD DENİLENLER LED ARKA AYDINLATMALIDIR VE ÇOK İNCEDİR

BAKIN PAHALI LED MODELLERİ İNCELEYİN ONLARDA LED-LCD DİYE GEÇER

http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-234el2sb00-23-5ms-analogdvihdmi-full-hd-smarttouch-ses-wide-screen-led-monitor/ProductDetails.aspx?productId=bd130376&categoryId=3002879

ayrıca W-LED WHİTE LED DEĞİL WİDE LED ANLAMINA GELİR

http://www.hepsiburada.com/Liste/samsung-bx2231-215-2ms-analogdvihdmi-wide-screen-led-monitor/ProductDetails.aspx?productId=bd56642&categoryId=3002879

521 Tl lik Samsung wled monitör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grqvayns -- 7 Haziran 2011; 19:40:55 >

• quote:

merhaba, öncelikle HD DOĞAN ın mesajını yanıtlayayım, fujitsu yu tercih et bence çünkü 2ms ve hdmi var, ben bu monitörü aldığımda o model 60-70 tl daha pahalıydı ve piyasada bulamamıştım. ben hp yi daha çok bütçesi kısıtlı olanlar için önerdim

WLED olayına gelince, yarı led diye bişey yok bir monitör ya LED arka aydınlatmadır, ya florasan arka aydınlatmalı LCD dir, zaten ekran çok ince ultra slim böyle bir monitörün teknik olarak yarı led olması imkansız

arkadaş PS3 bağlayıp ghosting yakalamış, olabilir. bağlantı, ayar gibi faktörlerde ghosting yaratabilir ben FIFA 11 oynadım ghostinge rastlamadım, şu ana kadar toplam 4 oyun bitirdim Modern Warfare 2, GTA 4, NFS Shift, Medal of Honor ghostinge rastlamadım hatta yukarıda youtube videosu var eleman eyefinity oyun oynuyor

EDİT: Hocam LED monitörlerin hepsi zaten teknik olarak LCD dir, LED LCD diye geçer. LED OLAYI ARKA AYDINLATMA SİSTEMİDİR, İKİ TÜRLÜ ARKA AYDINLATMA SİSTEMİ VARDIR 1.LED 2.FLORASAN AMA HEPSİNİN GÖRÜNTÜ SİSTEMİ LCD DİR.

SADECE LCD DİYE GEÇENLER FLORASAN AYDINLARMALIDIR, LEDLER, LED-LCD DENİLENLER LED ARKA AYDINLATMALIDIR VE ÇOK İNCEDİR

hocam yanliz bu fujitsu benim ekran karti desteklermi ? HDMİ girişi yok bende DVİ girişi var ?

ekran kartim palit 9500 bide fujitsu nun artilari nedir ? bütcem 325TL

birde dönüştürücü kullanirsak görüntü kalitesi düşermi ? düşmemesi için dvi li monitörmü alayim ?

yorumlarinizi bekliyorum teşekkürler

• quote:

quote:

merhaba, öncelikle HD DOĞAN ın mesajını yanıtlayayım, fujitsu yu tercih et bence çünkü 2ms ve hdmi var, ben bu monitörü aldığımda o model 60-70 tl daha pahalıydı ve piyasada bulamamıştım. ben hp yi daha çok bütçesi kısıtlı olanlar için önerdim

WLED olayına gelince, yarı led diye bişey yok bir monitör ya LED arka aydınlatmadır, ya florasan arka aydınlatmalı LCD dir, zaten ekran çok ince ultra slim böyle bir monitörün teknik olarak yarı led olması imkansız

hocam yanliz bu fujitsu benim ekran karti desteklermi ? HDMİ girişi yok bende DVİ girişi var ?

birde dönüştürücü kullanirsak görüntü kalitesi düşermi ? düşmemesi için dvi li monitörmü alayim ?

hacım bu ekran kartınla böyle monitörlerde sadece internete falan girebilirsin oyunları yüksek çözünürlükte çok kasar, fujitsunun tepkime süresi daha iyi 2 ms ve hdmi girişi var. dönüştürücü kullanırsan görüntü kalitesi düşer belki farkı pek anlayamazsın ama teknik olarak kalite düşer. sen dvi-dvi bağla

ama dediğim gibi o ekran kartı olayı yaş, ghosting de yapar onunla

• quote:

quote:

quote:

hacım bu ekran kartınla böyle monitörlerde sadece internete falan girebilirsin oyunları yüksek çözünürlükte çok kasar, fujitsunun tepkime süresi daha iyi 2 ms ve hdmi girişi var. dönüştürücü kullanırsan görüntü kalitesi düşer belki farkı pek anlayamazsın ama teknik olarak kalite düşer. sen dvi-dvi bağla

ama dediğim gibi o ekran kartı olayı yaş, ghosting de yapar onunla

ne yapicam peki abi çaresi yokmu ekran kartini şuan değiştiremem abi hangi monitörü alayim ?

ben LCD monitör gözüm sulaniyor CRT tüplü monitör den o yüzden aliyorum gözlerim rahatsiz benim

oyun için almiyorum yani birde aldigim monitör de iyi görüntü vermesi için hangi ekran kartini tavsiye edersin ? en ucuz

• Arkadaslar alırken yetkili servis olayınıda kafanızın bi kenarına yerleştirin.Kağıt üzerinde fijutsu iyi görünüyor ama marka ve türkiyedeki servis ağı olarak benim içime sinmiyor pek.Ayrıca görüntü olarak hp daha estetik.Hdmı to dvı çevirici ile kullanabilirsin sonuçta ikiside dijital birimlerdir.görüntü kalitesi değişmez yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ****

Twinkie35

Hdmi to dvi denedim şimdi aynı sonuç.Pes 2011 oynadım gözlerim 3-4dk içinde bir garip oldu.Sanki gecikmeli gidiyor oyun çözemedim.Normal tvde bir sorun yok.Sanki ekranı hızı yetişemiyor tam nasıl anlatacağımıda bilmiyorum.Yani sorun gözlerim bir garip oluyor bir süre oynadıktan sonra.Filmde sorun yok süper

pc de deneme imkanın var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pankre@s

Arkadaslar alırken yetkili servis olayınıda kafanızın bi kenarına yerleştirin.Kağıt üzerinde fijutsu iyi görünüyor ama marka ve türkiyedeki servis ağı olarak benim içime sinmiyor pek.Ayrıca görüntü olarak hp daha estetik.Hdmı to dvı çevirici ile kullanabilirsin sonuçta ikiside dijital birimlerdir.görüntü kalitesi değişmez yani.

fujitsu tasarım olarak tam takoz hakkaten yaw

• ne yapicam peki abi çaresi yokmu ekran kartini şuan değiştiremem abi hangi monitörü alayim ?

ben LCD monitör gözüm sulaniyor CRT tüplü monitör den o yüzden aliyorum gözlerim rahatsiz benim

oyun için almiyorum yani birde aldigim monitör de iyi görüntü vermesi için hangi ekran kartini tavsiye edersin ? en ucuz

dostum eğer oyun pek oynamam diyorsan fazla sorun olmaz ben oyun oynayabileceğini hesaba katarak yazdım onları. fujitsuyu da hp yide gönül rahatlığıyla alabilirsin ama fujitsu 2ms tepki süresi ve hdmi gibi avantajları var ama teknik servisini bilmiyorum, hp nin teknik servisini de bilmiyorum nasıl inş. işimiz düşmez.

bağlantı olayında yukarıdaki arkadaş doğru söylemiş, dvi-hdmi olarak bağla, dvi-dvi bağla farketmez.

benim daha önceden crt monitör vardı ve yarım saat baksam gözüm ağrırdı şimdi 3-4 saat netteyim, oyundayım gözlerim bayram ediyor, ilk başta çok parlak geldi ama sonra alıştım

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.