Şimdi Ara

HP 2310 Eİ MONİTÖR İNCELEMESİ WT429AA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
352
Cevap
0
Favori
25.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eksi yanlarını saydım arkadaşım, monitör TN panel yani görüş açısı fazla geniş değil sadece karşıdan bakmak zorundasın çok yanlardan bakınca görüntü soluklaşıyor, fiyatı o yüzden düşük yoksa 400 tl lik monitörlerle kalite bakımından kapışır. bütçen kısıtlıysa al derim, paran varsa daha üst modellere bakabilirsin.

bu fiyata markalı 23" led, 5 ms, full hd ve en önemlisi dvi monitör çölde şampanya bulmak gibi birşey, bende oyuncuyum 3 haftadan beri oyun oynuyorum gayet beğendim
  • quote:

Orijinalden alıntı: grqvayns

eksi yanlarını saydım arkadaşım, monitör TN panel yani görüş açısı fazla geniş değil sadece karşıdan bakmak zorundasın çok yanlardan bakınca görüntü soluklaşıyor, fiyatı o yüzden düşük yoksa 400 tl lik monitörlerle kalite bakımından kapışır. bütçen kısıtlıysa al derim, paran varsa daha üst modellere bakabilirsin.

bu fiyata markalı 23" led, 5 ms, full hd ve en önemlisi dvi monitör çölde şampanya bulmak gibi birşey, bende oyuncuyum 3 haftadan beri oyun oynuyorum gayet beğendim

Benim için çapraz önemli değil anca araştırmama göre iş yeri odaklı monitör tasarımıymış ondan tn panel olabilir en azından hafif çapraz köşeden uzaktan film izlenir değil mi ? o kadarda dar açıdan izlenmez zaten normal olarak ?

ayrıca dediğin gibi fiyatı gayet uygun tasarımıda şık bu paraya başka model alınmaz zaten Philips vardı dokunmatik 260 tl 21.5 onu alacaktım ancak forumlarda şikayetlere rastladım bendede philips var ölü piksel var ekran kendi kendine gitti devresi arızalanmış geçen yaptırdım bugün yine iş yerine monitör geldi aynı sorun varmış markası yine philips . arkadaşımdada aynısı oldu markası yine philips. philipsten uzak durun diyorum buda bir dip not olsun

• fujitsu siemens in bu modeli nasil bi bakabilirmisiniz yorumlari bekliyorum ?

http://www.hepsiburada.com/Liste/fujitsu-sl3230t-23-2ms-analog2xhdmi-2x15w-hoparlor-full-hd-wide-screen-lcd-monitor/ProductDetails.aspx?productId=bd130033&categoryId=986

2MS tepki süresi diyor bu hp den iyimi ?
  • Birde hp de LED ekranda Ekran işigi soluk durgun gibi gözüküyor bu normal mi yoksa hepsi aynimi ledlerin ?

ayarlardan ekran işigini açabiliyormuyuz aydinlatmayi ?
  • @HD Doğan,

fujitsu siemens hakkında pek fikrim yok görmedim, net bişey söyleyemeyeceğim ama kağıt üzerinde özellikleri iyi gibi duruyor düşünülebilir. Ama hp ona göre daha ağır basıyor çünkü Hp led teknolojili ve çok ince, güç tüketimi daha ekonomik, fujitsu lcd diye yazmışlar. tepki süresi 2 ms denilmiş bu yönden güzel ama 5 ms olan Hp de de gayet güzel oyun oynanıyor iki monitörde alınır sorun olmaz. İki monitör arasında öyle ahım şahım bir fark yok

Hp de led ekran soluk durgun görünüyor demişsinde onu anlayamadım ? hiçte öyle değil renkler çok canlı, renkler güzel ekranda çok parlaktı ben parlaklığı azalttım biraz, ayarlardan ışığı istediğin gibi ayarlarsın problem değil

@deadmau

benim cebimde 320 tl para vardı, bu parayla 21.5" lcd analog monitör alacaktım, onun yerine 23" led üstelik dvi monitör sahibi oldum, fiyat / performans açısından değerlendirirsek bu monitör kulvarının en iyisi, ama monitör için 400 tl civarı bütçesi olanların daha fazla seçeneği olabilir. Evde oyun oynarım, hd film izlerim öyle takıntı derecesinde incelemem derseniz güzel seçim olur

ben full hd film falan izliyorum zaten kendime göre görüş açısını ayarlayınca sorun olmuyor, ekran dev gibi çok çapraz yapmazsan sorun olmaz zaten çoğu monitörde ufakta olsa çaprazdan görüntü kaybı olur, sonuçta bu pc monitörü tv değil ve çoğunlukla karşıdan bakıyoruz ekrana

ayrıca bu led olayı benim çok hoşuma gitti, oyunlarda karanlık yerlere girince çok iyi bir görüntü sunuyor, lcdlerde seçilmiyordu karanlık ortamlar, siyah renkler bariz çok daha iyi, lcdlerde floresan ışığı olduğundan siyah görüntülerde backlight bleeding sorunu yaşanıyor ama ledde yok böyle şeyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grqvayns -- 3 Haziran 2011; 2:08:00 >

• quote:

özel mesaja cevap yazamıyorum cep telefonu teyidi istiyor uğraşamam öyle şeylerle, neyse arkadaşım hayırlı olsun güzel tercih, en yakın zamanda tecrubelerini paylaş

SAğol dostum ilk izlenimim olumlu... Ayrıntılı yazacam biraz incelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguz707 -- 3 Haziran 2011; 2:46:55 >
  • HP 2310 Eİ monitörü 31 mayıs tarihinde vatan bilgisayardan %25 indirimle 280 gibi bir fiyata aldım. Ürün tasarım açısından gayet güzel bir monitör. Çok parlak bir ekranı var. İnce bir monitör ayaklığı demir ve monitör sallanmıyor. Lg led yada acer led monitör alacaktım ama bu mönitörü görünce bunda karar kıldım. Bu fiyata gayet uygun.

Ürünün eksiği HDMI olmaması

Bu monitörü dönüştürücü ile uyduya yada ps3'e bağlayabilirmiyim?
  • Yorumun için teşekkür ederim hocam bencede ben bunu alayım 400 tl bütçem var ancak tek eksiği olmayan monitör bu araştırmalarımda hem tasarımıda iyi 100 tl cebime atmış olurum en azından
  • quote:

Orijinalden alıntı: YK1NEMESİS

HP 2310 Eİ monitörü 31 mayıs tarihinde vatan bilgisayardan %25 indirimle 280 gibi bir fiyata aldım. Ürün tasarım açısından gayet güzel bir monitör. Çok parlak bir ekranı var. İnce bir monitör ayaklığı demir ve monitör sallanmıyor. Lg led yada acer led monitör alacaktım ama bu mönitörü görünce bunda karar kıldım. Bu fiyata gayet uygun.

Ürünün eksiği HDMI olmaması

Bu monitörü dönüştürücü ile uyduya yada ps3'e bağlayabilirmiyim?

ben bu ürünü almadan önce internette araştırma yapmıştım, bir video gördüm eleman xbox 360 a bağlamıştı ama videoyu bulamadım arıyorum şu an, yine de aldığın yere sorarsan detaylı bilgi verebilirler o kısmı sor ama sorun çıkacağını zannetmiyorum

@Deadmaus

dediğim gbi monitör gayet güzel bir cihaz, kalitesi, görüntüsü, performansı 400 tllik monitörlerle kafa kafaya yarışır, 100 tl kar edersin o parayla ram falan takviye edersin

• Teşekkürler hocam inşallah fiyat tavan yapmaz sence yapar mı ? İstesem hemen gidip alırım malum 15 gün memleket gezisinden sonra alacağım temmuz ortasında falan umarım fırlamaz
  • yok hocam fırlamaz merak etme, dönünce alırsın
  • LG E2360V'den HDMI çıkış dışında bir eksiği var mı bu monitörün acaba?
  • dediğiniz lg monitörde display port yok, hp de var, diğer özellikler aynı

lg 390 küsür tl, görüş açısı ne denli iyidir onu bilemiyorum
  • quote:

dediğiniz lg monitörde display port yok, hp de var, diğer özellikler aynı

lg 390 küsür tl, görüş açısı ne denli iyidir onu bilemiyorum

Display Port benim için önemli değil de HDMI önemli oda HP'de yok, hani kullananlar memnunda Philips monitörüm durduk yere arıza yapınca artık sağlamlık da önemli oldu benim için, servis vs dolaştırmak istemiyorum monitörü

Tabi bir de cevabınız için çok teşekkür ederim hocam

• hocam, senin ilacın burda

HP 2310e modeli var HDMI lı, bu model bizim 2310 ie nin bir üst modeli oluyor teknik özellikler aynı bir tek hdmi çıkışı fazlası var eğer bulursan iyi bir seçim olur, yurtdışı incelemelerinde hakkında iyi şeyler söyleniyor

http://www.pclabs.com.tr/2010/09/16/hpden-23-inclik-wled-aydinlatmali-yeni-bir-ekran-hp-2310e/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grqvayns -- 3 Haziran 2011; 23:13:20 >
  • hdmi girişi olan bi üst modeli buldum bi sitede güvenilir siteye benziyor alacak olanlar kaçirmasin derim. !

http://www.hementeslimal.com/pinfo.asp?pid=64374 bi inceleyin arkadaşlar 343TL diyor taksit de yapiyor
  • quote:

hocam, senin ilacın burda

HP 2310e modeli var HDMI lı, bu model bizim 2310 ie nin bir üst modeli oluyor teknik özellikler aynı bir tek hdmi çıkışı fazlası var eğer bulursan iyi bir seçim olur, yurtdışı incelemelerinde hakkında iyi şeyler söyleniyor

http://www.pclabs.com.tr/2010/09/16/hpden-23-inclik-wled-aydinlatmali-yeni-bir-ekran-hp-2310e/

Hocam linkten baktım inceledim ama daha gelmesine va sanırım
    Ayrıca konusunun yorumlarını da okuyunca LG E2360V'den de soğudum
    Asus VE247H'da karar kıldım

• quote:

Orijinalden alıntı: HD-DOĞAN

hdmi girişi olan bi üst modeli buldum bi sitede güvenilir siteye benziyor alacak olanlar kaçirmasin derim. !

http://www.hementeslimal.com/pinfo.asp?pid=64374 bi inceleyin arkadaşlar 343TL diyor taksit de yapiyor

Hocam hem siteyi daha önce duymadım, hem de çıkış kısmında HDMI ibaresi göremedim

• quote:

Orijinalden alıntı: otomania

quote:

hdmi girişi olan bi üst modeli buldum bi sitede güvenilir siteye benziyor alacak olanlar kaçirmasin derim. !

Hocam hem siteyi daha önce duymadım, hem de çıkış kısmında HDMI ibaresi göremedim

üsteki konuda arkadaş söylemiş bu hdmi modeli diye bi üst modeli diye istersen o sitedeki tel numarasini ara firmaya sor bi varmi yokmu diye ama site güvenilir gibi duruyor yinede sen bilirsin Kargo da ücretsiz miş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kral3535 -- 3 Haziran 2011; 23:44:53 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: otomania

quote:

üsteki konuda arkadaş söylemiş bu hdmi modeli diye bi üst modeli diye istersen o sitedeki tel numarasini ara firmaya sor bi varmi yokmu diye ama site güvenilir gibi duruyor yinede sen bilirsin Kargo da ücretsiz miş

Evet sağlam yapılanmış bir site gibi ama daha önce hiç denk gelmedim hocam siteyle ilgili bir yoruma ya da alışveriş yaptım cümlesine
    Kargo bedavaysa kaçmaz
    Asus mu HP mi diye düşünüyorum, fiyat farkı çok, acaba kalite farkı o kadar var mıdır

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.