Şimdi Ara

Hotbird yayınını alan çanak anten asra veya eutelsat tan yayın alır mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
4.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hotbird uydusundan yayın alan çanak anten ile astra veya eutelsat uydularından görüntü alınır mı? Yani şunu sormak istiyorum hotbird açısı ile hangi uydulardan yayın alınabilir?
    Vede benim uydu alıcısında hotbird ve tursat uyduları uydu seçiminde görünüyor, ben ayrıca astra ve de eutelsat uydularını da ekleyebilir miyim?
    Şimdiden teşekkür.

• quote:

Orijinalden alıntı: cengizsahin1971

Hotbird uydusundan yayın alan çanak anten ile astra veya eutelsat uydularından görüntü alınır mı? Yani şunu sormak istiyorum hotbird açısı ile hangi uydulardan yayın alınabilir?
    Vede benim uydu alıcısında hotbird ve tursat uyduları uydu seçiminde görünüyor, ben ayrıca astra ve de eutelsat uydularını da ekleyebilir miyim?
    Şimdiden teşekkür.

Hotbird lnbsinin sol ve sag yanına 2lnb tak işini görür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizim çanak antenler çatıda ve merkezi yani LNB ekleme şansım yok, her hangi bir hardware eklemeden olur mu acaba?
  • cengizsahin1971 C kullanıcısına yanıt
    hotbird kanal listesini burda paylaşabilir misin? Hotbird kanallarını ben de yüklemek istiyorum
  • Şu anda elimde hotbird listesi yok. Fakat uydy alıcısında hotbird default olarak gel,yor ve hotbird ü taratırsam yayında olan bütün kanalları buluyor. yani elimde şu ana hotbird kanak listesi yok.
  • quote:

bizim çanak antenler çatıda ve merkezi yani LNB ekleme şansım yok, her hangi bir hardware eklemeden olur mu acaba?

Bu sorunun cevabini bende merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: omfarcan

quote:

bizim çanak antenler çatıda ve merkezi yani LNB ekleme şansım yok, her hangi bir hardware eklemeden olur mu acaba?

Bu sorunun cevabini bende merak ediyorum.

Bilen arkadaslar yardimci olursa elimdeki cccam server i daha kapsamlari kullanabilirim.

• Hotbird uydusundan Astraya ait TP leri normalde alamazsın ama ortada ki LNB nin yanına ASTRA için ve Eutelsat için iki lnb ekleyip disec le birleştirerek ayrı bir kablo ile receivera bağlayabilirsen olabilir ben öyle kullanıyorum
  • Her uydu için lnb takıp kablo çekerek izleyebilirsiniz. Eğer santralde boş giriş varsa santral lnb ile 4'er kabloyu santrale bağlarsınız. Yoksa Tek çıkışlı lnb ile dairenize kadar kablo çekersiniz ve santralden gelen kablo ile lnb'den gelen kabloyu option switch ile birleştirerek cihazınıza bağlarsınız. Donanımsız imkanı yoktur. Her lnb sadece tek bir yörüngeye odaklandığı için bir lnb ile bir uydu izlersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 25 Eylül 2014; 11:34:26 >
  • Teşekkürler
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    iyi de bende buluyor.
    istersen firekans gondereyim kontrol et. merkezi sistemde anten Kollektif, arama yapiyorum hotbird de olmayan frakanslardan sinyal ve kanal buluyorum

ama buldugum kanallarin hangi uyduya ait oldugunu bir turlu tespit edemedim!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    hoca ben lnb baglamadan bazi kanallari buldum, ama o zamanda hotbird acilmiyor, o zaman ayarlari tekrar degistiriyorum eski kanallar geri geliyor, boyle deneye deneye epey bi kanal buldum
    ama buldugum kanallarin hangi uyduya ayit oldugunu tespit edemedim
    hotbird listesine bakiyorum yok! bilsem ona gore kapsamli arama yapacam

ben sana bir kac frekans gonderirim istersen, kontrol etmen icin
    tum listeyide gonderebilirim

• Super King S kullanıcısına yanıt
    lnb takmadan da bir yolu olmali bu isin, sonucta lnb nin icinde yazilim yok, lnb yi tayin eden rizivir, ona gorede bir yolu olmali

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.