Şimdi Ara

HONDA NC700X

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Şu sıralar motor arayışı içindeyim. Transalp 700 - ve bmw gs800 aralarında dolaşıp dururken
    honda servisinden bir arkadaş transalp'ın yerini almış olan NC700X serisinide değerlendirmem gerektiğini söyledi.
    Ve arayış içine gireyim derken ilanlada 2000-3000-5000 vs km. yapmış arkadaşalar daha yepyeni mororlarını satıyor.
    Yani neredeyse motorla tanışma km si. ve haliyle tedirgin oldum. Oysaki yorumlarda motordan çok çok iyi bahsediliyor.
    Acaba bilmediğimiz bi iticiliğimi var? Ricam burada tecrübeli olan arkadaşlar bu motorla ilgili tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.
    Saygılar sevgiler...

• Yakıt, yedek parça ve servis konusunda nc700 iyidir ancak f800gs ile kıyaslamak yanlış olur. Nc700 yerine az farkla cbf1000 daha iyi seçim olur. Enduro alınacaksa f800gsden aşağısına bakmayın.
  • merhaba arkadaşım bende mayıs ayında sıfır nir nc 700x satın aldım. 250cc den sonraki ilk yüksek cc li motorum. kesinlikle önerebileceğim bir motordur. çok kısa sürede alıştım. kullanımı, dengesi, frenleri oldukça üst seviyede bir motor. 3000km üzeri uzun seyyahate çıktım. iki kişi ve çantalar dolu tam 15 gün istanbuldan ege ve akdeniz olarak parkur yaptım. şu an 11500km seviyelernde motorum. frenlerin kombine abs olması çok önemli ve kendini gösteriyor yağışlı havalarda oldukça artı bir özellik. yakıt gayet sakin kullandığında çok ekonomik.

nc 700x ilk olarak tercihim normal seviyelerde 15.000tl seviyelerinde ikinci el motor alacaktım ancak piyasadaki bütçemin seviyelerindeki motorlar genelde 2004-05-06 modeldi nc700x anahtar teslimi 21.500TL(12.500$) mantık olarak bakımı, geçmişte kaç sahibi olduğu bilinmeyen bir motora göre nc yi sıfır almak daha akıllıydı. nc 700x i tercih ederken yaklaşık 1-2 ay gibi cbf1000 ve vfr800 üzerinde durdum çünkü aksesuarlarıyla beraber yine sıfırlarının parasıyla aynı paraya geliyordu. sonunda tercihimi nc700x üzerinde kıldım çünkü diğerleri ;
    - 4 silindir motor elbette daha süratli ancak,
    - 4 silindir(yakıt, servis) fiyatları elbette daha yüksek olacak
    - en az haftada bir gün otoban kullanımım yok ist. ankara yada edirne gibi ağırlık olarak şehir içi kullanımım olması benim için en büyük neden

ikinci el deki km düşüklükleri sizi korkutmasın bence çünkü bu model 2 senedir piyasada yani piyasaya çıkışları sıfır. motorsikletlerin malesef ülkemizde sıfır satış adetleri açıklanmıyor ancak bildiğim kadarıyla ilk sene ingiletere ve italyada en fazla satan modeldi nc700x ayrıca bu sene italyada ilk altı ayda yeni çıkan bmw1200 den sonra ikinci modeldi. aslında global piyasalarda oldukça tutan bir model. zaman zaman yurt dışı forumlarında takip ediyorum. her hangi bir şikayete de rastlamadım. sahibinden e baktığım zaman çok fazla ikinci eli olan bir motordeğil aslında 20-35 adet arasında dır ki bizim ülkede de oldukça fazla satmıştır bu model. bu modelin bir şanssızlığı oldu. bu sene şeker bayramı sonrası ikinci ele düşen motor sahiplerinin geneli ekonomik zorluklardan dolayı 3-5 e bakmadan sattılar. o yüzden ikinci eldeki fiyatı o satışları takip etti. yada bir kaç fake ilan etkili olduğunu düşünüyorum. çünkü aynı motorun s ve scoter modelleri sıfır fiyatları ile ikici el fiyatları arasındaki makas x modeli kadar açık değildir eğer sahibindendeki bahsettiğim modelleri incelerseniz. hatta bir ara bende satışa çıkartmıştım ancak adam gibi baktığım ve ciddi aksesuarlar aldığım motorumu bedavaya verecek değildim ve neredeyse satmaktan vaz geçtim. satış nedenimde abd de çalışmaya gideceğimden ötürüydü.

bence şu andaki bazı ilanlardaki fiyatlar oldukça iyi kaçırma derim. neticede honda bu motoru 12500$ seviyelerinde anahtar teslimi satış politikası uyguladığını düşündüğünde gelecek yaza karlı çıkabilirsin kanaatimce.

yinede sormak istediğin bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: aloavera_man

merhaba arkadaşım bende mayıs ayında sıfır nir nc 700x satın aldım. 250cc den sonraki ilk yüksek cc li motorum. kesinlikle önerebileceğim bir motordur. çok kısa sürede alıştım. kullanımı, dengesi, frenleri oldukça üst seviyede bir motor. 3000km üzeri uzun seyyahate çıktım. iki kişi ve çantalar dolu tam 15 gün istanbuldan ege ve akdeniz olarak parkur yaptım. şu an 11500km seviyelernde motorum. frenlerin kombine abs olması çok önemli ve kendini gösteriyor yağışlı havalarda oldukça artı bir özellik. yakıt gayet sakin kullandığında çok ekonomik.

nc 700x ilk olarak tercihim normal seviyelerde 15.000tl seviyelerinde ikinci el motor alacaktım ancak piyasadaki bütçemin seviyelerindeki motorlar genelde 2004-05-06 modeldi nc700x anahtar teslimi 21.500TL(12.500$) mantık olarak bakımı, geçmişte kaç sahibi olduğu bilinmeyen bir motora göre nc yi sıfır almak daha akıllıydı. nc 700x i tercih ederken yaklaşık 1-2 ay gibi cbf1000 ve vfr800 üzerinde durdum çünkü aksesuarlarıyla beraber yine sıfırlarının parasıyla aynı paraya geliyordu. sonunda tercihimi nc700x üzerinde kıldım çünkü diğerleri ;
    - 4 silindir motor elbette daha süratli ancak,
    - 4 silindir(yakıt, servis) fiyatları elbette daha yüksek olacak
    - en az haftada bir gün otoban kullanımım yok ist. ankara yada edirne gibi ağırlık olarak şehir içi kullanımım olması benim için en büyük neden

ikinci el deki km düşüklükleri sizi korkutmasın bence çünkü bu model 2 senedir piyasada yani piyasaya çıkışları sıfır. motorsikletlerin malesef ülkemizde sıfır satış adetleri açıklanmıyor ancak bildiğim kadarıyla ilk sene ingiletere ve italyada en fazla satan modeldi nc700x ayrıca bu sene italyada ilk altı ayda yeni çıkan bmw1200 den sonra ikinci modeldi. aslında global piyasalarda oldukça tutan bir model. zaman zaman yurt dışı forumlarında takip ediyorum. her hangi bir şikayete de rastlamadım. sahibinden e baktığım zaman çok fazla ikinci eli olan bir motordeğil aslında 20-35 adet arasında dır ki bizim ülkede de oldukça fazla satmıştır bu model. bu modelin bir şanssızlığı oldu. bu sene şeker bayramı sonrası ikinci ele düşen motor sahiplerinin geneli ekonomik zorluklardan dolayı 3-5 e bakmadan sattılar. o yüzden ikinci eldeki fiyatı o satışları takip etti. yada bir kaç fake ilan etkili olduğunu düşünüyorum. çünkü aynı motorun s ve scoter modelleri sıfır fiyatları ile ikici el fiyatları arasındaki makas x modeli kadar açık değildir eğer sahibindendeki bahsettiğim modelleri incelerseniz. hatta bir ara bende satışa çıkartmıştım ancak adam gibi baktığım ve ciddi aksesuarlar aldığım motorumu bedavaya verecek değildim ve neredeyse satmaktan vaz geçtim. satış nedenimde abd de çalışmaya gideceğimden ötürüydü.

bence şu andaki bazı ilanlardaki fiyatlar oldukça iyi kaçırma derim. neticede honda bu motoru 12500$ seviyelerinde anahtar teslimi satış politikası uyguladığını düşündüğünde gelecek yaza karlı çıkabilirsin kanaatimce.

yinede sormak istediğin bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim.
    Öncelikle bu motoru kullanıp tecrübe yapmış ağızlaqrdan duymak daha tatmin edici oluyor.
    Şu ana kadar duyduğum tek şikayet koltuğum bir süre sonra çok rahatsız etmesi.
    Oda kolaylıkla aşılabilecek küçük bir sorun.
    Motorun üretim tarihinide baz aldığımızda kilometre düşüklükleri normal sanırım haklısınız.
    Şu anda yakıt performans marka ve görünüm itibari ile NC700x de kararım.
    Fakat test sürüşü yapmadanda almamak lazım.
    Tekrardan yardımlarınız için teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: erkangraf

quote:

Verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim.
    Öncelikle bu motoru kullanıp tecrübe yapmış ağızlaqrdan duymak daha tatmin edici oluyor.
    Şu ana kadar duyduğum tek şikayet koltuğum bir süre sonra çok rahatsız etmesi.
    Oda kolaylıkla aşılabilecek küçük bir sorun.
    Motorun üretim tarihinide baz aldığımızda kilometre düşüklükleri normal sanırım haklısınız.
    Şu anda yakıt performans marka ve görünüm itibari ile NC700x de kararım.
    Fakat test sürüşü yapmadanda almamak lazım.
    Tekrardan yardımlarınız için teşekkürler...

açıkçası ben ve eşim koltuktan şikayetçi değiliz ki bahsettiğim gibi 3000km yolculukta bile bu hususta eşime sormama rağmen hiç bir şikayette bulunmadı. bence bu kişinin alıştığı rahata bağlı :)
    biz sıfır aldığımız için test etme şansımız olmadı yada her hangi bir arkadaşımdan karakter olarak tes için motor istemem. ama ikinci elde bu şans oluyor o yüzden şanslısınız. şunuda belirteyim 2007-2000 model arası bir başka motorla şu an ki ikinci el fiyatları eş değer.

• hocam yine bu sınıfta yamaha xt 600 z tenere modeli de var eğer gönlünüzde enduro varsa bence bu model parasının hakkını sonuna kadar veren bir model ve türkiyede yurtdışı seyahatlerde en çok tutulan model, honda nc700 ün devir kesiciye erken girdiği ve girdikten sonra kendini 6500 yada 7000 devirlerden (en son hangi devire kaça çıktığını hatırlayamadım) direk 6000 devire düşürüyormuş ve tabiri caizse kendinizi duvara çarpmış gibi hissediyormuşsunuz tabi bu daha çok kullanımla ve sürücünün beklentileriyle ilgili bir durum ama göz önüne alınamayacak bir eksiklik değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.