Şimdi Ara

HONDA CIVIC YAKIT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Honda civic vtec ls modeli aracıma 200tl yakıt aldım ve 450 km yol yaptım. Yani 0,44 yakmışım.
    Bu oran hayli çok değilmi, normalmi bu araçların bu kadar yakması yoksa aracımda bi sorunmu var acaba?
    (Tabi kullanıma ve aracın bakımınada bağlı olduğunu biliyorum fakat genede çok değil mi?)

• Bende ayni yakiyorum 450 km gidiyorum bende yani yanlislik yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzin 4.90 dan 100km de 8.9 litre tüketim demek, şehir içi atmosferik motorlu benzinli bir araç için normal değer.
  • Az bile yakmışsın. Bende de ls var. 450- 500 den aşağı düşmüyor.sorunsuz araba ama sırf yakıttan dolayı fluence kafamı karıştırmıyor değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerde ve nasıl kullandığınıza göre değişir.
  • Vay be benim hondada böyle yakıyordu.

Şimdi ise C4 le 100/ 5,3 litre dizel yakıyorum sıkışık trafikte.

Ben bi şükür secdesi yapıp gelim hükümet sağolsun..

Bu arada az yakmışsınız
  • Cevaplar için teşekkürler.
    Peki gaz taktırsam ne kadara düşer acaba değermi. Varmı çevrenizde kullanan bilen gören?
  • aynı araçtan arkadaşımda var çok dikkat ederse 40 biraz basarsa 50 kuruş rahat yakıyor..gaz taktırsan %30 kadar tasarruf sağlarsın..oda 32-35 kuruş gibi bişey yapar..
  • benim bir yakınım 2007 1.8 Civic Sedan aracında Sıralı LPG kullanıyor şehir içi 30-35krş arası yakıyor.

Honda yakar, LPG taktırın yol yapıyorsanır en azından 200TL'ye 450km değil 600-650km gidersiniz.
  • erkangraf kullanıcısına yanıt
    Tüketime bakarsak şehir içimi diye sormaya gerek kalmıyor gibi ve şehir içi tüketim olarak benzinli bir araç için gayet normal.
  • lpg taktırmana gerek yok bence çünkü su anda aracın 9 litre benzin yakıyor bu da lpg'de 11-11.5 litre yakması demektir tabi bir de lpgye geçene kadar benzinde gideceksin biz buna düz 12 litre lpg diyelim litresi ortalama 3 liradan 36 kurus lpg tüketimi olur 8 kurus için değmez lpgyi 1600 liraya taktırdın diye düsünürsek sırf onu amorti etmesi için bile 20000 km kullanman gerekiyor
    Bende vtec 2002 es var. Şehir içinde yoğun trafikte diyebilirim 100 km / 43 tl yakıyor. Yani değerlerin normal gibi...
  • Benzinli araca göre gayet normal değerler. Bu saatten sonra tüp taktırmak pek mantıklı değil bence. 1500 lira adam akıllı kitler. İşletmesi muayenesi 1750 TL. Zaten LPG olmuş 3 lira. Bu saatten sonra 3 kuruş kâr için arabanızın orjinalliğini bozmayın
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    günlük kim 500-1000 km yapabilir ki?ben memnunum lpg den şimdi olsun yine taktırırım.
    kim ne dedi hiç yorumları okumadım ama civiclerin motorları lpg ye uyumludur ve 1lt lpg ile 10 km yol yaparsınız yani 0,29 yakar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.