Şimdi Ara

Honda Civic 3K mi Audi 1.6 102 hp 3K mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bayadir arac bakiyorum cok araba baktim eledim eldim son bir kac model kaldi aklimda sizce,
    Honda Civic sport mu almaliyim 2004_2005 model yoksa Audi a3 Sportback 1.6 102 hp 2004 model mi almaliyim?
    Modellerin ikiside 3 kapili Honda Typer gibi duruyor.
    Bu arada performan hususunda Audo nin o motoru hakkinda cok olumsuz seyler okudum. Gercekten o kadar kotumudur? Performansi severim ancak oncelik tabii kide guvenlik.
    Herkese saygilar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.6 hitler motor muhtemelen bahsi geçen. Herkes performansını düşük bulur fakat 0-100 ü pratikte 11 sn'ye yakındır. Çok hantal değildir. Yüksek devirlerde canlı bir motordur. Fakat fazla yakar. Lpg ye de tam uyumludur.
  • Aynen hocam Hitler motoru ve lpg li audi hondada keza oyle lpg li kafam baya karisti.

• Bu işler kişisel tercih meselesi.

Tasarım olarak bence Honda daha güzel.

Objektif konularda ise Honda motoru biraz daha performanslı ve yürütme maliyeti daha düşük. Bunlara kimse hayır diyemez.

Konfor meselesi de göreceli.

• 10 yıllık Audi'yi elektronik riskinden tercih etmezdim sanırım. Seçimin Civic olurdu.
    İyi bir boya-kaporta incelemesi ve kompresyon ölçümü sonrası tabi
  • Yani simdi yanyana koydugumuzda audi der insanlar tabii lakin audinin de o motor meselesi kafami karistormadi degil. Carretera ninda dedigi gibi elektronik sikinti tehlikeside cabasi.

• Bu işler biraz da gelir durumunuzla alakalı. Civic parça olarak daha ucuz ve sanayide usta bolluğu açısından da daha rahat bir araçtır. Alman araçları biraz yürütmesi masraflı araçlar. Ters bir elektronik arızasında moral bozacak masraflar çıkabilir.
  • Evet civic fiyat olarak da minimum 3 bin tl daha ucuz

• Hitler motoru denen 1.6 102Hp lik motor çok dayanıklı ve aslında sanılanın aksine esnek bir motordur, Honda motoru daha ekonomik ve performanslıdır ancak -iki araç arasında ciddi ağırlık farkı yoksa- 8V Vw motoru performans manasında çok düşük devirlerde Honda motorundan çok daha kötü olmayacaktır, fark artan sürat ve devirle hissedilir bir farktır.
  • Yani hocam yine bu forumda bakarken hitler motorunun saglam ancak performansi dusuk dediler bende korkudan yanasamadim. Iki arac buldum ikiside guzel ama mantigim audi diyor genc yanim honda diyor kaldim arada.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.