Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (975. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.211
Cevap
142
Favori
1.334.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 973974975976977
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fahrettin bey bende 3.0 99 accord var istedigin aracın teknik ozelliklerini googldan yazarak detaylı bir şekilde görebilirsin. Bulamazsan yardımcı olabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_ari

quote:

Orijinalden alıntı: hakanhonda

merhabalar 2004 2.4 accordumun ön ve arka motor kulaklarını değiştiricem parça benden yetkili serviş sadece takmaya yani işçiliğe 140 tl fiyat çekti nasıl sizce uygunmudur yoksa sanayide daha uyguna yaptırabilirmiyim?fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

Nerde yaşıyorsunuz?

ben iskenderunda yaşıyorum üstadım
  • BrsGzbyk B kullanıcısına yanıt
    Barıs bey merhaba ilgilenirseniz accord 99 3.0 var telim 533 039 05 56 158.000 km de lpg li ruhsata isli 2016 subat ayina kadar vizeli sadece park sensoru calismiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: acc04

quote:

Orijinalden alıntı: flyby48

Peki bu gaza yüklendiğimde gelen aşırı bağırma olayı normal mi.. Ben Honda lar sorunsuz araçtır sıkıntı çıkarmaz dedikleri için aldım ama her servise gidişim ciddi rakamlara maloluyor...

Hocam araciniz 201 beygir ve guncel kasa mi? Bu arac turkiyeye ithal edildi mi? Nasil aldiniz?

Aracım 201 beygir ve güncel kasa. Aracı Moskova da aldım. Türkiye ye girmiyor sanırım ama girmesinde bir sakınca yok. Yakıt tüketimi sakin kullanımda 100km de 10 lt nin altında. Uzun yolda da devrinde kullanırsanız 8lt yi geçmiyor. Anca ben de bu durum ort. 11.3lt. Bu durumda gayet normal...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: acc04

quote:

Peki bu gaza yüklendiğimde gelen aşırı bağırma olayı normal mi.. Ben Honda lar sorunsuz araçtır sıkıntı çıkarmaz dedikleri için aldım ama her servise gidişim ciddi rakamlara maloluyor...

Hocam araciniz 201 beygir ve guncel kasa mi? Bu arac turkiyeye ithal edildi mi? Nasil aldiniz?

Aracım 201 beygir ve güncel kasa. Aracı Moskova da aldım. Türkiye ye girmiyor sanırım ama girmesinde bir sakınca yok. Yakıt tüketimi sakin kullanımda 100km de 10 lt nin altında. Uzun yolda da devrinde kullanırsanız 8lt yi geçmiyor. Anca ben de bu durum ort. 11.3lt. Bu durumda gayet normal...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar sizlere danışmak istediğim bir konu var. Honda Accord 2.4 lerin kaç lt ye kadar yağ eksiltme değerleri normal sayılır... Örnek verecek olursak 5bin km de ne kadar yağ yakması normaldir... Okuduğum bir çok yazıda aracın 1000km (sadece bin km) de 300gr-1,5 lt yağ yakması normal kabul ediliyormuş... Düşünsenize her bin km de 1 lt yaksa 5bin km de yağ kalmaz araçta :) Bagajda yağ variliyle gezmek gerekir :)

aaracın yağını değiştireli 5bin km oldu ve ara ara yağ ekledim. Totalde 600-700ml yağ eklemişimdir... Bu araçlar için normal yağ eksiltme değerleri var mıdır??? Varsa bilen arkadaşlar cevaplayabilir mi?? Accordlar için normal kabul edilebilecek yağ yakma değerleri nedir???

• quote:

Arkadaşlar sizlere danışmak istediğim bir konu var. Honda Accord 2.4 lerin kaç lt ye kadar yağ eksiltme değerleri normal sayılır... Örnek verecek olursak 5bin km de ne kadar yağ yakması normaldir... Okuduğum bir çok yazıda aracın 1000km (sadece bin km) de 300gr-1,5 lt yağ yakması normal kabul ediliyormuş... Düşünsenize her bin km de 1 lt yaksa 5bin km de yağ kalmaz araçta :) Bagajda yağ variliyle gezmek gerekir :)

aaracın yağını değiştireli 5bin km oldu ve ara ara yağ ekledim. Totalde 600-700ml yağ eklemişimdir... Bu araçlar için normal yağ eksiltme değerleri var mıdır??? Varsa bilen arkadaşlar cevaplayabilir mi?? Accordlar için normal kabul edilebilecek yağ yakma değerleri nedir???

Hocam öncelikle kullandığınız yag viskozitesi nedir ?
    0w30 ile 10w40 arasındaki eksiltme farklı olacaktır mutlaka...

• Ben bu yağ eksiltmenin normal olduğunu düşünmüyorum. Zira benim aracım zaman zaman zorlamama rağmen eksiltmiyor. 5 - 30 viskozitesi yağın.
  • 2010 Model 201 beygir otamatik hafta lpg li bir bicuk yilda yaklasik 25 bin km yok yaptim uzun yok da var icinde ben almanyada yasiyorum yazin tr iznininde bir ay icinde 10 bin km yaptim 5w30 kullaniyorum yag eksiltme olayina gelince yazin oldu bu bahsttigim 10 bin km de iki sefer yarim litre oda bence normal uzun yolda kontak kapamadan uzun saatler kullandigim oldu saygilar
  • Benim aracım LPG li, 0w30 kullanıyorum, 10 bin km de 1.3-1.5 litre yag yaktı.
  • Exar__Kun E kullanıcısına yanıt
    aracin kitapciginda 1 lt eksiltme yapabilir yol hava iklim sartlarina vs.. gibi bisey yaziyordu 0 30 ince bir yag 5 30 ideal bence bu arac icin

hatta uzun yolda 1000 km de 1 lt normal kabul ediliyor kitapcikta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emread -- 7 Nisan 2015; 10:15:37 >
  • Castrol 5w-30 Edge kullanıyorum... Ve bu eksiltme olayını aracı S de baya zorladığım zaman yapıyor. Çünkü ne zaman S de uzun süreli kullansam bu sorun ortaya çıkıyorum. Ve tabi S ye almasamda bazen araca kick down yaptırıyorum çünkü yollar iki şeritli genelde ve araç sollarken yüklenmeniz gerekiyor.. Yoksa allah göstermesin kafa kafaya kazaların büyük çoğunluğu Rusya da meydana gelir...
  • quote:

Castrol 5w-30 Edge kullanıyorum... Ve bu eksiltme olayını aracı S de baya zorladığım zaman yapıyor. Çünkü ne zaman S de uzun süreli kullansam bu sorun ortaya çıkıyorum. Ve tabi S ye almasamda bazen araca kick down yaptırıyorum çünkü yollar iki şeritli genelde ve araç sollarken yüklenmeniz gerekiyor.. Yoksa allah göstermesin kafa kafaya kazaların büyük çoğunluğu Rusya da meydana gelir...
    Birde arkadaşlar şöyle bir sorunum var. Araçta gaza bastığımda ıslık sesi gibi bir ses geliyor ve belli bir devirden sonra ses kesiliyor.. Yada kesilmiyor, yol sesi ve motor sesi yüzünden duyamıyorum... Bu gaza basınca gelen hafif ıslık sesi nedir.. En son kompresyon testi yaptırdım ve gaz kelebeğini temizlettim. Ondan sonra bu sesi duymaya başladım.. Acaba hortumlara bi zarar mı geldi dersiiniz.. Arkadaşlar bu Honda lar özellikle Accord lar sorunsuzluğu ile ünlü değil mi???? Bu araç artık iyice canımı sıkmaya başladı. 2010 model çokta eski değil ve ben 2. sahibiyim. Serviste aracın durumuna mükemmel dedi. ama bu sorunlar beni bitirdi.. Çünkü buralarda her servise girişim en az 15bin rb. aracı aldım alalı 60bin rb masraf yaptım. tl olarak 2500tl civarlarında... En iyisi satıp M6 yada Accord un 2013 restayling versiyonunu mu alsam.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyby48 -- 7 Nisan 2015; 16:07:13 >

• quote:

Birde arkadaşlar şöyle bir sorunum var. Araçta gaza bastığımda ıslık sesi gibi bir ses geliyor ve belli bir devirden sonra ses kesiliyor.. Yada kesilmiyor, yol sesi ve motor sesi yüzünden duyamıyorum... Bu gaza basınca gelen hafif ıslık sesi nedir.. En son kompresyon testi yaptırdım ve gaz kelebeğini temizlettim. Ondan sonra bu sesi duymaya başladım.. Acaba hortumlara bi zarar mı geldi dersiiniz.. Arkadaşlar bu Honda lar özellikle Accord lar sorunsuzluğu ile ünlü değil mi???? Bu araç artık iyice canımı sıkmaya başladı. 2010 model çokta eski değil ve ben 2. sahibiyim. Serviste aracın durumuna mükemmel dedi. ama bu sorunlar beni bitirdi.. Çünkü buralarda her servise girişim en az 15bin rb. aracı aldım alalı 60bin rb masraf yaptım. tl olarak 2500tl civarlarında... En iyisi satıp M6 yada Accord un 2013 restayling versiyonunu mu alsam.....

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar, aranıza katıldığım gün yazdığım gibi aracın bir kaç resmini paylaşıyorum. (Not: Motoru tavsiyeler üzerine hiç yıkatmayıp sadece silerek temizledim.)

Resimlerde de görüldüğü gibi ön jantlarımda bir kaç noktada boya deformasyonları var.

Bunlar için yeni lastik aldığımda tüm jantları söktürüp fırın boya işlemleri ile boyatma niyetimdeyim. Tavsiyeleriniz neler olur ?
    Daha önce yaptıran oldu mu ?
    .:: HONDA Accord Kulübü ::..:: HONDA Accord Kulübü ::..:: HONDA Accord Kulübü ::..:: HONDA Accord Kulübü ::..:: HONDA Accord Kulübü ::..:: HONDA Accord Kulübü ::..:: HONDA Accord Kulübü ::.

• Hocam moralini bozmasın ama jantların boyanıp firinlanmasi icin sana 250-300 tl fiyat verirler, o kadar paraya bence değmez hic...

Bir de neden motoru yıkamak zararlı olsun ki elektrik aksamini yalittiktan sonra.
    Ben bim den aspirin temizleyici alıp sıktım tum motora, sonra da su Cicek falan sulanan elle basınç yapılan şeyle sicak su ile yıkadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exar__Kun -- 8 Nisan 2015; 20:03:46 >
  • Exar__Kun E kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bahsettiğin fiyat konusunda haklısın o civarda bir maliyet çıkacak gibi gözüküyor. Ama aracın genel görünüşüne bakıldığında (Daha 114.000 km'de) her detay çok temiz durup jantlar bu şekilde gözükünce estetik açıdan görüntüyü bozuyor.
    Sonuç itibari ile çocuk gibi baktığımız için her detay temiz gözüksün istiyorum. Biraz maliyete katlanacağız artık.

Motor kısmına gelince de ben işim itibari ile bir şirkette lastik dizayn ve geliştirme departmanında çalışıyorum. Yani az çok teknik biri sayılırım (teknik bilgisi derya deniz arkadaşların affına sığınarak). Dolayısı ile metal ve plastik aksamlar elden gelse hiç su ile temas ettirilmemesi gereken şeyler olduğunu düşünüyorum. Tabi ki yağmurlu havalarda yoldan bir miktar su motora geliyor. Fakat yine de motorun aksamlarına su temas ettirmek pek doğru gelmiyor bana.

Motor aksamları ve hareketli diğer parçalar diyince aklıma hep asıl yağlama bakımı eksik edilmemesinin önemi geliyor hep. Yani bir miktar kirli olabilir ama asla yağsız olamaz.

Febr arkadaşımızın tavsiyeleri üzerine plastik aksamlar için silikon yağı, diğer hareketli parçalar için sıvı beyaz gres aldım. En kısa zamanda uygulayacağız inşallah.
    .:: HONDA Accord Kulübü ::.

• quote:

Orijinalden alıntı: kozmert

Merhaba,

Bahsettiğin fiyat konusunda haklısın o civarda bir maliyet çıkacak gibi gözüküyor. Ama aracın genel görünüşüne bakıldığında (Daha 114.000 km'de) her detay çok temiz durup jantlar bu şekilde gözükünce estetik açıdan görüntüyü bozuyor.
    Sonuç itibari ile çocuk gibi baktığımız için her detay temiz gözüksün istiyorum. Biraz maliyete katlanacağız artık.

Motor kısmına gelince de ben işim itibari ile bir şirkette lastik dizayn ve geliştirme departmanında çalışıyorum. Yani az çok teknik biri sayılırım (teknik bilgisi derya deniz arkadaşların affına sığınarak). Dolayısı ile metal ve plastik aksamlar elden gelse hiç su ile temas ettirilmemesi gereken şeyler olduğunu düşünüyorum. Tabi ki yağmurlu havalarda yoldan bir miktar su motora geliyor. Fakat yine de motorun aksamlarına su temas ettirmek pek doğru gelmiyor bana.

Motor aksamları ve hareketli diğer parçalar diyince aklıma hep asıl yağlama bakımı eksik edilmemesinin önemi geliyor hep. Yani bir miktar kirli olabilir ama asla yağsız olamaz.

Febr arkadaşımızın tavsiyeleri üzerine plastik aksamlar için silikon yağı, diğer hareketli parçalar için sıvı beyaz gres aldım. En kısa zamanda uygulayacağız inşallah.
    .:: HONDA Accord Kulübü ::.
    arkadaşlar herkese merhaba sorunum motor rölantide aşırı titriyor aynı şekilde direksiyonu çevirincede oluyor..yetkili servis motor kulakları patlamış dedi 1 hafta önce honda istanbul diye bir siteden yan sanayii 350 tl ye ön ve arka kulak getirtip yetkili serviste taktırttım önceki titremeden daha beter oldu canım çok sıkıldı resmen artık soğuyorum arabadan orjinal parçası iki kulak toplamda 2000 tl ye yaklaşık fiyat söylüyor servis onu taktıracak durumum yok ebay ı inceledim servisin verdiği parça no suna göre arattım uygun fiyata da buldum şimdi sorum şu: acaba önüme çıkan parçalar orjinalimi yoksa onlarda mı yan sanayii? boşa para verip 1 ay bekleyipte yine bir sonuç alamamaktan korkuyorum açıkçası lütfen bu konuda yardımcı olcak arkadaşlar tecrübelerini benimle paylaşsınlar zira severek aldım arabayı ama beni bu kadar uğraştıracağını tahmin etmiyordum merakla öneri ve tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum herkese iyi forumlar.

• quote:

arkadaşlar herkese merhaba sorunum motor rölantide aşırı titriyor aynı şekilde direksiyonu çevirincede oluyor..yetkili servis motor kulakları patlamış dedi 1 hafta önce honda istanbul diye bir siteden yan sanayii 350 tl ye ön ve arka kulak getirtip yetkili serviste taktırttım önceki titremeden daha beter oldu canım çok sıkıldı resmen artık soğuyorum arabadan orjinal parçası iki kulak toplamda 2000 tl ye yaklaşık fiyat söylüyor servis onu taktıracak durumum yok ebay ı inceledim servisin verdiği parça no suna göre arattım uygun fiyata da buldum şimdi sorum şu: acaba önüme çıkan parçalar orjinalimi yoksa onlarda mı yan sanayii? boşa para verip 1 ay bekleyipte yine bir sonuç alamamaktan korkuyorum açıkçası lütfen bu konuda yardımcı olcak arkadaşlar tecrübelerini benimle paylaşsınlar zira severek aldım arabayı ama beni bu kadar uğraştıracağını tahmin etmiyordum merakla öneri ve tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum herkese iyi forumlar.

Hocam link paylaşabilir mısın ?
    Ebay da bir satıcı orjinal diyorsa ürün açıklama kısmında orjinal olduguna emin olabilirsin. (Tabi satıcı yuksek islem adedi olan ve yuksek puanlı bir saticiysa)

• quote:

Orijinalden alıntı: Exar__Kun

quote:

Hocam link paylaşabilir mısın ?
    Ebay da bir satıcı orjinal diyorsa ürün açıklama kısmında orjinal olduguna emin olabilirsin. (Tabi satıcı yuksek islem adedi olan ve yuksek puanlı bir saticiysa)

Alıntıları Göster
    Facebook grubumuza da bekleriz. Herkese keyifli sürüşler diliyorum...

https://www.facebook.com/groups/accordturkiye/

• quote:

Orijinalden alıntı: trserkan06

Facebook grubumuza da bekleriz. Herkese keyifli sürüşler diliyorum...

https://www.facebook.com/groups/accordturkiye/

Alıntıları Göster
    bende katıldım

• Sen gelme lan ayı
    :)

:) :)

(Not: Saka yapıyorum, kişisel algılama, oyle algılarsan silerim hemen yorumu)
  • 
Sayfa: önceki 973974975976977
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.