Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (33. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
21.213
Cevap
142
Favori
1.334.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: funkmaster

arkadaşlar aramızda yeni kasa accord'u olup da resim koymayanın inşallah passat'ı olur

• quote:

arkadaşlar aramızda yeni kasa accord'u olup da resim koymayanın inşallah 1,6 8V passat'ı olur

• bir dakika, 1.6 olan passatlar da 8v mi?
  • quote:

bir dakika, 1.6 olan passatlar da 8v mi?

evet 8v seçeneği mevcut ve doğuş buna trendline donanımına 47 200 ytl diyor
  • la havle vela kuvvette illa billa aleyhül azim
    passat prestiji diyorlar bir de, 8v ile prestij oluyorsa 20v lik marea'lar ne oluyor acaba
  • ortadirek passatı bunnar
  • tifosso daha önce bana barhonda yı tavsiye etmiştin gerçi gitmedim ama şimdi müco77 ye neden servis soruyorsun yoksa barhonda da sorun mu var bilmemiz gereken bir şey varsa hani bizde gitmeyelim
    quote:

Orjinalden alıntı: TiFOSO

ok. tşk.ler
    selamını ileteceğim ;)

* umarım bayram öncesi yoğun olmaz.

quote:

Kusura bakma TİFOSO, yeni gördüm sorunu.
    Şaşmaz Sanayi 36. sokakta Hondacı Kadir Usta'da yaptırdım. Bu üçüncü gidişim periyodik bakım için; ilgi ve hizmetten memnunum.
    Gidersen Mücahit'ten selam götürebilirsin.

• :) merhaba

evet 19 Haziranda
    ">>> moustapha1
    öncelikle ankaraya hoşgeldiniz!

Şaşmaz sanayi sitesinde BAR HONDA özel servis var (http://www.barhondaservis.com/).
    aklınızda bulunsun.
    "
    demişim. tam olarak tavsiye etmiş sayılmam, çünkü o tarihte ben de oraya hiç gitmemiştim.
    şimdi neden gitmediğimin nedeni ise: bir kez el freni arızası için gittiğimde karşılaştığım ilgisiz tutum olmuştur.
    başka birşey yok yani. gitmeyin diyemem, siz tercih edebilirsiniz.

bu vesileyle de Mücahit Bey'e teşekkür etmek istiyorum.
    . @müco77
    .  Bugün (Pazar) günü gittim. Kadir Usta'yla tanışma fırsatım oldu. selamını da ilettim ;)
    . gittiğimde tam dükkanı kapatıyorlarmış, ama hiç üşenmedi geri açtı, tulumları giydi, işe koyuldu. Beni geri çevirmedi sağolsun.
    . çok tecrübeli, yetenekli ve bizim araçları da çok iyi tanıyan bir usta. aklımdaki soruları, istekleri daha ben sormadan anlattı, aydınlattı.
    . arabanın her yerini en ufak ayrıntıya kadar inceleyip kontrolden geçirdi. Senin tavsiyenle gittiğimiz için de güzel bir fiyatla mesaiyi bitirdik ;)
    . bayramdan sonraki hafta da ağır bakımlar için gideceğim inşallah.
    . tekrar teşekkür
    ---------------------

Şimdiden herkesin bayramı mübarek olsun! Yola çıkacaklar için de yolunuz açık olsun temennisiyle...
    İyi akşamlar.

• artık bu anlattıklarından sonra kardirustaya bir gitmek zaruret haline gelmiş görünüyor böyle bir usta varsa değerlendirmek gerekir tifoso ustanın branşı varmı yoksa bütün aksama bakıyormu ayrıca bu arada hoşbulduk teşekkürler bütün müslüman türk milletinin ramazan bayramını bu vesileyle kutlayalım
    quote:

:) merhaba

evet 19 Haziranda
    ">>> moustapha1

Şaşmaz sanayi sitesinde BAR HONDA özel servis var (http://www.barhondaservis.com/).
    aklınızda bulunsun.
    "
    demişim. tam olarak tavsiye etmiş sayılmam, çünkü o tarihte ben de oraya hiç gitmemiştim.
    şimdi neden gitmediğimin nedeni ise: bir kez el freni arızası için gittiğimde karşılaştığım ilgisiz tutum olmuştur.

. @müco77
    .  Bugün (Pazar) günü gittim. Kadir Usta'yla tanışma fırsatım oldu. selamını da ilettim ;)
    . gittiğimde tam dükkanı kapatıyorlarmış, ama hiç üşenmedi geri açtı, tulumları giydi, işe koyuldu. Beni geri çevirmedi sağolsun.
    . çok tecrübeli, yetenekli ve bizim araçları da çok iyi tanıyan bir usta. aklımdaki soruları, istekleri daha ben sormadan anlattı, aydınlattı.
    . arabanın her yerini en ufak ayrıntıya kadar inceleyip kontrolden geçirdi. Senin tavsiyenle gittiğimiz için de güzel bir fiyatla mesaiyi bitirdik ;)
    . tekrar teşekkür
    ---------------------

Şimdiden herkesin bayramı mübarek olsun! Yola çıkacaklar için de yolunuz açık olsun temennisiyle...
    İyi akşamlar.

• Accordlar 6500 devirde sorunsuz ne kadar gidebilir, ne kadar dayanır motor? Bilgisi olan var mı?
  • accord'cular merhaba ilk defa honda bir arabaya bakacağım ikinci el 98-99 2,0 lt bir accord a bakıyorum internetten araştırıyorum bazı sorular oluştu bende üç sorum olacaktı size araçlarda ex,ies,ils gibi uzantılar var bunların arasında ne fark var ve hangisi donanımlıdır.2- 98-99 serisi accordları tavsiye edermisiniz yoksa sorunları varmıdır bu modellerin.3- aynı model ve aynı seride de farklılıklar gözüküyor internetteki araçlarda böyle birşey mümkünmüdür aklıma takıldı alttaki linkteki örnekler gibi birinde ESP var diğerinde yok gözüküyor 98ve99 serilerinde ESP varmıdır yokmudur."1998-ils-" 1- http://www.sahibinden.com/90_000_km_de_1998_model_honda_accord_ils_fullWQQaXQQ7976795WQQpXQQdisplayitem 2- http://www.sahibinden.com/cok_kotu_bir_araba_broadwayciler_tofascilar_bakmasinlar!!!WQQaXQQ10729137WQQpXQQdisplayitem bilen arkadaşlar aydınlata bilirmi herkese kazasız günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amdfx -- 4 Ekim 2008; 0:25:04 >

• dostum berim bir 98 ies accord um bar farklar şöyle 96-97-98- aynı kasadır euro accord 99 modeller japondur ve kasa farlıdır euro accord daki ies ils uzantları donanimdan kaynaklanıyor ama ies olanlarında arasında opsiyonel farklar olabiliyor ben 98 modele 2 senedir biniyorum ciddi bir sorunla karşılaşmadım müyük masraflarda etmedim kilometre bakımlarının dışında ufak tefek şeyler olabiliyor netice itibariyle 10 yaşında araba ama yeniler kadar sıhatli 2. el olacağından dolayı senin arabyı aldığın insanların arabayı nasıl kullandığı önemli esp ise bu arabalarda yok kardeşim 10 sene önce esp hangi segmentte kullanılmış ben bilmiyorum ils serisi standar ies serisi ise daha zengin donanıma sahiptir deri koltuk faryıkama alaşımlı jannt el gazı falan gibi ex 99 ve japon olanlardır onlarında farklı motor opsiyonları vardır 2000 de yine kasa dağişir bilmem yardımcı olabildimmi temiz bir accord alırsan sürüş keyfini doya doya yaşarsın insanın üstünden inesi gelmiyor
    quote:

Orjinalden alıntı: amdfx

accord'cular merhaba ilk defa honda bir arabaya bakacağım ikinci el 98-99 2,0 lt bir accord a bakıyorum internetten araştırıyorum bazı sorular oluştu bende üç sorum olacaktı size araçlarda ex,ies,ils gibi uzantılar var bunların arasında ne fark var ve hangisi donanımlıdır.2- 98-99 serisi accordları tavsiye edermisiniz yoksa sorunları varmıdır bu modellerin.3- aynı model ve aynı seride de farklılıklar gözüküyor internetteki araçlarda böyle birşey mümkünmüdür aklıma takıldı alttaki linkteki örnekler gibi birinde ESP var diğerinde yok gözüküyor 98ve99 serilerinde ESP varmıdır yokmudur."1998-ils-" 1- http://www.sahibinden.com/90_000_km_de_1998_model_honda_accord_ils_fullWQQaXQQ7976795WQQpXQQdisplayitem 2- http://www.sahibinden.com/cok_kotu_bir_araba_broadwayciler_tofascilar_bakmasinlar!!!WQQaXQQ10729137WQQpXQQdisplayitem bilen arkadaşlar aydınlata bilirmi herkese kazasız günler

• verdiğin bilgiler için çok teşekürler kardeşim nasipse artık araba pazarlarında temiz bir accod bulunca almaya niyetliyim.
  • quote:

arkadaşlar aramızda yeni kasa accord'u olup da resim koymayanın inşallah passat'ı olur

• Merhaba Tifoso,
    (Foruma pek sık giremiyorum.) İşinin görülmesine sevindim. Kadir Usta, gerçekten temiz ve işini bilen biri.
    moustapha1, bahsettiğin Hüseyin Usta da, duyduğum kadarıyla işinin ehli. Ben ikisini de, 2 yıl önce İstanbul'dan taşındığımda, aynı günlerde tanıdım; fakat zamanla Kadir Usta'nın müdavimi oldum.
    Motor, şanzıman, mekanik ve yürüyen aksamda çok iyi bir ustadır. Sohbeti de öyledir.
    Selamlar.

quote:

:) merhaba

evet 19 Haziranda
    ">>> moustapha1

aklınızda bulunsun.
    "

. @müco77
    . tekrar teşekkür
    ---------------------

İyi akşamlar.

• ya abiler bu accordların 2.0 executive modellerinde mesela 2006 modelinde bazı ilanlarda yol bilgisayarı var demişler bazılarında yok demişler hangisi doğru ya bu yol bilgisayarının accordda olmaması gibi bişey söz konusu olabilirmi? saygılar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: dr_aragorn

ya abiler bu accordların 2.0 executive modellerinde mesela 2006 modelinde bazı ilanlarda yol bilgisayarı var demişler bazılarında yok demişler hangisi doğru ya bu yol bilgisayarının accordda olmaması gibi bişey söz konusu olabilirmi? saygılar..

Tabi 2006 ve sonraki modellerde yol bilgisayarı var galiba, yanılmıyorsam 2006'da makyajlanmıştı Accord, yanlış biliyor olabilirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: müco77

Merhaba Tifoso,
    (Foruma pek sık giremiyorum.) İşinin görülmesine sevindim. Kadir Usta, gerçekten temiz ve işini bilen biri.
    moustapha1, bahsettiğin Hüseyin Usta da, duyduğum kadarıyla işinin ehli. Ben ikisini de, 2 yıl önce İstanbul'dan taşındığımda, aynı günlerde tanıdım; fakat zamanla Kadir Usta'nın müdavimi oldum.
    Motor, şanzıman, mekanik ve yürüyen aksamda çok iyi bir ustadır. Sohbeti de öyledir.
    Selamlar.

Sağolasın tavsiye için.
    Kadir Usta'ya gittik. "Mücahit gönderdi" dedik.
    "Bizim Mücahit mi? Başbakanlıkta çalışan hani" dedi. "Hah o Mücahit, hani benim gibi Accord EX'i var, ben yaşlarda" dedik.

Kıvırmış olduk mu? :P

• İyi toparlamışsın hocam.
    Sanırım yaş konusunda da tam isabet; benim tevellüt: 9 Ağustos 1977 Salı.

quote:

Orjinalden alıntı: ysselim

quote:

Merhaba Tifoso,
    Selamlar.

Sağolasın tavsiye için.
    "Bizim Mücahit mi? Başbakanlıkta çalışan hani" dedi. "Hah o Mücahit, hani benim gibi Accord EX'i var, ben yaşlarda" dedik.

• quote:

İyi toparlamışsın hocam.
    Sanırım yaş konusunda da tam isabet; benim tevellüt: 9 Ağustos 1977 Salı.

quote:

Orjinalden alıntı: ysselim

quote:

Merhaba Tifoso,
    Selamlar.

Sağolasın tavsiye için.

Ahah. Muco77 olunca tahmin ettik o kadarını.
    21 gün varmış aramızda, iyi toparlamışım :P

Du bakalım, bıraktık arabayı.
    100km'de 16-17 litre yakma sorununu çözerse, takdir edeceğim alasından.

Muhabbeti iyi güzel. Sağlam adama da benziyor, kaliteli ustaya da.
    Hele bi ustalığını da görelim de...

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.