Şimdi Ara

Home stüdyo ile ilgili bir sorun - Yardım Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, Yeri değilse lütfen taşıyın

Arkadaşlar Radyo yayını yapmak için Behringer Xenyx X1204USB Usb Audio Mikser ve RODE PROCASTER bir mikrofon aldım.
    Bilgisayarın ses kartındaki çıkışı miksere bağlayıp feederlar aracılığı ile istediğim gibi kısıp arttırabiliyorum burda sorun yok.
    Ancak bilgisayardan gelen seste 'sinyal sesi' olarak tanımlayabildiğim bir ses var internetteki konulardan anladığım kadarıyla topraklamadan kaynaklanıyor deniyor.

Ben bilgisayarın ses kartı çıkışını alıp, mümkünse XLR dişi girişli kanala takarak verim almak istiyorum.
    Mümkün değilse http://www.muzikekipman.com/urun/hosa-cms-110-.aspx şu kablo ile yapmak mümkün müdür, Sizlerin çok değerli önerilerini bekliyorum.

Bir ikinci sorum Bir tarafı XLR Dişi, diğer tarafı XLR Erkek olan bir kablom var bunu mikrofonumda kullanıyorum ancak mikserden GAIN volume arttırsam tüm sesleri alıyor, kıssam yakından konusurken ağzımdaki tüm sesler gidiyor. Kablodan mı kaynaklıdır yoksa başka bir çözümü var mıdır ?

Herkese yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum, iyi çalışmalar diliyorum.

• mıkrofonla kayıt yaparken yada konuşurken karşısında hoparlor olmasın cıhazlardan bıraz uzak tutup dene bıde
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.