Şimdi Ara

Hizli kilo verdim bi bakarmisiniz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Abilerim ve arkadaslarim yaklasik 23 24 gunde 6 6.5 kilo verdim 16 yasindayim aslinda pek caba sarfetmedim 1.75 boyum 90 kilom vardi 84 oldum gunde adam gibi 1 kere yiyorum ama ondada kalorisi dusuk seyler yiyorum genelde et ve sebze yiyorum 1 kereden fazla yemeyi canim istemiyor gunde 1 saat hafif tempo kosuyorum ve dambılla egzersiz yapiyorum sizce bana bir zarari olurmu

Ayrica bu sartlarda ayda 10 kilonun zarari olurmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler yardim

• O sekikde pek kilo veremezsin. Gunde tek ogunle olmaz o is. Kos dumbell calis ama ye, kalorisi dusuk olsun ye.

Gunluk kalori ihtiyaci hesabini yapip o degerin 500 600 kcal altinda alman falan lazim.
    Arastirsana internetten.

• bu islerden pek anlamam da, gunluk kalori ihtiyacini yerse nasil zayiflayacak ? tamam spor bi yere kadar ama, az yese gunluk ihtiyaci da depolari eritip kullansa daha iyi degil mi ? sirf meraktan soruyorum, kendim zayifliktan ölmezsem iyidir

• quote:

Orijinalden alıntı: Spica7

bu islerden pek anlamam da, gunluk kalori ihtiyacini yerse nasil zayiflayacak ? tamam spor bi yere kadar ama, az yese gunluk ihtiyaci da depolari eritip kullansa daha iyi degil mi ? sirf meraktan soruyorum, kendim zayifliktan ölmezsem iyidir

Bir genc insanda 2800 3000 kcal gunluk ihtiyac var. Bende diyorum ki 500 altinda al diye. 2300 2500 kcal al gunluk diyorum. Sporla birlikte etkili yontem boyle. Tabi yediklerine de dikkat edicek.
    Eger gunde tek ogun yaparsa vucut kendini korumaya aliyor, ekonomi moduna geciyor anlayacaginiz. Onun icin ac kalmamasi lazim o kadar. Genelde 6 ogun yeniliyor. 3 ana 3 ara ogun olarak.

• Ben 1 haftada 5 kilo vermiştim, ama toplasan 1 ekmek yemişimdir. Ne varsa ekmekte var, bol yemek az ekmek. Şimdi o 5 kiloyu geri aldım. 😄

• quote:

Orijinalden alıntı: VideSupra

O sekikde pek kilo veremezsin. Gunde tek ogunle olmaz o is. Kos dumbell calis ama ye, kalorisi dusuk olsun ye.

Gunluk kalori ihtiyaci hesabini yapip o degerin 500 600 kcal altinda alman falan lazim.
    Arastirsana internetten.

Oncelikle tesekkurler sizin dediginiz gibi yapmak gerekiyor aslinda .standartlara gore ayda 4 ila 6kilo vermek gerekiyor ama ne bileyim canim yemek istemiyor 1 ogunu zor aliyorum yoksa isteyerek yaptigim bisey degil tek ogun yemek tesekkurler

• Günde 1000 kalori alıyorum yağ ve tuz koymuyorum yemeklere karbonhidratta fazla almamaya çalışıyorum 30-40 gr. 1 haftadır sabahları erken kalkıp yürüyüş yapıyorum 45 dakika, 2 günde bir spor salonuna gidiyorum fitness amaçlı. 22 günde bu şekilde 5 kilo verdim kardeşim tek öğün yemek bence büyük bir hata. Tek öğün alıyorsan işsiz güçsüz adamsın ve saat 15:00-16:00 gibi kalkıyorsun demek bence, her şeyi bir anda kesersen o şeyi sonra yiyince daha fazla kilo aldırır. Geçen bi pasta yedim 1 kilo filan arttı ertesi günlerde filan attım tabi ki karbonhidrattın tuttuğu suyu. Bence 2-3 öğün yeterli az az ye.

Edit : Bu arada 22 gün boyunca evde oturmuyordum hafif efor sarfettirecek şekilde masa başı - bazen ayakta çalışıyordum. Yani hareket etmende kilo vermekte önemli bir etken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sansi Salvo -- 29 Ağustos 2015; 15:41:16 >
  • Bu şekikde vücuttan su kaybedersin sakın öğün aksatma, yukarıda da yazılmış günlük kalori ihtiyacının 500 altını al yağdan, şekerden uzak dur

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.