Şimdi Ara

Hiper Hızlı Fiber Nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Taşınacağım yerde TTNET'in hiper hızlı fiber interneti varmış. Bakır kablolarla taşınan fiberden mi bahsediyor? Benim için oyunlardaki ping süresi önemlidir. Bu bahsettiğim fiber hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi?
     Hiper Hızlı Fiber Nedir?

• hiper hızlı fiber vdsldir mahallenizde veya bina altınız telekom kutu koymuştur. Kutulara kadar fiber kablo ile gelir kutulardan sonra telefon hattı üzerinden modeminize vdsl sinyali gelir. 24mbit 50mbit ve 100 mbit hızındaki tarifelere geçebilirsiniz. Yalnız modeminizin vdsl uyumlu olması gerekir.
  • Snaru kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler. Modemi kampanya dahilinde TTNET veriyor. O konuda sıkıntı yok. FTTB denilen alt yapı türü mü oluyor?

Bu mesaja eklenen görseller:

Hiper Hızlı Fiber Nedir?
  • evet fttb oluyor ama fttcde olabilir. taşıncağınız binanın altında turktelekom kutusu var mı bi kontrol edin isterseniz varsa fttb dir. eğer yoksa size yakın bi kutu vardır mahalleden dağıtır. o her zaman iyi olamayabilir.
    Büyük ihtimal binanın altında kutu vardır. Bir daha gittiğimde dikkatli bakarım. ADSL ile şuan alman sunucularına 60-70 ping ile bağlanıyorum. Bu bağlantı türü ile yaklaşık olarak ping'de ne kadar bir düşme olur.
  • gene çok bir değişme olmaz şahsen ben pingtest te frankfurta ping attığımda 70 75 ping alıyorum. Bölgeden bölgeye değişebilir.
    Fiberin bir esprisi kalmıyor o zaman ping düşmediği müddetçe ADSL ile aynı pingleri alıyorum zaten. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.