Şimdi Ara

Hi-Fi ses sistemi önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Kia sorento 2015 model bir aracim var. Şu anda uzerindeki teybi degistirmisler ve 1gb ram 16gb hafizasi olan bir ekran takmislar. Direksiyon modülünü baglamamislar ses acip kapatamiyorum direksiyondan . Ve acayip yavas ayrica hoparlörler sanirim patlak yarim ses de cizirti yapiyorlar. Uzun lafin kisasi aractaki ses sistemini duzeltmek istiyorum.

Aradigim özellikler kristal netliginde ses ve sahne deneyimi .
    Focal PS 165 SF ( ön kapilara ) 8000 tl
    Focal PC 165 SF ( arka kapilara) 7000 tl
    Ekran 4 gb ram 64 gb hafizasi olan marka onerebilirsiniz.

Yukaridaki 2 set ön arka hoparlörü arastirdim ve iyi olduğu kanaatine vardim. Bu fiyatlarin uzerine cikmicam varsa bu fiyatlarda onerebileceginiz onlarada bakabilirim.
    Ayrica bu 4 hoparloru beslemek icin güzel bir anfi önerisi vermenizi rica ediyorum
    Bagaja yada koltuk altina bass almayi dusunmuyorum. 4 KANAL bir amfi yeterli olur sanirim. ALIRSAMda daha sonra kendinde. Amfili aktif kabinli hazir sub alabilirim.

Sizce sectigim hoparlorler iyimi.

Amfi önerileriniz nedir.

Subbufer takmamak ses kalitesini çok etkilermi.

Antalyada bu isleri yapabilecek yol gosterecek varmi .

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• adu1905 A kullanıcısına yanıt
    Seçilen hoparlörler iyi.
    Hertz Hcp 4d uyumlu olur.
    Subwoofer takılması ses kalitesini artırır.
    Teyp için araç ile uyumlu ürünler vardır araştırmanız lazım, direksiyon kumandası da aktif edilir.
    İşten anlayan usta bulmanız gerekli. Antalya da bildiğim biri yok.

• Tesekkurler bilgi icin
    Amfi olarak focal fpx 4.400 sq ab class amfi oneriliyor yabanci sitelerde sizce bu amfi is gorurmu?
    Ilk olarak yukardaki focal hoparlorleri ve yazdigim amfiyi baglatsam amfi ihtiyac duydugun zaman amfi 4 kanal sectigim icin sanirim bassi kendinden amfili alpine gibi kutu bas tercih etmem gerekir. Mantik dogrumu ? Sizce butcem acisindan da once 4 hoparlor + 4 kanal amfiyi baglatip. Daha sonra aktif amfili kutu bass almak dogru bir tercihmi.

imkanınız varsa 5 kanal amfi alın. amfinin 5. kanalına subwooferı bağlarsınız. 25cm slim kabin işinizi görecektir. bütçeniz dahilinde Alpine pdx9 amfi iş görür. Focalin belirtilen amfisi rms olarak biraz daha zayıf. 4 kanal olacaksada kanal başı 4ohm 80w rms in altına düşmeyin. düşük ses dinlenince herşey rms demek değil farkındayım. ama yinede sesi açtığında kanal başı 4ohm 80w rms i aratıyor sistem.

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    Merhaba tekrardan ben soyle bir sisten aldim daha montajini yaptirmadim.4 kapiya izolasyon malzemeside aldim. Benim araca sonradan takilmis 1gb ram 16 gb hafizali android ekran takmislar. Montaji yapacak yer ve malzemeleri aldigim yer de aynisini soyledi bu ekranla ses performansi yakalayamazsin dediler. Ve ekrani degistirmemi soylediler. Alpine ilx 705d onerdiler . Cerceve ve canbus ile beraber 31.000tl tutuyor. Sisteme 40.000 tl verdim . Biraz çok geldi açıkçası. Sizin onerebileceginiz birsey varmi. Alpine ilx w650bt yari fiyatina neredeyse. Aralarinda ne gibi fark var bilmiyorum. Nasil cozebilirim bu isi.
    [Focal ps165sf
    Focal pc165sf
    Audison sr5.600
    Aydison vcr-s2
    Audison Apbx 10ds
    İzolasyon
    Focal bam 50x50
    Noice off bee

• Hifi denince akla:
    https://instagram.com/subigarageistanbul?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
    Gelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FurkanEmir411 F kullanıcısına yanıt
    O ürünler benim bütceleri aşıyor malesef.Dsp falan alamiyorum.bewith kompenantlar benim topladigim sistem parasında neredeyse :/

ürünleri aldınız mı almadınız mı, orasını tam anlayamadım.

Yukarda yazdigim urunleri aldim. Sadece ana unite kaldi. Alpine ilx 705 d oneriyolar 31.000 tl. Ama bana biraz fazla geldi . Onun yerine alpine ilx w650bt alayim diyorum. Arada 10.000 tl fark var. Aralarindaki fark nedir onu bilemedim ana unitede

Match/Helix markaları da kullanabilirsiniz, 50-60 bine komple sistem çıkardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    hayırlı olsun. alpine 650 modelinde 3 çift 4voltluk rca çıkışı mevcut. iki ürünü ayrıntılı olarak teknik özelliklerini incelemedim. 650 modeli de iş görür gibi duruyor.

Anliyorsaniz bi inceleyebilirmisiniz musait oldugunuzda . Arada 10.000 tl var. Montaj yapacak cocuga sordum arabanin bilgilerini alamayiz dedi . Ne bilgisi ben bilmiyorum.

daha önce bu modelleri kullanmadığım için bilmiyorum. firma ile görüşüp, olayı neymiş tam sorun bence.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.