Şimdi Ara

Herkese Fayda Sağlayacak Yeni Bir Uygulama: Eşya Bulucu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ara sıra lazım olan fakat devamlı yeri unutulan eşyaları bulmanızı sağlayan bir verimlilik uygulaması yayınladık. 5 yıldız verip desteğinizi rica eder, uygulamayı iyileştirecek geri bildirimlerinizi memnuniyetle beklerim.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aydosnova.itemfinder

• Kişilerin konum bilgilerini ve hangi değerli eşyalara sahip olduğunu kayıt altına alıyor musunuz ? :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: LouisVuitton

Kişilerin konum bilgilerini ve hangi değerli eşyalara sahip olduğunu kayıt altına alıyor musunuz ? :))
    Tamda bu iş için sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu uygulamanın şunlara erişimi vardır:
    Kamera
    take pictures and videos > Envantere eklenecek ürünlerin fotoğraflarının çekilmesi için gerekli.

Diğer
    receive data from Internet > ?
    view network connections > ?
    full network access > ?
    prevent device from sleeping > ?

Bana kalırsa soru işareti olan izinleri ortadan kaldırmalısınız.
    Yaparsınız diye söylemiyorum fakat bu izinlerle bir insanın hayat tarzını ve ortalama konumunu bulabilirsiniz.

Bunun haricinde programın adını değiştirmeyi düşünebilirsiniz.
    Ev Envanteri vs. yazılabilir.
    "Kayıp Eşyalarınızı Bulun ve İzleyin" biraz iddialı bir isim.
    Çünkü ismi okuyunca sanki kaybolan eşyamı bir şekilde bulacakmış gibi algıya kapılıyor insan.

Kolay gelsin.
    İyi forumlar.
  • Türkiye hırsızlar ve kaçakçılar kurumu onaylı

Şaka bir yana güven veren bir uygulama değil hocam kişisel algılamayın

• quote:

Orijinalden alıntı: sirreddot

Bu uygulamanın şunlara erişimi vardır:
    Kamera
    take pictures and videos > Envantere eklenecek ürünlerin fotoğraflarının çekilmesi için gerekli.

Diğer
    receive data from Internet > ?
    view network connections > ?
    full network access > ?
    prevent device from sleeping > ?

Bana kalırsa soru işareti olan izinleri ortadan kaldırmalısınız.
    Yaparsınız diye söylemiyorum fakat bu izinlerle bir insanın hayat tarzını ve ortalama konumunu bulabilirsiniz.

Bunun haricinde programın adını değiştirmeyi düşünebilirsiniz.
    Ev Envanteri vs. yazılabilir.
    "Kayıp Eşyalarınızı Bulun ve İzleyin" biraz iddialı bir isim.
    Çünkü ismi okuyunca sanki kaybolan eşyamı bir şekilde bulacakmış gibi algıya kapılıyor insan.

Kolay gelsin.
    İyi forumlar.
    Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

Açıkçası uygulama içinde de benzer yorumlarda bulunan insanlar oldu, insanların uygulamaya bu bakış açısıyla yaklaşacağını tahmin etmiyordum.

Sanıyorum ki Google da bu uygulamaya hemen güvenmediği için yayınlanması 3-4 günü buldu, bayağı bir kontrol ettiler. Zaten Google bu tarz bir uygulamaya Play Store'da izin vermez.

Sonuç olarak eğer uygulamaya güvenmiyorsanız değerli eşyalarınızı kaydetmezseniz bir sıkıntı yaşamazsınız. Onun dışında sirreddot arkadaşımızın geri bildirimine istinaden bir kaç kelamda bulunmak isterim.

Uygulama özel izinler konusunda sadece Kamera izni istemektedir, bunu da bildiğiniz gibi eşyaların fotoğraflarını çekmek için istiyoruz.

Onun dışındaki diğer izinleri uygulamanın kullandığı Google Analytics ve Firebase kütüphaneleri istemektedir. Buradaki amacım da kullanıcıların uygulamadaki davranışları, yaşadığı hataları ve nasıl bir kitleye sahip olduğumu öğrenmek için kullanıyorum. Örneğin İspanya'da kullanıcı kitlem artarsa İspanyolca dil desteği getirip oradaki kitlemi elimde tutmam benim için faydalı olur.

Konum izni almadığım için kullacının nerede olduğu bilmem mümkün değil. Yalnızca Firebase, kullanıcıların şehir bilgisini anonim olarak benimle paylaşıyor.

Onun dışında kaydettiğiniz eşyalar cihazdaki veritabanında saklanıyor, herhangi bir sunucuya gönderillip burada saklanmıyor. Eğer güvenmiyorsanız bunu Fiddler, Charles gibi web debugging programlarıyla kontrol edebilirsiniz.

Eşya diyince illa ki aklınıza altındır, yüzüktür vb. değerli eşyalar gelmesin. Örneğin kaloriferin havasını almak için senede bir kez kullandığınız pürjör anahtarının yerini kaydedebilirsiniz. Uygulama genelde ayak altında dolaşan ama ihtiyaç duyulduğunda bir türlü bulunamayan eşyaları bulmanıza yardımcı olmayı hedefleyen bir uygulamadır.

Değerli eşyaların yerini zaten Türk insanı hayatta unutmaz.

Kullanıcıların güvenini kazanmak adına farklı bakış açılarınızı paylaşırsanız memnun olurum, onun dışında kullanıcı deneyimi konusundaki tavsiyelerinizi de memnuniyetle dinleyebilirim.

İyi günler dilerim.

• DoomSword kullanıcısına yanıt
    Detaylı cevabınız için teşekkür ediyorum.
    Uygulamayı tekrar kurarak deneyimlerimi paylaşacağım.

İyi forumlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.