Şimdi Ara

Her Yöne Özgürlük 75 kişi sınırı kalkmış, limit herkese 3000 dk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumda aradım ancak bulamadım. Uzun zamandır da foruma girmiyordum, bu nedenle gözden kaçırdığım bir tartışma varsa özür diliyorum.

Ben bu tarifeye ilk abone olanlardanım 67 lira ödeyerek 10.000 dakika konuşuyorduk.
    Sonra dediler ki 75 kişiden fazla kişi ile konuşursanız 3000 dk, aradıklarınız 75 kişiden az ise sınırsız.
    Ardından bir süre eski aboneleri 67 lirada tuttular, ancak fazla sürmedi bizi de 77 liraya çıkardılar.

Hepsine eyvallah dedim, çünkü kullanım standartlarım uyarınca çok büyük bir olumsuzluk hissetmemiştim.

Bu ay özel durumlardan dolayı aramalarım biraz fazla idi ve dün bir mesaj geldi. 3000 dakikalık tarifenizden geriye 511 dakika kalmıştır, son 2 gün dahil değildir vs.

75 kişiyi aşmadığımı bildiğim için, önce çok önemsemedim, herhalde 75 kişiyi aşacak olanlar için bir uyarıdır dedim. Ardından bugün tarifelerine bir baktım şok. Herkes için kullanım süresini 3000 dakika ile sınırlamışlar. O zaman bu tarifenin benim için bir esprisi kalmadı ki. Muhtemelen şu ana kadar 3000 dakikayı aşmamışımdır hiç bir ay. Ancak benim bu tarifeye geçiş amacım korkmadan konuşmaktı. Ya aşarsam korkusunu hissettikten sonra ne anladım bu işten.

Artık lütfen tarifenin adını da değiştirsinler. Her yöne özgürlük değil her yöne 3000 yapsınlar ki yanlış anlama olmasın.

Güya bu tarife geçici değil kalıcıydı. 2. kez tarifenin ana hatlarını değiştirdiler. 1 kez de zam yaptılar.

Avea seni bugüne kadar hep savundum. Ama bugün beni de pes ettirdin. Çekmese de korkusuzca konuşmanın tek yolu avea diyordum. Sağolasın elimdeki tek kozu da aldın. Savunmak istesem nasıl savunacağım? Anlaşıldı ki yolun bundan sonrasına katırlarla devam edeceğiz. Bu operatörlerin her biri al birini vur ötekine modunda.

Daha önce tartışılmışsa özür diliyorum. Ancak, bu değişiklik ne zaman oldu bilmiyorum ve aradım uygun başlık bulamadım, 3000 dakikalık sınıra da bir kaç söz söyleme ihtiyacı hissettim.

Nihayetinde
    Avea bye bye

• Bu tarifeyi hala kullanan nadide insanlardan olmalısınız.
  • O yüzden kimsenin dikkatini çekmemiş sanırım. Ağırlıklı olarak Turkcell'i arıyorum. Bazen günlerce arama yapmıyorum bazı günler ise turkcell ağırlıklı 2 saat civarı arıyorum. Ara ara da diğer operatörler veya avea karışık şekilde görüşmelerim oluyor, ancak çok uzun konuşmalar şeklinde değildir. Geçmiş haliyle bu tarife ihtiyaçlarıma cevap veriyordu, ancak şu haliyle sıkıntı yaratabilir. Bu anlamda bana hangi operatörü ve tarifeyi önerirsiniz. Son abone de bu şekilde bu tarifeyi terk edecek demek ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CarpeNoctem -- 18 Haziran 2010; 21:57:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CarpeNoctem
    O yüzden kimsenin dikkatini çekmemiş sanırım. Ağırlıklı olarak Turkcell'i arıyorum. Bazen günlerce arama yapmıyorum bazı günler ise turkcell ağırlıklı 2 saat civarı arıyorum. Ara ara da diğer operatörler veya avea karışık şekilde görüşmelerim oluyor, ancak çok uzun konuşmalar şeklinde değildir. Geçmiş haliyle bu tarife ihtiyaçlarıma cevap veriyordu, ancak şu haliyle sıkıntı yaratabilir. Bu anlamda bana hangi operatörü ve tarifeyi önerirsiniz. Son abone de bu şekilde bu tarifeyi terk edecek demek ki.

Bu tarifeyi öneririm:

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/tarifeler/faturali/turkcellgold

• quote:

Orijinalden alıntı: SeTha

quote:

O yüzden kimsenin dikkatini çekmemiş sanırım. Ağırlıklı olarak Turkcell'i arıyorum. Bazen günlerce arama yapmıyorum bazı günler ise turkcell ağırlıklı 2 saat civarı arıyorum. Ara ara da diğer operatörler veya avea karışık şekilde görüşmelerim oluyor, ancak çok uzun konuşmalar şeklinde değildir. Geçmiş haliyle bu tarife ihtiyaçlarıma cevap veriyordu, ancak şu haliyle sıkıntı yaratabilir. Bu anlamda bana hangi operatörü ve tarifeyi önerirsiniz. Son abone de bu şekilde bu tarifeyi terk edecek demek ki.

Bu tarifeyi öneririm:

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/tarifeler/faturali/turkcellgold

Turkcell çok fazla arıyorsanız arkadaşın önerdiği tarife işinizi rahat görür.

Tam olarak operatörlere ayrı ayrı ne miktarlarda konuştuğunuzu bilmediğimden sadece sizin mevcut tarifeniz ve arkadaşın önerdiği tarifeyle kıyaslamanız açısından vodafonedan da 2 tarife yazıyorum daha detaylı incelemeniz için aşağıdaki linkten de bakabilirsiniz.

75 tl lik Cep Avantaj Her Yöne+ tarifesine bakabilirsiniz (vodafonelarla limitsiz + sabit hatlarla limitsiz + diğer yönlere 1000 dk + 250 mb internet kullanımı) ve

95 tl lik Cep Avantaj Her Yöne Ekstra tarifesine bakabilirsiniz (vodafonelarla limitsiz + sabit hatlarla limitsiz + diğer yönlere 1500 dk + heryöne 1500 sms + 1gb internet kullanımı)

http://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/yeni-cep-avantaj.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeSiN -- 19 Haziran 2010; 2:59:14 >

• Avea galiba hatasından dôndü. Avea artık bu tarifede 3000 dak. aşılmadıkça ara ödeme istemiyor.
    Bu yolda olması sevîndirici;zira tcell ve vf'da artık hemen hemen aynı fiyata artık 3000 dak. veriyor.
    Tek olumsuz yönü avea'da 3g araması extradan ücretlendiriliyor olması.
  • Bence bu tarifenin rakibi Bireyselde HALEN yok..
  • Avea eğer bu tarifeyi ilk çıkardığında kampanyaya katılabilecek kişi sayısını sınırlandırsaydı, önceden belirleseydi çok başarılı bir kampanya olurdu. Ancak kısa sürede yoğun, beklenenin üzerinde talep oldu ve numarasını Avea'ya taşıyanlar ya da bu tarifeye geçenler Avea'nın tarifede yaptığı değişikle hayal kırıklığına uğradılar.
  • Bu tarifede dönem ayın kaçında doluyordu arkadaşlar.

Şu anki kullanımıma göre ayda turkcell 1000-2000 dakika aralığında arıyorum. Diğer operatörleri ise o ayın durumuna göre 100-500 dakika aralığında. Dolayısıyla en uygun tarife Turkcell gold gibi görünüyor, ancak o da 12 lira daha pahalı :( Şu anki tarifedeki 3000 dakika limiti ise "ya aşarsam" korkusu ile bana yetersiz görünüyor. Örneğin bu ay sağlıksal gelişmeler nedeniyle bir çok insanla uzun görüşme yapmam gerekti ve 3000 dakikanın sonuna yaklaşmışız. Bu tarifeye geçiş amacım böyl ekorkular yaşamamaktı, ancak şu an bu korkuyu hissettiğim için tarifeden de sürekli haber vermeden değişiklik yapan avea'dan da soğudum.

Bu mesajı yazdıktan sonra çözümü buldum. 12 ay taahhüt'e Turkcell %25 indirim veriyormuş. Gold pakete bu indirimle geçersem faturam daha da düşer ve korkusuzca konuşabilirim. Evet tarife bulunmuştur güle güle avea.

• arkadaşım tcell den vaz geçip bu aveanın her yöne tarifesine geçmek istiyordu..
    yazılanları okuyunca.. geçmemesinde fayda var gibi görünüyor..
    tcell den fazla arkadaşı var ve tarifesi kabarabilir gibi geldi bana..
    tcell gold olup %25 indirim alması daha mantıklı gibi geldi bana.
  • Arkadaşlar 77 TL heryöne özgürlük paketi gerçekten ideal bir pakettir düşünün toplam'da ayda 50 saat alıyorsunuz ve bizim insanımız laklak sohbeti çok sevdiği için bitti mi başlıyor tantanaya ama kardeşim bu adam bunu zamanın da 10.000 dk verdi çorbacı,işkembeci Avea'yı keriz yerine koymaya çalıştı ee adamlar ne yapsın şimdi yapılacak tek şey var hattı ''adam gibi kullanmak'' hani derler ya en iyi tasarrufu insanın kendisi yapar diye ona göre az konuşun laklak yapmayın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TürkTelekomKSK
    Arkadaşlar 77 TL heryöne özgürlük paketi gerçekten ideal bir pakettir düşünün toplam'da ayda 50 saat alıyorsunuz ve bizim insanımız laklak sohbeti çok sevdiği için bitti mi başlıyor tantanaya ama kardeşim bu adam bunu zamanın da 10.000 dk verdi çorbacı,işkembeci Avea'yı keriz yerine koymaya çalıştı ee adamlar ne yapsın şimdi yapılacak tek şey var hattı ''adam gibi kullanmak'' hani derler ya en iyi tasarrufu insanın kendisi yapar diye ona göre az konuşun laklak yapmayın :)

İnsanlarin ne sekilde konuşacağı kimseyi ilgilendirmez.
  • @setha

Sadece bizim ülkemizde telefon sohbet için kullanılıyor yoksa kimse 3000 dk'yı dolduramaz gerçekçi olalım
  • quote:

Aradığınız numaraların yarısından fazlası Turkcell yönüne değilse Vodafone Cep Avantaj Her Yöne Ekstrayı öneririm, içinde her şey var, ayrıca Avea'daki gibi çekiyor mu çekmiyor mu tedirginliği de olmaz
    Eğer aramaların yarısından fazlası Turkcell yönüneyse o halde Tcell Gold Plus mantıklı, herikisinin de detayını yazıyorum;

Vodafone Cep Avantaj Her Yöne Ekstra 95 TL'ye;

Vodafone'lularla sınırsız
    Sabit hatlarla sınırsız
    Avea ve Tcell'lierle kullanmak için 1500 dakika
    1500 Her Yöne SMS (Yurtdışı VF'lulara da gönderebiliyorsun)
    1GB data (cep için fazla fazla yeter)

http://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/yeni-cep-avantaj.php

Turkcell Gold Plus Paket 109 TL'ye;

Turkcell'lilerle 5000 dakika
    Avea, Vodafone ve sabitleri aramak için 1000 dakika (yeter mi emin değilim)
    1000 Her Yöne SMS
    1 GB data

bunlar bile bana yetmez dersen Turkcell'İn Platiunum (199TL) ya da VF'un Her Yöne Ekstra+ (145TL) tarifelerinden birini seçmen gerekir ama onlar da çok para

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vodaveacell -- 20 Haziran 2010; 23:57:13 >

• quote:

@setha

Sadece bizim ülkemizde telefon sohbet için kullanılıyor yoksa kimse 3000 dk'yı dolduramaz gerçekçi olalım

Kullandığın tabirler hoş değil.
  • quote:

@setha

İş için de kulllanıyorsa yetmez arkadaşım.Ben zeytin ve zeytinyağı satıyorum tanıdıklarıma,tarifem GSMobile Eski Açık,yetmiyor genellikle.Sadece sohbet diye nitelendirmemek lazım.

Heryöne 750 dakika üstü tarifeler de Turkcell bana göre kullanışsız.Ha parasını verebilirim diyorsanız Platinium paket harika,ben de birgün param müsait olunca plainium gibi pakete geçerim belki.

Ama 30 Tl üstü ve 80 TL altı tarifelerde ben turkcell'in diğer 2 operatöre göre ekonomik olmadığına inanıyorum.Hatta tartışmaya bile değmez.Turkcell kalitesi gibi bir anlatımı da demode buluyorum,avea eski avea değil,vodafone eski telsim değil.Turkcrll,doğuda avea'nın çektiği bazı yerlerde neden çekmediğini açıklasın önce.

• @NetAnket.Net

Turkcell konusunda ki tespitine katılıyorum hala eski zihniyetleri devam ediyor.Avea ve Vodafone büyük bir açılımı gidiyor,Yani Kral öldü yaşasın Yeni Krallar......
  • Turkcell hakkında yorum yazanların daha düne kadar cayma bedelliden haberi yoktu, hala daha Turkcell'i kıyaslama yapılıyor. Araştırma yapacak olursanız Turkcell'den faydalanabilceğiniz çok iyi tarifeler ve avantajlar var. Ama sadece araştırma yapmanız kıyaslama yapmanız, konuşma alışkanlıklarınızı iyi etüt etmeniz gerekir.

Sevgili @CarpeNoctem,
    70~90 TL bandında en iyi tarife yine Turkcell'de. Eğer kurumsal hat alma şansın varsa(Vergi levhası yeter) çok daha iyi bir seçeneğin var.
    http://www.turkcell.com.tr/kurumsal/tarifeler/faturali/starpaket

50000 dk TURKCELL + 3000 dk Sabit hatlar, gönül rahatlığıyla doya doya konuş :) Bir de 5000 dk şirket içi var ama şu an içim anlamsız olacak size :)

Ayrıca ayda 79 TL ama 12 ay taahhüt verirsen %15 indirimle 67 TL'ye gelir ki diğer operatörler bu fiyata ne veriyor?

• O dönemde hastaneye yatma vs nedeniyle hattı taşımaya fırsatım olmamıştı, bugüne kadar da idare ettim, ancak son zamla her yene özgürlük olmuş 90 lira... Geçmeyi düşündüğüm tarihe Turkcell Gold paket idi ve 1 sene taahhüt vermeyi düşünüp indirimden de faydalanacaktım, ancak bu indirimi o günlerde kişi sınırı ile düşündürücü hale sokmuşlardı. Yılbaşına kadar isteyen herkes taahhüt verebiliyormuş ve bu vesileyle nihayetinde ben de heryöne özgürlükten kurtuldum.

Avea'nın da gidişini hiç iyi görmüyorum. resmen müşteri kovaladılar. Emniyet olsun diye hattımı taşımadan ön ödemeliye geçirme alebimde bana önerilen 60 dakika hediye etsek vazgeçer misiniz :) 3060 dakika... Şaka gibi...

Neyse...
    Her yöne özgürlük tarifesinin ilk abonelerindendim...
    Önce 10000 dakika sınırını, 75 kişi üzeri arama yapanlara 3000 dakikaya düşürüp diğer aboneleri tamamen sınırsız yaptılar.
    Sonra tüm aboneleri 3000 dakikaya çektiler.
    Sonra zam yaptılar 67 oldu 77...
    Ardından bir zam daha 77 oldu 89...

Bu tarifeden ayrılmayanları köşede sıkıştırıp tehdit edecekler neredeyse... Malum Avea bu tarifeden beklediğini bulamadı ve beklediği abone geçisi de olmayınca diğer operatörleri aramanın maaliyeti fazla geldi... Ama bunu ben değil onlar düşünecekti...

Avea ile küslüğümü bu tarife ile düzeltmiştim ancak barışmakla pek de iyi etmediğimi bana gösterdiler...

Haa bu arada faturalı hat kullanan bana, 10 sene önceden kaldığı iddia edilen ve 4 sene önce itiraz etmiş olduğum borcu istediler, avukatı aradım itirazımı hatırlatınca, verin birşeyler dosya öyle ortada kalmasın gibi ifadeler kullandılar. Komik Avea... Durumu Avea m.h.'e sorduğumda da önemli bir borç değil ama ödeyin rahatlayın gibi ifadeler kullandılar. Gerçek bir orcum olsa faturalı hat kullanamayacağımı da belirttiğimde ise haklı olduğum ifade edildi. Ödeyecek olsam bu haksız isteğe itiraz etmezdim, haksız olsam bunca sene itirazlı dosyam işlem görmeden beklemezdi. Özele avea ya öderse diye (ya tutarsa) mektup göndermiş. Acep ben de mi kendisine bir mektup yazsam...

Özetle Avea benim için bitmiştir. Türkiye'de dört dörtlük operatör olmadığını bilmeme rağmen, en kötüde ısrar etmek de saçma olmaya başlamıştı.

Saygılar
    Her yöne özgürlük, hattını farklı yöne taşımak istediğinde hissettiğin özgürlükmüş meğer...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.