Şimdi Ara

Her Şeyin Bittiği Yer : KÜLTÜR (Güven Özveri Tecrübe LAZIM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Biraz halimizi konuşalım istedim aziz dostlar her tele birer birer vuralım istedim bir dertten çıkalım yola; Kültür.
    1#Alışveriş :
    Hepimizin cebinde özelliklerinin yarısını kullanmadığımız telefonlar varken bizim bir çoğumuz binlerce liralık elma armut rüyaları görüyoruz nasrettin hocanın kıssasını anlayamamışız :Ye Kürküm Ye ... Derken kürk al demiyor hoca bu yaraya parmak basıyor
    Bu sitede yayınlanan Oyun ve teknoloji programında yayıncı isyan ediyor bana daha üst tablet almıycak mısın diyorlar daha bu eskimedi diyo adam haklıda hepimizin elindeki makinalar teknoloji editörlerine taş söktürecek cinsten
    Köydeki çiftçiler bile banka kredisiyle 3.traktörünü alıyor bu traktörler ineklere özenip doğurmayı mı öğrendi bu ne toplan işlediğin tarla 100 dönüm yok
    2# Çalışma :
    Bu konu zaten içler acısı çalışan demir ışıldar falan kimsenin umurunda değil adam okumak saçma diye konu açmış bu kafayla yaşamak saçma hacı abi. Adam eczacılık fakültesinde laboratuvarda çürümeyi eczane açmak için bi adım olarak görüyor. İş yok diyen sayın mühendis ar ge elemanı olmaya ne kadarda hazır gibisin. Çok manidardır Türk bu sorunu kimse çözemediyse ben nasıl çözeyim dermiş, Japon kimse çözemediyse çözen neden ben olmayayım dermiş.
    Bin çeşit bahane üretmekte üstümüze yok.
    3# Demokrasi
    Günümüzde İngiltere tam parlementer rejimle yönetiliyor çift meclis kraliçe başbakanı atar geri görevinden alır ... Vs. Fakat yanlış hatırlamıyorsam 160 yıldır hiç görevinden almamış kraliçe . Çift meclis akıcı olmuyor teke düşürelim şunu denmemiş. Bize bak her sene kriz başkanlık sistemiymiş çözüm.. Kim verdiyse artık bu aklı bize o kadar emniyet subabı dolu bir sistemi sen bırak git katı başkanlık sistemini uyarla bi daha anayasa yap. Demokrasiyi de kültürümüze alamadık torpil olmasın diyosun ama belediye başkanına başkan sana oy verdik iş ver diyebiliyorsun di mi?
    Hiç okunmayacak olan bu yazıyı yazmak benim insanlık görevimdi. Beni bu acıyla gömecekler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeşim güzel konulara değinmişsin fakat cümle kuramamışsın gibi. Bu kadar yazıp hiçbir şey anlatamamak tezat olmuş.

• Metnin özeti
    Bu Gidişle Üreten Türkiye Değil Tüketen Ortadoğuda Kendini Tüketmiş Bir Modern Sömürge Oluruz
    << ALMA! VER! TÜKENME! SEN PAPALARIN TANRININ KILICI DEDİĞİ ATİLLANIN SOYUNDAN SEN RAHMET PEYGAMBERİNİN ÜMMETİNDENSİN! ADALET VE KALKINMA CİHANA HÜKMETMİŞ ASİL SOYUNDAN BU ALEME YAYILACAKTIR!!>>
    SELAM ve DOSTLUK ile KARDEŞLERİM

• Kediyeyolgösterenadam kullanıcısına yanıt
    Anlatmaya çalıştığım şeyin anlaşılamayacak bir yanı yok aslında ben halimizi anlattım gibi Sürç i lisanımız nazarınızda affola

• Saygısızlığımı affederseniz ne görmek istersiniz diye düşünüyorum da çünkü bi tomar lakırdıdan hiç bir işlev çıkaramayınca ben çok şaşırdım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.