Şimdi Ara

Hepsiburada.com'u DAVA Edeceğim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hepsiburada.com'dan aldığım Iphone 4S'in şarj aleti imitasyon (yan sanayi) olduğu için onları dava edeceğim. İlgili konu: http://forum.donanimhaber.com/m_60504343/mpage_1/f_/key_//tm.htm#60504343

Dava etmek için nereye başvuracağım, nereden çabuk sonuç alırım, ne gibi şeylere dikkat etmeliyim, ne yapmam bana avantaj sağlar ve süreci kısaltır? (ANTALYA)

Dip not: Onur defterinde imzam var, etkisi var mıdır, güvenilirlik ispatı olarak kullanılabilir mi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• hocam bizde cep telefonu bayiisiyiz, konuyu okudum, karşı tarafa direnç gösterip titreme olayı sahte olduğunun kanıtıdır, biz yan sanayi şarj cihazı alanlara özellikle söylüyoruz

orijinal şarj cihazı açık söyleyim türkiyede çok nadir, olanlarda 130tl filan
  • oldum olasi nefret etmisimdir hepsiburada.comdan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tanıdık avukat var ise başvurun, açılabilecek davaları söyler.. Cihazın iade edin..
  • astarı yüzünden pahalı patlar sana
  • Hepsiburada stoklu çalışan bir yer değil sipariş üzerine çalıştığı firmalardan ürünleri alıp sevkiyatını sağlıyor diye biliyorum. Bu nedenle ürünlerin içeriğini kontrol etmeden gönderim yapmış olabilirler.

Ürün satış bilgisine orjinal yazıp sahte ürün yollamışlarsa eğer para iadesi yada ürünün orjinalini size temin etmek zorundalar. Merkez binalarına bir kez iade nedeniyle gittim. İstanbul da yaşıyorsanız eğer gidip görüşmenizi tavsiye edebilirim.

AYIPLI MAL
    Madde 4 - (Değişik madde: 06/03/2003 - 4822 S.K./4. md.)

Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilanlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.

Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 15 Eylül 2012; 16:42:14 >

• Avukat sorunu yüzünden uğraşmayı bıraktım ve telefonu satıp Apple Store'dan yenisini aldım.
  • ikinci el cihaz neden alınmaz işte ortada siteyi ayağa kaldırdı bozuk mal diye sonra gitmiş satmış başkasının canını yakmış...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atını Seven Kovboy

ikinci el cihaz neden alınmaz işte ortada siteyi ayağa kaldırdı bozuk mal diye sonra gitmiş satmış başkasının canını yakmış...

Bozuk mal değil, şarj cihazı imitasyon. Ayrıca her fırsatta size giydiren telefonculardan birine sattım. ki seninde dediğin gibi ikinci el cihaz alırken böyle birşeyi kabullenmiş olursun. Asıl önemsediğin cihazda gözle görülen veya hissedilen bir hasar olup olmadığıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B. Bulut -- 15 Eylül 2012; 17:39:51 >
  • Dostum sana ithalat ürünü satmışlar, yani yurtdışından gelip, şarj aleti değiştirilmiş, ardından tekrar paketlenmiştir ürün. Paketleme işlemi zaten kolay olduğundan, onlar için pek sıkıntı olmaz. Mahkeme ile de pek bir yere varabileceğini düşünmüyorum, aldığında direk iade edecektin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B. Bulut

Hepsiburada.com'dan aldığım Iphone 4S'in şarj aleti imitasyon (yan sanayi) olduğu için onları dava edeceğim. İlgili konu: http://forum.donanimhaber.com/m_60504343/mpage_1/f_/key_//tm.htm#60504343

Dava etmek için nereye başvuracağım, nereden çabuk sonuç alırım, ne gibi şeylere dikkat etmeliyim, ne yapmam bana avantaj sağlar ve süreci kısaltır? (ANTALYA)

Dip not: Onur defterinde imzam var, etkisi var mıdır, güvenilirlik ispatı olarak kullanılabilir mi?

Onur defteri nedir hocam?

• orijinal gibi gösterip çakma çin mallarını kaklıyorlar resmen. bende apple kulaklık sipariş vermiştim, ürün görseli açıklaması orijinal olduğu yönündeydi ama gelen kulaklık resmen çakmanında çakmasıydı. direkt iade ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

quote:

Orijinalden alıntı: B. Bulut

Hepsiburada.com'dan aldığım Iphone 4S'in şarj aleti imitasyon (yan sanayi) olduğu için onları dava edeceğim. İlgili konu: http://forum.donanimhaber.com/m_60504343/mpage_1/f_/key_//tm.htm#60504343

Onur defteri nedir hocam?

Yok mu şu valilerin, milletvekillerinin imzasının bulunduğu büyük bir kitap görünümlü ajanda, o işte.

• Bence de et.
  • imkanınız varsa hiç kimse esirgemesin,tek yamuklarında adli yola başvurun.yoksa bunlar tepemize çıkmışlar haberimiz yok.

20 agustosta sipariş verdim,27 agustosta ödeme yaptıgımı onayladılar.ürünü tedarik etmelerine ragmen 15 gün boyunca kargoya bile vermediler.biraz hızlı olmaları için callcenter'daki elemana ricada bulundum, "tamam efendim talebinizi ilettim" dedi,ertesi gün mail yolladılar : "SİPARİŞİNİZ İPTAL OLDU"

dedim hayırdır önce onayladınız şimdi iptal ediyosunuz,dediler ki ödemeyi yaptıgınıza dair dekontun fotografını gnderin ödemenizi onaylayalım.

neyse alttan aldım tekrar yolladım dekontun fotografını,ve 1 haftadır onay bekliyorum.arıyorum böyle böyle diyorum onaylamıyorsunuz diyorum,tamam efendim diyip yine talebimi iletiyorlar,yine cevap yok.

dün aradım,siz bunu onaylamicaksınız bari paramı geri verin dedim,"ödemeniz onaylanmadan paranızı geri veremeyiz" dediler.

alenen dolandırıcılık yapıyorlar.yarın son gün,onay mesajı geldi geldi,gelmedi cumhuriyet savcılıgına dolandırıcılık yaptıklarına dair dilekçe yazıyorum.

ve üstelik,bunları maillerimde belirtmeme ragmen laylaylom,gevşek bir hal içindeler.

haram olsun aldıkları para,bir kuruşunu iyi niyetle harcamak nasip olmasın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.