Şimdi Ara

Hepimiz İçin Önemli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, hepimizin çocuğu var, ya da bir gün olacak.
    Gelin şu soruna bir cevap bulalım.
    Günlerdir internette 9 yaşındaki kızımın bilgisayarına güvenlik yazılımı arıyorum, maalesef şöyle dört dörtlük bir yazılım bulamadım.
    Genelde hep komple site engellemeye yönelik. Öyle olunca da verimli olmuyor. Yüksek seviye kullanırsak arama motorlarını bile açmıyor, düşük seviyelerde de randıman vermiyor. Yasaklı kelime girişleri filan hikaye.

Örneğin Google da bir ödev konusu arıyoruz.
    Hiç alakası olmayan ve her türlü sakıncalı kelimeler "A.. Gö.. Si.." görülebiliyor. Tamam siteye girilemiyor ama, çocuğun bunları görmesi bile sakıncalı takdir edersiniz.

Sözün kısası öyle bir güvenlik yazılımı olmalı ki, örneğin arama motorlarında böyle sakıncalı kelimeler olduğu zaman sadece o kelimelerle ilgili bölümü engellemeli (bir şekilde yok etmeli), ama diğer içeriğin görünmesine izin vermeli, yani tüm sayfaya engel koymamalı.
    Ancak böyle olursa çocuk kendi başına rahatlıkla araştırmasını yapabilir.

Böyle bir yazılım bilen varsa lütfen yazarsanız çok memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stentli -- 11 Ocak 2007; 16:22:58 >

• Evet arkadaşlar aramaya devam ediyorum, varmı bir bilen.
  • Merhaba Arkadaşım..

Sana İki Program Önereceğim..

1. Program Yassak!

http://www.yassak.com/ Sitesinden Gerekli bilgilere Ulaşabilirsin..

2. Program İse Tam İsmini Hatırlamıyorum Ama Casper ve Vestel Bilgisayar alındığında Veriliyordu..Baya Güzel Bir Program İstediğin Kelimeleri Siteleri ekleyip engelleme Yapabiliyorsun..Bu Firmalarla görüşüp temin Edebieceğini sanıyorum..

Bunları Bir Kontrol Et Benim Önereceğim bu Kadar diğer akadaşlardanda Öneriler Gelir Emininm..
  • quote:

Orjinalden alıntı: LoTaR

Merhaba Arkadaşım..

Sana İki Program Önereceğim..

1. Program Yassak!

http://www.yassak.com/ Sitesinden Gerekli bilgilere Ulaşabilirsin..

2. Program İse Tam İsmini Hatırlamıyorum Ama Casper ve Vestel Bilgisayar alındığında Veriliyordu..Baya Güzel Bir Program İstediğin Kelimeleri Siteleri ekleyip engelleme Yapabiliyorsun..Bu Firmalarla görüşüp temin Edebieceğini sanıyorum..

Bunları Bir Kontrol Et Benim Önereceğim bu Kadar diğer akadaşlardanda Öneriler Gelir Emininm..

Teşekkürler, denendi, iş görmüyor.

• Yazılım bölümüne taşınmıştır.
  • Hocam bence 9 yaşındaki bi çocuğu bilgisayarın başına koymak,en azından tek başına bırakmak yanlış,yani eleştirmiyorum yanlış anlamayın ama yani sonuçta daha 9 yaşında,bence ödev yapacağı zamanlar yani bilgisayarda işi olduğu zamanlarda yanında biri bulunsun,böylece daha rahat olabilirsiniz,yani bu iş programla falan bitmez gibime geliyo..

İnternet Filtre programları piyasada çok var fakat ne derece filtreleyebiliyorlar bilemiyorum,daha kullanmadım çünkü...
  • 9 yaşındaki çocuk için pc başında yapacağınız en önemli diğer şeyi de hatırlatmamda kusura bakmayın
    lcd ekran alın radyasyondan koruyun çocuğunuzu
  • quote:

Orjinalden alıntı: MoRGeR

Hocam bence 9 yaşındaki bi çocuğu bilgisayarın başına koymak,en azından tek başına bırakmak yanlış,yani eleştirmiyorum yanlış anlamayın ama yani sonuçta daha 9 yaşında,bence ödev yapacağı zamanlar yani bilgisayarda işi olduğu zamanlarda yanında biri bulunsun,böylece daha rahat olabilirsiniz,yani bu iş programla falan bitmez gibime geliyo..

İnternet Filtre programları piyasada çok var fakat ne derece filtreleyebiliyorlar bilemiyorum,daha kullanmadım çünkü...

Ya yapmayın arkadaşlar, gereksiz polemik açmayalım. Bir şey sorduk, varsa bilen yazar.
    Milli eğitim bakanınız, çok biliyor ya, öğretmenleri (kendi ceplerinden zorla aldırdılar adamlara) bilgisayarlandırdık, okulları internete kavuşturduk diye bilgisayardan internetten anlamayan insanları teknolojiye zorlarsa, onlarda çocuklara araştırma ödevi veriyoruz diye her şeyi internete havale ederlerse olacağı budur. Devamlı ödevlerini ben yapmak zorunda kalıyorum zaten, sıkıntımız bu, bi okula beraber gitmediğimiz kaldı. Yoksa çok bayılmıyorum bende 9 yaşındaki çocuğu bilgisayara oturtmaya.
    İşin bu tarafını başka bir konu başlığında tartışmak gerek. Çok büyük sorun zira.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stentli -- 12 Ocak 2007; 1:43:06 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.