Şimdi Ara

Hep Uyumak Dinlenmek Ve Konfor Alanıma Çekilmek İstiyorum. YARDIM!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nörolojik Herediter Spastik Paraperezi hastasıyım. Direkt bu hastalığımın bir belirtisi olduğuna dair ne araştırmalarımdan ne doktorumdan geri bildirim almadım. Dahiliye ve Romatoloji fiziksel bir sebep bulamadı. Psikiyatrik tedavi de aldım, antidepresanlar da kullandım yine olmadı. Cinci hocalara gittim yine olmadı...

Beyler hep uyumak istiyorum, hep uykum var. Yatıp uyuyamasam da uyku hissi var. Kendimi hiç dinlenmiş hissetmiyorum. Bu benim günlük hayatıma inanılmaz etki ediyor. Konsantre olamıyorum, kendimi geliştiremiyorum, kültürümü bilgimi genişletemiyorum.

Ben ne yapacağım?..

• uyuyun hocam  

• bir düzine doktorun bulamadığı çareyi dh de araman efsoymuş

• LastStand L kullanıcısına yanıt

El elden üstündür.

• ne iş yapıyorsun, yaş kaç bilmiyorum ama lise veya üniversite öğrencisiysen ya da çalışıyorsan ona göre tavsiye verelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osiris34 -- 26 Aralık 2023; 20:23:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Osiris34 kullanıcısına yanıt

Sürdürülebilirlik uzmanıyım. Bütün gün iki ekranın başında çalışıyorum. 30 yaşımdayım.

• HanKaĞaN kullanıcısına yanıt

dostum ne güzel işte bir yere aitsin toplumda bir yer edinmişsin önemli olan bu

yaşlarımız da yakınmış aynı şekil ben de son 3 yıldır kendi alanımla alakalı çalışıyorum, benim bölümüm son yıllarda pek rağbet görmeyen bir bölüm haline geldi dolayısıyla iş bulmak zorlaştı

yani bu önemli bir konu ve sende de mevcut

bunun kıymetini bilmen lazım

senin soruna dönersek, senin ilacın biraz cesaret edip başka ilde en azından geçici bir süreliğine çalış, imkan varsa yurtdışına git

değişiklik iyi gelecektir

• Osiris34 kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim bu edimlerin farkındayım çok şükür her halime ama bu sorundan dolayı gerçekten çok muzdaribim. Papaz büyüsü mü var nedir üstümde o kadar çaresiz kaldım ki ne yapacağımı bilmiyorum...

• HanKaĞaN kullanıcısına yanıt

ben genellikle akşam eve geldiğimde yorgun oluyorum komik gelebilir ama sıkma meyve suyu içiyorum enerjim yerine geliyor   çoğu zaman işe yarar küçük bir tavsiye

• Romatolojiyi kim akıl ettiyse iyi düşünmüş. Sürekli hareketsiz kalmak ve aşırı uyumak da bu dedikleriniz yapıyor.

Yüzme, fitness gibi aktiviteleri yapabiliyorsanız deneyin derim hocam. İmkan varsa günde 1 saatde olsa dışarıya yürümeye çıkın.

• Cinci hocaymış vs. sakın böyle şeylere bulaşma.Para tuzakları.

Kendi kendine hastalık teşhisi de koyma.Doktor teşhis koysun,biri olmadıysa ötekine git.

Hep uyumak vs depresyon belirtileri olabilir

• spor ve nofap. nofap inanılmaz bi uyarıcılık sağlıyor gece durmadan uyanıyorum. fişek gibiyim

• Guest-7D9C65EA5 G kullanıcısına yanıt

Hocam bunu çok kez denedim. Özellikle askerde gusül alma zor olacağı için orada baya nofap sürecindeydim, yine değişmemişti.

Psikiyatriye gittim sorunumu üstüne basa basa anlattım. Narkolepsi ilacı Modiwake verdi. Şu an ilk günlerdeyim, iyi geldi sanki...

• Kral düzenli spor yapmayı ve sağlıklı beslenmeyi dener misin ? ama öyle iki koştum , biraz bisiklete bindim falan değil . Harbi gym'de sağlam ağırlıklar kaldırmak v.s . Mesela ben gidiyorum spora , evet yorgunum ama uykum yok , daha enerjiğim .

• Hocam acaba depresyon vb. bir şey olabilir mi? hastalık teşhisim yok ve spor da yaptığım aktif bir hayatım var ama hüzünlü ve depresif olunca bu şekilde kendimi kapatmaktan başka bir şey iyi gelmiyor genelde, ve bunun pek kötü bir şey olduğunu da söyleyemem çünkü gerçekten buna ihtiyacım oluyor

• Öncelikle is hayatın nasıl sabah 7 akşam 5 mi çalışıyorsun? Öyle ise en geç 10:00 da yatıp 6:00 da kalkman lazım. Kesinlikle 7-8 saatten ne fazla ne de az uyu. Sadece uyku saati değil hangi saatlerde uyuduğunda önemli. 23:00-2:00 arası mutlaka uyumuş ol.

Uyuduğun yer ne soğuk ne sıcak olsun. Odanda ışık olmasın. Gece lambası kullanma. Yatağında takılan tiplerdensen yatağına sadece uyuman için git. Kalın yorganının altında uyu. Hatta yatağında uyuma yerde uyu. Yere çarşaf ser üstüne yorgan at öyle uyu. İkincisi olarak. Güneş battıktan sonra yemek yeme telefona bakma.

Eğer bunlarda işe yaramazsa tükenmişlik sendromunolabilir.

• İstanbul Anadolu yakasında kendi psikiyatristimi önerebilirim, pm atabilirsiniz bana.

farklı şikayetlerle olan süreçlerde şikayetlerim arasında bunlar da olsuğunda verdiği ilaçlar işe yarıyordu (sadece ilaç değil, seanslar işe yarıyordu).

• Anormal zirve kullanıcısına yanıt

Deneyeceğim hocam. Teşekkür ederim.

• Sing_a_song kullanıcısına yanıt

Maalesef İstanbul'da değilim hocam. Ama çok çeşitli antidepresanlar kullandım ama yan etkileri beni mahvetti. Ama ekim ayında bu bölgede çok tavsiye edilen bir psikiyatriste gittim Samsun'da. O doktor Citoles damla verdi, o günden beri onu kullanıyorum. Halen bu şikayetlerimle ilgili bir fayda görmedim. En az 6 ay kullanmak istiyorum. Ayrıca geçenlerde yine psikiyatriste gittim ve üstüne basa basa bu sorunu anlattım. Modiwake ilaç verdi. Şu an onu kullanıyorum ve gerçekten işe yaradı. En azından gün içinde uyku atakları ve yorgunluk hissiyatım kalmadı. Narkolepsi mi var acaba bende diye düşünmeye başladım...

Diğer arkadaşlarıma da değerli cevapları için çok teşekkür ederim. Hepsini dikkate alacağım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.