Şimdi Ara

Helikobakterpilori belası. Yaşadıklarımı anlatıp farkındalık yaratmak istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (7 Mobil) - 1 Masaüstü7 Mobil
5 sn
40
Cevap
2
Favori
39.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün itibariyle atlattığım bu belayı anlatmadan önce nedir ne değildir onu söyleyeyim.
    Adı helikobakterpilori olan ve midenin mukozasında yaşayan son derece sinsi ve yok edilmesi çok güç olan bir bakteri. Mide asidine karşı dirençli. Her iki kişiden birinde mevcut lakin taşıyanların sadece %20'inde aktif olabiliyor ve yanlız vücut bağışıklığınız düşene kadar şanslısınız. Bu mikrop eğer zayıf bünyeniz varsa ve fark edilmezse ileride ülsere, reflüye, mide duvarının bozulmasına ve hatta kansere sebep olabiliyor. O kadar bela bir mikrop ki B12 ve demir emilimini engelliyor neticesinde vücudunuz bitkin, yorgun ve zayıflamış bağışıklığıyla kalıveriyor ortada. Uzun süreli tedavisi gerçekleşemezse doku bozulmasına, ciddi kilo kaybına ve beyin fonksiyonları sektemelerine neden olabiliyor.

Benim hikayem: Amacım farkındalık yaratmak ve bu illeti kapma riskinizi düşürmek.

Bana nerden bulaştı, hep var mıydı bilmiyorum. Sadece şunu biliyorum: 6 aydır ağır bunalım ve stres içindeyim. Bu stres vücut direncimi düşürmüş olmuş olsa gerek ki helikobakteri kendini vücut içinde aktif edebilmiş. Sonrasında ise inmeyen karın şişliği, sürekli gaz çıkarmak, kabızlık, boğaz yanması-ve-boğazda gitmeyen iltihap vs. derken 2 ay önce doktora gittim. 2 haftalık ağır antibiyotik kombinesi verdi. günde 9 tane antibiyotik içtim. (ayakta zor yürüyor insan) sonraki 45 gün boyunca düzenli iki tane mide ilacı kullandım. Yeme içmeye çok dikkat ettim ve Allaha şükür bugün test yapıldı mikrop vücudumdan uzaklaşmış.

Bu illetten en güzel korunma yolları: Midye, çiğ köfte gibi açıkta yapılan insanın vücudundan ter kıl vs dökülmeye müsait yiyecekleri yemeyin. Eşiniz veya uzun soluklu sevgiliniz haricinde kimseyle öpüşmeyin bile. Ve en önemlisi strese girmeyin. Dünyaya bir kez geliyoruz hiç kimse kendimizden daha önemli değil. Hiçbir şey inanın kafaya takmaya değmiyor. Ben bunu istenmeyecek bir tecrubeyle edindim ama siz akıllılık yapıp benim tecrubemden edinebilirsiniz.

Esen kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Necessa®i -- 29 Mart 2016; 1:25:48 >

• Helikopter belası diye okudum ilk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daxtor55

Helikopter belası diye okudum ilk.

Allah seni

• Hayrına up çekelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Necessa®i

quote:

Orijinalden alıntı: daxtor55

Helikopter belası diye okudum ilk.

Allah seni

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun. Bilgilendirme için teşekkürler.

• Eyvallah hocam,bilgilendirme iyi oldu geçmiş olsun. Bende de üst düzey stres var yazının başında kıllandım da,sonra baktım diğer belirtiler yok.
  • Bende de var sonradan aktif oldu bakteri endoskopi vs vs kesin olduğu ortaya çıktı b12 için bol ciger tuketiyorum ve kahvaltilik gevrek 200/1000 olan b12 testlerini 880/1000 lere kadar çıkarmıştım

Aşı çalışmaları devam ediyor sabır edelim aşı bulsunlar ve bu illet son bulsun
  • sürekli geyirme şişkinlik bulantı kusacak gibi olma .olabilirmi sence hocam
    yıllar önce bu test yapılmış ti bana sanırım uflemeli bişeyler le o zaman çıkmamış ti stres te ise dünya rekoru kirabilirim
  • Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim
  • daxtor55 D kullanıcısına yanıt
    gece gece yarıldım gülmeye acayip ihtiyacım vardı aynı yorumu yazıcaktım zaten xmdkfkgnsnsnf
  • Helikobakter Pilori tekrar tekrar vücuda girebilir. Kurtuldum dersin, 1 ay sonra tekrar vücudunda bulunur. Gastrit-reflü (dolaylı olarak İBS*) neden olduğu en büyük hastalıklardır.

*İBS=Düzensiz bağırsak sendromu
  • 15 sene çektim, 5-6 defa endoskopi yapıldı Allah kimseye göstermesin.
  • Adı üstünde helicoBACTER.Siz virüs yazmışsınız.İsterseniz düzeltin.
    Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: General.

15 sene çektim, 5-6 defa endoskopi yapıldı Allah kimseye göstermesin.
    Geçmiş olsun dostum. Senin adına sevindim.
  • Merhaba hocam, helikobakter pilori tedavisine 10 gün önce başlandı bende de. İlaçları bitirmem için 4 gün kaldı. Ama sizinkisi kadar ağır ilaçlar yok. Tedirginim açıkcası tedavi hafif gelecek diye. Umarım kurtulurum ben de bu beladan.

Bir de hangi test ile yok olduğu anlaşıldı? Benim teşhis kaka testi ile konmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WeiLucas -- 29 Mart 2016; 1:19:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WeiLucas

Merhaba hocam, helikobakter pilori tedavisine 10 gün önce başlandı bende de. İlaçları bitirmem için 4 gün kaldı. Ama sizinkisi kadar ağır ilaçlar yok. Tedirginim açıkcası tedavi hafif gelecek diye. Umarım kurtulurum ben de bu beladan.

Bir de hangi test ile yok olduğu anlaşıldı? Benim teşhis kaka testi ile konmuştu.
    doktor en başta anlayabiliyormu. Neden bu kadar çok ilaç vermişler.

Geçimiş olsun
  • Geçmiş olsun uyarın ve tavsiyen için sağol üniversiteye hazirlancam diye bol bol strese girdim hala da hazirlanmaktayim ama stresin değmeyecegini anladıgımdan beri yasamaktan zevk almaya basladjm tekrardan dısarda icime cektigim hava bile cok daha güzel gelmeye basladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: SABO tuvaletterliği

sürekli geyirme şişkinlik bulantı kusacak gibi olma .olabilirmi sence hocam
    yıllar önce bu test yapılmış ti bana sanırım uflemeli bişeyler le o zaman çıkmamış ti stres te ise dünya rekoru kirabilirim

Evet benziyor. kusma bulanma bende yoktu ama internette belirtileri arasında var. dışkı veya üfleme ile test yaptırın bence.

@WeiLucas
    belki miktarı azdır ondan hafif antibiyotik vermiş olabilir doktor. tuz tükeymeyin, peynir salça aşırı hayvansal yağlar vs bu dönem tüketmeyin. daha çok sebze ve asitsiz ekşi olmayan meyve tükeyin. ekmek olarak beyaz ekmek.

@General.
    peki şuan tamamen kurtulabildiniz mi?

@Reid Rider
    Allah korusun. Evet varmış tekrar bulaşma riski ama bir doktorun videosunda izlemiştim ufak bir riskmiş.

@frknyvz
    inşallah aşısı çıkar. ilk kez sizden duydum.

Bol mevsiminde sebze, yeşillik ve meyve yemek bu konuda ciddi manada önemli.
    Annem sağolsun dağdan (uludağ) doğal otlar topluyor bana. eminim onların çok yararı oluyor bu illete karşı.

• Böyle konular görmek beni sevindiriyor, sizin gibileri yardımseverleri gördüğüm için. Ayrıca hayatta herşey kadınlar değil konu dışı ahalisine tavsiyem.
    Konu sahibine de geçmiş olsun. Çok kopuk bir yazı oldu ama olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: WeiLucas

Merhaba hocam, helikobakter pilori tedavisine 10 gün önce başlandı bende de. İlaçları bitirmem için 4 gün kaldı. Ama sizinkisi kadar ağır ilaçlar yok. Tedirginim açıkcası tedavi hafif gelecek diye. Umarım kurtulurum ben de bu beladan.

biyopsi ile tanı kondu (mideden parça alınarak)
    dışkı ile de yok olduğu teşhis edildi. Nefes ile de teşhis konabiliyormuş.

@Mr.Clicker
    hepten derslerini boş verme ama. kendine günlük 3-4 saat zaman ayırsan yeter.

@-RüzgarGibiGeçti-
    sadece test ile anlaşılabilmekte.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.